Gry "wydmuszki"

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Faello »

warlock pisze: 08 mar 2019, 08:25 Mechanicznie może się tu podobać sporo rzeczy (ja grałem raz i było OK, bez większych zachwytów, ale widzę duży potencjał), ale jeśli chodzi o grę z gatunku "okołowydmuszkowych" (a raczej overproduced), to palmę pierwszeństwa dzierży Cthulhu Wars:
Spoiler:
Te figurki są tak koślawie gigantyczne, tak karykaturalne i niefunkcjonalne i przy tym tak podbijają cenę gry, że aż strach. Gdyby to zrobili za 1/3 ceny, to byłaby to świetna konkurencja dla Chaosu w Starym Świecie.
Popieram, kupa plastyku która okropnie wygląda na stole, a cena używanego telewizora. No ale Cthulu, to Panie zejdź mi z drogi bo muszę oddać komuś moje piniondze :shock:
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Quille »

Dla mnie Scythe (tyle o niej słyszałam plus wysoka cena, więc myślałam, że to będzie taki planszówkowy Złoty Graal), Ogródek i tochę Sagrada.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Paskudnik »

warlock pisze: 08 mar 2019, 08:25 jeśli chodzi o grę z gatunku "okołowydmuszkowych" (a raczej overproduced), to palmę pierwszeństwa dzierży Cthulhu Wars:
Spoiler:
O matko, takiej orgii plastiku jeszcze nie widziałem - będę zaskoczony, jeśli w ogóle jest tam jakaś mechanika :shock:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: AnimusAleonis »

Paskudnik pisze: 08 mar 2019, 13:33 O matko, takiej orgii plastiku jeszcze nie widziałem - będę zaskoczony, jeśli w ogóle jest tam jakaś mechanika :shock:
A po co komu mechanika? Walimy się figurkami i ta która się ostanie wygrywa :lol:

Nie no to na prawdę aż groteskowe.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: lukkk »

A po co komu mechanika? Walimy się figurkami i ta która się ostanie wygrywa :lol:
A ponoć planszówki to gry, dla dorosłych osób ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Pan_K »

AnimusAleonis pisze: 08 mar 2019, 13:58
Paskudnik pisze: 08 mar 2019, 13:33 O matko, takiej orgii plastiku jeszcze nie widziałem - będę zaskoczony, jeśli w ogóle jest tam jakaś mechanika :shock:
A po co komu mechanika? Walimy się figurkami i ta która się ostanie wygrywa :lol:

Nie no to na prawdę aż groteskowe.
Czyli mechanika legacy. Żeby zagrać kolejną partie trzeba kupić kolejny egzemplarz...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1269
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 210 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: ShapooBah »

Faello pisze: 08 mar 2019, 10:59
warlock pisze: 08 mar 2019, 08:25 Mechanicznie może się tu podobać sporo rzeczy (ja grałem raz i było OK, bez większych zachwytów, ale widzę duży potencjał), ale jeśli chodzi o grę z gatunku "okołowydmuszkowych" (a raczej overproduced), to palmę pierwszeństwa dzierży Cthulhu Wars:
Spoiler:
Te figurki są tak koślawie gigantyczne, tak karykaturalne i niefunkcjonalne i przy tym tak podbijają cenę gry, że aż strach. Gdyby to zrobili za 1/3 ceny, to byłaby to świetna konkurencja dla Chaosu w Starym Świecie.
Popieram, kupa plastyku która okropnie wygląda na stole, a cena używanego telewizora. No ale Cthulu, to Panie zejdź mi z drogi bo muszę oddać komuś moje piniondze :shock:
Uświadomiliście mi, że Chaos mógłby mieć reedycję CMONową w świecie Cthulhu właśnie.
Zwłaszcza że matryce figurek firma już ma, bo Death May Die
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Trolliszcze »

Niech ktoś zmieni tytuł wątku na "Dobrze wydane gry, które mi się nie podobają".
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: AnimusAleonis »

ShapooBah pisze: 08 mar 2019, 14:45 Uświadomiliście mi, że Chaos mógłby mieć reedycję CMONową w świecie Cthulhu właśnie.
Zwłaszcza że matryce figurek firma już ma, bo Death May Die
:lol:

