IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: ignatus »

Po zagraniu w najnowszego Władcę Pierścieni wiem że nie ma na świecie marki która samą sobą by mnie skłoniła do kupienia- ewentualnie do przetestowania.Mechanika ponad wszystko
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Atamán »

ShapooBah pisze: 08 maja 2019, 13:53Czy istnieje jakiś setting, jakaś marka, spod której gra trafiałby u Was od razu na wishlistę, a pieniędzmi rzucalibyście w twórców z trebusza?
Bez znajomości mechaniki, autora, gatunku? Nie ma takiej opcji, co za pytanie w ogóle!
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: gogovsky »

przygodówka w świecie metra 2033;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Goldberg »

Hmmmm prócz oczywistych, CoC, Alina i SW u mnie było by jeszcze... ThunderCats, Mechwarrior, Koło Czasu, Earthdown, Pendragon
Gry nie mogły by mieć nic wspólnego z euro, najchętniej mechanika karcianki, jakieś przygodowki, dungencrawl albo coś :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BartP »

Mnie IP co najwyżej zniechęca. Ucieszyłbym się na jakieś euro w klimatach Gry o Tron i... Tak siedzę i próbuję wymyślić coś. I mimo że przeczytałem w życiu sporo fantastyki, obejrzałem trochę seriali, pograłem w gry komputerowe, to jakoś nic nie wybija się wybitnie z pamięci, bym pragnął grać w tym świecie. Tak właściwie zdałem sobie sprawę, że lubię opowieści z jakiegoś świata; ale przemyślane, z wizją. Nie czuję potrzeby samemu przebywać w tych światach i "kreować historię samemu", czy to w formie gry komputerowej, czy planszowej. Poza tym wg mnie gry planszowe to nie jest dobre medium do opowiadania historii (ale to temat na osobny wątek), więc chodzi raczej o sztafaż, imiona postaci, lokacji i klimat graficzny. A że jestem eurograczem i klimat ma dla mnie niewielkie znaczenie, to jakieś tam miło kojarzące mi się IP co najwyżej sprawiłoby, że pochylę się nad szczegółami, sprawdziłbym, o co w grze chodzi, ale nie ma taryfy ulgowej. Jeśli mechanizmy nie oferują czegoś ciekawego, to spada z listy zainteresowań.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: mecenas »

U mnie taką grą było Studium w Szmaragdzie.
Jak zobaczyłem na okładce wielkimi literami "Neil Gaiman" to musiałem od razu kupić............
Szkoda, że gra przeżyła jedną partię.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Katia »

Sam temat to za mało, żebym zakupiła grę.
Może coś ze świata "Robina z Sherwood", ale to i tak raczej po namyśle.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kaszkiet »

Czy był już żart, że 192.169.10.12?

Mnie by mocno zainteresowały:
- Kłamstwa Locke'a Lamory (w tym guście był z resztą Wiek Złodziei, choć wg mnie nie do końca udany).
- Gra Endera - skirmish? Strategia? Menadżer drużyny? Nie mam tu jednoznacznie znakomitego pomysłu.
- Thorgal - przygodówka raczej?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1128
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kaimada »

Gromb pisze: 08 maja 2019, 15:16 A mnie marzy się coś w świecie Star Gate. Tu brałbym w ciemno wszystko. To samo z leciwym Babilon 5. Biere w ciemno.
Zwłaszcza Babilon 5. Tam tyle ciekawych rzeczy by można było zrobić... Legenday Encounters, 4Xa, przygodówkę, grę detektywistyczną, coś w stylu The Expanse Board Gamę, a nawet euro o zarządzaniu stacją... Gdyby marzenia się spełniały... ;)
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: j_g »

Czy jest jakaś gra na podstawie cyklu Archiwum Burzowego Światła napisanego przez Brandona Sandersona lub czegoś innego z jego uniwersum, tj. cosmere? Jeden z najbardziej poczytnych autorów fantastyki, a ww. cykl pisany jakby specjalnie pod growe implementacje na kompie lub planszy. Chyba czeka dopiero na odkrycie. Potencjał z jednej strony oceniam na przeogromny, ale z drugiej strony - może być ciężki do ugryzienia i nierozczarowującego wykorzystania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: japanczyk »

j_g pisze: 17 cze 2019, 10:11 Czy jest jakaś gra na podstawie cyklu Archiwum Burzowego Światła napisanego przez Brandona Sandersona lub czegoś innego z jego uniwersum, tj. cosmere? Jeden z najbardziej poczytnych autorów fantastyki, a ww. cykl pisany jakby specjalnie pod growe implementacje na kompie lub planszy. Chyba czeka dopiero na odkrycie. Potencjał z jednej strony oceniam na przeogromny, ale z drugiej strony - może być ciężki do ugryzienia i nierozczarowującego wykorzystania.
Sanderson powiedział, że dałby prawa do Cosmere za darmo CeDePowi gdyby zrobili gre :D
Moze cos z tym zrobią ;-)
Jesli chodzi o planszówke, to nie liczylbym szybko

Ogólnie licencjobiorcy planszówkowi sie nie spisuja i lepiej im wychodzi w oryginalnych settingach
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: mecenas »

j_g pisze: 17 cze 2019, 10:11 Czy jest jakaś gra na podstawie cyklu Archiwum Burzowego Światła napisanego przez Brandona Sandersona lub czegoś innego z jego uniwersum, tj. cosmere? Jeden z najbardziej poczytnych autorów fantastyki, a ww. cykl pisany jakby specjalnie pod growe implementacje na kompie lub planszy. Chyba czeka dopiero na odkrycie. Potencjał z jednej strony oceniam na przeogromny, ale z drugiej strony - może być ciężki do ugryzienia i nierozczarowującego wykorzystania.

