REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: bogas »

ariser pisze: 11 maja 2018, 12:35
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:23
kali pisze: 11 maja 2018, 12:05
LEGO wydaje planszówki.
tego nie wiedziałem... dałem przykład, który wydawał mi się być dobry, a tu okazało się co innego. Jakkolwiek twierdzę, że to bez sensu działanie... (...)
Nie znam się, więc się wypowiem. Ne sutor supra crepidam iudicet.
Lego ostatnią grę wydało w 2013 roku. Od 5 lat nic... ciekawe dlaczego :roll:
EDIT: link do bgg https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... lego-games
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:42 To tak jakbyś powiedział, że firma robiąca jogurt naturalny odbiera sobie zysk bo zaczęła również robić jogurt grecki. Jest dokładnie odwrotnie bo właśnie poszerzyli ofertę przez co trafią do większej liczby konsumentów. Czyli klocki nie walczą z planszówkami albo odwrotnie. Nawet jeśli ktoś wybierze planszówkę zamiast klocków to zysk wpada do tej samej kieszeni. Z punktu widzenia finansowego wszystko się zgadza. Dodatkowo liczba potencjalnych klientów się znacznie zwiększa bo są grupy ludzi, którzy i tak by klocków nie kupili, a planszówkę i owszem.
eee tu się mylisz. Nie rozumiesz, że planszówki i klocki LEGO (czy nasze COBI) celują w pewien segment czasu i jest on ograniczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, to gdybyś był dajmy na to większościowym właścicielem Polsatu, to czy byś kupował 20% akcji TVN? To jest wręcz samobój. I też możesz pwoiedzieć, że masz przychód, ale robisz konkurencję wewnątrz jednego segmentu, proponuję poczytać na temat zarządzania. Co innego gdybyś przejął TVN i wchłonął go ze wszystkimi aktywami. Tak jak to się dawno temu stało z RTL7. Taki przykład masz puszczany jakiś program na TVN o kulinariach i w tej samej godzinie tematycznie podobny program na Polsacie, to wiadomo że Ty posiadając 20% udziałów w TVN-ie będziesz robił konkurencję dla swojego sztandarowego produktu, jakim są kulinaria na Polsacie. Tutaj chodzi o konkurowanie na polu czasu. tak samo właśnie jest z branżą klocków i gier planszowych, to są zabawy, którymi zajmujesz się gdy np. pada deszcz za oknem, a nie masz ochoty oglądać ogłupiającej telewizji, albo grać setny raz w głupią strzelankę i wtedy masz do wyboru albo LEGO albo planszówki...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:00 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: garg »

kali pisze: 11 maja 2018, 12:05
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 11:39 Bo gdyby wejść w segment gier planszowych miało LEGO, to mogliby sobie narobić poważnych problemów. Dlatego, że z definicji LEGO walczy o czas wolny powiedzmy "pozatelewizyjny" i poza aktywnością fizyczną.
LEGO wydaje planszówki.
Wydawało. Zrezygnowali.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

bogas pisze: 11 maja 2018, 12:44
ariser pisze: 11 maja 2018, 12:35
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:23

tego nie wiedziałem... dałem przykład, który wydawał mi się być dobry, a tu okazało się co innego. Jakkolwiek twierdzę, że to bez sensu działanie... (...)
Nie znam się, więc się wypowiem. Ne sutor supra crepidam iudicet.
Lego ostatnią grę wydało w 2013 roku. Od 5 lat nic... ciekawe dlaczego :roll:
EDIT: link do bgg https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... lego-games
Taa...
https://boardgamegeek.com/boardgame/195 ... -spinjitzu
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: bogas »

detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:51
bogas pisze: 11 maja 2018, 12:44
ariser pisze: 11 maja 2018, 12:35

