Drożyzna Rebela

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Radeku »

U mnie jest tak jak mi zależy na czasie to idę do rebela a jak na cenie to coś w internecie.
Każdy za siebie tak naprawdę decyduje.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: zakwas »

Zamawiam w rebelu rzadko, ale za każdym razem paczka świetnie zapakowana, profesjonalnie i szybko obsłużona*. Za jakość się płaci, też wolę kupić taniej, ale czasem jak nigdzie nie ma jakiejś gry, to się zdarzy i nie żałuję wtedy. ;)


*aczkolwiek mam wrażenie, że kiedyś było lepiej.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: harrison »

KubaP pisze:I jakoś ta reszta przędzie razem wzięta gorzej niż Rebel.
ok, czytałeś dane roczne/miesięczne? porównywałeś zyski operacyjne? jeśli tak to spoko. Inaczej to bez twardych danych statystycznych ciężko uznać tak wysnute wnioski za prawdziwe. Przypominam, że wątek dotyczy sklepu internetowego Rebel, a nie wyników Rebel jako wydawcy i zysków z tego tytułu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: KubaP »

harrison pisze:
KubaP pisze:I jakoś ta reszta przędzie razem wzięta gorzej niż Rebel.
ok, czytałeś dane roczne/miesięczne? porównywałeś zyski operacyjne? jeśli tak to spoko. Inaczej to bez twardych danych statystycznych ciężko uznać tak wysnute wnioski za prawdziwe. Przypominam, że wątek dotyczy sklepu internetowego Rebel, a nie wyników Rebel jako wydawcy i zysków z tego tytułu.
Nie, tak sobie pitolę bez sensu, bo się nie znam, ale chciałem coś powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 17:24 przez KubaP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: rattkin »

harrison pisze:
KubaP pisze:I jakoś ta reszta przędzie razem wzięta gorzej niż Rebel.
ok, czytałeś dane roczne/miesięczne? porównywałeś zyski operacyjne? jeśli tak to spoko. Inaczej to bez twardych danych statystycznych ciężko uznać tak wysnute wnioski za prawdziwe. Przypominam, że wątek dotyczy sklepu internetowego Rebel, a nie wyników Rebel jako wydawcy i zysków z tego tytułu.
Myślę, że możesz śmiało żałożyć, że Kuba ma dostęp do większej ilości danych. Oczywiście, nie zagląda pewnie sklepom w księgi, ale z pozycji wydawnictwa też można dużo ekstrapolować.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: harrison »

rattkin pisze:
harrison pisze:
KubaP pisze:I jakoś ta reszta przędzie razem wzięta gorzej niż Rebel.
ok, czytałeś dane roczne/miesięczne? porównywałeś zyski operacyjne? jeśli tak to spoko. Inaczej to bez twardych danych statystycznych ciężko uznać tak wysnute wnioski za prawdziwe. Przypominam, że wątek dotyczy sklepu internetowego Rebel, a nie wyników Rebel jako wydawcy i zysków z tego tytułu.
Myślę, że możesz śmiało żałożyć, że Kuba ma dostęp do większej ilości danych. Oczywiście, nie zagląda pewnie sklepom w księgi, ale z pozycji wydawnictwa też można dużo ekstrapolować.
Jeśli faktycznie ma to spoko. Zapytałem, bo nie wiedziałem o tym.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trolliszcze »

Co więcej, Rebel co jakiś czas chwali się publicznie swoimi wynikami. Chwalił się nie tak dawno temu, ale nie mogę znaleźć...
EDIT: Coś mi się kołacze po głowie, że to był chyba wywiad z jednym z założycieli (?) Rebela.
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Cthulhu »

Wszystko fajnie, ale argumenty o tym, że Rebel ma dobrą stronę są nietrafione - akurat tu mogłoby być lepiej, jest mocno niedzisiejsza, nieaktualizowana właściwie od kilkunastu lat :) Chyba z wielu planszówkowych sklepów, które widziałem tylko Planszomania ma jeszcze gorzej :P Tak się chwalili rebrandingiem, w sumie to była dobra okazja na jakieś większe zmiany.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: rattkin »

To prawda, ale pomimo tego, że jest niedzisiejsza, to wciąż jest czytelna i funkcjonalna. Czyli została bardzo dobrze zaprojektowana już kilka lat temu. Kiedy zestawimy to z takim potworkiem jak np. 3 trolle, to z całą pewnością możemy powidzieć, że Rebel *ma* dobrą stronę.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

KubaP pisze:
harrison pisze:
KubaP pisze:I jakoś ta reszta przędzie razem wzięta gorzej niż Rebel.
ok, czytałeś dane roczne/miesięczne? porównywałeś zyski operacyjne? jeśli tak to spoko. Inaczej to bez twardych danych statystycznych ciężko uznać tak wysnute wnioski za prawdziwe. Przypominam, że wątek dotyczy sklepu internetowego Rebel, a nie wyników Rebel jako wydawcy i zysków z tego tytułu.
Nie, tak sobie pierdolę bez sensu, bo się nie znam, ale chciałem coś powiedzieć.
Nieładnie tak na forum planszówkowym używać takich niecenzuralnych słów. Kuba ogarnij się! :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: KubaP »

