Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tsodo »

a tymczasem pojawiła się nowa aktualizacja
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... f=activity

Według niej, wyczekiwany moment już coraz bliżej :)
Trzymajmy kciuki, żeby z pociągiem nic złego się nie działo.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

Mixthoor pisze: 23 maja 2019, 10:27 Mniemam, kolega podjeżdża FIAT-em pod salon MERCEDES-a i również krzyczy "Panie dugie te samuchody kufa, czmu tak? Przecie 4 koła ma, silnik ino tysz, a kufa drosze nisz muj o pińcet procent!". Żałosne. Nie stać Cię, nie kupuj. Tylko nie śmieć żalem i złością, przykro się to czyta.

Pytania do REBEL:
- Czy dodatki do gry Everdell pojawią się wraz z premierą gry podstawowej, czy nieco później?
- Czy premiera gry ZONA będzie miała miejsce w tym roku?
Jeśli gra tyle kosztuje to nie mam prawa zapytać skąd taka cena? Być może gra ma jakies ekskluzywne wykonanie, zawartość itp. Jako potencjany klient nie mogę o to pytać wydawcy?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KurikDeVolay »

Ostatni raz się udzielę w kwestii ceny, mam nadzieję że rozwieję wątpliwości do końca. Zerknij, porównaj, pomyśl, może się uda:
Spoiler:
probbi
Posty: 948
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: probbi »

Dostałeś odpowiedź od wydawcy, że dochodzi marża za hurtownie i sklepy stacjonarne, ale "nie kupiłeś" tego tłumaczenia. Nie wiem, co chcesz jeszcze wiedzieć.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć z czego bierze się cena gry planszowej to przesłuchaj cykl wywiadów Geek Factor z Szafą albo któreś Planszóki TV, gdzie Trzewik też to tłumaczy
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:56 Jakie znowu bóle? Grzecznie pytam tylko. Po to jest chyba to forum. ...
Ale faktycznie połowę treści z kilku ostatnich stron to Twoje marudzenie na cenę, a druga połowa to odpowiedzi na powyższe.
Wszyscy zainteresowani już wiedzą, że cena jest wysoka, a tylko zaśmiecacie temat klepiąc w kółko to samo.

Za jakiś czas ktoś będzie chciał poczytać o grze, a będzie się przebijał przez pare stron tekstu o tym, że gra po premierze była droga - a do stwierdzenia tego wystarczy kilka cyferek na stronie sklepu.

Chyba już wystarczy.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 11:28 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: toblakai »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 11:03
Mixthoor pisze: 23 maja 2019, 10:27 Mniemam, kolega podjeżdża FIAT-em pod salon MERCEDES-a i również krzyczy "Panie dugie te samuchody kufa, czmu tak? Przecie 4 koła ma, silnik ino tysz, a kufa drosze nisz muj o pińcet procent!". Żałosne. Nie stać Cię, nie kupuj. Tylko nie śmieć żalem i złością, przykro się to czyta.

Pytania do REBEL:
- Czy dodatki do gry Everdell pojawią się wraz z premierą gry podstawowej, czy nieco później?
- Czy premiera gry ZONA będzie miała miejsce w tym roku?
Jeśli gra tyle kosztuje to nie mam prawa zapytać skąd taka cena? Być może gra ma jakies ekskluzywne wykonanie, zawartość itp. Jako potencjany klient nie mogę o to pytać wydawcy?
Możesz zapytać, nawet zapytałeś. Otrzymałeś oficjalną odpowiedź wydawcy, której nie zaakceptowałeś i oczekujesz innej. Tak można w nieskończoność.

Najprostrza odpowiedź jest taka - wszyscy chcą zarobić, systuacja na rynku jest obecnie inna niż przy LoH więc mogą sobie zażyczyć więcej. Autor bardziej rozpoznawany, firma bardziej rozpoznawana. Może być mnóstwo nieistotnych dla klienta powodów które i tak na cenę będą miały wpływ.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Kilson pisze: 23 maja 2019, 11:12
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:56 Jakie znowu bóle? Grzecznie pytam tylko. Po to jest chyba to forum. ...
Ale faktycznie połowę treści z kilku ostatnich stron to Twoje marudzenie na cenę, a druga połowa to odpowiedzi na powyższe.
Wszyscy zainteresowani już wiedzą, że cena jest wysoka, a tylko zaśmiecacie temat klepiąc w kółko to samo.

