Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: seki »

MichalStajszczak pisze: 24 maja 2019, 11:06 Skoro wątek został zatytułowany w formie pytającej, to dlaczego nie została do niego dołączona ankieta?
A czy każde pytanie musi mieć zamkniętą liczbę odpowiedzi w formie ankiety? Szczęście, że ludzie oczekują swobodnej dyskusji zamiast zamykać ją w ramach zamkniętego kwestionariusza. Forum schodzi na psy, to prawda, ale bez przesady, używajmy trochę inteligencji by udzielać swobodnych odpowiedzi.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

MichalStajszczak pisze: 24 maja 2019, 11:06 Skoro wątek został zatytułowany w formie pytającej, to dlaczego nie została do niego dołączona ankieta?
seki pisze: 24 maja 2019, 11:21 A czy każde pytanie musi mieć zamkniętą liczbę odpowiedzi w formie ankiety? Szczęście, że ludzie oczekują swobodnej dyskusji zamiast zamykać ją w ramach zamkniętego kwestionariusza. Forum schodzi na psy, to prawda, ale bez przesady, używajmy trochę inteligencji by udzielać swobodnych odpowiedzi.
Odpowiedź jest prostsza - wątek został wycięty z innego przez moderatorów, stad brak ankiety :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: polwac »

bluebird pisze: 24 maja 2019, 10:50 Polwac - przecież już wcześniej napisałem że temat dla mnie wyczerpany, więc po co teraz wygłaszasz te apele pod moim adresem, spamujesz tylko.
[ciachnięte przez admina]
Ja postów sztucznie nie mam sobie zamiaru nabijać, także to już mój ostatni w tym temacie.
Dobrze, że moderatorzy wydzielili osobny wątek na te "dyskusje", który można omijać.
Mam nadzieję, że wątek gry Nemesis i planów wydawniczych Rebela, będzie się dało normalnie czytać.


Miłego dzionka wszystkim! :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Iro »

Dla jednych temat jalowy dla innych sie przydal. Poczytalem Wasza argumentacje na temat ceny. I podsumuje to tak:
Gra z KS za 360zl... Jak najbardziej sie oplaca. Cena adekwatna do zawartosci.
Cena KS dla spoznialskich jak ja w sklepie za 430-460zl... Tez dobra... Drozej ale nie zamrozilem kasy na dwa lata. Przez pol roku obecnosci na forum moglem dzieki Wam, osobom co kupily wczesniej wersje angielska, nabrac wiedzy na temat gry. I za do ze ja mam wybor a kesowcy brali w ciemno...doplacam.
Cena 450-500zl za gre bez SG czyli jak rozumiem wersja sklepowa podstawowa gry (moze mnie ktos poprawi jak sie myle)... Jak dla mnie sie kompletnie nie oplaca. Lepiej poczekac i nawet przeplacajac kupic od kogos wersje KS za 500zl.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vegathedog »

Iro pisze: 24 maja 2019, 12:56
Lepiej poczekac i nawet przeplacajac kupic od kogos wersje KS za 500zl.

Pozdrawiam
Obawiam się, że wersji z KS wraz ze SG nikt w takiej cenie nie puści. Stawiałbym min. 650pln.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Dlaczego miałby ktoś to sprzedać za 500zl? Przecież w skład wersji KS wchodzą dwa dodatki które będą w sprzedaży sklepowej osobno(Aftermath chyba nie jest pewne ale jeśli będzie to z innymi postaciami) czyli w sklepie będzie to wszystko za 700-750zl a w wersji KS masz jeszcze parę bajerów ponad to. Wydaje mi się że 700zl za Nemesis KS może być wciąż okazja ale ciężko przewidzieć.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Banan2 »

brazylianwisnia pisze: 24 maja 2019, 13:27 Dlaczego miałby ktoś to sprzedać za 500zl? Przecież w skład wersji KS wchodzą dwa dodatki które będą w sprzedaży sklepowej osobno(Aftermath chyba nie jest pewne ale jeśli będzie to z innymi postaciami) czyli w sklepie będzie to wszystko za 700-750zl a w wersji KS masz jeszcze parę bajerów ponad to. Wydaje mi się że 700zl za Nemesis KS może być wciąż okazja ale ciężko przewidzieć.
Zgadza się. Ja za Intruder pledge (All-in) zapłaciłem 143 GBP (razem z wysyłką). A to daje ok. 700 PLN. W jednym ze sklepów taki zestaw jest za ok. 750 PLN (oczywiście niedostępny). Czyli gdybym miał sprzedawać, a nie zamierzam :) , to 800 PLN a nawet więcej to byłoby minimum.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Iro »