Nie znam się, więc się wypowiem. Ne sutor supra crepidam iudicet.
Lego ostatnią grę wydało w 2013 roku. Od 5 lat nic... ciekawe dlaczego :roll:
EDIT: link do bgg https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... lego-games
Taa...
https://boardgamegeek.com/boardgame/195 ... -spinjitzu
Błagam. To lidl i biedronka też wydają gry :roll: I jeszcze kiedyś do płatków śniadaniowych dorzucali jakieś karty, więc...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:49

eee tu się mylisz. Nie rozumiesz, że planszówki i klocki LEGO (czy nasze COBI) celują w pewien segment czasu i jest on ograniczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, to gdybyś był dajmy na to większościowym właścicielem Polsatu, to czy byś kupował 20% akcji TVN? To jest wręcz samobój. I też możesz pwoiedzieć, że masz przychód, ale robisz konkurencję wewnątrz jednego segmentu, proponuję poczytać na temat zarządzania. Co innego gdybyś przejął TVN i wchłonął go ze wszystkimi aktywami. Tak jak to się dawno temu stało z RTL7.
Acha...no to weź mi wytłumacz czemu np Ford kupił 50% Volvo? Przykłady mogę mnożyć...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

bogas pisze: 11 maja 2018, 12:54
Błagam. To lidl i biedronka też wydają gry :roll: I jeszcze kiedyś do płatków śniadaniowych dorzucali jakieś karty, więc...
Ja nie oceniam wartości gry. Po prostu Lego ciągle się tym bawiło w 2016 r. i tyle. Jakiś marketingowiec uznał, że warto.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: garg »

detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:57
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:49

eee tu się mylisz. Nie rozumiesz, że planszówki i klocki LEGO (czy nasze COBI) celują w pewien segment czasu i jest on ograniczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, to gdybyś był dajmy na to większościowym właścicielem Polsatu, to czy byś kupował 20% akcji TVN? To jest wręcz samobój. I też możesz pwoiedzieć, że masz przychód, ale robisz konkurencję wewnątrz jednego segmentu, proponuję poczytać na temat zarządzania. Co innego gdybyś przejął TVN i wchłonął go ze wszystkimi aktywami. Tak jak to się dawno temu stało z RTL7.
Acha...no to weź mi wytłumacz czemu np Ford kupił 50% Volvo? Przykłady mogę mnożyć...
W ekonomii nazywa się to coopetition (połączenie cooperation i competition). Nie ma dobrego tłumaczenia na polski, choć niektórzy używają straszliwie brzmiącej koopetycji.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: bogas »

detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:59
bogas pisze: 11 maja 2018, 12:54
Błagam. To lidl i biedronka też wydają gry :roll: I jeszcze kiedyś do płatków śniadaniowych dorzucali jakieś karty, więc...
Ja nie oceniam wartości gry. Po prostu Lego ciągle się tym bawiło w 2016 r. i tyle. Jakiś marketingowiec uznał, że warto.
Wydawanie gazetki z kartami to jednak co innego niż ich seria gier planszowych i nie łączyłbym tych dwóch spraw (to tak jakby powiedzieć, że Panini to wydawca kolekcjonerkich gier karcianych). A Ford kupił Volvo za 6,4 mld dol. a sprzedał Chińczykom za 2 mld. dol. To może lepiej ty wytłumacz dlaczego?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

garg pisze: 11 maja 2018, 13:04
W ekonomii nazywa się to coopetition (połączenie cooperation i competition). Nie ma dobrego tłumaczenia na polski, choć niektórzy używają straszliwie brzmiącej koopetycji.
Ale jak Ford i Volvo mogli stosować coopetition skoro to wg kolegi samobój? Trzeba by im te książki do marketingu wysłać chyba.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:57
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:49

