Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Wincenty Jan »

bardopondo pisze: 15 maja 2018, 21:11 Skoro juz wypłynął wątek. Ktoś gra w tą całą Valhallę?, nie widziałem chyba ani jednego komentarza po zakończeniu tej hucznej kampanii
:shock:
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Wojtek.k »

Bo ma wyjść dopiero w sierpniu, więc mają jeszcze chwile.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Wincenty Jan »

Wojtek.k pisze: 15 maja 2018, 21:27 Bo ma wyjść dopiero w sierpniu, więc mają jeszcze chwile.
Dokładnie . Zacznie się jak wyjdzie.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 183 times
Been thanked: 227 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: bardopondo »

Aha sorry. Ja nie wspieraczkowy. Ale pytałem na poważnie :)
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: cpu »

Ciekawe jak to się odbije na GF. Swoją drogą jedyna słuszna decyzja wspieram.to. Teraz jak oni chcą mieć kontakt z klientem skoro tylko tego fb tłuką.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Arek001 »

GF ma bana na wspieram.to do poszli do Wookiego :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: woytas »

Dla mnie praktycznie wspieram.to jest niedostępne. Nie mieszkam w polsce i problemy jakie napotkałem przy WSZYTSTKICH oferowanych tam grach, to:
- brak możliwości płacenia kartą Visa/Mater Card (PayPal absolutnie nie jest dla mnie opcją)
- brak uwzględnionej wysyłki po za granicę polski. Naprawdę to takie trudne? Ogarnijcie się autorzy, koszty i tak pokrywałby wspierający.
Gdyby nie powyższe, na pewno coś bym zakupił.
Takie same problemy zresztą istnieją również w polskich sklepach z grami, ale dzięki temu nie uginają mi się jeszcze półki :)
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: bigbluedragon »

woytas pisze: 15 maja 2018, 22:55 Dla mnie praktycznie wspieram.to jest niedostępne. Nie mieszkam w polsce i problemy jakie napotkałem przy WSZYTSTKICH oferowanych tam grach, to:
- brak możliwości płacenia kartą Visa/Mater Card (PayPal absolutnie nie jest dla mnie opcją)
- brak uwzględnionej wysyłki po za granicę polski. Naprawdę to takie trudne? Ogarnijcie się autorzy, koszty i tak pokrywałby wspierający.
Gdyby nie powyższe, na pewno coś bym zakupił.
Takie same problemy zresztą istnieją również w polskich sklepach z grami, ale dzięki temu nie uginają mi się jeszcze półki :)
Dziwne ja mam możliwość płacenia kartą :p jedyna wada tego rozwiązania to prowizja jaką sobie doliczaja więc zostaję przy przelewach, natomiast z większością wydawców da się dogadać w sprawie wysyłki :) wspieram.to mocno kładzie nacisk na krajowe i paczkomaty ale wszystko i tak pozostaje w gwoli wydawcy.

Swoją drogą ciekawy ten news o zablokowaniu GF. Ciekawe czy będzie to wymówka do braku updateu na ich kampaniach.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Olbagamar »

Arek001 pisze: 15 maja 2018, 22:06 GF ma bana na wspieram.to do poszli do Wookiego :lol: :lol: :lol:
To potwierdzone info? Skąd masz taką informacje? Jakby Wookie przygarnął GF na zagramw.to to by sobie niestety w kolano strzelili. Ludzie im tego nie darują, bo zagramw.to miało mieć te gwarancje ceny, dostawy itp, a co może GF gwarantować teraz :D
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Xfenix »

Informacja potwierdzona przez Wspieram.to na tym forum.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Olbagamar »

Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:38 Informacja potwierdzona przez Wspieram.to na tym forum.
To, że wspieram.to potwierdziło, że GF ma u nich bana to wiem. Nie widziałem natomiast nigdzie infa, czy to od GF, czy Zagramw.to, że teraz u nich będą żebrać na przeżycie;)
To, że to jedyny kierunek w Polsce to jasne, ale czy to pewne, bo jak tak, to fatalna decyzja Wookiego i spółki.
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: pan_slaw »

