Jeszcze jedna dyskusja o recenzentach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Jeszcze jedna dyskusja o recenzentach

Post autor: citmod »

Ink pisze:
citmod pisze:Szczególnie, że i tak jak ktoś napiszę/nagra jakąś recenzje, to oczywiście informuje o tym w wątku danej gry.
Tym niemniej media planszówkowe produkują też coś więcej (chociaż i tak za mało na mój apetyt) niż tylko recenzje. Zestawienia, topki, felietony, relacje itp nie pójdą do wątków o konkretnych tytułach.

Póki co jest jeden temat o recenzentach (ok, teraz dwa, bo nie dało się sensowne scalić offtopu), więc nie ma co robić rewolucji, bo nie zaśmieca forum głównego. Jeśli do czegoś takiego dojdzie, pomyślimy nad uporządkowaniem.
Nawet te dwa wątki powinny zostać przesunięte do forum o mediach. W końcu to dyskusje o mediach, z grami planszowymi czy karcianymi nie mają nic wspólnego. Jeśli to tu zostanie to równie dobrze mogę zaraz otworzyć tutaj wątek o kanale jakiegoś recenzenta np. filmów i seriali i zacząć dyskutować o tym czy jego recenzje są rzetelne czy nie, dobre czy złe itp....
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: bubu »

Gambit pisze:Zastanawia mnie też pewna roszczeniowość takich osób, które żądają cudów na kiju, a nie mają prawdopodobnie pojęcia jak wygląda proces nagrywania materiału. Nie mówiąc już o tym, że nie mają pojęcia jak wygląda życie codzienne polskich recenzentów, które też ma niebagatelny wpływ na to co i jak są oni w stanie nagrywać. Ale co ja tam wiem. Stary jestem i nie rozumiem Internetów i nowoczesnych technologii :)
No ale:
1. Widz nie musi wiedzieć jak wygląda proces nagrywania materiału, żeby wiedzieć co mu się bardziej podoba a co mniej.
2. Widza nie obchodzi życie codzienne polskiego recenzenta. Widza obchodzi efekt.

Ja np. mam wadę słuchu, która sprawia, że jestem wybredny jeśli chodzi o jakość dźwięku w materiałach video. Jeżeli jest słaba to nie oglądam bo po co mam się męczyć a i tak nic nie rozumieć. I nie muszę ani znać się na procesie nagrywania i niuansach akustyki ani też mieć pojęcie jak wygląda życie codzienne twórcy- jak mi jakość materiału nie odpowiada to po prostu nie oglądam. I tyle.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Jeszcze jedna dyskusja o recenzentach

Post autor: Hiu »

Duety? Tak
Trio? Jak najbardziej.

Skoro moze istniec "znad plaszy" to moze czas zrobic "nad blat" albo "z kamera wsrod pudelek".

Jezeli kilku recenzentow moze ogarnac te sama gre w dwa tygodnie - to dlaczego nie zrobic 1vs1 (dyskusja/omowienie gry/recenzja - you name it) - via google/chat/online cokolwiek. Material z przebitkami z komponentow i/lub rozgrywki - mozna zrobic / dokleic . Live wprowadzilby duzo urozmaicenia.

Ja was (recenzentow) rozumiem. Kazdy ma swoje zycie, musi sie odnalesc z tej szarej rzeczywistosci codziennych obowiazkow - jednak zbudowaliscie ta scene (tak, wy - gadajace glowy - nie my - ogladacze) i chwala wam za to. Wszystkim wam.
Kazdy z was idzie w jakas strone (tak jak swiat idzie do przodu, nie zawsze w dobrym kierunku, ale do przodu) - i tak samo wy.

Glos ludzi - ktorzy mowia o recenzentach - to tylko glos ludu dulloc, ktory was oglada(l) i chcialby widziec was biegnacych z duchem czasu - lub go wyprzedzajacych.

Mozecie to zrobic - tak samo jak lata temu, gry staneliscie przed kamera (a nie za kamera) - i wprowadziliscie polski internet youtubowy w kolejny etap.

Moc jest z wami.
ODPOWIEDZ