eee tu się mylisz. Nie rozumiesz, że planszówki i klocki LEGO (czy nasze COBI) celują w pewien segment czasu i jest on ograniczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, to gdybyś był dajmy na to większościowym właścicielem Polsatu, to czy byś kupował 20% akcji TVN? To jest wręcz samobój. I też możesz pwoiedzieć, że masz przychód, ale robisz konkurencję wewnątrz jednego segmentu, proponuję poczytać na temat zarządzania. Co innego gdybyś przejął TVN i wchłonął go ze wszystkimi aktywami. Tak jak to się dawno temu stało z RTL7.
Acha...no to weź mi wytłumacz czemu np Ford kupił 50% Volvo? Przykłady mogę mnożyć...
jeżeli Ford kupił 50% Volvo, to przeczytaj to teraz ze zrozumieniem i zobaczysz, że mają w ten sposób pakiet "okołowiększościowy", a więc taki który pozwala im współdecydować o produkcji aut, które nie będą konkurencją w określonych segmentach. Akurat użyłeś najgorszego z możliwy kontrprzykładów. Bo produkcja aut to silnie zróżnicowany przemysł. Masz tam auta kompaktowe, SUV-y, dostawcze, etc. W dodatku produkcja aut odznacza się pewną "ideologią". Bo Szwed widząc znaczek Volvo nie będzie zastanawiał się kto i ile ma akcji w koncernie tylko prędzej wybierze Volvo niż Forda. Więc mamy też i czynnik regionalny. Tak jak Czesi, którzy choć wiedzą, że Skoda należy do VW, to i tak częściej kupią Skodę, która w cudzysłowie jest dedykowana na rynek czeski. W dodatku masz segmenty powiedzmy aut ekologicznych - hybryd, wodorowych. Głupcy twierdzą, że to auta dla "ekooszołomów". Takie polskie cebulactwo, a technologia ma to do siebie że z czasem tanieje, a potem okazuje się że kiedy u nas w PL nie inwestuje się w nowoczesne rozwiązania, to jesteśmy 20 lat za przysłowiowymi murzynami. Wracając do Volvo i Twego Forda, to produkujesz np. hybrydy i wodorowe Volvo, a tradycyjne benzyniaki Forda. Wtedy mimo, że masz dwie różne marki, to te marki "nie znoszą się" w jednym segmencie, a "uzupełniają się segmentowo". Większość tutaj rozumie o czym mówię, tak samo jest z grami planszowymi i LEGO. Myślałem, że LEGO nigdy nie produkowało planszówek, okazało się że jednak, ale był to klasyczny niewypał, właśnie z tego powodu (bynajmniej w moim odczuciu własnie z tego powodu), który próbuję Ci wytłumaczyć na przykładzie Volvo i Forda. To są niuanse, to po prostu trzeba czuć. Jeszcze inaczej sprawa wygląda, gdy prowadzisz małą rodzinna firmę i wtedy możesz sobie pozwolić na jednoczesną sprzedaż i klocków i planszówek, bo rynek rozrywki z Twojego punktu widzenia w tym wypadku jako malutkiego gracza jest potężny. Natomiast gdy jesteś potentatem na miarę Hasbro, Lego, etc. to nie możesz sobie pozwolić na stratę nawet pół procenta rynku, bo będzie to oznaczać straty rzędu grubych milionów. Dla Ciebie jako małego gracza sprzedaż 1000 paczek klocków w ciągu roku będzie oznaczać sukces, dla kogoś takiego jak LEGO z kolei sprzedaż 1000 pudełek gier oznacza straty. To są koszty korporacyjne, związane wtedy z obsługą tych 1000 paczek planszówek. Gdzie wynagrodzenie miesięczne dyrektora działu planszówek będzie wyższe niż wartość tych 1000 pudełek. A jeżeli się okaże z kolei, że będziesz jako LEGO spprzedawać 1000 planszówek dziennie i to tylko w takiej np. Polsce, to jestem pewien, że sprzedaż klocków spadnie. A więc tego z czym w pierwszej kolejności kojarzy się marka. Mamy wtedy kryzys wizerunkowy marki. W dodatku planszówki z czasem mogą sprzedawać się gorzej, a odbudować sprzedaż klocków będzie Ci niezwykle trudno. Bo w międzyczasie koszty korporacyjne zeżrą Cię, tym bardziej koszty w Danii, której bliżej do socjalizmu niż jako takiego kapitalizmu... Potwierdza się w tym wypadku stare porzekadło, że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:36 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: garg »

Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 13:16
detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:57
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 12:49

eee tu się mylisz. Nie rozumiesz, że planszówki i klocki LEGO (czy nasze COBI) celują w pewien segment czasu i jest on ograniczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, to gdybyś był dajmy na to większościowym właścicielem Polsatu, to czy byś kupował 20% akcji TVN? To jest wręcz samobój. I też możesz pwoiedzieć, że masz przychód, ale robisz konkurencję wewnątrz jednego segmentu, proponuję poczytać na temat zarządzania. Co innego gdybyś przejął TVN i wchłonął go ze wszystkimi aktywami. Tak jak to się dawno temu stało z RTL7.
Acha...no to weź mi wytłumacz czemu np Ford kupił 50% Volvo? Przykłady mogę mnożyć...
jeżeli Ford kupił 50% Volvo, to przeczytaj to teraz ze zrozumieniem i zobaczysz, że mają w ten sposób pakiet "okołowiększościowy", a więc taki który pozwala im współdecydować o produkcji aut, które nie będą konkurencją w określonych segmentach. Akurat użyłeś najgorszego z możliwy kontrprzykładów. Bo produkcja aut to silnie zróżnicowany przemysł. Masz tam auta kompaktowe, SUV-y, dostawcze, etc. W dodatku produkcja aut odznacza się pewną "ideologią". Bo Szwed widząc znaczek Volvo nie będzie zastanawiał się kto i ile ma akcji w koncernie tylko prędzej wybierze Volvo niż Forda. Więc mamy też i czynnik regionalny. Tak jak Czesi, którzy choć wiedzą, że Skoda należy do VW, to i tak częściej kupią Skodę, która w cudzysłowie jest dedykowana na rynek czeski. W dodatku masz segmenty powiedzmy aut ekologicznych - hybryd, wodorowych. Głupcy twierdzą, że to auta dla "ekooszołomów". Takie polskie cebulactwo, a technologia ma to do siebie że z czasem tanieje, a potem okazuje się że kiedy u nas w PL nie inwestuje się w nowoczesne rozwiązania, to jesteśmy 20 lat za przysłowiowymi murzynami. Wracając do Volvo i Twego Forda, to produkujesz np. hybrydy i wodorowe Volvo, a tradycyjne benzyniaki Forda. Wtedy mimo, że masz dwie różne marki, to te marki "nie znoszą się" w jednym segmencie, a "uzupełniają się segmentowo". Większość tutaj rozumie o czym mówię, tak samo jest z grami planszowymi i LEGO. Myślałem, że LEGO nigdy nie produkowało planszówek, okazało się że jednak, ale był to klasyczny niewypał, właśnie z tego powodu (bynajmniej w moim odczuciu własnie z tego powodu), który próbuję Ci wytłumaczyć na przykładzie Volvo i Forda. To są niuanse, to po prostu trzeba czuć. Jeszcze inaczej sprawa wygląda, gdy prowadzisz małą rodzinna firmę i wtedy możesz sobie pozwolić na jednoczesną sprzedaż i klocków i planszówek, bo rynek rozrywki z Twojego punktu widzenia w tym wypadku jako malutkiego gracza jest potężny. Natomiast gdy jesteś potentatem na miarę Hasbro, Lego, etc. to nie możesz sobie pozwolić na stratę nawet pół procenta rynku, bo będzie to oznaczać straty rzędu grubych milionów. Potwierdza się w tym wypadku stare porzekadło, że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
To w końcu jesteś za czy przeciw? Bo się zgubiłem...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Szaweł »

To jak to w końcu jest? Disney kupuje Volvo, LEGO kupuje Netflixa czy Polsat kupuje Skodę? I dlaczego w temacie wątku wpisane są jakieś wydawnictwa skoro to temat nie o nich? 8) :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: tomb »

A co na to NATO?
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:38 przez tomb, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

garg pisze: 11 maja 2018, 13:33
Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 13:16
detrytusek pisze: 11 maja 2018, 12:57