Olbagamar pisze: 15 maja 2018, 23:40
Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:38 Informacja potwierdzona przez Wspieram.to na tym forum.
To, że wspieram.to potwierdziło, że GF ma u nich bana to wiem. Nie widziałem natomiast nigdzie infa, czy to od GF, czy Zagramw.to, że teraz u nich będą żebrać na przeżycie;)
To, że to jedyny kierunek w Polsce to jasne, ale czy to pewne, bo jak tak, to fatalna decyzja Wookiego i spółki.
https://www.youtube.com/watch?v=TFnurTl_z5w
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Xfenix »

Zagramw.to wrzuciło film na YT.
Kolejna kampania crowdfundingowa od GF będzie u nich.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Olbagamar »

pan_slaw pisze: 15 maja 2018, 23:46
Olbagamar pisze: 15 maja 2018, 23:40
Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:38 Informacja potwierdzona przez Wspieram.to na tym forum.
To, że wspieram.to potwierdziło, że GF ma u nich bana to wiem. Nie widziałem natomiast nigdzie infa, czy to od GF, czy Zagramw.to, że teraz u nich będą żebrać na przeżycie;)
To, że to jedyny kierunek w Polsce to jasne, ale czy to pewne, bo jak tak, to fatalna decyzja Wookiego i spółki.
https://www.youtube.com/watch?v=TFnurTl_z5w
Nie jest to za dobra decyzja jeśli chodzi o wizerunek zagramw.to, ale to już ich problem:)
Mam jednak wrażenie, że wybór zagramw.to dokonał się wcześniej niż ban od wspieram.to. Pamiętam ponad miesiąc temu jak trwała jeszcze kampania Klanów na zagramw.to Wookie wrzucił na swojego feca, że grają w Solar city. GF ogłosiła, że będą zbierać na Solar city na Kickstarterze i na polskim portalu zbieraczkowym. Wtedy już domniemałem, że Solar city będą fundować na Zagramw.to i dopytywałem się o to na dyskusji na stronie zagramw.to przy okazji kampani klanów, ale nie dostałem odpowiedzie. Motywowałem to tym, że GF nie podali nazwy portalu, a zazwyczaj jak ktoś chce zbierać na wspieram.to jest to pewne od samego początku i trafiłem:) Chyba, że ban Wpsieram.to ma ponad miesiąc.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Xfenix »

Możliwe że jeszcze przed ogłoszeniem blokady Wspieram.to zaczęło bardziej naciskać i próbować egzekwować dotrzymanie terminów i obietnic
lub informacja o banie została podana później niż nastąpiło to fizycznie.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Olbagamar »

Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:56 Możliwe że jeszcze przed ogłoszeniem blokady Wspieram.to zaczęło bardziej naciskać i próbować egzekwować dotrzymanie terminów i obietnic
lub informacja o banie została podana później niż nastąpiło to fizycznie.
Mogło być tak, że po medialnym sukcesie Valhalli i wykręceni ponad 500k, firmom z branży zaświeciły się złotówki w oczach i hurtem zgłosiły się do Wookiego. GF miało pierwszą swoją autorską grę i pewnie chcieli skorzystać trochę na pewnym handicapie nowej platformy i "mocy" ściągania zielonych Wookiego;) Ban ugruntowwał tylko sytuację, ale nawet bez Bana i tak ich Solar city byłoby wspierane na Zagramw.to.

