GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: kaimada »

W październiu rozegrałem 37 partii w 29 tytułów.

Moje pełne poessenowe przemyślenia na koniec października możecie znaleźć na ZnadPlanszy


Najwięcej partii (6): WarTime. Fenomenalny bitewniak planszowy czasu rzeczywistego. Na razie zagrałem pięć razy wstępny scenariusz i raz pierwszy, ale jestem wprost zachwycony. Zasady są banalne, gra jest emocjonująca, mamy tutaj wszystkie zalety takich Bitw Westeros, ale cała bitwa trwa poniżej 10 minut. Polecam.

Nowość miesiąca: Transatlantic. Ponieważ dwie pozostałe wielkie nowości złapały się gdzie indziej, to tutaj umieszczę nową grę od Maca Gerdtsa. Na razie nie jestem jeszcze do niej przekonany, ale nawet najgorsza gra Gerdtsa jest lepsza od najlepszej gry Felda (żartowałem! grałem w zbyt mało Feldów by móc tak stwierdzić, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: ).

Gra miesiąca: The Expanse Board Game. Startegia łącząca zalety Zimnej Wojny z systemem COIN, umieszczona w klimatach The Expanse? Musiałem to mieć! Nie było to takie łatwe zdobycie tej gry na targach Essen, ale jestem wprost zachwycony czteroosobową rozgrywką i nie mogę się doczekać kolejnych.

Powrót miesiąca: Godfather: Imperium Corleone. Bardzo przyjemne area control. Proste zasady, ciekawa rozgrywka. Szkoda, że licencja jest kompletnie niewykorzystana, ale trzeba przyznać, że jest to po prostu dobra gra.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: Grzdyll »

Bardzo słaby miesiąc, mało czasu na granie z rodziną.

Chyba jedyny miesiąc gdy nie graliśmy ani razu w TTR. Praktycznie żądziła niepodzielnie Obecność - prosta, szybka i emocjonująca gra. Świetna. Tylko ciągle były kłótnie kto ma być obcym :)

Poza tym dwie partie w Alchemików, klika w Gejsze i Dixita i pojedyncza w Steam Park.

Oby listopad był lepszy :)
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 510 times

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: buhaj »

Najwięcej partii:
1. 7 Wonders Duel - 14
2. Dream Home - 11
Scythe - 11

Nowości:
1. Trickerion - 9,5/10
Lisboa - 9,5/10
3. Lorenzo il Magnifico - 8/10
4. Sagrada - 7/10

Na tapecie:
m.in. Anachrony, Scythe, Terraforming Mars, The Godfather: Corleone's Empire, Vinhos Deluxe Edition, Terra Mystica, Champions of Midgard, Great Western Trail, Super Motherload, Capital, Poker, Szachy

Powroty:
m.in Blood Rage, A Game of Thrones: The Board Game (Second Edition), Cry Havoc, Outlive, Ticket to Ride: Europe, Cyclades

Partia miesiąca: Vinhos - na 4 osoby, wspaniała partia, pełna emocji i móżdżenia
Nowość miesiąca: Lisboa/Trickerion - nie jestem w stanie sie zdecydować. Obie gry mnie zmiażdżyły.
Gra miesiąca: Scythe - 11 partii, każda ze swoją ciekawą historią. Nie mam dość tej gry.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: Edwardo »

w październiku 68 rozgrywek w 28 tytułów:

nowości na stole: Star Realms (17), Ewolucja (2), Pola Arle (2), Mamy szpiega 2 (1),
powroty: Mage Knight (2), Ghost Stories (1), City Tycoon (1),
Gra miesiąca: Star Realms (17)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: Michał M »

"Trochę" spóźnione planszówkowe podsumowanie października: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... siaca.html
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

TRAJAN
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: GRA MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK

Post autor: Furia »

Trochę odgrzebię, ale zapomniałam o swoim tradycyjnym podsumowaniu miesiąca. 62 partie w 25 tytułów.

Nowości:
Hero Realms - świetny deckbuilder, jestem zauroczona kompaktowością i czytelnością tytułu. Jak ktoś grał w jakiegokolwiek innego dbg to praktycznie nie trzeba tłumaczyć zasad. Na bank wciągnę do kolekcji, ale pewnie jak wyjdzie w PL. Dla mnie lepsze Star Realms.

The Godfather - bardzo fajne skrzyneczki i biedne rewersy kart, jakoś ten tytuł mnie nie zafascynował. Czułam brak kontroli nad tym co się dzieje.

Ilos - piękna, ale bardzo smutna karcianka z maksymalnie przewidywalnymi ruchami, ciasnota na planszy powala, nie chcę jej nawet wspominać.

Montana - wielkie nadzieje na fajnego sucharka zostały pogrzebane. W teorii wszystko powinno fajnie działać, ale w praktyce okazało się, że zupełnie nie podeszło.

Piraci 7 mórz - nie porwało, ale jest lepsze niż Statki, łupy, kościotrupy.

Sherlock Holmes Consulting Detective: Jack the Ripper & West End Adventures - wow! na bank kupię po polsku, to co lubię czyli klimat, fabuła, skupianie się na szczegółach, zapamiętywanie kto, co gdzie. Majstersztyk!

Nowość miesiąca: Sherlock

Najwięcej partii: Hero Realms

Gra miesiąca: Posiadłość Szaleństwa 2ed.
ODPOWIEDZ