Drożyzna Rebela

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Drożyzna Rebela

Post autor: sidmeier »

Tak się zastanawiam: o co tu chodzi? Przecież te drożyzny aż bolą oczy. Zrobiłem z ciekawości mały risercz i się okazało, że się kompletnie nie opłaca tam kupować. Rozumiem: dobra komunikacja, przejrzystość strony (świetne opisy gier, odsyłacze, kapitalny design strony i przejrzystość, baza gier niczym encyklopedia), ale z punktu widzenia samej ceny to jakaś porażka i żart. Próbuję zrozumieć fenomen, jak taka kiepścizna pod względem ceny góruje nad innymi sklepami. Przecież pudełko to pudełko, jak ktoś mi je sprzeda za połowę ceny, 75% czy 90%, to kupię u tego kogoś. W czym tkwi fenomen z socjologicznego punktu widzenia? Bo ekonomicznego chyba w w działaniach Iluminati i braku edukacji przedszkolnej. Po prostu z ciekawości pytam, stwierdzając fakty drożyzny, a nie mając jakikolwiek uraz do sklepu czy kogokolwiek w nim, bo rozwinęli rynek i doceniam to.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Gambit »

Dla mnie osobiście jest bardzo prosta rzecz. Kupienie w tańszym sklepie, poza Trójmiastem, plus koszty przesyłki, wychodzi mi niewiele mniej niż w Rebelu z odbiorem osobistym. Dlatego w 90% przypadków wybiorę Rebela. Chyba, że nie maja gry w ofercie.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: sidmeier »

Gambit pisze:Dla mnie osobiście jest bardzo prosta rzecz. Kupienie w tańszym sklepie, poza Trójmiastem, plus koszty przesyłki, wychodzi mi niewiele mniej niż w Rebelu z odbiorem osobistym. Dlatego w 90% przypadków wybiorę Rebela. Chyba, że nie maja gry w ofercie.
Tak, ale Ty jesteś z Trójmiasta. Nie ująłem tego, dla miejscowych na pewno ekonomicznie to zmienia nieco postać rzeczy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: warlock »

Rebel zaopatruje inne sklepy, przecież jakby sprzedawali taniej od tych, których zaopatrują, to jaki byłby w tym sens ;)?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: janekbossko »

Ja mam zniżkę biore w rebelu albo pmanii albo 3trollach. Podobnie mozna napisac o innym sklepie ze ma bardzo wysokie ceny a jednak ludzie tam kupują.
Wszytsko rozbija sie o dostępne tytuły i programy lojalnościowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Wincenty Jan »

warlock pisze:Rebel zaopatruje inne sklepy, przecież jakby sprzedawali taniej od tych, których zaopatrują, to jaki byłby w tym sens ;)?
+ 100000000
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trolliszcze »

Koledze nie chodzi o to, dlaczego mają wysokie ceny. Niech sobie mają, może takie widzimisię. Koledze chodzi chyba o to, dlaczego pomimo tych cen tyle osób tam kupuje.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: sidmeier »

Wincenty Jan pisze:
warlock pisze:Rebel zaopatruje inne sklepy, przecież jakby sprzedawali taniej od tych, których zaopatrują, to jaki byłby w tym sens ;)?
+ 100000000
Tak, to ciekawe. Ale ja nie pytam od strony sklepu, ale od strony Kowalskiego. Skoro zaopatrują inne, co sprzedają taniej (nawet z programami - inne też mają programy, przypomnę), to czemu tam się nie kupuje? To próbuję zrozumieć.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: sidmeier »

Trolliszcze pisze:Koledze nie chodzi o to, dlaczego mają wysokie ceny. Niech sobie mają, może takie widzimisię. Koledze chodzi chyba o to, dlaczego pomimo tych cen tyle osób tam kupuje.
Ubiegłeś mnie o sekundy. Próbuję zrozumieć mechanizm psychologiczny niskiej wrażliwości na wysoką cenę. I socjologię zachowań, bo to przecież nie jest rynek Apple, ale rynek "pudełka", takiego samego wszędzie.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Brylantino »

Może te osoby po prostu nie mają świadomości, że istnieją inne sklepy. "Kolega polecił Rebel, to też tam kupiłem". Ceny są naprawdę masakryczne (chociażby taka Uczta dla Odyna jest o prawie 80 zł droższa, niż w paru innych sklepach).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: warlock »

A dlaczego ktokolwiek kupuje w Empikach, skoro przebitki na wszystkim są jeszcze większe niż w Rebelu? Płyty CD, które kupiłem np. w Saturnie za 19,99 zł w Empiku potrafią kosztować... 79 zł. A jednak ludzie tam kupują mimo wysokich cen. Jakim cudem to jeszcze funkcjonuje - nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Olgierdd »

Gambit pisze:Dla mnie osobiście jest bardzo prosta rzecz. Kupienie w tańszym sklepie, poza Trójmiastem, plus koszty przesyłki, wychodzi mi niewiele mniej niż w Rebelu z odbiorem osobistym. Dlatego w 90% przypadków wybiorę Rebela. Chyba, że nie maja gry w ofercie.
+1
Jestem z Gdańska i dla miejscowego zazwyczaj wychodzi podobnie lub taniej niż u konkurencji, szczególnie że Rebel w sklepach stacjonarnych robi różne akcje zniżkowe niedostępne w sklepie internetowym.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Wincenty Jan »