Za jakiś czas ktoś będzie chciał poczytać o grze, a będzie się przebijał przez pare stron tekstu o tym, że gra po premierze była droga - a do stwierdzenia tego wystarczy kilka cyferek na stronie sklepu.

Chyba już wystarczy.
Dokładnie chciałem się dowiedzieć skąd taka cena, dałem przykład gry LoH gdzie cena SCD była na poziomie tej z KS a przy Nemesis cena SCD jest o wiele wyższa od tej z KS, więc zgłosiłem swoje wątpliwości do tak ustalonej ceny, zapytałem też o to rebela, otrzymałem odpowiedź z którą polemizuję, chciałem się dowiedzieć czy przy takiej cenie gra posiada jakąś ekskluzywną zawartość i jakość wykonania, po czym zostałem zaatakowany przez innych że jestem pieniaczem i cebularzem, że o co mi chodzi, że zaśmiecam forum, że jeśli mi nie pasuje cena to mogę gry nie kupować itd.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 Nie bardzo rozumiem te zgłoszenia, o co chodzi?
Od tego jestem, żeby wyjaśnić.
Jeśli uważasz, że jakiś post na forum jest nieodpowiedni, narusza zasady forum, albo jest po prostu niepotrzebny, bo jest off-topem, to można go zgłosić do moderacji. I kilka osób tak właśnie zrobiło z postami o użalaniu się na ceny gry. Decyzja znakomita, bo pisząc w tym temacie, żeby inni przestali pisać w kółko to samo o cenach, sami powiększaliby offtop. Zresztą, ileż można pisać, że gra jest "za droga"? Jeśli się zgadzasz z jakąś wypowiedzią, to wystarczy dać łapę w górę, nie ma konieczności powielać tego w kolejnych postach, które niczego innego nie wnoszą.
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 czy te osoby chcą wprowadzić cenzurę i decydować co mają pisać inni?
Nie
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 czy na tym forum są jakieś tematy tabu, których nie można poruszać?
Nic mi o tym nie wiadomo, zakładam, że nie.
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 Czy to oznacza, że jeśli ktoś myśli inaczej niż pozostali to ma się nie odzywać bo komuś się nie podoba zdanie drugiej osoby?
Ależ skądże.
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 Po to jest chyba forum, żeby prezentować swoje opinie, a jak się ktoś z nimi nie zgadza czy to ma oznaczać że nie można ich wyrażać?
Można wyrażać, ale po co drążyć w kółko jakiś temat, który mało kogo (poza autorem) interesuje? Można inaczej wyrazić swoje zdanie.
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12 Ja też z wieloma opiniami się nie zgadzam, ale do głowy by mi nie przyszło żeby skarżyć się adminom, że ktoś ma inne zdanie od mojego.
No widzisz, a może powinieneś? Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój przekaz: to nie jest próba cenzury, tylko niechęć do czytania dwudziestego posta o cenie gry, który nie niesie ze sobą żadnej informacji, żadnego przesłania, niczego pożytecznego.

Nie oznacza też, że posty w których ktoś napisze, że "jest za drogo", będą usuwane. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. Po prostu informacyjnie - części forumowiczów się to nie podoba i na to zwracam uwagę. Posty piszemy nie dla siebie, tylko dla innych, mam rację? Więc skoro dla innych coś nie jest interesujące, to może nie warto tego pisać? :)

