Aplikacje do liczenia punktów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: FortArt »

Ręczne liczenie - wiadoma rzecz - odpada, jako matematyk rachunków nie znoszę.
Kalkulator, no fajnie, najpierw wpisujemy na specjalny arkusz w grze, a potem wklepujemy - jaki to ma sens? No i kwestia pomyłek. Arkusz kalkulacyjny zbyt wygodnie na telefonie nie działa.

Znalazłem na Androida dwie apki. Jedna to ideał, bo ma arkusze jak w pudełku i tam wpisujemy. Np jak w Five Tribes. Niestety, autor wprowadził 4 gry i mu się znudziło.
Inna to Score Board - dodaje sie kolejne pola i tam wpisuje. Graczy można zapamiętać, ale już liczby pól pod daną grę nie - za każdym razem trzeba je od nowa dodawać. Nie da się też zrobić opisów pól.
Może ktoś coś zna użytecznego?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: konrad.rymczak »

ScorePal
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Pumar
Posty: 77
Rejestracja: 06 wrz 2018, 16:17
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Pumar »

Nie do końca to o co Ci chodzi ale ja używam do wpisywania wyników BG Stats - podczas wpisywania punktów można korzystać normalnie jak z kalkulatora gdzie dostaje wynik i potem automatycznie wysyła na bgg :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Tringa »

Renegade, ale też dedykowane do konkretnych gier (np. Brzdęk, Fuse (forma odliczania z efektem dźwiękowym), i jeszcze jakieś 2, ale nie grałam, więc z głowy nie podam).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tedoka
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: tedoka »

+1 ScorePal, naprawdę świetna appka :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: FortArt »

A ta opłata za nią to jest jednorazowa czy roczna?

Ja jeszcze znalazłem Pocket Score. Prosta tabelka, można łatwo zmieniać liczbę graczy i kategorii punktowania, można zapisywać puste tabelki i używać jako szablonów.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: rastula »

FortArt pisze: 08 lut 2019, 11:16 A ta opłata za nią to jest jednorazowa czy roczna?

Ja jeszcze znalazłem Pocket Score. Prosta tabelka, można łatwo zmieniać liczbę graczy i kategorii punktowania, można zapisywać puste tabelki i używać jako szablonów.
jednorazowa , w sumie są dwie...ale obie wcale niekonieczne ...chyba że faktycznie zapisujesz gry na bgg i interesują cię statystyki.

ja wsparłem integrację z bgg ( ale nie zaciąga kolekcji , tylko wysyła wyniki gier) ale bardziej jako Thank You dla developera niż z potrzeby.


wysukiwanie gier na bgg działa w wersji podtstawowej
kowdi
Posty: 106
Rejestracja: 20 lis 2018, 11:36
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: kowdi »

Ja korzystam po prostu z Excela na telefonie. Arkusz można przygotować wcześniej pod każdą z interesujących nas gier, albo na szybko po prostu wpisywać punkty tak jak na papierowych tabelkach i tylko na końcu dorzucić formułkę sumującą. Szczerze mówiąc nie myślałem w ogóle o tym, żeby szukać aplikacji do tego (albo żeby napisać własną pod konkretne gry, może nawet się za to kiedyś zabiorę w wolnej chwili :lol: ), Excel dla mnie jest wystarczająco wygodny, ale może to też dlatego, bo dużo w nim pracuję. :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: rastula »

w apce fajne jest zaciąganie pozycji do punktowania z netu oraz baza graczy/ czyli można w 3 klikach praktycznie zaczynać...

excell zawsze na propsie - mimo że z nim nie pracuję ;)
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: zix »

Może ktoś ma zarówno Bgg Stats oraz Scorepal i mógłby je porównać?
kowdi
Posty: 106
Rejestracja: 20 lis 2018, 11:36
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: kowdi »

A tak w zasadzie to czego od takiej aplikacji byście wymagali? Raczej nie znajdę czasu na zrobienie jakiejkolwiek, bo ostatnio w ogóle nie mam na nic czasu :wink: , ale zastanawiam się, czy chodziłoby ludziom tylko o zwykłe sumowanie punktów, czy o bardziej wymyślne rzeczy (np. zamiast liczby punktów, wpisania liczby np. surowców za 3 pkty w Altiplano i żeby samo sobie dodało :lol: ), jakieś FAQ czy inne proponowane nieoficjalne zasady i np. linki do oficjalnych instrukcji do gier?