Ludzie a nie wpadliście na to , że ktoś może mieć tam wysokie rabaty lub najnormalniej w świecie patrzeć na jakość firmy , a nie na cene? Nie wszyscy rzucają się do Empiku lub marketów bo "jakaś w miarę dobra gra" jest w promocji. Znajdą się osoby, które docenią doświadczenie, rzetelność, szybkość wysyłki i wkład w promocje naszego hobby jaki Rebel niewątpliwie ma.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: tomb »

Ilekroć kupuję w Rebelu, robię to z powodu najlepszej ceny lub dostępności. Nie kupuję tam często i nie kupuję tam powszechnie dostępnych gier. Ale jednocześnie nie zawsze cena jest kluczowa - dla paru złotych oszczędności nie zakładam konta w kolejnym sklepie, wolę zapłacić ciut więcej w moich stałych miejscach.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: pattom »

Cześć jestem Paweł, nie kupuję w Rebelu od 5 lat.

:-)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: sidmeier »

Empik ma masę salonów, galerie, itp. Dostępność jest kolosalna - co nie zmienia faktu, że nigdy bym tam nie kupił, nie tylko z powodu cen zresztą, szkoda k(l)asy, by tam kupować. Ale mnie interesuje kazus planszowy, a zatem Rebela. Ciekawym rozwinięcia tych argumentów poprzednich i nowo powstałych oby.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: warlock »

Jak chcę mieć coś pancernie zapakowane i koniecznie na drugi dzień (spontaniczny prezent np.) - wybiorę Rebela. Najczęściej jest tak, że jak zamawiam coś przed 13.00 pierwszego dnia paczuchę dostaję 9:00-10:00 dnia następnego ;).

No i z Rebelem jest jak z planszostrefą - często mają gry, których nie ma nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Neoptolemos »

tomb pisze:Ilekroć kupuję w Rebelu, robię to z powodu najlepszej ceny lub dostępności. Nie kupuję tam często i nie kupuję tam powszechnie dostępnych gier. Ale jednocześnie nie zawsze cena jest kluczowa - dla paru złotych oszczędności nie zakładam konta w kolejnym sklepie, wolę zapłacić ciut więcej w moich stałych miejscach.
Exactly.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trampon »

Kasy mam jak lodu więc na głupie 50 zł różnicy nie zwracam uwagi :wink:
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Breżniew »

Ja w Rebelu kupować nie mam zamiaru. Zawsze kupuję w możliwie najtańszym sklepie.
Ale ja jestem krakusem, a krakusy to sknery i centusie :lol:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: detrytusek »

Rebel kiedyś był drogi ale potem powstał stacjonarny Bard.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Chaaber »

Ja kupuję w Rebelu, jak nie ma gier w innych sklepach, a jestem już nahypowany na tyle, że nie chce mi się na nie czekać. Poza tym obsługa jest zawodowa, kontakt z klientem wzorowy. Z tego powodu nie mam problemu, żeby czasem trochę przepłacić.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Budyka »

Breżniew pisze:Ja w Rebelu kupować nie mam zamiaru. Zawsze kupuję w możliwie najtańszym sklepie.
Ale ja jestem krakusem, a krakusy to sknery i centusie :lol:

Piona, ziooom :)


Ja zakupy w Rebelu zrobiłam raz, ale to głównie z racji tego, że chyba tylko oni i jeszcze jeden sklep mieli w ofercie grę, którą wybrałam na prezent. Za jakiś czas szarpnę się chyba ponownie na zakupy u nich, ale ponownie - kluczowa będzie dla mnie dostępność gier, bo znowu sobie wymyśliłam tytuły, których próżno szukać gdzieś indziej. Poza tym pomaga korzystanie z uprzejmości stałych klientów, dysponujących na tyle pokaźnymi rabatami, że trochę mniej ta przygoda boli :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: citmod »

Ja tam kupowałem raz tylko dlatego, że dostałem na urodziny od współpracowników voucher. Skoro już kopowałem, to zdecydowałem się na gry które mnie w miarę interesowały, ale były dostępne tylko w rebelu.

Zgaduję, że sporo ludzi "niewtajemniczonych" może kupować takie właśnie vouchery w rebelu dla znajomych którzy grają, bo nie chcą ryzykować, że kupią coś co się nie spodoba, lub co już dana osoba posiada.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: RE.Lee »

Dla wielu osób rebel.pl to synonim sklepu z grami planszowymi - wchodzą tam odruchowo, bo mają dobre doświadczenia/założone konto i nie porównują cen, bo dla dorosłego człowieka, który kupuje grę 1x w roku na prezent 20-30pln to nie jest duża różnica. To się nazywa marka i naprawdę dużo rzeczy można sprzedawać na tym się opierając.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
ODPOWIEDZ