Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10872
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 16:31 Być może zmiany w zasadach gry które są w wersji sklepowej sprawią że zmienię opinię na temat tej gry, dlatego tak o to dopytuję, czy tak trudno to zrozumieć?
Ale to sa drobne korekty, a nie zmiana, nudnej twoim zdaniem, mechaniki

W ogole zadziwia mnie jak sprytnie olewasz niektóre posty, w których była z tobą jakaś polemika punktująca powody dla których cena jest wysoka i co za tym może stać.

To dalej jest ta sama gra co w wersji angielskiej, tylko z lekkimi korektami. Pomysl o tym jak o wydaniu patcha do gry planszowej w wersji 1.01 zawierającego drobne bugfixy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Trolliszcze »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 16:31Być może zmiany w zasadach gry które są w wersji sklepowej sprawią że zmienię opinię na temat tej gry, dlatego tak o to dopytuję, czy tak trudno to zrozumieć?
Naprawdę uważasz, że jakieś kosmetyczne zmiany w zasadach (bo przecież nie zrobię z tego zupełnie innej gry) sprawią, że z gry nudnej, w której według Ciebie nie ma nic ciekawego, zrobi się nagle gra super ciekawa i warta 500 złotych? Coś mi tu pachnie ostrą ściemą...
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Halloween »

Nemesis nie jest zbyt drogie. Tzn. nie jest normalne, ze planszowki kosztuja tyle co konsole. Ale osoby, ktore kupuja takie gry jak Gloomhaven czy zbieraja gry FFG nie patrza na cene specjalnie. Przyzwyczaili sie, ze jest drogo. Zalozylem taki watek o tytulach, gdzie jest bardzo zla relacja ceny do zawartosci i nawet jaskrawo chciwe tytuly jak Arkham LCG byly bronione.

Jest duza grupa klientow, ktorym jest chyba w duzym stopniu generalnie obojetne ile gra kosztuje. Sa kupujacy, ktorym nie robi najmniejszej roznicy czy skrzydlo drzwiowe kosztuje 800 czy 700zl a dla kogos innego 350zl a 300zl to duza roznica majaca wplyw na decyzje. Jakos niektorzy bardziej patrza na cene procentowo a inni nominalnie.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

Trolliszcze i japanczyk
A skąd wiecie czy zmiany poprawiające zasady są tylko kosmetyczne, jest gdzieś jakaś informacja na ten temat?
Podtrzymuję moje zdanie, że gra w kształcie jaki można obejrzeć w recenzjach i na gameplayach jest według mnie po prostu miejscami nudna i monotonna i jak dla mnie nie jest warta tych pieniędzy.
Ale może się okazać, ze zmiany w wersji sklepowej są na tyle istotne i poprawiają całą rozgrywkę, że to co mi nie pasowało zostało poprawione. Prawdopodobnie każdy zostanie przy swoim zdaniu, dla mnie 500 zł to dużo dla innego mało. Macie racje chyba czas zakończyć tę polemikę, bo nic konstruktywnego z niej nie wynika. Kto będzie chciał kupić grę to i tak ją kupi, a kto nie to nie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: REBEL.pl »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 17:20Ale może się okazać, ze zmiany w wersji sklepowej są na tyle istotne i poprawiają całą rozgrywkę, że to co mi nie pasowało zostało poprawione.
Nie na żadnych zmian w mechanice. Ocena jakości rozgrywki na wersji Kickstarterowej powinna być tożsama z oceną jakości rozgrywki w wersję sklepową.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

REBEL.pl pisze: 23 maja 2019, 17:30
bluebird pisze: 23 maja 2019, 17:20Ale może się okazać, ze zmiany w wersji sklepowej są na tyle istotne i poprawiają całą rozgrywkę, że to co mi nie pasowało zostało poprawione.
Nie na żadnych zmian w mechanice. Ocena jakości rozgrywki na wersji Kickstarterowej powinna być tożsama z oceną jakości rozgrywki w wersję sklepową.
I teraz przyjmuję to jako rozwianie moich wątpliwości, dzięki za wyjaśnienie
gogovsky
Posty: 2201
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 16:31
ShapooBah pisze: 23 maja 2019, 15:53 Ba nawet sam przekopiowałeś odpowiedź wydawcy sprzed roku dotyczącą różnic pomiędzy KS, a sklepowym produktem.
tak w odpowiedzi na twierdzenia Mankoslawa, że wersja sklepowa nie może być poprawiona w stosunku do wersji KS
ShapooBah pisze: 23 maja 2019, 15:53 Jakiej jeszcze informacji potrzebujesz na to, żeby odpowiedź Cię usatysfakcjonowała?
Czy korekty redakcyjne i niektóre precyzujące zasady to jedyne różnice pomiędzy wersją sklepową a KS?
Trolliszcze pisze: 23 maja 2019, 15:24 jeżeli po obejrzeniu kilku rozgrywek stwierdziłeś, że wieje nudą,
Być może zmiany w zasadach gry które są w wersji sklepowej sprawią że zmienię opinię na temat tej gry, dlatego tak o to dopytuję, czy tak trudno to zrozumieć?
Tak, bardzo trudno to zrozumieć dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10872
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 17:20 Trolliszcze i japanczyk
A skąd wiecie czy zmiany poprawiające zasady są tylko kosmetyczne, jest gdzieś jakaś informacja na ten temat?
Wystarczyło sięgnąć po instrukcję które są dostępne na necie do polskiej i angielskiej wersji
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Super »