Troche off top, ale powiem szczerze jeśli ktokowliek zrobiłby re-edycje Chaosu bez IP GamesWorkshop i od razu z rozszerzeniem - i oczywiście bez takiej ilości plastiku jak w Cathuku Wars - to kupiłbym to bez mrugnienia oka. Moim zdaniem Chaos był jedną z najlepszych mechanik Pana Langa.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Paskudnik »

Trolliszcze pisze: 08 mar 2019, 14:49 Niech ktoś zmieni tytuł wątku na "Dobrze wydane gry, które mi się nie podobają".
Dobrze, ale pod warunkiem, że tytuł będzie brzmieć: "Dobrze wydane, ch*owe gry, które mi się nie podobają". - wtedy będzie pasował do treści postów ;>
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: AnimusAleonis »

Paskudnik pisze: 08 mar 2019, 15:51 Dobrze, ale pod warunkiem, że tytuł będzie brzmieć: "Dobrze wydane, ch*owe gry, które mi się nie podobają". - wtedy będzie pasował do treści postów ;>
Dołączam się :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Koshiash »

Paskudnik pisze: 08 mar 2019, 15:51 Dobrze, ale pod warunkiem, że tytuł będzie brzmieć: "Dobrze wydane, ch*owe gry, które mi się nie podobają". - wtedy będzie pasował do treści postów ;>
A Ty znów o Rosenbergu? :twisted:
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Valarus »

Koshiash pisze: 08 mar 2019, 16:39
Paskudnik pisze: 08 mar 2019, 15:51 Dobrze, ale pod warunkiem, że tytuł będzie brzmieć: "Dobrze wydane, ch*owe gry, które mi się nie podobają". - wtedy będzie pasował do treści postów ;>
A Ty znów o Rosenbergu? :twisted:
Wydaje mi się, że chodziło mu o wszystko Felda.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Blue »

Ale Ghost Stories to jedna gra. ;)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Paskudnik »

Valarus pisze:
Koshiash pisze:
Paskudnik pisze: Dobrze, ale pod warunkiem, że tytuł będzie brzmieć: "Dobrze wydane, ch*owe gry, które mi się nie podobają". - wtedy będzie pasował do treści postów ;>
A Ty znów o Rosenbergu? :twisted:
Wydaje mi się, że chodziło mu o wszystko Felda.
"Feldy" nie spełniają wymogów graficznych, żeby się mogły tu łapać :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Morsereg »

ShapooBah pisze: 07 mar 2019, 10:44 Death May Die
ciekawe, ze wymieniles gre ktorej jeszcze nie ma :D
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Quille »

Następny przykład: The River od Days of Wonders. Piękne wydanie: ładna okładka, porządne kafle, ładna plansza, zwięzła instrukcja. A mechanicznie nudy...
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: koczkodan »

Pan_K pisze: 07 mar 2019, 11:40 Jedyną prawdziwą wydmuszką, z jaką miałem nieszczęście się zetknąć osobiście do tej pory, było/były Stworze. Poza ładną oprawą gra nie reprezentowała sobą zupełnie nic: mechanicznie nędza, zabawy z rozgrywki zero.
+1
gra bardzo dobrze wykonana ale radosci z gry faktycznie zero. mechanika zgrzyta. gra jest ogolnie nijaka, mdla i nudna. wolalbym zagrac w chinczyka. co tu duzo wiecej pisac...
feniks_ciapek pisze: 07 mar 2019, 23:39 Scythe to taka poprawna gra. Świetny design i oprawa graficzna, ale sama rozgrywka raczej wiele emocji nie przynosi.
+1
mechanika dziala zgrabnie ale sama gra jest malo emocjonujaca. grafiki i wykonanie swietne ale prawie zero interakcji, jakies tam struganie rzepki na swoim poletku i tyle (tak wiem, to euro ale obecnosc mechow i wojenna otoczka az sie prosi o wieksza interakcje). po paru grach poszlo na sprzedaz. w kategorii euro sredniak, jednak zwazywszy na swietne wykonanie gra jest duzym rozczarowaniem.
Halloween pisze: 07 mar 2019, 13:37
Gromb pisze: 07 mar 2019, 13:05 A mnie kojarzy się jedna taka gra. STWORZE.
Miała być przygoda, miał być klimat Słowian, a wyszedł suchar i z grania w TALISMAN mam więcej radochy niż w ten tytuł. Poszedł w diabły...
Ooo - feeling gry jest podobny rzeczywiście do Talismana ? Losowy ruch i walki między postaciami, karty przygód dużo zmieniające i levelowanie ? Jeśli tak to to może być gra dla nas. Prosze o potwierdzenie bo może warto żebym poczytał o tym tytule.
nie. nie warto. talisman jest jaki jest (kwestia gustu) ale stworze mu do piet nie dorasta...
Halloween pisze: 07 mar 2019, 20:00
hipcio_stg pisze: 07 mar 2019, 14:52 Chciałem do listy dopisać Chaos w starym świecie, ale on nie jest ładnie wydany.
Jak nie ? Mapa jest extra . A w swoim czasie ten tytuł dawal radę, raczej nie był wydmuszka tylko się zestarzal. Podobnie jak forbidden stars. Wyszly lepsze i szybsze produkty.
jakies przyklady tych rzekomo lepszych i szybszych gier niz chaos czy fs?