Male nieporozumienie:) Sklep w ktorym mam zamowione oferuje za 460zl podstawowy core box z SG a on byl za 70£. Rozumiem ze jak ktos kupil wszystko i wydal ponad 130£ to nie sprzeda tego tanio. Ja pisze o tym co sam zamowilem i on moze byc pozniej za 500zl. Choc to takie moje gdybanie. Tyle wyceniam bo o tyle bym mogl przeplacic jakbym sie zafiksowal na gre.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Ja mówię o samej podstawce za 70GBP na KS.
skoro Podstawka sklepowa kosztuje 430zl to zakładam że Voidseeders i Aftermath będą w sklepie po 160-200zl za sztukę więc taki zestaw będzie w sklepie kosztował ok 750-800zl. W wersji KS są oprocz tego jeszcze dodatkowe bajery jak np Medyk. All in to pewnie będzie wart pewnie ponad 1000zl. Nie mówiąc o tym że polskiego Aftermath może nie być wcale to jeszcze może podbić cenę.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Bary »

A może podpięcie tej ankiety, to nie jest głupi pomysł? Zobaczylibyśmy, ilu osobom cena wydaje się odpowiednia, ilu za duża, czy za mała. Osobiście też jestem zdania, że SCD jest trochę wysoka, ale nie ma o co kruszyć kopii, koniec końców klienci zrewidują jej zasadność.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Iro »

Temat rzeka. Kazdy inaczej patrzy na cene. Glownie poprzez swoje mozliwosci. Ankieta nic nie wniesie ponad to co zostalo juz napisane.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: kelvar »

brazylianwisnia pisze: 24 maja 2019, 14:12 Ja mówię o samej podstawce za 70GBP na KS.
skoro Podstawka sklepowa kosztuje 430zl to zakładam że Voidseeders i Aftermath będą w sklepie po 160-200zl za sztukę więc taki zestaw będzie w sklepie kosztował ok 750-800zl. W wersji KS są oprocz tego jeszcze dodatkowe bajery jak np Medyk. All in to pewnie będzie wart pewnie ponad 1000zl. Nie mówiąc o tym że polskiego Aftermath może nie być wcale to jeszcze może podbić cenę.
Łooo Panie! Za 750 zł to oddałbym kopię wersji KS i to z przesyłką gratis (...i to na dwie fale bym wysyłał! :D)

Już było wiele razy przerabiane - KS ma medyka jako "KS Exclisive" (chyba większość kopii będzie miała, chociaż to było jako eb - w pierwsze 24 godziny - ale wystarczył funt/dolar wsparcia, żeby dowolną ilość kopii później dopłacić), figurkę kota (który dumnie może postać na półce - bo nie służy do niczego i może dlatego podano, że "kotka" w ratailu nie będzie) oraz Aftermath ma wzory figurek i grafiki jako KS E (co przemawia przeciw ratailowi - bo raz, że dodatkowa praca, matryce itp. idą, a dwa - każdy KS już ma ten dodatek... bardziej bym się spodziewał zestawu bohaterów w nowej formie, żeby wspierający KS też kupiły :P). A w gruncie rzeczy najlepszym dodatkiem wg mnie do wydania w ratailu będą Conomorphy.

