Cyfrowa gra planszowa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Cyfrowa gra planszowa

Post autor: grzemek »

Natknąłem się dziś na pewien artykuł:

http://www.gram.pl/news/2017/10/29/znan ... ideo.shtml

Trochę mnie to niepokoi... Mam ochote usiąść przy kompie/konsoli pograć bez patrzenia na inne buźki (są takie dni) i mam ochote pograć w gre planszowa na żywo ze znajomymi, rodziną. Ale tworzenie takiej hybrydy uważam za bezsensowne. Ok idziemy z duchem czasu ale to jest istna profanacja tego hobby... Nie wiem może tylko ja tak uważam i sie niepotrzebnie tego obawiam.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: UncleLion »

Ale przecież ten segment się rozwija od kilku lat i patrząc na to w jakim tempie rozwija się Asmodee Digital, to ma się bardzo dobrze.
Jedne pozycje są bardziej, inne mniej udane, ale sam bardzo chętnie siadam z tabletem w ręku, by pograć w niektóre tytuły.
Oto kilka przykładów: http://przystanekplanszowka.pl/category/e-planszowki
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: Indar »

Jak w takim przypadku traktować gry na TTS czy Vassalu? To dalej planszowka czy już elektroniczna forma rozrywki?
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: Cthulhu »

Oni mają robić nie tylko cyfrowe planszówki, ale też różne gry oparte na planszowych markach. A są gry planszowe, które bardzo chciałbym żeby ukazały się w wersji cyfrowej, w szczególności karcianki LCG, gdzie możnaby ćwiczyć granie z komputerem, albo przynajmniej ograniczyć setup i grać sobie na szybko. Kiedyś FFG wydało cyfrowy Elder Sign, nauczyłem się świetnie grać potem w planszową wersję po tylu rozgrywkach na tablecie :)
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: Ave Jupiter »

grzemek pisze:Natknąłem się dziś na pewien artykuł:

http://www.gram.pl/news/2017/10/29/znan ... ideo.shtml

Trochę mnie to niepokoi... Mam ochote usiąść przy kompie/konsoli pograć bez patrzenia na inne buźki (są takie dni) i mam ochote pograć w gre planszowa na żywo ze znajomymi, rodziną. Ale tworzenie takiej hybrydy uważam za bezsensowne. Ok idziemy z duchem czasu ale to jest istna profanacja tego hobby... Nie wiem może tylko ja tak uważam i sie niepotrzebnie tego obawiam.
a ja uważam, że jest to dobry kierunek rozwoju planszówek i sam nad czymś podobnym myślę. Zawsze na początku są "maruderzy", którzy będą twierdzić, że to niepotrzebne, że to nie ma racji bytu, itd. Tak było np. z internetem. Nie żebym Ciebie się czepiał. Ale kierunek słuszny i będzie coraz więcej tego typu gier, aż w końcu jakaś stanie się hitem na miarę monopoly, albo Munchkin'a.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: Sarseth »

grzemek pisze:Natknąłem się dziś na pewien artykuł:

http://www.gram.pl/news/2017/10/29/znan ... ideo.shtml

Trochę mnie to niepokoi... Mam ochote usiąść przy kompie/konsoli pograć bez patrzenia na inne buźki (są takie dni) i mam ochote pograć w gre planszowa na żywo ze znajomymi, rodziną. Ale tworzenie takiej hybrydy uważam za bezsensowne. Ok idziemy z duchem czasu ale to jest istna profanacja tego hobby... Nie wiem może tylko ja tak uważam i sie niepotrzebnie tego obawiam.
Niepotrzebnie. Ja uważam to za dobre z dwóch powodów: Nie każdy może i ma szanse pograć ze swoimi znajomymi w jednym miejscu. TTS thank you. A oficjalne jeszcze do tego mechanizmy to bajer.
2. Mają tworzyć jak wcześniej wspomnieli, gry komputerowe na podstawie swoich planszówek, czyli możemy zobaczyć jakieś Arkham Horror w 3D przygodowe. Czy coś w tę deseń. Ja, bardzo chętnie bym zobaczył implementację już cięzkich do zdobycia LCGów, najbliżsi znajomi są tylko boardowi, a takie LCG i lobby fajne przez neta - dla mnie bomba.
Rebel 6% (trójmiasto)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: sidmeier »

albo cyfrowa albo planszowa. cukrem zupy nie posłodzisz.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Cyfrowa gra planszowa

Post autor: Abiger »

sidmeier pisze:albo cyfrowa albo planszowa. cukrem zupy nie posłodzisz.
Ja słodzę właśnie cukrem, zupę też jak potrzeba.
ODPOWIEDZ