Sprzedaż gier za granice

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Sprzedaż gier za granice

Post autor: brazylianwisnia »

Witam,
W jakiś sposób sprzedajecie gry poza kraj? Gdzie wystawiacie, jakie są metody i koszta wysyłki?liczę na to że ktoś ma w tym doświadczenie. Myślę np nad sprzedażą Dinosaur Island z dodatkiem w wersji KS i w Polsce raczej popytu na to nie ma a za granicą widzę że schodzą.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: rattkin »

Głównie na BGG Geek Market. Wysyłam zwykłą pocztą. Koszty są bardzo różne i zależą od kraju docelowego, ale ma to niewielkie znaczenie, bo i tak ponosi je kupujący.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: pwitkows »

Ja sprzedaje głównie na ebay i na grupach fb. Wysyłam kurierem. Koszty wysyłki rozne do niemiec zapłaciłem 60 pln, wysyłka Gallerist do francji koszt okolo 90 pln.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: maciejo »

Najlepiej eBay, wszystko zejdzie 8)
Mam konto na niemieckim eBayu,jak chcesz mogę pomóc w sprzedaży.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Goldberg »

Ja głównie eBay i BGG
Płatności przezPayPall
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: brazylianwisnia »

Goldberg pisze: 27 maja 2019, 10:54 Ja głównie eBay i BGG
Płatności przezPayPall
Nie lubię PayPal bo tam zawsze można cofnąć przelew(chyba do 60dni od transakcji) Raz się na tym nacialem. Na szczęście strata tylko 40zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Goldberg »

No to średnio pochandlujesz na ebayu...
Może zawyzam, ale wydaje mi się, że 95% transakcji odbywa się właśnie za pomocą pp.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Acownik »

Z jakich firm kurierskich korzystacie? Mam potencjalnego klienta z Niemiec, zerknąłem na cenniki i wychodzi na to, że wszystkie duże firmy kurierskie mają wysyłkę do tego kraju za ok. 55-60 zł. Da się znaleźć coś tańszego? Wychodzi na to, że chyba lepiej dać paczkę znajomemu, żeby wysłał już z Niemiec...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: rattkin »

Wysyłka za 55 zł to jest już bardzo tanio :). Wysyłka paczki do Niemiec przez PP to jest coś kole 60 zł za 2 kg.

Na terenie EU zwykle wysyłam DHL lub PP. Do USA - zwykłą pocztą, bo to i tak przeważnie drobnica. Większych/droższych gier wysyłać tam strach, bo koszty wysyłki są porażające. W przypadku gier używanych, to się zupełnie nie kalkuluje.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Acownik »

rattkin pisze: 14 cze 2019, 01:17 Wysyłka za 55 zł to jest już bardzo tanio :).
Kwestia dyskusyjna :) Z tego, co pamiętam Niemcy mają zdecydowanie niższe ceny na przesyłki do Polski. Poza tym jak porównać koszt wysyłki Pocztą Polską do Niemiec i np. do Brazylii lub Australii, to już zupełnie można zgłupieć - różnice są kilkuzłotowe. Wychodzi na to, że jest jak w taksówce - najwięcej się płaci za wejście do środka :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: lukkk »

Potwierdzam. Cena 55 zł to bardzo tanio.
Możesz dać namiary? :)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Acownik »

Takie (a nawet znacznie niższe) ceny widnieją w cennikach epaka.pl i allekurier.pl (czyli pierwszych stron, które mi wyskoczyły w guglach po wpisaniu "przesyłki zagraniczne". Ale nie korzystałem, nie wiem, na ile są wiarygodne.

Wracając do cennika Poczty: czy ktoś byłby mi w stanie wyjaśnić, dlaczego paczka 3 kg do Niemiec jest droższa niż paczka 1 kg do Australii?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Mixthoor »

Poczta Polska może wyjaśnić.

Mieszkając przy zachodniej granicy, można tanio wysyłać Deutsche Post lub Hermesem. Wiele drobnych firm (małe sklepy spożywcze, kwiaciarnie, mini markety) są jednocześnie punktami odbioru paczek wysyłanych przez Deutsche post i Hermes. DHL jest droższy, lecz oferuje wygodne paczkomaty (Packstation). Ceny od 4,50 EUR. Nie owijać czarną folią, DHL nie przyjmuje takich paczek, DP żąda 20-25 EUR, u Hermesa nie pytałem. Czas dostawy w DHL to nawet 1 dzień, DP 2-3 dni, Hermes do 5.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Halloween »

Nie boicie sie naciagania ze strony kupującego przy takich transakcjach?
Mnie w ten sposob raz oszukal kupujacy, ze produkt jest w gorszym stanie niz zakladal odeslal lekko uszkodzona rzecz (mysle, ze sam to ubił) i wymusil na mnie zwrot kosztow przedmiotu i wysylki W OBIE STRONY(nawet jego do mnie).

