które karty zbierać

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
sielawa
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2018, 13:13

które karty zbierać

Post autor: sielawa »

Cześć.

Od dłuższego czasu chcę zacząć zbierać karty (tcg? ccg?) typu pokemon, magic the gathering etc.

Niestety w odniesieniu do pokemon odnoszę wrażenie, że po kilkunastu latach braku aktywności miałbym do nadrobienia tyle, że finansowo bym nie wydolił w żaden sposób. Być może się mylę? Być może gdybym teraz zaczął i skupiał się raczej na tych rzadszych to będzie to miało jakikolwiek sens?
Nie będzie to moje główne hobby - główne to gry online.

Zastanawiałem się też nad:
Harry Potter ccg
Dragon Ball
Yu-Gi-Oh

Czy możecie mi powiedzieć w co warto zainwestować? a być może jest jeszcze jakaś inna seria, w miarę nowa, rozwijana z pięknymi kartami holo? jestem otwarty na propozycje i liczę na podpowiedź.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: które karty zbierać

Post autor: Ink »

Na tym forum zasadniczo nie zajmujemy się grami kolekcjonerskimi w rodzaju TCG/CCG, więc chyba lepiej zrobisz zadając to pytanie w jakimś innym miejscu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: które karty zbierać

Post autor: kisiel365 »

No nie przesadzajmy :) Trochę fanów Netrunnera i GoT tutaj jest. Warto poszukać wątku gry i poczytać każdy z nich. W dziale co kupić też widziałem wątek poświęcony LCG z kilkoma bardzo dużymi opisowymi postami. Jak znajdę to wkleję.
viewtopic.php?f=43&t=28879
viewtopic.php?f=43&t=27737
viewtopic.php?f=43&t=27466
viewtopic.php?f=43&t=40450
viewtopic.php?f=43&t=42607
viewtopic.php?f=43&t=51122
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 16:58 przez kisiel365, łącznie zmieniany 1 raz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: które karty zbierać

Post autor: Morgon »

To jest forum o grach, a nie fundusz inwestycyjny. Nawet jak ktoś wie to pewnie Ci nie powie, bo sam woli zarobić. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: które karty zbierać

Post autor: Goldberg »

Chcesz inwestować w karty? Tylko MTG
Celuj w edycję Alpha, Beta, w maskach jest trochę kasy, tak samo w oryginalnej ravanice. Cały blok lorwyn (pierwsza lilka tam jest) i kilka innych.
Unikaj standardu, jeśli chcesz wchodzić w produkty nieodpakowane, omijaj edycję które dały się mapowac i które dało się podejrzeć ręcznie (kingdoms?) No I rozumiem że masz przynajmniej kilka tys na start?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: które karty zbierać

Post autor: Ink »

kisiel365 pisze: 05 lip 2018, 16:52 No nie przesadzajmy :) Trochę fanów Netrunnera i GoT tutaj jest. Warto poszukać wątku gry i poczytać każdy z nich. W dziale co kupić też widziałem wątek poświęcony LCG z kilkoma bardzo dużymi opisowymi postami. Jak znajdę to wkleję.
Owszem, ale LCG to trochę inna bajka (brak przypadku w zakupach) i LCG, owszem, na forum są. Natomiast brak Magica/Pokemonów jest tu zupełnie nieprzypadkowy.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: które karty zbierać

Post autor: Goldberg »

Jeśli chce to traktować jako inwestycję $$$ to tylko mtg. Rynek wtórny na inne karty w pl jest znikomy
Z resztą....o czym my mówimy. Komentujemy post jakiegoś nastolatka który chce zbierać ,,rzadsze,, karty, jego hobby to gry online i zastanawia się nad HP ccg
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