Nagrody BoardGameGeek 2018

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2612 times
Been thanked: 2539 times

Re: Nagrody BoardGameGeek 2018

Post autor: Gizmoo »

Nie było mnie raptem tydzień na forum i czytając ten wątek zastanawiam się, czy nie zrobić sobie jednak dłuższej przerwy... :lol:

Wnioski z lektury, które się nasuwają same:

1. Dorośli ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć, że GUST jest kwestią indywidualną.
2. Dorośli ludzie, którzy KŁÓCĄ się o to, co jest grą, a co nie.
3. Dorośli ludzie, którzy z pogardą traktują ocenę WIĘKSZOŚCI i uważają się za lepszych od innych.
4. Dorośli ludzie, którzy nie rozumieją zasad rynku.
5. Dorośli ludzie, którzy nie akceptują różnych form estetyki, oraz różnych form rozrywki.

Tak czytając tą dyskusję i obserwując to totalnie na chłodno, mogę jedynie stwierdzić, że niedojrzałość ma wiele odmian. Z niej biorą się największe grzechy ludzkości - zazdrość, pogarda, brak empatii. Smutne, że kogoś bolą nagrody. Jeszcze smutniejsze, że ktoś próbuje odebrać prawo do nagradzania.

Im dłużej jestem na forum, tym blokuję coraz więcej użytkowników. Brak kultury wypowiedzi, traktowanie innych z góry, trolowanie i pieniactwo. Wróciłem z urlopu, który był dla mnie oczyszczający i ten wątek mnie mocno zasmucił. Mam dosyć podnoszenia ciśnienia, dosyć psucia krwi. Chciałbym wchodząc w jakiś wątek przeczytać dyskusję na poziomie, a nie po raz kolejny - żałować kliknięcia. :lol:

Anyway - gdyby ktoś pytał mnie o prywatną opinię i gust, to:

Bardzo cieszę się z nagrody dla The Mind - bo dla mnie to gra wybitna w swojej kategorii i zawsze bawię się przy niej znakomicie. I do tej gry - jak (niemal) do każdej - wymagane jest odpowiednie towarzystwo, dlatego nie dziwię się, że komuś "nie podeszła", bo dla niego "gra" zaczyna się od analizy arkusza kalkulacyjnego, a nie spędzania czasu z przyjaciółmi. :lol:

Wszelkie nagrody i poklask dla Root jak najbardziej zasłużony. Choć estetycznie bardziej przemawia do mnie Everdell. ;)

Wszystkie nagrody we wszechświecie - to wypadkowa machiny marketingu i umiejętności sprzedania produktu o dużej przystępności.

Jeżeli jakaś twoja ulubiona gra nie została doceniona - żyj z tym. Nikt nie powiedział, że świat Ciebie kocha i będzie głaskał po pupci.

Lubisz pierogi? 96% ludzkości nie zna ich smaku, 96% ludzkości nie wie co to statystyka, chłop idąc z krową mają statystycznie po trzy nogi, 96% tekstów w internecie to banialuki. ;)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Nagrody BoardGameGeek 2018

Post autor: KonradT »

Gizmoo pisze: 07 kwie 2019, 16:0896% ludzkości nie wie co to statystyka, chłop idąc z krową mają statystycznie po trzy nogi, 96% tekstów w internecie to banialuki. ;)
Ech, kolejny banialuk o statystyce.
Nie statystycznie a średnio (przeciętnie). Statystycznie to połowa populacji z przykładu ma wymiona. Statystyka po prostu nie odpowie na pytanie, które z nich ma wymiona.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nagrody BoardGameGeek 2018

Post autor: Blue »

Gizmoo pisze: 07 kwie 2019, 16:08 Nie było mnie raptem tydzień na forum i czytając ten wątek zastanawiam się, czy nie zrobić sobie jednak dłuższej przerwy... :lol:

Wnioski z lektury, które się nasuwają same:

1. Dorośli ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć, że GUST jest kwestią indywidualną.
2. Dorośli ludzie, którzy KŁÓCĄ się o to, co jest grą, a co nie.
3. Dorośli ludzie, którzy z pogardą traktują ocenę WIĘKSZOŚCI i uważają się za lepszych od innych.
4. Dorośli ludzie, którzy nie rozumieją zasad rynku.
5. Dorośli ludzie, którzy nie akceptują różnych form estetyki, oraz różnych form rozrywki.

Tak czytając tą dyskusję i obserwując to totalnie na chłodno, mogę jedynie stwierdzić, że niedojrzałość ma wiele odmian. Z niej biorą się największe grzechy ludzkości - zazdrość, pogarda, brak empatii. Smutne, że kogoś bolą nagrody. Jeszcze smutniejsze, że ktoś próbuje odebrać prawo do nagradzania.

Im dłużej jestem na forum, tym blokuję coraz więcej użytkowników. Brak kultury wypowiedzi, traktowanie innych z góry, trolowanie i pieniactwo.
Gizmoo z całym szacunkiem, drzazgę w oku brata dostrzegasz, niestety sam wplatasz mocne passive agressive, wyśmiewasz i stawiasz się w pozycji tego lepszego w Twoim poście. Chłodno patrząc nawet jeżeli uwagi przynajmniej częściowo słuszne ;).
ODPOWIEDZ