Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

longmen76 pisze: 04 gru 2019, 21:49 W kampanii było 30553 wspierających. Sam wspierałem i wziąłem 4 kopie (znajomi). Sądzę, ilość sprzedanych pudełek może sięgać 100 000 kopii.
Nie aż tak dużo. Wbrew pozorom zamówień wielokrotnych nie było aż tak dużo (kiedyś sprawdzałem liczbę wszystkich pledge). Nie zmienia to faktu że ilość sprzedanych na ks egzemplarzy to prawdopodobnie około 35-40tys. Czyli naprawdę dużo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Sprzedli tez z pewnoscia bardzo duzo w Late pleadge no i w retail z 10k poszlo. Moze nie 100k ale 50-60k z pewnoscia. Polaka nie stac ale w malych miastach domy powstaja jak grzyby po deszczu, nie ma gdzie parkowac, galerie handlowe pelne ludzi ale przeciez bieda w kraju... U nas sie niejednokrotnie zyje latwiej niz w USA przes to ze wszystko(ubezpieczenia, domy, uslugi) znaaacznie tansze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

Wcale nie "z pewnością". Policz sobie ilość konkretnych pledge oraz ogólną ilość uczestników ks. Zobaczysz, że te liczby się nie zgadzają, czyli ta ogólna ilość najpewniej zawiera w sobie late pledge. Więc tak jak mówiłem, realna ilość na ks to około 40k.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: addekk »

Wszystkie 60 i większe zamówienia masz wgl nie uwzględnione w pladge menagerze więc dodaj sobie to co zamówiły sklepy i wyjdzie Ci spokojnie 50k
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

addekk pisze: 05 gru 2019, 08:25 Wszystkie 60 i większe zamówienia masz wgl nie uwzględnione w pladge menagerze więc dodaj sobie to co zamówiły sklepy i wyjdzie Ci spokojnie 50k
Skąd wiesz, że nie są uwzględnione? Ile takich zamówień było? Skąd wiesz, że to co zamówiły sklepy nie jest uwzględnione w managerze? Ile takich zamówień było?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

addekk pisze: 05 gru 2019, 08:25 Wszystkie 60 i większe zamówienia masz wgl nie uwzględnione w pladge menagerze więc dodaj sobie to co zamówiły sklepy i wyjdzie Ci spokojnie 50k
A ile takich zamówień było? Myślisz, że sklepy zamawiały po 100 sztuk Nemesisa? Śmiem w to wątpić, ba - jestem przekonany, że nie, patrząc po tym jakie palety np. przychodziły do Aleplanszówki
W dodatku na KSie zamówień było 28,7k (wliczone 6x retailer's), ponad 3k 1$ wsparcia, przypuszczam, że sklepy miały otwarte zamówienia z lekką rezerwą do momentu, w którym był otwarty pledge manager, ale wciąż na 100% nie sprzedali 2x tyle egzemplarzy w late pledgu co w kampanii - brak marketingu post-campaign sprawia, że nie ma takiej opcji
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Shodan »

Goldberg pisze: 05 gru 2019, 06:07 Hur dur, biedny kraj, cebula, pierogi i groch....ura bura....
Poczytaj kolego watki na bgg, jakoś też tam widzę narzekania na cene retail (w porównaniu do zawartosci).
I wychodzi to samo co tutaj, czyli?
Wedlug mnie za droga w porównaniu do zawartości, ale ok chce to kupie...
Popieram zdanie kolegi, kto chce to kupi, kto nie chce to nie kupi. Napisałem jak ja to widzę i tyle.
Gra fajna i jest na nią hype, wydawca korzysta. Moim zdaniem uczciwiej byłoby dać w retailu cenę za podstawkę zbliżoną do tej z KS, ale oczywiście wykastrowaną ze Stretch Goli (czyli co najmniej dwóch potencjalnych dodatków). Jednak ponieważ zdaje się, że na tę chwilę popyt przewyższa podaż, to wydawca korzysta ze swojego wilczego prawa do maksymalizacji zysków.
Osobiście kupię okazyjnie albo wcale. Tymczasem mam do ogrania Ściężkę Węża do MOM 2 i przezornie wsparłem Etherfields ;-)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bowie »