Na innym stracilem bo mial zrobic doplate do wyslanego przedmiotu - a zaplacil tylko taka cene jak byla na aukcji, inne ustalenia - które SAM PROPONOWAŁ przestaly go obchodzic. A w waszym wypadku przy wyśrubowanych kosztach wysyłki tracicie potencjalnie duzo wiecej. A w planszówkowym hobby liczba fetyszystów rośnie i mogą robić wielką awanturę o uszkodzone pudełko - o co chyba łatwo skoro to przechodzi przez rózne sortownie/różne firmy po drodze na zachód.

Można pisac, że w Polsce jest wieksze cwaniactwo ale te portale wszędzie przyciagąją szumowiny zerujace na innych. Rudy z Alpha Investments - właciciel sklepu z kartami na Florydzie i kanału YT o finansowaniu w MtG podawał w filmiku, że nawet w 4% transakcji internetowych spotyka sie z oszustwem ze strony kupujacego, ktorego serwis aukcyjny broni wiec czesto trzeba im oddawac nienalezne pieniadze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: brazylianwisnia »

To o czym mówisz to pół biedy. Zawsze możesz się nie zgodzić z tym. Najgorszy jest scam na PayPal. Wysyłasz towar, gość zgłasza do PayPal wycofanie kasy i oni niemal zawsze przelew cofna. Jedyna opcja to wypłacić odrazu po otrzymaniu gotówki i jakiś czas nie robić transakcji przez to konto.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Halloween »

brazylianwisnia pisze: 21 cze 2019, 09:53 To o czym mówisz to pół biedy. Zawsze możesz się nie zgodzić z tym. Najgorszy jest scam na PayPal. Wysyłasz towar, gość zgłasza do PayPal wycofanie kasy i oni niemal zawsze przelew cofna. Jedyna opcja to wypłacić odrazu po otrzymaniu gotówki i jakiś czas nie robić transakcji przez to konto.
Ale po tym o czym piszesz oszust ma spalone konto, przedstawisz dowód wysyłki do serwisu i mozesz nawet isc na policje.

A o tym o czym ja pisze - odsylanie przedmiotów (np. uszkodzonych) czy nie robienie dopłat (dorzuc jeszcze to a doplace) to wtedy kupujący jest "w prawie" i serwis jest po jego stronie.
Teraz sobie wyobraz transakcje z kartami do Magica - gosc odsyla bo mowi, ze mu sprzedales podróbke albo uszkodzoną karte. A odesłał Ci swoją podróbkę/porysowaną karte a Twoją sobie zostawił.
Karta wartości 40USD sytuacja bez wyjścia. Może jak kosztuje 400 USD to już mozna coś działać, iść do sądu czy rzeczoznawcy (trudniejsze przy transakcjach międzynarodowych) ale przy mniejszych kwotach sprzedający jest w beznadziejnej sytuacji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: brazylianwisnia »

No ale co Ci serwis może zrobić? Wyobrazasz sobie ze gość będzie próbował dochodzić swoich racji na drodze sądowej? Moim zdaniem zleja to ciepłym moczem a on nie jest w stanie tego udowodnić bo musiałby mieć wideo z komisyjnego otwierania paczki a nawet to można zbic możliwa wina kuriera. Pamiętaj że to on musi ci udowodnić winę bo nie jesteś firma tylko osoba fizyczna.

Tyle że będziesz walczył jak ktoś Ciebie oszuka na 50USD cofajac przelew na PayPal? Nie ma szans by ścigać gościa np z USA przy tak małych szkoda h. Ja się nacialem sprzedjac wirtualne przedmiotu z gry wideo i odpuściłem temat bo co zrobisz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: Halloween »

brazylianwisnia pisze: 21 cze 2019, 12:58 No ale co Ci serwis może zrobić? Wyobrazasz sobie ze gość będzie próbował dochodzić swoich racji na drodze sądowej? Moim zdaniem zleja to ciepłym moczem a on nie jest w stanie tego udowodnić bo musiałby mieć wideo z komisyjnego otwierania paczki a nawet to można zbic możliwa wina kuriera. Pamiętaj że to on musi ci udowodnić winę bo nie jesteś firma tylko osoba fizyczna.

Tyle że będziesz walczył jak ktoś Ciebie oszuka na 50USD cofajac przelew na PayPal? Nie ma szans by ścigać gościa np z USA przy tak małych szkoda h. Ja się nacialem sprzedjac wirtualne przedmiotu z gry wideo i odpuściłem temat bo co zrobisz.
Ja sie wtedy wystraszylem, nawet pytałem osobe co sie zna na prawie i usłyszałem, ze lepiej oddac wszytko co nieuczciwy kupujacy chce bo moze narobic problemu skoro jest tak zdeterminowany i widać, ze ma jakies doswiadczenie. Ale do tej pory pewnie trafila kosa na kamien - zapewne trafil na twardego sprzedajacego co po odeslaniu mu nic nie oddal.

A ile najwiecej jednorazowo straciles na cofnieciu wplaty paypal?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Sprzedaż gier za granice

Post autor: brazylianwisnia »

200zl

Dla mnie niezrozumiałe jest ze PayPal pozwala cofać kase na żądanie klienta.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