Dr. Nikczemniuk pisze: Nieładnie tak na forum planszówkowym używać takich niecenzuralnych słów. Kuba ogarnij się! :shock:
Przepraszam i podczyszczam moją wypowiedź - masz rację.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Bea »

sidmeier pisze:Próbuję zrozumieć fenomen, jak taka kiepścizna pod względem ceny góruje nad innymi sklepami.
Przypuszczam, że wiele osób kupuje z rozpędu, bo kupowała tam x lat temu, kiedy był tylko Rebel i teraz nie chce im się szukać po internecie gdzie jest o kilka złociszy taniej (co najwyżej porównują z galerią handlową, gdzie jest drożej). Pamiętajmy że nabywcy planszówej to nie tylko y, geeki siedzące na forum, znające każdy internetowy, ale tysiące osób które od czasu do czasu kupią Catan czy Dobble. Ja tam też kilka razy kupiłam, bo mieli grę której nie szło dostać gdzie indziej. Przy okazji kupiłam też coś za co przepłaciłam trochę, żeby dobić do darmowej wysyłki. Tak to pewnie działa. ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: mikeyoski »

Ja tam lubię stronę Rebela. Przede wszystkim jest funkcjonalna, czego nie mogę powiedzieć o większości stron konkurencji. Dodatkowo jest znakomitą bazą recenzji. Co do cen, no cóż wiemy jak ten sklep funkcjonuje. Od czasu do czasu maja fajne promocje. A dodatkowo mają największy asortyment.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: szutek »

Ja wiele lat kupowałem w Rebelu świadomie płacąc więcej w zamian za profesjonalną obsługę i elastyczność, co bardzo u nich ceniłem. Moja fascynacja Rebelem trochę opadła, kiedy zamówiłem grę przed premierą (Arkham Horror LCG) i nie mogłem odebrać jej w dniu premiery w sklepie (piątek), ponieważ potrzebowali czasu na przetransportowanie jej z magazynu do sklepu (z magazynu odebrać też nie mogłem). Znajomi cieszyli się grą w piątek, ja musiałem obejść się smakiem, a że na domiar złego wyjeżdżałem akurat na tydzień to miałem prawo się zdenerwować :wink:

Jakiś czas później dostałem kupiony od nich przez Internet nietrafiony prezent, który chciałem osobiście zwrócić w ramach ustawowych 14 dni. Mimo, że jestem z Gdańska okazało się że gry nie mogę ani zawieźć do sklepu ani do magazynu, lecz muszę koniecznie odesłać ją Pocztą Polską lub kurierem na adres magazynu. No i wtedy czar prysł, zmieniłem sklep i kupuję dużo taniej (nawet z przesyłką) a z obsługi jestem bardzo zadowolony. Zdaje się, że powyższe historie, które mi się przytrafiły, to trochę efekt uboczny znacznego rozszerzenia działalności Rebela i koncentracji na odbiorcy masowym. Gdzieś w tym wszystkim musiał ucierpieć geek który musi mieć grę w dniu premiery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Program rabatowy Rebela natomiast nie wydaje mi się aż tak atrakcyjny. Może i rabaty można osiągnąć wysokie, ale dla ich zachowania wymagane jest regularne dokonywanie zakupów, na co nie każdy może sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trolliszcze »

mikeyoski pisze:Ja tam lubię stronę Rebela. Przede wszystkim jest funkcjonalna, czego nie mogę powiedzieć o większości stron konkurencji. Dodatkowo jest znakomitą bazą recenzji. Co do cen, no cóż wiemy jak ten sklep funkcjonuje. Od czasu do czasu maja fajne promocje. A dodatkowo mają największy asortyment.
Taaak, pomysł Rebela, żeby przyznawać punkty liczące się do programu lojalnościowego za podsyłanie linków do recenzji jest genialny ;) (Plus za komentarze, oceny i wszelkie inne pierdoły). Strona robi się sama! A co do jej unowocześnienia - pisałem z nimi na ten temat jakiś czas temu (rok?), bo zajrzałem sobie przypadkiem do działu z adresami sklepów stacjonarnych (tam to dopiero jest burdel!). O ile sobie dobrze przypominam, pożartowaliśmy sobie chyba, że pracują nad nową stroną (tak przynajmniej wywnioskowałem) - jak widać, nie jest to taka prosta sprawa, bo proces wciąż trwa. Zresztą, nie przebiją pod tym względem BGG, nad którym prace trwają od lat.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: mikeyoski »

