Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 248
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: upadly_bankowiec »

Ślunksie zamki byłyby idealne :lol:

A tak na serio to może okres kolonizacji nowego świata? Gracze graliby jako potęgi kolonialne cywilizowali by nieznane ziemie. Oczywiście z nową, przepiękną grafiką której trochę brakuje w zamkach.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: Ardel12 »

To ja bym bardzo chciał by w serii Legendary Encounter zrobili Doctora Who oraz Harrego Pottera. Świetne IP a gier dobrych brak.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: Cyel »

Ardel12 pisze: 27 cze 2019, 08:12 To ja bym bardzo chciał by w serii Legendary Encounter zrobili ... Harrego Pottera.
Mówisz i masz:
https://www.tabletopgaming.co.uk/board- ... tle-review
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: Ardel12 »

Cyel pisze: 27 cze 2019, 14:49
Ardel12 pisze: 27 cze 2019, 08:12 To ja bym bardzo chciał by w serii Legendary Encounter zrobili ... Harrego Pottera.
Mówisz i masz:
https://www.tabletopgaming.co.uk/board- ... tle-review
Ta abominacja nie ma za wiele wspólnego ze świetną serią Legendary, więc niestety jestem daleko od bycia usatysfakcjonowanym.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: Legun »

Temat był już poruszany pod hasłem "przetematowanie" gier:
viewtopic.php?f=64&t=20429&p=377692&hil ... ie#p377692
Od biedy można skleić te wątki.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: Leszy2 »

mauserem pisze: 26 cze 2019, 22:33 Jedna z lepszych gier polskich autorów - „Stawka większa niż życie” - zawsze świetnie się przy niej bawię. Jedna z tych gier gdzie udaje się stworzyć tzw „cinematic experience” podczas rozgrywki.
Gra ma ogromny potencjał - ale wymaga wykonania w mniej hermetycznym settingu. James Bond agent 007, albo Mission Impossible - szpiegowskie franczyzy - to mogłoby sprzedać tę grę na rynku globalnym.
Zapewne masz rację, ale wymagałoby to jednak zmodyfikowania mechaniki, obecna bardzo mocno wpisuje się w narrację wprost z "Klossa", dużo rozmów, wypytywania, zdobywania przedmiotów, mało akcji. Strzelanina trafia się raz lub dwa na rozgrywkę. Bond albo MI to brawurowe pościgi, wydostawanie się z sytuacji bez wyjścia, strzelaniny, eksplozje. W Stawce choć grałem kilkanaście razy, eksplozja trafiła się raz.
na szczęście Stawka jest grą niesamowicie elastyczną, szkoda że wygląda na to, że jej historia jest zamknięta.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Gry ktore lubicie, ale widzielibyscie w innym 'klimacie'?

Post autor: lukkk »

Może nie tyle co lubię, ale z chęcią zobaczył bym Nemezis w klimatach zombie.
Opuszczony supermarket z minuty na minutę staja się coraz mniej opuszczony. Mozolne zbieranie części do naprawy autobusu, którym wszyscy gracze mają uciec. Tylko czy każdemu zależy na takim celu? Może ktoś woli samotnie uciec na motorze, pozostawiając resztę na pastwę zombie. A może ktoś jest psycholem, dla którego zombie apokalipsa to idealna okazja na znalezienie w swoim życiu lepszego celu. Celu polegającego na wetknięcie komuś siekierę w głowę. Najlepiej wtedy, gdy cała reszta będzie walczyć z nadciągającą hordą. Może mały pożar tutaj...a może wyłączenie świateł. Ważne by cel został zrealizowany. W takim oto settingu z chęcią bym w Nemezisa zagrał :)
ODPOWIEDZ