Może po prostu jakaś taka aplikacja jest, tylko jest mało znana, przez co nikt jej nie rozbudowuje, albo ktoś znajdzie czas i coś naskrobie ciekawego. :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Tringa »

Osobiście jestem fanką liczenia punktów w Brzdęku! Pierwsze partie jak chodzi o podliczenie punktów to była katastrofa, mylenie się, sprawdzanie po kilka razy każdego, itp. W apce wpisuje się np. zdobyte artefakty i program sam wylicza sumę punktów. Zapobiega też, np. temu że 2 osoby mają taki sam artefakt (np. w przypadku po prostu pomylenia się). Więc pewnie bardziej coś w ten deseń: że w zależności od gry wpisuje się to co masz. Podobnie działają apki do 7CŚ i do Carcassonne.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: vincencik »

+1 do ScorePal

Polecam też jednorazową opłatę żeby zintegrować sobie z BGG, bardzo dobre to jest. Oprócz tego mamy jeszcze wtedy możliwość dodawania zdjęć naszych współgraczy, nie jest to niezbędny ale przyjemny dodatek.

Świetne jest to, że apka ma dedykowane arkusze do wielu gier oraz liczy nam czas spędzony nad daną grą, jako ciekawostka ile to godzin rozegraliśmy :)
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: EmilYo »

To może ja się wypowiem w tym temacie. Kilka dni temu wypuściłem UpBoard (https://upboard.app) na Androida i iOS. W założeniu UpBoard ma być właśnie aplikacją oferującą pomoce do różnych gier planszowych. Na początek aplikacja zawiera licznika amberów i kluczy do KeyForge'a (w wersji dla jednego i dla dwóch graczy).
Chcę nadal ją rozwijać dodając specyficzne narzędzia do różnych gier (nie planuję za to generycznych narzędzi).
Na tapet teraz wziąłem liczenie punktów w Kingdomino przy użyciu rozpoznawania obrazu.

Ogólenie jednak nie dziwię się, że ktoś zaczął coś robić a później opuścił projekt. Ja sam postanowiłem rozijać UpBoard przez rok, w tym czasie chcę dodać narzędzia do sześciu gier. Po tym czasie dokonam ewaluacji czy warto dodawać nowe narzędzia. Przyjąłem też bardzo proste kryterimu ewaluacji - powyżej 500 osób na facebookowej grupie dyskusyjnej aplikacji https://www.facebook.com/groups/UpBoardGroup/
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: polwac »

Chciałem sprawdzić, pobrałem ze sklepu play i niestety wysypuje się przy włączaniu na moim Xiaomi Mi Mix 2.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Coen »

vincencik pisze: 13 lut 2019, 11:41 +1 do ScorePal

Polecam też jednorazową opłatę żeby zintegrować sobie z BGG, bardzo dobre to jest. Oprócz tego mamy jeszcze wtedy możliwość dodawania zdjęć naszych współgraczy, nie jest to niezbędny ale przyjemny dodatek.

Świetne jest to, że apka ma dedykowane arkusze do wielu gier oraz liczy nam czas spędzony nad daną grą, jako ciekawostka ile to godzin rozegraliśmy :)
W aplikacji są dwa płatne upgrady. Opłaca się ten drugi też dokupić?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: EmilYo »

polwac pisze: 13 lut 2019, 17:40 Chciałem sprawdzić, pobrałem ze sklepu play i niestety wysypuje się przy włączaniu na moim Xiaomi Mi Mix 2.
Przepraszam za offtopic, ale @polwac dziękuję za zgłoszenie. Poczytałem logi błędów i myślę że znalazłem rozwiązanie. Wieczorem, po pracy, wrzucę nową wersję na Google Play. Żeby już nie zaśmiecać dyskusji, odezwę się do Ciebie na priv i jeśli się zgodzisz poproszę o przetestowanie jak już będzie opbulikowana.
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: merrin »