A cena - czy gra Nemesis jest za droga?
Sądząc po standardach podkreślę znów, że... NIESTETY NIE.
A w mojej opinii - oczywiście, że tak! Za 500 zł to łohoho można kupić innych rzeczy :D I szczerze chciałbym żeby przy tej jakości Nemesis kosztował te 200 zł (poważnie... naprawdę bym się nie obraził!), ale z drugiej strony - rozumiem, że ktoś też chce zarobić :D
I chyba w każdym hobby jest podobnie - wiele rzceczy kosztują bo mogą - wydaje się dużo, ale człowiek musi sobie uświadomić: czy naprawdę tego potrzebuje? A jeśli nie potrzebuje... jak bardzo tego chce? I czy jest to na co akurat powinien wydać pieniądze? ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: MichalStajszczak »

seki pisze: 24 maja 2019, 11:21 A czy każde pytanie musi mieć zamkniętą liczbę odpowiedzi w formie ankiety? Szczęście, że ludzie oczekują swobodnej dyskusji zamiast zamykać ją w ramach zamkniętego kwestionariusza.
Jedno nie przeszkadza drugiemu. To, że ktoś wybierze jedną z czterech typowych możliwości (tak, nie, nie mam zdania, nie dotyczy) nie blokuje mu prawa do zamieszczenia swobodnej wypowiedzi. A zapewne są osoby, które nie chcą przebijać się przez kilka stron dyskusji, tylko liczą na jakąś konkluzję, przynajmniej statystyczną.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

jakie opcje ankiety wrzucić?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

kelvar pisze: 24 maja 2019, 15:59 Łooo Panie! Za 750 zł to oddałbym kopię wersji KS i to z przesyłką gratis (...i to na dwie fale bym wysyłał! :D)
Teraz tak mówisz a jak już Voidseeders i Aftermath będą po 200zl w sklepie to zaczniesz mówic inaczej :-P

Tak jak pisałem - jeśli w sklepie zestaw gra+Voidseeders+Aftermath będzie za 800zl to wersja KS za 750zl będzie okazyjna cena. Na to się zanosi patrząc na cenę podstawki.

Zauwaz że przecież możesz wyjąć Voidseeders i Aftermath i spokojnie sprzedać podstawkę z KS z bajerami za 500zl bo jednak wciąż będzie to lepszy produkt niż sklepowy Nemesis. I myślisz że nie dostaniesz 250zl za Voidseeders I Aftermath?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Bary »

raj pisze: 24 maja 2019, 16:54 jakie opcje ankiety wrzucić?
Proponowałbym pięć odpowiedzi w kwestii SCD:
sporo zaniżona,
delikatnie zaniżona,
adekwatna,
delikatnie zawyżona,
sporo zawyżona.

Iro: wniesie tyle, że poznamy preferencje pewniej liczby osób bez potrzeby przekonywania się nawzajem. Mnie osobiście interesuje, jaki będzie trend.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Jestem wspaniałym wrozbitom i stwierdzam że większość stwierdzi "cena za wysoka..."

Nikt nie lubi płacić dużo i każdy woli taniej za to samo. Cena wysoka ale zgodna z zapowiedziami - na KS mialo być taniej niż w retailu. Da się zrozumieć że Rebel nie chce pracować za darmo więc do ceny AR doliczyl swoją działke. Sklepy podobnie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Morgon »

Weźcie nie róbcie szopki i zamknijcie ten temat. Głosuje się portfelami a nie jakieś ankiety od siedmiu boleści. Ktoś będzie z tego doktorat robił czy jak? 😂
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: pawianlsm »

antysid pisze: 24 maja 2019, 22:58 To by zrobić ankietę. Wypraszam sobie wmawianie komuś na siłę. Jako zadeklarowany piewca socjalizmu gospodarczego w wersji hard (Kuba lepsza niż Korea) i dostosowanej do wielu państw dziś, powiem, że dla mnie Nemesis jest za droga.
Za wychwalanie socjalizmu to Panu już podziękujemy. Cena jest taka jaką dał wydawca, żeby zarobić i czy jest dla kogoś droga czy nie to nic to nie zmieni. Pasuje cena to kupujesz, nie pasuje to nie kupujesz, proste jak budowa cepa.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