bluebird, jedno Ci muszę oddać - z zasady pomijam takie dyskusje, a tu już drugi raz się wypowiadam :wink:

Popraw mnie, jeśli coś źle rozumiem, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że od samiutkiego początku:
- spierałeś się z innymi użytkownikami, że to naprawdę jest "za drogo" nawet jeśli oni sądzą inaczej,
- podkreślałeś kilka razt, że dla Ciebie to już na pewno jest za drogo za taką grę,
- porównywałeś kilkukrotnie cenę detaliczną z ceną z Kickstartera i z ceną innego tytułu, wydawanego w detalu przez innego wydawcę (LoH),
- dopytywałeś się wydawcy o zbyt wysoką cenę, po otrzymaniu odpowiedzi - pisałeś, że nie kupujesz tego wytłumaczenia.

Działo się to na przestrzeni kilkudziesięciu postów w dwóch wątkach, a wszystko po to, żeby dowiedzieć się czy wersja sklepowa wprowadza zmiany (co już samo w sobie jest raczej oryginalną praktyką przy sklepowym wydawaniu gier z KS), które sprawiają, że gra, która Ci się nie podoba - zacznie Ci się nagle podobać?

:lol: :lol: :lol:

Logiczne, logiczne...

Swoją drogą też trochę nie rozumiem tego, że "nie kupujesz" wytłumaczenia Rebela. Napisali Ci, że to kwestia marży, a Ty tego nie kupujesz - czyli co, myślisz że to ściema? Może dodali bardziej wartościową zawartość, ale trzymają to w tajemnicy przed kupującymi i żeby się nie wydało, zwalają wszystko na marżę? :mrgreen:

BTW szacunek dla Rebela za taką transparentność, mogli by się wykręcić jakąś formułką PRową i nikt by im nie miał za złe, a walą prosto z mostu, że różnica w cenie to kwestia tego, że to nie działalność charytatywna, tylko każdy chce zarobić (w domyśle jak najwięcej) i trzeba doliczyć marżę na każdym etapie dystrybucji.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: _leigam_ »

Kij tam z tą wojenką, raczej się nie wypowiem czy to tanio czy drogo, to mnie w tym wątku nie interesuje.

Zabawne jest stwierdzenie "każdy chce zarobić" w kontekście obrony wydawnictwa. To tak samo dotyczy klienta, tylko w tym przypadku ten "zarobek" to mniejszy koszt produktu. Tak jak wydawnictwo ma prawo policzyć sobie ile chce za to wydumane SCD to klient ma prawo do woli narzekać i wyrażać swoją opinie na prawo i lewo i ma prawdo dopytywać się ze szczegółami co jest mu oferowane.
Oczywiście, nie jest to na rękę wydawnictwu bo traci ewentualnych klientów i ewentualnie zostaje smrodek.
Teraz pytanie o role tego forum.
Czy to forum jest dla klienta czy dla wydawnictwa? To aż zabawne jak z wątku na wątek jak pojawią się jakieś narzekania zaraz wychodzą z czeluści wielcy obrońcy.
Skąd wy się bierzecie. Macie w tym jakiś interes? I czemu ten temat nie może być w głównym wątku o grze, bo osoby raportowały? Ile osób musi zaraportować żeby admin zadziałał? 2, 3, 5, 7, to pewnie większość zainteresowanych tematem?
Także jeszcze raz zadam najważniejsze pytanie, dla kogo jest to forum, dla klientów czy wydawnictw. I naprawdę serio pytam, głównie administrację.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: kwiatosz »

Why_not_both.jpg
Ja na przykład lubię, gdy firmy robiące dobrą robotę mają pieniądze na rozwój. Dlatego na Czachę dobrego słowa nie powiem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: playerator »