I od razu zaznaczam, że będę wycinał posty zawierające wyłącznie polemikę z tym, co napisałem, bo nie dotyczy to tematu gry. Zapraszam na PW. Tu dyskutujemy o grze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 12:44 Dokładnie chciałem się dowiedzieć skąd taka cena, dałem przykład gry LoH gdzie cena SCD była na poziomie tej z KS a przy Nemesis cena SCD jest o wiele wyższa od tej z KS, więc zgłosiłem swoje wątpliwości do tak ustalonej ceny, zapytałem też o to rebela, otrzymałem odpowiedź z którą polemizuję, chciałem się dowiedzieć czy przy takiej cenie gra posiada jakąś ekskluzywną zawartość i jakość wykonania, po czym zostałem zaatakowany przez innych że jestem pieniaczem i cebularzem, że o co mi chodzi, że zaśmiecam forum, że jeśli mi nie pasuje cena to mogę gry nie kupować itd.
Wciaz nie rozumiem dlaczego rownasz cene sklepowa jednej gry z cena kickstartera
Przyrównujesz też do LoHa wydanego przez inne wydawnictwo (Phalanx vs Rebel). Różnią się też pewnie nakłady, które wpływają na cene produkcji i ostateczną cene gry.

Troche tez nie rozumiem jakiej odpowiedzi oczekujesz? Ze wysoka jakosc komponentów? Wydawnictwo zawsze oświadczy, że wysoka (zreszta wiekszosc recenzentow to potwierdza). Chcialbys dostac piecharta co się składa na takie, a nie inne SCD?

Ja byłem w stanie dac za te gre 485 zł w wersji z KS i wydaje mi sie, ze nie bede zawiedziony, 430 w wersji retailowej... długo bym się zastanawiał u musiałbym poczekac na spora dawke polskiego gameplayu, ale rozumiem tez, ze ceny KSowe są time-limited i czesto po KSie skakaja sporo w gore, bo ta cena to minimalny koszt produkcji i niejako podziekowanie za wsparcie z pominieciem kosztów dystrybucyjnych, wydawnictwa itd. Zobacz, ze wiekszosc KSów po trafieniu do Retailu ma cene 10-30% wyzsza, czesto podczas kampanii jest juz podawane jakie bedzie MRSP w retailu i wiadomo na co sie decydujesz.
Poza tym na KSie masz risk factor, ze nie zostanie Ci gra doreczona, jak kupujesz w OLGS to zwyczajnie skladasz preorder, sklepy tez czesto sprzedaja z minimalnym narzutem, a czasem ze strata itd itp

Wiele czynnikow sie na to sklada, ale nikt Ci nie da dokładnej odpowiedzi, bo nie lezy to w niczym interesie zeby sie tlumaczyc ;-)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan2 »

japanczyk pisze: 23 maja 2019, 12:59 Ja byłem w stanie dac za te gre 485 zł w wersji z KS i wydaje mi sie, ze nie bede zawiedziony, 430 w wersji retailowej... długo bym się zastanawiał u musiałbym poczekac na spora dawke polskiego gameplayu, ale rozumiem tez, ze ceny KSowe są time-limited i czesto po KSie skakaja sporo w gore, bo ta cena to minimalny koszt produkcji i niejako podziekowanie za wsparcie z pominieciem kosztów dystrybucyjnych, wydawnictwa itd. Zobacz, ze wiekszosc KSów po trafieniu do Retailu ma cene 10-30% wyzsza, czesto podczas kampanii jest juz podawane jakie bedzie MRSP w retailu i wiadomo na co sie decydujesz.
I tak i nie :) Cena Nemesis w wersji KS jest bardzo uczciwa. Towaru w pudle dużo, gra fajna. I to dotyczy zarówno wersji Core czy tych z płatnymi dodatkami (Captains i Intruder Pledge). Cena w wersji retailowej jest dla ..... hardcorowców. Niestety :( Nawet te 2/3 SCD, czyli 430 PLN to za dużo. Jest przeraźliwie drogo i również mocno bym się zastanawiał nad zakupem.
Z cenami KS-ów i retaili jest różnie. To samo wydawnictwo wydało np This War of Mine. No i wspierający, w tym ja, sporo przepłacili w stosunku do wersji sklepowej Galakty. Pomijam opóźnienia, dostawę KS-a po premierze sklepowej, itp, itd., czyli sprawy niemierzalne finansowo.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 13:45 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Cyel
Posty: 2568
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1422 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Cyel »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 18:15 Według mnie ta gra nie jest warta takiej ceny. Obejrzałem sobie kilka rozgrywek i jak dla mnie po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu. Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
Nie rozumiem w jaki sposób jest to dla Ciebie problem zatem - co za różnica ile gra kosztuje, skoro "po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu" więc i tak byś jej nie kupował z tego powodu.