antysid pisze: 24 maja 2019, 22:58Ale wymienię zylijard tytułów, gdzie jest więcej stafu, a cena jest mimo wszystko niższa. I wcale nie trzeba było tych dziwacznych społecznościówek, żeby to wydać normalnie (a licencja też była płatna). Dla mnie za drogo. Ale to jeden z głosów dla autora.
Nie było żadnej licencji. Po to stworzono quasi-alienowe uniwersum, by nie musieć płacić za licencję. Po drugie nie płaci się tylko za komponenty. Było to już wałkowane miliard razy, wypowiadali się na ten temat wydawcy, a mimo to efekt podobny do rzucania grochem o ścianę. :?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: kelvar »

brazylianwisnia pisze: 24 maja 2019, 17:16 Teraz tak mówisz a jak już Voidseeders i Aftermath będą po 200zl w sklepie to zaczniesz mówic inaczej :-P

Tak jak pisałem - jeśli w sklepie zestaw gra+Voidseeders+Aftermath będzie za 800zl to wersja KS za 750zl będzie okazyjna cena. Na to się zanosi patrząc na cenę podstawki.

Zauwaz że przecież możesz wyjąć Voidseeders i Aftermath i spokojnie sprzedać podstawkę z KS z bajerami za 500zl bo jednak wciąż będzie to lepszy produkt niż sklepowy Nemesis. I myślisz że nie dostaniesz 250zl za Voidseeders I Aftermath?
Mówisz i masz - okazja do wzięcia - nawet zniżkę na tackę zrobie :D (będę szczery - ...ktoś mówi, że planszówki są drogie? - niestety "zabawa" w fotografia jest droższa :D)
antysid pisze: 24 maja 2019, 22:58 Nie było żadnej licencji. Po to stworzono quasi-alienowe uniwersum, by nie musieć płacić za licencję. Po drugie nie płaci się tylko za komponenty. Było to już wałkowane miliard razy, wypowiadali się na ten temat wydawcy, a mimo to efekt podobny do rzucania grochem o ścianę. :?
Wydawca nie powie przecież... "zjechaliśmy film obcy, żeby nie płacić za licencję". Acz np. dodatki mam wrażenie są mniej ściągnięte. I mimo, że czuje, widzę i mam wrażenie, że inspiracja filmem jest olbrzymia - to bądźmy szczerzy - ciężko zrobić dzisiaj coś dobrego i "w pełni autorskiego".

A co do ceny... tacka taka ładna :D
Jakby uznać to za towar kolekcjonerski... to tanio jak barszcz (a jak ja mam kupować to "panie, co tak drogo! Dam 100 zł i będzie Pan zadowolony!")
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

Muszę przyznać, że w moich oczach oprawa gry ociera się mocno o "głęboką inspirację" światem Aliena...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 27 maja 2019, 13:55 Muszę przyznać, że w moich oczach oprawa gry ociera się mocno o "głęboką inspirację" światem Aliena...
No oprawa podstawki to ostro zerżniety Alien, Carnomorphs to Dead Space, Voidseers budza skojarzenia z Protosami ze Starcrafta
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

brakuje tylko Luka Skywalkera ;)...a może jest? aby zupełnie nie być w nie na temat, to powiem, że cena u mnie zamknęła zupełnie zainteresowanie tytułem...nie moja kategoria wagowa...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: seki »

rastula pisze: 27 maja 2019, 14:09 brakuje tylko Luka Skywalkera ;)...a może jest? aby zupełnie nie być w nie na temat, to powiem, że cena u mnie zamknęła zupełnie zainteresowanie tytułem...nie moja kategoria wagowa...
I napisał to ten, któremu łatwo się dobrać do portfela.

Ja w kwestii planszówek oszczędny też nie jestem ale Nemesisa odpuszczam. Wersja sklepowa dla mnie jest nieopłacalna. Druga sprawa, że nigdy ten tytuł nie był u mnie nawet na szerokiej wishliscie. Irytuje mnie spora losowość i odpadanie z gry w trakcie. Bywa, że biorę grę z ciekawości, aby sprawdzić osobiście ale przy tej cenie daruję sobie.
ODPOWIEDZ