Acha...no to weź mi wytłumacz czemu np Ford kupił 50% Volvo? Przykłady mogę mnożyć...
jeżeli Ford kupił 50% Volvo, to przeczytaj to teraz ze zrozumieniem i zobaczysz, że mają w ten sposób pakiet "okołowiększościowy", a więc taki który pozwala im współdecydować o produkcji aut, które nie będą konkurencją w określonych segmentach. Akurat użyłeś najgorszego z możliwy kontrprzykładów. Bo produkcja aut to silnie zróżnicowany przemysł. Masz tam auta kompaktowe, SUV-y, dostawcze, etc. W dodatku produkcja aut odznacza się pewną "ideologią". Bo Szwed widząc znaczek Volvo nie będzie zastanawiał się kto i ile ma akcji w koncernie tylko prędzej wybierze Volvo niż Forda. Więc mamy też i czynnik regionalny. Tak jak Czesi, którzy choć wiedzą, że Skoda należy do VW, to i tak częściej kupią Skodę, która w cudzysłowie jest dedykowana na rynek czeski. W dodatku masz segmenty powiedzmy aut ekologicznych - hybryd, wodorowych. Głupcy twierdzą, że to auta dla "ekooszołomów". Takie polskie cebulactwo, a technologia ma to do siebie że z czasem tanieje, a potem okazuje się że kiedy u nas w PL nie inwestuje się w nowoczesne rozwiązania, to jesteśmy 20 lat za przysłowiowymi murzynami. Wracając do Volvo i Twego Forda, to produkujesz np. hybrydy i wodorowe Volvo, a tradycyjne benzyniaki Forda. Wtedy mimo, że masz dwie różne marki, to te marki "nie znoszą się" w jednym segmencie, a "uzupełniają się segmentowo". Większość tutaj rozumie o czym mówię, tak samo jest z grami planszowymi i LEGO. Myślałem, że LEGO nigdy nie produkowało planszówek, okazało się że jednak, ale był to klasyczny niewypał, właśnie z tego powodu (bynajmniej w moim odczuciu własnie z tego powodu), który próbuję Ci wytłumaczyć na przykładzie Volvo i Forda. To są niuanse, to po prostu trzeba czuć. Jeszcze inaczej sprawa wygląda, gdy prowadzisz małą rodzinna firmę i wtedy możesz sobie pozwolić na jednoczesną sprzedaż i klocków i planszówek, bo rynek rozrywki z Twojego punktu widzenia w tym wypadku jako malutkiego gracza jest potężny. Natomiast gdy jesteś potentatem na miarę Hasbro, Lego, etc. to nie możesz sobie pozwolić na stratę nawet pół procenta rynku, bo będzie to oznaczać straty rzędu grubych milionów. Potwierdza się w tym wypadku stare porzekadło, że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
To w końcu jesteś za czy przeciw? Bo się zgubiłem...
A Ty znowu zaczynasz się czepiać, nigdzie nie napisałem że jestem za czy przeciw kupnie przez LEGO Asmodee, ale jeżeli już o to pytasz, to powinieneś wywnioskować, że zdecydowanie przeciw. Gdyby rzecz jasna miało do tego dojść ale i tak nie dojdzie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:44 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

Szaweł pisze: 11 maja 2018, 13:35 To jak to w końcu jest? Disney kupuje Volvo, LEGO kupuje Netflixa czy Polsat kupuje Skodę? I dlaczego w temacie wątku wpisane są jakieś wydawnictwa skoro to temat nie o nich? 8) :mrgreen:
NIE - ja kupuję Ciebie :mrgreen:
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Andy »

tomb pisze: 11 maja 2018, 13:38 A co na to NATO?
I czy Anna Lewandowska jakoś to skomentowała?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 13:16

jeżeli Ford kupił 50% Volvo....
Czy Ty mi naprawdę chcesz wmówić, że Volvo i Ford przez 11 lat posiadania jednych przez drugich ze sobą nie konkurowało?? Jedni robili hybrydy, drudzy ciężarówki na swoich malutkich, lokalnych ryneczkach i się pięknie rozmijali? Litości...