Chyba, że jesteś masochistą i kupujesz gry w których wieje nudą i nie ma nic szczególnego, pod warunkiem, że są tańsze ;P
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Cyel pisze: 23 maja 2019, 13:45
Nie rozumiem w jaki sposób jest to dla Ciebie problem zatem - co za różnica ile gra kosztuje, skoro "po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu" więc i tak byś jej nie kupował z tego powodu.

Chyba, że jesteś masochistą i kupujesz gry w których wieje nudą i nie ma nic szczególnego, pod warunkiem, że są tańsze ;P
No właśnie, dlatego chciałem się dowiedzieć czy przy tak ustalonej cenie wersji sklepowej zostało coś poprawione w stosunku do wersji KS, jeśli chodzi o wykonanie, zawartość lub mechanikę. Chyba jako potencjalny klient mam prawo wiedzieć czego oczekiwać i co otrzymam za całkiem niemałe pieniądze które muszę zapłacić. Skoro cena sklepowa wyższa niż na KS to mam prawo domniemywać że zawartość jest lepsza, poprawiona, coś dodane, ulepszone od wersji KS. Czy to problem, że jako kupujący chcę dokładnie wiedzieć za co płacę?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: KurikDeVolay »

Skoro cena sklepowa wyższa niż na KS to mam prawo domniemywać że zawartość jest lepsza, poprawiona, coś dodane, ulepszone od wersji KS
Nie. To normalna oferta, a kampania KS była ceną okazyjną dla wspierających, pomagających wydać grę w takiej a nie innej formie.
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 186 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mankoslaw »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 14:41
No właśnie, dlatego chciałem się dowiedzieć czy przy tak ustalonej cenie wersji sklepowej zostało coś poprawione w stosunku do wersji KS, jeśli chodzi o wykonanie, zawartość lub mechanikę. Chyba jako potencjalny klient mam prawo wiedzieć czego oczekiwać i co otrzymam za całkiem niemałe pieniądze które muszę zapłacić. Skoro cena sklepowa wyższa niż na KS to mam prawo domniemywać że zawartość jest lepsza, poprawiona, coś dodane, ulepszone od wersji KS. Czy to problem, że jako kupujący chcę dokładnie wiedzieć za co płacę?
a przepraszam jak Ci się wydaje co mogłoby zostać poprawione w produkcie który był produkowany w Chinach w tym samym miejscu i w tym samym czasie jeśli chodzi o wykonanie i zawartość... bo nie wiem jak można domniemywać że w jakiś sposób poprawiono mechanikę tylko w danym (rodzimym) języku a nie w każdym a tym bardziej nie w angielskim który jest już rozesłany i istnieje na rynku w formie fizycznej.... masakra...
człowieku oni chcą zarobić na tej grze czy to tak trudno zrozumieć.... stąd taka cena i zapewne sprzedadzą i tak cały nakład... przyjmij to do wiadomości bo innego wytłumaczenia nie ma... rynek jest taki że spokojnie przyjmie i tą cenę...
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mecenas »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 14:41
Skoro cena sklepowa wyższa niż na KS to mam prawo domniemywać że zawartość jest lepsza, poprawiona, coś dodane, ulepszone od wersji KS.
W sumie... nie, nie masz, bo kickstarter służy do fundowania gry. Wydawcy/Twórcy zbierają tam pieniądze, by móc wydać tytuł, często po kosztach. I myk polega na tym, że ludzie sobie mrożą pieniądze na X czasu, by ktoś mógł coś wydać, więc teoretycznie to działa właśnie w drugą stronę. Człowiek na kickstarter jest "inwestorem", który funduje grę kompletnie w ciemno średnio mogąc zweryfikować jakkolwiek produkt, bo ten w dużej mierze jeszcze nie istnieje.
Wydawcy lokalni za to mają gotowy produkt, częściowo stworzony za pieniądze wyżej wymienionych ludzi. Płacą za produkcję, płacą marże, płacą za licencję by móc produkować tę grę i biorą produkt SPRAWDZONY, który wiedzą że mogą np. puścić za 130% ceny z kickstarter'a bo jest zajebisty bo multum ludzi wydało swój hajs, by ta gra mogła powstać.
A Ty teraz idąc do sklepu i biorąc produkt z półki oczekujesz że dostaniesz więcej niż ludzie, którzy inwestowali w ten produkt na kickstarter. Jeżeli tak by to działało, to Kickstarter nie powinien istnieć i od razu gra powinna być w SCD 550 albo nawet i większej bo doszedłby kredyt na produkcję.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: janekb »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 12:44 Dokładnie chciałem się dowiedzieć skąd taka cena
Bo se taką wymyślili i mają do tego prawo. Proste.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:15 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: kwiatosz »