Szkoda zagramw.to, bo mocno może nadszarpnąć ich wizerunek i zaufanie wspierających, smród osiada na każdym kogo dotknie, nie ważne czy zasłużenie. Ciekawe też jak przenikają się te dwie społęczności, jaki procent ludzi wspierających na zagramw.to wspiera też na wspieram.to i czy to wpłynie na wynik Solar city. Na miejscu zagramw.to nakręciłbym filmik o całej sytuacji żeby rozładować tą bombę co im cyka. Niech GF na zagramw.to walnie się w pierś, to trochę zminimalizuje koszt negatywnego pr dla zagramw.to, który sie rozpoczął.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: woytas »

bigbluedragon pisze: 15 maja 2018, 23:23
woytas pisze: 15 maja 2018, 22:55 Dla mnie praktycznie wspieram.to jest niedostępne. Nie mieszkam w polsce i problemy jakie napotkałem przy WSZYTSTKICH oferowanych tam grach, to:
- brak możliwości płacenia kartą Visa/Mater Card (PayPal absolutnie nie jest dla mnie opcją)
- brak uwzględnionej wysyłki po za granicę polski. Naprawdę to takie trudne? Ogarnijcie się autorzy, koszty i tak pokrywałby wspierający.
Dziwne ja mam możliwość płacenia kartą :p jedyna wada tego rozwiązania to prowizja jaką sobie doliczaja więc zostaję przy przelewach, natomiast z większością wydawców da się dogadać w sprawie wysyłki :) wspieram.to mocno kładzie nacisk na krajowe i paczkomaty ale wszystko i tak pozostaje w gwoli wydawcy.
Dzięki za info. Pamiętam, że wspierając Mistfall płaciłem przez PayPal, nie było opcji zapłaty kartą. Sprawdzę jak jest teraz.
Wspierając Mistfall, napisałem do serwisu i zrobili specjalnie dla mnie dodatkowy próg wsparcia, który zawierał opłatę wysyłki za granicę, ale takie coś mogłoby być standartem.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: czeczot »

Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:56 Możliwe że jeszcze przed ogłoszeniem blokady Wspieram.to zaczęło bardziej naciskać i próbować egzekwować dotrzymanie terminów i obietnic
lub informacja o banie została podana później niż nastąpiło to fizycznie.
A może wspieram.to dało bana pod publiczkę jak już widzieli że kolejny tytuł trafi do wookiego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: rastula »

woytas pisze: 15 maja 2018, 22:55 Dla mnie praktycznie wspieram.to jest niedostępne. Nie mieszkam w polsce i problemy jakie napotkałem przy WSZYTSTKICH oferowanych tam grach, to:
- brak możliwości płacenia kartą Visa/Mater Card (PayPal absolutnie nie jest dla mnie opcją)
- brak uwzględnionej wysyłki po za granicę polski. Naprawdę to takie trudne? Ogarnijcie się autorzy, koszty i tak pokrywałby wspierający.
Gdyby nie powyższe, na pewno coś bym zakupił.
Takie same problemy zresztą istnieją również w polskich sklepach z grami, ale dzięki temu nie uginają mi się jeszcze półki :)

Dlaczego paypal nie jest opcją dla ciebie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: rastula »

czeczot pisze: 16 maja 2018, 06:18
Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:56 Możliwe że jeszcze przed ogłoszeniem blokady Wspieram.to zaczęło bardziej naciskać i próbować egzekwować dotrzymanie terminów i obietnic
lub informacja o banie została podana później niż nastąpiło to fizycznie.
A może wspieram.to dało bana pod publiczkę jak już widzieli że kolejny tytuł trafi do wookiego.
Spiskowywując może tak być, bo autor twierdz, że wybór zagramw.to był przed banem.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Olbagamar »

czeczot pisze: 16 maja 2018, 06:18 A może wspieram.to dało bana pod publiczkę jak już widzieli że kolejny tytuł trafi do wookiego.
Raczej nie, byłoby to szczeniackie zagranie. Raczej wspieram.to wystraszyło się o wizerunek całego portalu i chcieli wyjść z twarzą.