A co do powodów sprzedaży...a co one mają do rzeczy? Absolutnie nie ma znaczenia czy ktoś na tym zyskał czy stracił. Ford w momencie kupna założył, że zyska czy straci? Zapewne, że zyska ale nie wyszło, życie. A jeśli już koniecznie sprowadzamy dyskusję do powodów to nie przez to, że Volvo straciło na jakości tylko Ford jako kompania wpadł w problemy finansowe (niezależne od Volvo) i musieli z tego co mi wiadomo.
I kończę offtop.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 18:46 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

Ty masz swoje racje, ja mam swoje. Proponuję, aby każdym został przy swoich. Poza tym Volvo to nie szajs, jak próbujesz udowodnić. Nawet po przejęciu Volvo przez chinoli, których nie lubię, okazuje się że jakość produkcji w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie. Ale O.K. Wracając do wątku przewodniego, to zacznijmy od tego, że właścicielem Asmodee jest... fundusz inwestycyjny. Który kupił Asmodee w 2013 za 127 mln €, teraz to mają 100 mln € co roku... CEL OSIĄGNIĘTY https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... m-comments
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 14:06 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 2 razy.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: toblakai »

Zupełnie nie czujecie tematu. Nie jest ważne kto kupi Asmodee skoro Asmodee i tak pozostanie niezależne. Będzie funkcjonować tak jak wcześniej posiadając jedynie dostęp do bogatego katalogu produktów nowego właściciela - w sumie to nawet nie właściciela bo to będzie taka ciaśniejsza współpraca.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

niektórzy zza Oceanu twierdzą, że Walmart przejmie ich. i tego wcale nie należy wkładać między bajki o Gargamelu i Papie Smurf'ie :mrgreen: Tylko, że coś tam jest pokręcone z dostawami i Walmart'owi zajęłoby trochę czasu, aby podporządkować sobie sposoby dystrybucji. Chociaż jakkolwiek, gdyby potem Walmart nie odsprzedawałby Asmodee, to jako długofalowa inwestycja, na pewno opłaci im się. i też jest wątek o tym, że jakaś firma medialna może kupić Asmodee, więc ktoś tam czepiał się mego Netflix'a...
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: mmag »

Jako, że niektórzy ewidentnie nie ogarniają kto kogo i z kim ma przejąć, bazując na powyższych faktach przygotowałem mały wykres (w naszym dobrym polskim stylu):
Spoiler:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: detrytusek »

mmag pisze: 11 maja 2018, 15:05 Jako, że niektórzy ewidentnie nie ogarniają kto kogo i z kim ma przejąć, bazując na powyższych faktach przygotowałem mały wykres (w naszym dobrym polskim stylu):
Spoiler:
:) ale tak bez Volvo?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: citmod »

Hahaha :D Internet to świetne źródło rozrywki. Są w nim takie rzeczy jak filmy, czy gry, ale są też mniej oczywiste rozrywki jak w tym wypadku ludzie którzy wypowiadają się na tematy o których nie mają podstawowego pojęcia. Na dodatek stając na przeciw konkretnym faktom (w tym wypadku z dziedziny ekonomii/zarządzania) twardo próbują trzymać się swojej wersji. xD
Dzięki detrytusek, you made my day. :D

@Ave: Szacun, że Ci się chciało rozpisywać, ale jak widzisz twój czas poszedł na marne. :(

A żeby post był tak samo on topic jak ostatnie dwie strony tego wątku: Popieram tezę, że to Game Factory przymierza się do zakupu Asmodee. :D
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: bukimi »

Swoją drogą, pisał ktoś do pomocy technicznej Asmodee?

Mam aplikację Splendor na Androida i kupiłem tam dodatek Cities. Niestety dodatek pojawił się tylko na tym jednym urządzeniu, a na innych nie da się go ani włączyć, ani kupić. Napisałem przez ichniejsze "kontakt" i po kilku dniach (!) dostałem odpowiedź po angielsku, żeby napisać o jakie urządzenia chodzi.
Odpisałem i... cisza. Jakoś 3 tygodnie będą mijać od kiedy mi napisali. Przypomniałem się mailowo jakoś 4 dni temu, ale bez efektów. Mają oni w ogóle polski support?
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