No I wyzsza cene sklepowa placisz za to, ze gre bedziesz mial wczesniej niz centusie z Kickstartera :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Trolliszcze »

bluebird pisze:Według mnie ta gra nie jest warta takiej ceny. Obejrzałem sobie kilka rozgrywek i jak dla mnie po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu. Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
bluebird pisze:Mnie nie interesuje co ktoś inny robi ze swoimi pieniędzmi, ja się troszczę o swój portfel chciałbym wiedzieć z czego wynika tak wysoka cena, czy gra zawiera jakieś ponadprzecietne wykonanie, dodatkowe elementy itd. pozwolisz że będę pisał do kogo chce i o czym chce, chyba że mam jednak zakaz od Ciebie?
Pomogę Ci zatroszczyć się o ten portfel i napiszę tak: jeżeli po obejrzeniu kilku rozgrywek stwierdziłeś, że wieje nudą, a w mechanice i wykonaniu nie widać nic ciekawego, to nawet 100 złotych byłoby za drogo (chyba że masz jakiś osobisty próg, do którego nie jest dla Ciebie problemem kupowanie rzeczy, które Ci się nie podobają i które Cię nudzą - pytanie tylko, po co). Kupuj wyłącznie gry, które Cię fascynują; na pozostałe nie trać czasu, bo to nie ma sensu - a dyskutowanie o cenach kiepskich gier to z całą pewnością wyłącznie strata czasu. I w sumie tak sobie myślę, że to dobrze, że nie zobaczyłeś w Nemesis nic ciekawego - bo nie wyobrażam sobie, jak by wyglądała Twoja reakcja, gdybyś się na tę grę napalał jak szczerbaty na suchary. Strach się bać.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Mankoslaw pisze: 23 maja 2019, 14:56
a przepraszam jak Ci się wydaje co mogłoby zostać poprawione w produkcie który był produkowany w Chinach w tym samym miejscu i w tym samym czasie jeśli chodzi o wykonanie i zawartość...
Niestety tutaj akurat jesteś w błędzie, swego czasu rebel to wyjaśniał:
W przypadku Nemesis należy odróżnić dwie edycje: angielską z Kickstartera oraz lokalizacje tejże, które trafią zarówno do wspierających na KS jak i na rynki lokalne 9 krajów. Za całość angielskiej edycji Kickstarterowej, w tym tłumaczenia, dostawy, jakość produkcyjną, reklamacje - odpowiada Aweaken Realms. Podobnie jest w przypadku edycji sklepowych i Kickstarterowych edycji językowych, z tym wyjątkiem, że tam za każdy język odpowiada Rebel oraz partner, który lokalizuje grę na dany rynek, a za jakość produkcyjną odpowiada Rebel (pracując na materiałach otrzymanych od Aweaken Realms). Wysyłkę wersji językowych prowadzą wydawcy tejże wersji na danym rynku.
Najpierw grę otrzymują wspierający, którzy zamówili wersję pierwotną, czyli angielską. To w zasadzie już się zadziało. Teraz na bazie tej wersji powstają lokalizacje i w drugiej kolejności grę otrzymają Ci, którzy wsparli Kickstartera w dowolnej wersji językowej innej niż angielska i mniej więcej w tym samym momencie otrzymają ją wydawcy dystrybuując ją na rynkach lokalnych. Wersje sklepowe (w tym także dodruk wersji angielskiej) doprecyzują kilka zasad korzystając z analizy pytań zadawanych przez graczy i otrzymają dodatkową korektę językową i merytoryczną.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ShapooBah »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 15:33 Wersje sklepowe (w tym także dodruk wersji angielskiej) doprecyzują kilka zasad korzystając z analizy pytań zadawanych przez graczy i otrzymają dodatkową korektę językową i merytoryczną.
Czyli sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, co dodatkowego oferuje edycja sklepowa (droższa) od kickstarterowej.