Co do sytuacji zagramw.to i GF to ciekawa pr-owa zagwozdka. Gdyby taka sytuacja miała miejsce pod koniec roku, gdy mam nadzieję valhalla, klany i strażnicy byłby już gotowe i w rękach fundujących ściągnięcie do swojego "klubu" "śmierdzącego" zawodnika nie miałoby tak dużego wpływu na zagramw.to. Obecne zaufanie do zagramw.to jest pośrednie, a nie bezpośrednie. To znaczy, opiera się na zaufaniu do wookiego i ekipy oraz handicapu nowej platformy, a nie zaufaniu opartym na do końca zrealizowanych projektach bez osów itp. Obecne zaufanie jest kruche i ściągnięcie GF do "stajni" zagramw.to może je mocno nadwyrężyć, co nie miałoby miejsca gdyby było to później i pierwsze projekty były by już w pełni zrealizowane. Jest to odważny ruch ze strony zagramw.to. Obecnie inwestorzy, czyli fundujący są w "panice". Tak jak na giełdzie, część nie wie co o tym myśleć, część jest niezadowolona inna część czyta i rwie włosy z głowy itp.

Co powinno zrobić zagramw.to według mnie. Potwierdzić, w jakimś live lub filmie, że wiedzą jaka jest sytuacja z GF, ale ponieważ Solar city im się spodobała bardzo, a jest to autorski projekt, do których fundowania się zobowiązali w swego rodzaju swoim statucie, to dają szansę GF, i oni własnoręcznie gwarantują, że ten projekt będzie zrealizowany w terminie i będą go kontrolować. Uspokoi to trochę inwestorów, przynajmniej tych co mają duże zaufanie do firmy, i tych co nie wiedzą co myśleć. Tych krzykaczy raczej nic nie uspokoi, chyba tylko bankructwo i zamknięcie GF.
Co do GF to też powinni w filmiku, czy livie coś powiedzieć od siebie, np. to, że decyzja o finansowaniu Solar city na zagramw.to padła dawno temu, długo przed banem, że to dla nich ważny projekt, bo ich pierwszy autorski i staną na głowie, żeby się udał.

Nie zminimalizuje to wszystkich strat po stronie zagramw.to, ale może nie będą one takie duże. Ciekawa sytuacja i zobaczymy jak się rozwinie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 08:39 przez Olbagamar, łącznie zmieniany 1 raz.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: krecony1 »

A najśmieszniejsze będzie to, że Solar city ukaże się przed projektami ze wspieram.to. :twisted:
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Radeku »

Nie ukrywam jak zobaczyłem pierwsze informacje na temat Solar City to mnie zainteresowało ale okazało się że robi to GF to totalnie odpuściłem.
Bez sensu jest wspieranie firmy i ludzi którzy nie wywiązali się z poprzedniego projektu.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Marx »

Radeku pisze: 16 maja 2018, 08:44 Nie ukrywam jak zobaczyłem pierwsze informacje na temat Solar City to mnie zainteresowało ale okazało się że robi to GF to totalnie odpuściłem.
Bez sensu jest wspieranie firmy i ludzi którzy nie wywiązali się z poprzedniego projektu.
W sumie bardzo konsekwentne podejście. Gdybyśmy my tak wszyscy jednym głosem, wtedy siła "bojkotu" była by mocniej odczuwalna ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Umarł król, niech żyje król? czyli o polskim crowdfundingu

Post autor: Daquan »

czeczot pisze: 16 maja 2018, 06:18
Xfenix pisze: 15 maja 2018, 23:56 Możliwe że jeszcze przed ogłoszeniem blokady Wspieram.to zaczęło bardziej naciskać i próbować egzekwować dotrzymanie terminów i obietnic
lub informacja o banie została podana później niż nastąpiło to fizycznie.
A może wspieram.to dało bana pod publiczkę jak już widzieli że kolejny tytuł trafi do wookiego.
Z moich informacji wynika, że tak było. Dokładnie tak, jak w sprawie wookie vs. wspieram.to. Najpierw zmieniono regulamin, a później podjęto kroki. Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia zagrywka wspieraczki.
ODPOWIEDZ