_leigam_ pisze: 23 maja 2019, 19:13 (...) I czemu ten temat nie może być w głównym wątku o grze, bo osoby raportowały? (...)
Bo to mało wartościowa pisanina, nie zawierająca informacji o grze. Pisanina, która za kilka tygodni straci aktualność i tym samym przestanie kogokolwiek interesować. I po co to komu w głównym wątku o grze?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

Super
czego tu nie rozumiesz? Miałem się już nie odzywać ale sami mnie prowokujecie, a potem płaczecie że zaśmiecam wątek.
1. Ja się z nikim nie spierałem, wyraziłem wyłącznie swoją opinie na temat ceny oraz moich odczuć odnośnie obejrzanych rozgrywek z tej gry, to raczej inni mnie zaatakowali że się czepiam.
2. W kontekście wysokiej ceny chciałem ustalić czy wersja sklepowa różni się czymś mechanicznie od wersji KS. Dostałem odpowiedź od rebela i jestem im wdzięczny za to że można jasno i zwięźle udzielić informacji.
3. Odnośnie samej ceny to nie kupiłem wyjaśnień rebela i mam do tego prawo. Zwalanie winy na marże, mnie nie przekonało, bo jak pokazałem dla porównania grę od tego samego Awaken Realms cena LoH z KS była równa sklepowej SCD w Polsce czyli jak to jest, wtedy nie trzeba było podnosić ceny o marże handlowe, a teraz tak i to źli pośrednicy i sklepy są winne?
Oczywiście rebel może sobie ustalić cenę jaką chce to ich sprawa i ryzyko biznesowe czy gra się sprzeda w tej cenie czy też nie. Pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

@ Bluebird

Twoja szopka podpada pod trolling (uporczywe powtarzanie tych samych pytań, ignorowanie jasnych odpowiedzi, nakręcanie idiotycznej dyskusji i skrajne polaryzowanie użytkowników). Nie wiem, czy robisz to świadomie, czy nie - to zresztą nie ma żadnego znaczenia. Zgodnie z netykietą trolling jest karalny. Przestań się więc powtarzać - zjadasz swój własny ogon. Nie masz nic wartościowego do dodania, to NIE odpowiadaj.

Dobrze, że moderatorzy założyli nowy wątek, bo w temacie głównym było to nieznośne.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: _leigam_ »

playerator pisze: 23 maja 2019, 20:00
_leigam_ pisze: 23 maja 2019, 19:13 (...) I czemu ten temat nie może być w głównym wątku o grze, bo osoby raportowały? (...)
Bo to mało wartościowa pisanina, nie zawierająca informacji o grze. Pisanina, która za kilka tygodni straci aktualność i tym samym przestanie kogokolwiek interesować. I po co to komu w głównym wątku o grze?
Zrobilem test, wszedlem do tamtego watku otworzylem losowa strone 1x i to co tam bylo stracilo waznosc i nie bylo tam nic interesujacego.
kwiatosz pisze: 23 maja 2019, 19:24 Why_not_both.jpg
W tym watku jest jeden przyklad na to ze sie nie da.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

vojtas pisze: 23 maja 2019, 21:02 @ Bluebird

Twoja szopka podpada pod trolling (uporczywe powtarzanie tych samych pytań, ignorowanie jasnych odpowiedzi, nakręcanie idiotycznej dyskusji i skrajne polaryzowanie użytkowników). Nie wiem, czy robisz to świadomie, czy nie - to zresztą nie ma żadnego znaczenia. Zgodnie z netykietą trolling jest karalny. Przestań się więc powtarzać - zjadasz swój własny ogon. Nie masz nic wartościowego do dodania, to NIE odpowiadaj.

Dobrze, że moderatorzy założyli nowy wątek, bo w temacie głównym było to nieznośne.
Ty na serio czy jaja sobie robisz, najpierw pytacie mnie o doprecyzowanie moich wypowiedzi a jak odpowiadam to oskarżacie o trollowanie. Super zapytał to mu odpowiedziałem.To użytkownik Super wypełnił wszystkie przesłanki Twojej definicji trollingu więc swoje pretensje kieruj do niego. Ja już o nic nie muszę pytać, wszystko co chciałem wiedzieć już wiem. Tak jak napisał Curiosity to raczej wy swoimi atakami i komentarzami pod moim adresem trolujecie, a nie ja.
Rozumiem że jak koledzy będą mnie o coś pytać albo przeinaczać moje wypowiedzi to mam im nie odpowiadać?
Ale forum, ja pierdziu :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Deem »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 21:41 Ale forum, ja pierdziu :D
Masz rację, najwyraźniej ludzie na tym forum nie rozumieją Twojej potrzeby zgłębiania tajemnic rzeczywistości i nie pojmują ile pytań i na ile sposobów trzeba zadać, aby zrozumieć i zaakceptować świat (albo i nie - „nie kupuję wyjaśnienia wydawcy” made my day :lol:), który nas otacza. Mam nadzieję, że pomimo tej ignorancji Twoje życie zostało wzbogacone. Howgh!
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Super »