Ja również od kilku miesięcy używam wyłącznie ScorePala i bardzo sobie go chwalę. Posiadam drugi z upgrade'ów, ponieważ synchronizacja z kontem BGG szczególnie mnie nie interesuje, a to chyba największa zaleta pierwszego z nich. Drugi upgrade odblokowuje całą listę statystyk, które uważam za bardzo użyteczne. W zasadzie wszystko co mozna sobie wymyślić jesli chodzi o statystyki można tam znaleźć, od liczby gier, zwycięstw, przez maksymalne, minimalne i średnie liczby punktów dla każdej gry, statystyki gier w danych miesiącach i dniach tygodnia, statystyki dla konkretnych tytułów jak i dla konkretnych graczy, wykresy, diagramy - krótko mówiąc poezja dla fana cyferek ;) Osobiście polecam.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Coen »

Fanem cyferek jestem ;) ale i synchronizacja z BGG by się przydała. Trzeba brać oba :)
A czy ten pierwszy upgrade zaciągnie też wyniki gier zapisanych na bgg?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Apos »

Od ~3 lat używam ScorePal i zawsze towarzyszy mi przy moich planszowych rozgrywkach, ponieważ jest przydatne i użyteczne. W tym
czasie rozegrałem 643 rozgrywki w 213 różnych tytułów - pomaga i przyspiesza liczenie punktów w utworzonych wcześniej listach.
Posiadam ScorePal premium, które teraz jest Tier 1 upgrade - ze względu na synchronizację z BGG, brak reklam oraz wsparcie dla autorów appki :). Tier 2 w/g mnie jest w pełni opcjonalny - jak ktoś lubi zaawansowane wyświetlanie statystyk to w sam raz dla niego :wink:

@Coen nie zaciągnie. Musiałabyś wyexportować listę rozgrywek i formacie bazy i zaimportować do ScorePala - może już ktoś coś takiego robił.
kamilpol1991
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2016, 11:08
Lokalizacja: Kraków, Jasło
Has thanked: 1 time

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: kamilpol1991 »

Hej.
Odnośnie ScorePal. Wiecie może czy jest możliwość wyeksportowania danych do innego urządzenia? Przypuśćmy, mam telefon z aplikacją i kilkudziesięcioma zapisanymi rozgrywkami i chcę, żeby te dane były widoczne też w drugim telefonie (zalogowany nato samo konto gmail).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amandor
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2015, 10:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: amandor »

kamilpol1991 pisze: 26 lut 2019, 11:53 Hej.
Odnośnie ScorePal. Wiecie może czy jest możliwość wyeksportowania danych do innego urządzenia? Przypuśćmy, mam telefon z aplikacją i kilkudziesięcioma zapisanymi rozgrywkami i chcę, żeby te dane były widoczne też w drugim telefonie (zalogowany nato samo konto gmail).
Pozdrawiam
Możesz wyeksportować sobie dane w postaci pliku na dysk google a na drugim telefonie sobie pobrać te dane, ale synchronizacji aby oba urządzenia równolegle zapisywały dane to raczej nie ma.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Acownik »

No dobra, a czy jest jakieś podobne rozwiązanie dla ludzi nieposiadających smartfona?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: kwiatosz »

Jak już I tak piszesz nas komputerze, to wątpię żeby coś pobiło Excela.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacje do liczenia punktów

Post autor: Acownik »

kwiatosz pisze: 30 mar 2019, 08:58 Jak już I tak piszesz nas komputerze, to wątpię żeby coś pobiło Excela.
Nie chodzi mi o samo liczenie punktów, bo to mogę robić nawet na kartce, ale te wszystkie bajery, cuda, statystyki, które mają te aplikacje. Jest jakaś możliwość, aby coś podobnego znaleźć na pececie? Może na BGG jest jakieś narzędzie?
ODPOWIEDZ