wydmuszka to moze zbyt mocne slowo ale dla mnie jeszcze lords of hellas jest przerostem formy nad trescia. wykonanie super, gra przecietna.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: pavel »

Dwie pozycję, które mam na półce i nie wiem co jeszcze tam robią. Nazwałbym je drogimi i bardzo przeciętnymi.
Starcraft. Jak pomyślę jak ona zdrożała to nie wiem dlaczego. Niech drożeje,to jeszcze trochę i zwróci mi się dwukrotnie.
Lord of Hellas. Praktycznie strategicznie pada po kilku rozgrywkach. Nie mogliśmy się do niej przekonać i już w nią nie zagram.
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: gogovsky »

pavel pisze: 10 mar 2019, 19:39 Dwie pozycję, które mam na półce i nie wiem co jeszcze tam robią. Nazwałbym je drogimi i bardzo przeciętnymi.
Starcraft. Jak pomyślę jak ona zdrożała to nie wiem dlaczego. Niech drożeje,to jeszcze trochę i zwróci mi się dwukrotnie.
Lord of Hellas. Praktycznie strategicznie pada po kilku rozgrywkach. Nie mogliśmy się do niej przekonać i już w nią nie zagram.
Nie chcesz sprzedać starcrafta ?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Faello »

pavel pisze: 10 mar 2019, 19:39 Starcraft. Jak pomyślę jak ona zdrożała to nie wiem dlaczego. Niech drożeje,to jeszcze trochę i zwróci mi się dwukrotnie.
Lord of Hellas. Praktycznie strategicznie pada po kilku rozgrywkach. Nie mogliśmy się do niej przekonać i już w nią nie zagram.
Aktualnie 2100 z Brood War na Allegro. Zapłaciłbym tyle tylko gdybym był przyjacielem Dantona i obiecano by mi, że nie dołączę do Dantona w drodze na gilotynę.
Awatar użytkownika
martutittu
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:13
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: martutittu »

Popłakałam się ze śmiechu przy Waszych postach :D

Do wydmuszek to mnie się zdawa "Takenoko" pasuje perfekcyjnie. ładne, słodkie, stawiasz te bambusy i... nic więcej.

;)
"Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym."

Moje gry
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: arqueek »

martutittu pisze: 25 mar 2019, 22:24 Do wydmuszek to mnie się zdawa "Takenoko" pasuje perfekcyjnie. ładne, słodkie, stawiasz te bambusy i... nic więcej.

;)
Serio? Grupą docelową tego tytułu są raczej dzieci i kobiety, więc brak wielowymiarowej, głębokiej rozgrywki w tym wypadku to raczej nie argument, by nazywać ją wydmuszką.
Awatar użytkownika
martutittu
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:13
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: martutittu »

arqueek pisze: 25 mar 2019, 22:44 Serio? Grupą docelową tego tytułu są raczej dzieci i kobiety, więc brak wielowymiarowej, głębokiej rozgrywki w tym wypadku to raczej nie argument, by nazywać ją wydmuszką.
W takim razie dawanie jej 25-letniemu facetowi minęło się z celem :D
"Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym."

Moje gry
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: ariser »

arqueek pisze: 25 mar 2019, 22:44 Grupą docelową tego tytułu są (...) kobiety, więc brak wielowymiarowej, głębokiej rozgrywki w tym wypadku to raczej nie argument, by nazywać ją wydmuszką.
Pokaż ten post żonie i śpisz na kanapie przez miesiąc. :lol:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