Nie ma za co.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

ShapooBah, to było wyjaśnienie rebela z 2018 roku, teraz mamy 2019 i chciałem doprecyzować czym będzie się różnić wersja sklepowa od KS, ale widzę że na tym forum nie warto o nic pytać bo zaraz zostaniesz wyśmiany i zhejtowany
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: arqueek »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 15:42 ShapooBah, to było wyjaśnienie rebela z 2018 roku, teraz mamy 2019 i chciałem doprecyzować czym będzie się różnić wersja sklepowa od KS, ale widzę że na tym forum nie warto o nic pytać bo zaraz zostaniesz wyśmiany i zhejtowany
Od 2018 nic się nie zmieniło ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ShapooBah »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 15:42 ShapooBah, to było wyjaśnienie rebela z 2018 roku, teraz mamy 2019 i chciałem doprecyzować czym będzie się różnić wersja sklepowa od KS, ale widzę że na tym forum nie warto o nic pytać bo zaraz zostaniesz wyśmiany i zhejtowany
Wytłumaczono Ci to raz, wytłumaczono drugi, wypowiedział się wydawca, wypowiedzieli się użytkownicy.

Ba nawet sam przekopiowałeś odpowiedź wydawcy sprzed roku dotyczącą różnic pomiędzy KS, a sklepowym produktem. Jakiej jeszcze informacji potrzebujesz na to, żeby odpowiedź Cię usatysfakcjonowała?

Sparafrazuje odpowiedź użytkowników, kiedy Rebel zarzucił zaporową cenę SCD na podręczniki do DnD.
SCD jest wysokie, bo sklepy i tak sprzedają poniżej tej ceny, więc jeżeli ją sztucznie podniesiemy to klient uzyska produkt za cenę odpowiednią jeśli chodzi o ilość i jakość. Sklep zarobi, a i on będzie usatysfakcjonowany, bo, hehe, przechytrzył złego wydawcę, który na swojej stronie internetowej życzy sobie za grę pińcset.
Sam Rebel jako marka tworzy cenę detaliczną odgórne, takie samo dla Polski, Niemiec, Francji czy Włoszech. W tym przypadku ustanowione na około 120€. Nie może robić wyjątków dla pojedynczego kraju, zakładam, że jest to związane z zapisami w umowie z Asmodee. Jednakże w Polsce i tak Sugerowana cena nic nie znaczy, bo nawet sklepy stacjonarne ustawiają próg cenowy na optymalny w wysokości 70%-80%, bo inaczej towar zalega na półkach, a nikt by tego nie chciał ostatecznie. Dla mnie takie tłumaczenie było satysfakcjonujące i zaakceptowałem SCD kupując towar za około 50 zł taniej (75% SCD).
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

ShapooBah pisze: 23 maja 2019, 15:53 Ba nawet sam przekopiowałeś odpowiedź wydawcy sprzed roku dotyczącą różnic pomiędzy KS, a sklepowym produktem.
tak w odpowiedzi na twierdzenia Mankoslawa, że wersja sklepowa nie może być poprawiona w stosunku do wersji KS
ShapooBah pisze: 23 maja 2019, 15:53 Jakiej jeszcze informacji potrzebujesz na to, żeby odpowiedź Cię usatysfakcjonowała?
Czy korekty redakcyjne i niektóre precyzujące zasady to jedyne różnice pomiędzy wersją sklepową a KS?
Trolliszcze pisze: 23 maja 2019, 15:24 jeżeli po obejrzeniu kilku rozgrywek stwierdziłeś, że wieje nudą,
Być może zmiany w zasadach gry które są w wersji sklepowej sprawią że zmienię opinię na temat tej gry, dlatego tak o to dopytuję, czy tak trudno to zrozumieć?
ODPOWIEDZ