_leigam_ pisze: 23 maja 2019, 19:13 Zabawne jest stwierdzenie "każdy chce zarobić" w kontekście obrony wydawnictwa. To tak samo dotyczy klienta, tylko w tym przypadku ten "zarobek" to mniejszy koszt produktu. (...)
Nie wydaje mi się, żeby moja wypowiedź, do której chyba się odnosisz była jakąś obroną wydawnictwa, bo nie było go nawet przed czym bronić. Ale doprecyzuję. Oczywiście, że cieszyłaby mnie jak najniższa marża, a równocześnie cena gier. Nie przeszkadza mi to szanować postawy wydawnictwa, które nie mydli mi oczu jakimiś bredniami, tylko szczerze przyznaje, że wyższa cena wynika z ich (oraz ich partnerów w łańcuchu dystrybucji) wyższej marży. Cenię po prostu uczciwość, której niektórym wydawcom - zarówno istniejącym jak i obecnie już nieistniejącym - nieraz brakowało.
_leigam_ pisze: 23 maja 2019, 19:13To aż zabawne jak z wątku na wątek jak pojawią się jakieś narzekania zaraz wychodzą z czeluści wielcy obrońcy.
Skąd wy się bierzecie. Macie w tym jakiś interes?
Obrońcy pojawiają się zapewne, gdy w ich odczuciu ktoś jest pokrzywdzony. I nie ma znaczenia czy to wydawca, sprzedawca, czy klient. Ot, taki ludzki odruch pomocy pokrzywdzonemu. Niektórzy robią to bezinteresownie :wink:
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Confidential »

Doprawdy nie rozumiem tych dywagacji na temat ceny gry. Czy "Nemesis" jest jakimś ewenementem i nie ma na rynku innych drogich gier? Nie pasuje ci - nie kupujesz. Proste. Jak to Mixthoor wcześniej napisał:
Mixthoor pisze: 23 maja 2019, 10:27 Mniemam, kolega podjeżdża FIAT-em pod salon MERCEDES-a i również krzyczy "Panie dugie te samuchody kufa, czmu tak? Przecie 4 koła ma, silnik ino tysz, a kufa drosze nisz muj o pińcet procent!".
Tyle że potem, nawet jeśli zaoferowaliby ci zniżkę, to byś mówił, że nie chcesz bo i tak wolisz AUDI - no bo przecież gra i tak ci się nie podoba :roll:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

Porównując ceny KS i retail zapominacie o jednej możliwości.
Mogło się okazać, że cena KS została źle skalkulowana i była zbyt niska, co automatycznie oznacza podwyższoną cenę retail.
Możliwe, też że AR zarobiło na KS dużo mniej niż by chcieli i postanowili to sobie odbić podnosząc opłaty licencyjne. Innym potencjalnym powodem może być wskazywana już wcześniej odgórnie (przez Asmodee lub AR, zależnie od umów) narzucona Rebelowi SCD ujednolicona z SCD krajów Europy zachodniej.

Niezależnie od tego, który z powodów ustawienia wysokiej SCD byłby prawdziwy (czy byłaby to zwykła chciwość czy inna konieczność), to oczekiwanie, że na publicznym forum wydawca będzie publikował szczegółową kalkulację (najlepiej pewnie jeszcze ze skanami umów) jest bardzo naiwne. Żaden wydawca tego nigdy nie zrobił i nie zrobi. I "nie kupowanie" wyjaśnień niczego w tym zakresie nie zmieni.

I tak odnoszę wrażenie, że Rebel jest jednym z tych wydawców, którzy są u nas bardzo otwarci na komunikację z graczami, co bardzo cieszy i jest szczególnie widoczne w porównaniu z takimi tytanami komunikacji jak Czacha czy zamknięte już Factory.