Chyba o to Ci chodzi :)
https://boardgamegeek.com/boardgame/182 ... -house-war

A nie... mówisz o Cyklu Burzowego Światła to wychodzi to:
https://boardgamegeek.com/boardgame/229991/way-kings

I kolejny edit...

Bo zacząłem grzebać bardziej...
Wychodzi na to, ze Call to Adventure ma mieć chyba dodatek oparty na kronikach burzowego światła:
https://www.kickstarter.com/projects/br ... ts/2255132
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Bludgeon »

Żadne IP samo w sobie nie sprawi że kupię grę w ciemno.
Ale Star Trek i Robocop są blisko ;)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Lukić »

Wybaczcie, ja trochę z innej epoki...
Co to jest to IP?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Fenrisek83 »

Lukić pisze: 18 cze 2019, 08:00 Wybaczcie, ja trochę z innej epoki...
Co to jest to IP?
Własność intelektualna w tym przypadku chodzi o "markę" czyli gwiezdne wojny, mity cuthulu, pokemony, batman, diablo lub warhammer 40k itp. Coś co ktoś wymyślił dodał otoczke w postaci "świata" i można na ich podstawie robić gry, komiksy, filmy jedzenie z opakowaniami z tym motywem itd. Coś rozpoznawalnego i za użycie tego musisz zapłacić osobie co to wymyśliła/stworzyła lub jest jej właścicielem.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 08:57 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kaszkiet »

A sam skrót jest od Intelectual Property.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Bludgeon »

Fenrisek83 pisze: 18 cze 2019, 08:50
Lukić pisze: 18 cze 2019, 08:00 Wybaczcie, ja trochę z innej epoki...
Co to jest to IP?
Własność intelektualna w tym przypadku chodzi o "markę" czyli gwiezdne wojny, mity cuthulu, pokemony, batman, diablo lub warhammer 40k itp. Coś co ktoś wymyślił dodał otoczke w postaci "świata" i można na ich podstawie robić gry, komiksy, filmy jedzenie z opakowaniami z tym motywem itd. Coś rozpoznawalnego i za użycie tego musisz zapłacić osobie co to wymyśliła/stworzyła lub jest jej właścicielem.
Jeszcze jest określenie franczyza które tu pasuje.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Jareks1985 »

Heroes of might and magic 3
Red Alert
Baldurs Gate lub Neverwinter Nights
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Muad'Dib »

Jareks1985 pisze: 18 cze 2019, 12:34 Heroes of might and magic 3(...)
Na to niewiele a bym się nadział :D Dobrze, że dopiero wtedy wchodziłem w świat planszówek i byłem dużo ostrożniejszy niż dziś :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: orzeh »

Na ta chwilę tylko i wyłącznie uniwersum SG1/SGA/SGU jeśli autorami byliby V.Lacerda i P.Eklund :D
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Pierzasty »

Chyba nie ma takiego settingu, żebym od razu doznał odruchu kupna. Najwyżej wzmożonego zainteresowania. Co więcej, jeśli coś podpada pod mój ulubiony setting, to wymagania od razu rosną, bo nie dość, że produkt końcowy musi być dobrą grą niezależnie od settingu, to jeszcze musi pasować klimatem do mechaniki (albo odwrotnie) i odzwierciedlać go bez większych przekłamań.

A że Gloomhaven mi ostatnio pokazał, jak buduje się klimat za pomocą mechaniki, to obawiam się, że mi się jeszcze bardziej gust "zepsuje" na niekorzyść korporacyjnych pijawek :lol:
Marecki73
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2015, 09:06

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Marecki73 »

Rykas pisze: 08 maja 2019, 19:46 Może nie kupiłbym od razu (wystarczy, że robię tak ze star warsami kupuje a nawet nie gram :( ) ale na pewno był bym bardzo zainteresowany.
Są to:
- Back to future
- Matrix
- Wiedźmin
- Uncharted
- Gothic
Wiem, że post stary i upodobania się zmieniają, ale jakby co to mam do sprzedania Uncharted GameBoard (instrukcja przetłumaczona na zwykłych kartkach, no ale jest jakby ktoś nie dawał rady z angielskim)
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: allagainstyou »

Starcraft, Diuna, Baldurs Gate, Wampir: Maskarada, Gra o Tron, Wiedźmin, Diablo, Harry Potter, Fallout, Battlestar Galactica. To są IP które lubię i nadają się na planszówkę (tzn są wystarczająco popularne i potrafię sobie wyobrazić ciekawą planszówkę w tym świecie).

Gra o Tron ma niezłego LCG. Diuna: Imperium wygląda bardzo interesująco. Za Wiedźmina bierze się Wookie, zobaczymy jak mu wyjdzie. Gier w świecie Wampira trochę jest, ale nic dla mnie (nie trawię kooperacji i legacy). SC ma grę planszową, ale trochę za ciężką. Sanctum to prawie jak Diablo, ale raczej słabo wyszło. Baldurs Gate chyba nie ma planszówki. Dotychczasowe HP i Fallouty też nie przekonały mnie, żeby dać im szansę. BSG ma planszówkę prawie wystarczająco dobrą.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Witchma »

Breaking Bad to według mnie świetny materiał na planszówkę :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Zet »

allagainstyou pisze: 11 lut 2021, 20:32 Baldurs Gate chyba nie ma planszówki.
Ma, ale z tego co piszesz to nie będzie chyba w Twoim guście: https://boardgamegeek.com/boardgame/228 ... ldurs-gate

A ja chętnie bym zobaczył 4X w klimatach StarGate.
ODPOWIEDZ