Rebel wypowiedział się, że mają świadomość, że strona już z lekka jest przestarzała i będą ja zmieniać. Ale to chyba nie takie hop siup.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Golin »

wpisz dowolną grę w i-szop.pl a na 90% Rebel będzie miał najdrożej.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Bludgeon »

Olgierdd pisze:
Bludgeon pisze:
Olgierdd pisze: Jestem z Gdańska i dla miejscowego zazwyczaj wychodzi podobnie lub taniej niż u konkurencji, szczególnie że Rebel w sklepach stacjonarnych robi różne akcje zniżkowe niedostępne w sklepie internetowym.
No...nie.
Ostatnio robiłem zakupy i jak z ciekawości policzyłem ile więcej bym wydał w rebelu to wyszło 100 zł.
Ale co "nie"? Że moje zakupy się nie zgadzają?
Nie, moje się nie zgadzają z Twoją tezą.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: EsperanzaDMV »

A ja jestem w szoku, że przy okazji dyskusji o Rebelu (i szacie graficznej strony) nikt nie podniósł jeszcze kwestii tego tragicznego, różowego logo, które od jakiegoś czasu u nich widnieje :P Naprawdę nie rozumiem, co nimi kierowało zmieniając je na takie paskudztwo...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: rattkin »

EsperanzaDMV pisze:Naprawdę nie rozumiem, co nimi kierowało zmieniając je na takie paskudztwo...
Nie szkodzi. Ważne, że oni wiedzą.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Valarus »

Bludgeon pisze: Nie, moje się nie zgadzają z Twoją tezą.
Też nie mogę się zgodzić z tezą, że osobą z Gdańska się opłaca. Różnica cen jest przerażająca. A jak mam wydać dwa razy po 3.20, żeby do Rebela dojechać, to równie dobrze mogę zapłacić za przesyłkę w dużo tańszych sklepach na sieci.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trolliszcze »

Słuchajcie, tyle sklepów internetowych ma bardzo tanie albo nawet darmowe przesyłki już od całkiem rozsądnych kwot, że argument z odbiorem osobistym mnie nie przekonuje. Może gdybym brał jakąś karciankę za 40 złotych na prezent, to jeszcze, ale przy konkretnych zakupach nie ma nawet o czym rozmawiać. Jedna większa gra potrafi kosztować w Rebelu kilkadziesiąt złotych więcej, za tę różnicę to mam kilka przesyłek.

Mnie się zdarza kupować w Rebelu, ale głównie rzeczy trudno dostępne (lub czasem jakieś fajne promocje). Ich program rabatowy jest spoko, ale tylko jeśli używa się jednego konta w kilka osób. Nie wyobrażam sobie, żeby pojedynczy klient mógł tam nabić maksymalny poziom rabatu, chyba że rzeczywiście jakiś kolekcjoner z górą forsy, który lubi trzymać na półkach zafoliowane pudełka.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: KubaP »

EsperanzaDMV pisze:A ja jestem w szoku, że przy okazji dyskusji o Rebelu (i szacie graficznej strony) nikt nie podniósł jeszcze kwestii tego tragicznego, różowego logo, które od jakiegoś czasu u nich widnieje :P Naprawdę nie rozumiem, co nimi kierowało zmieniając je na takie paskudztwo...
A fakt. Logo zmusi mnie do zmiany miejsca zakupów. To tak oczywiste, że aż na to nie wpadłem!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: Trolliszcze »

KubaP pisze:
EsperanzaDMV pisze:A ja jestem w szoku, że przy okazji dyskusji o Rebelu (i szacie graficznej strony) nikt nie podniósł jeszcze kwestii tego tragicznego, różowego logo, które od jakiegoś czasu u nich widnieje :P Naprawdę nie rozumiem, co nimi kierowało zmieniając je na takie paskudztwo...
A fakt. Logo zmusi mnie do zmiany miejsca zakupów. To tak oczywiste, że aż na to nie wpadłem!
Kuba, czyżby jakiś konkurs pt. "Czy mój kolejny post w tym wątku może wnosić jeszcze mniej od poprzedniego"? xD
(Jeśli tak, to kibicuję!)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Drożyzna Rebela

Post autor: detrytusek »

KubaP pisze:
EsperanzaDMV pisze:A ja jestem w szoku, że przy okazji dyskusji o Rebelu (i szacie graficznej strony) nikt nie podniósł jeszcze kwestii tego tragicznego, różowego logo, które od jakiegoś czasu u nich widnieje :P Naprawdę nie rozumiem, co nimi kierowało zmieniając je na takie paskudztwo...
A fakt. Logo zmusi mnie do zmiany miejsca zakupów. To tak oczywiste, że aż na to nie wpadłem!
Kuba coś Ty taki nerwowy w tym wątku :)? Chłop napisał wyraźnie, że "przy okazji dyskusji... o szacie graficznej strony" nie podoba mu się logo. Ani słowa o zmianie sklepu z tego powodu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