Wydaje mi się, że w tym temacie wszystko już zostało powiedziane (niektóre rzeczy wielokrotnie), jeżeli jednak dalej będziecie chcieli o tym rozmawiać, to proszę o zachowanie odpowiedniej kultury wypowiedzi i unikanie zwrotów, porównań itp., które byłyby obraźliwe dla innych użytkowników forum.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: polwac »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 16:31 ...
Chłopie daj sobie już spokój. Spamujesz tematem ceny Nemesis na tym forum już X stron w kilku wątkach.
Wszystko co mogło zostać powiedziane na ten temat już zostało powiedziane.
Ty nie przekonasz nas, my nie przekonamy Ciebie.
Myślę, że można się już rozejść :wink:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

Polwac - przecież już wcześniej napisałem że temat dla mnie wyczerpany, więc po co teraz wygłaszasz te apele pod moim adresem, spamujesz tylko.
Mixthoor i Confidential - mam prośbę zachowajcie dla siebie te swoje wiejskie teksty odnośnie samochodów skierowane pod moim adresem i nie obrażajcie mnie, ok?
Ludzie skąd u was tyle chęci naśmiewania się z innych? Czujecie się wtedy lepsi, bardziej dowartościowani?
Jeśli nadal będą się pojawiać uwagi i obraźliwe komentarze skierowane w moją stronę, to tak jak mi zasugerował Curiosity, od teraz wszystkie takie posty będę zgłaszał administratorom.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Deem »

bluebird pisze: 24 maja 2019, 10:50 Polwac - przecież już wcześniej napisałem że temat dla mnie wyczerpany, więc po co teraz wygłaszasz te apele pod moim adresem, spamujesz tylko.
Mixthoor i Confidential - mam prośbę zachowajcie dla siebie te swoje wiejskie teksty odnośnie samochodów skierowane pod moim adresem i nie obrażajcie mnie, ok?
Ludzie skąd u was tyle chęci naśmiewania się z innych? Czujecie się wtedy lepsi, bardziej dowartościowani?
Jeśli nadal będą się pojawiać uwagi i obraźliwe komentarze skierowane w moją stronę, to tak jak mi zasugerował Curiosity, od teraz wszystkie takie posty będę zgłaszał administratorom.
Skoro nie rozumiesz to napiszę wprost. Zadałeś pytanie, na które odpowiedziało Ci sporo osób łącznie z wydawcą. Ty uznałeś, że tego nie kupujesz i dalej wałkowałeś temat bijąc martwego konia, drażniąc większość odpowiadających swoją odpornością na wiedzę. Może naśmiewający się z Ciebie przesadzili, ale spójrz na swoje posty i spróbuj powiedzieć, że nie przyłożyłeś do tego palca.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

raj pisze: 24 maja 2019, 07:51 Porównując ceny KS i retail zapominacie o jednej możliwości.
Mogło się okazać, że cena KS została źle skalkulowana i była zbyt niska, co automatycznie oznacza podwyższoną cenę retail.
Możliwe, też że AR zarobiło na KS dużo mniej niż by chcieli i postanowili to sobie odbić podnosząc opłaty licencyjne. Innym potencjalnym powodem może być wskazywana już wcześniej odgórnie (przez Asmodee lub AR, zależnie od umów) narzucona Rebelowi SCD ujednolicona z SCD krajów Europy zachodniej.

Niezależnie od tego, który z powodów ustawienia wysokiej SCD byłby prawdziwy (czy byłaby to zwykła chciwość czy inna konieczność), to oczekiwanie, że na publicznym forum wydawca będzie publikował szczegółową kalkulację (najlepiej pewnie jeszcze ze skanami umów) jest bardzo naiwne. Żaden wydawca tego nigdy nie zrobił i nie zrobi. I "nie kupowanie" wyjaśnień niczego w tym zakresie nie zmieni.

I tak odnoszę wrażenie, że Rebel jest jednym z tych wydawców, którzy są u nas bardzo otwarci na komunikację z graczami, co bardzo cieszy i jest szczególnie widoczne w porównaniu z takimi tytanami komunikacji jak Czacha czy zamknięte już Factory.

Wydaje mi się, że w tym temacie wszystko już zostało powiedziane (niektóre rzeczy wielokrotnie), jeżeli jednak dalej będziecie chcieli o tym rozmawiać, to proszę o zachowanie odpowiedniej kultury wypowiedzi i unikanie zwrotów, porównań itp., które byłyby obraźliwe dla innych użytkowników forum.
Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak że AR bierze taka sama kasę jaka obliczyli sobie na KS tyle że dochodzi prowizja Rebela, lokalnego wydawcy(u nas ponownie Rebel) i sklepu więc stąd taka cena.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: MichalStajszczak »

Skoro wątek został zatytułowany w formie pytającej, to dlaczego nie została do niego dołączona ankieta?
ODPOWIEDZ