11 stron wątku o niczym :) Gra za droga? Nie kupuj. Wydawca ma prawo ustalić dowolną cenę jeśli się znajdzie popyt. Takie są prawa rynku.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Goldberg »

bowie pisze: 07 gru 2019, 21:49 11 stron wątku o niczym :) Gra za droga? Nie kupuj. Wydawca ma prawo ustalić dowolną cenę jeśli się znajdzie popyt. Takie są prawa rynku.
A prawa forum sa takie, że mozemy pisać o niczym :D
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: gogovsky »

Nie jest za droga, dziękuję życzę wszystkim miłego wieczoru i spokojnej nocy, temat do zamknięcia.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bowie »

Amen
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Halloween »

Nemesis jest drogie ale wszystkie gry ameri "dla graczy" ida w tym kierunku cenowym. Jest coraz wiecej produktow premium w tym hobby, chyba tylko ciezki globalny kryzys finansowy moze to zmienic.

W porownaniu do tego co sie dzieje na KS Nemesis wcale nie wydaje sie az tak drogie. Za wiele gier na KS moznaby kupic pralkie,lodowke albo telewizor. To nie sa tytuly z dodatkami wychodzacymi przez lata ale gry bedace dopiero co fundowane. A zainteresowanie jest, niektorzy na tym forum wrecz pisza ,ze na wymiane interesuja ich wlasnie gry z KS .
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Goldberg »

Z tego co widzialem ostatnio to ciezko kulic pralke czy lodowke nowa za te 400/700zl (100/200$) a to sa przewaznie pulapy cenowe gier na ks (w wiekszosci core box i wszystkie opcje odnlokowywane i ew jakis dodatek...) Wiec nie trafiles ze swoimi bajaniami
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Fenrisek83 »

Sam Nemesis może jest i wystarczający ale wersia retail nie jest w pełni kompletna. Nie masz dwóch dodatkowych ras i kolejnego zestawu bohaterów. Dodatkowych trybów z dodatkową mapą i wielu innych drobnych pierdół. Nie jestem osobą która idzię na ilość tytułów w które za gra dwa lub trzy razy i weźmie kolejny a taką która gry wybiera starannie bo nie ma czasu aby się uczyć nowych zasad i uczyć tych zasad kolejnych ludzi. Nie mam też potrzeby zapychania półek kolejnymi tytułami. Mam takich graczy którzy sami instrukcji nie przeczytają bo im się nie chcę. Muszę tłumaczyć więc wolę jedną dużą grę z dodatkami aby ogrywać ją aż do porzygu i wraz z kolejnym dodatkiem odświeżyć i odrobinę wytłumaczyć.
Więc według mnie wersia retail Nemesisa to jest wersja może nie demo ale bez season passa.
Awatar użytkownika
velo333
Posty: 106
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: velo333 »

Biorąc pod uwagę ilość komponentów w wersji retail i będąc już po kilku rozgrywkach to cena gry w mojej opinii wydaje się przegięta. Mam bardzo duże zastrzeżenia do jakości planszy i figurek. Sam czekam ciągle na moją własną kopię z KS i jeśli SG nie wniosą wystarczającej różnorodności do rozgrywki to gra najpewniej pójdzie na sprzedaż (podstawka jest fajna - o niektórych scenariuszach napisanych przez grę rozmawialiśmy jeszcze przez kilka dni, ale za te 400zł mogę kupić 2 gry, z których będę miał większą frajdę).
Staram się być bardziej graczem niż kolekcjonerem :P https://boardgamegeek.com/user/velo333
-5% grybezpradu.eu, -11% planszostrefa.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Wersja retail jest kompletna. Nie czuc by czegokolwiek brakowalo a SG z kickstartera wygladaja na normalne dodatki a nie cos wycietego z gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 857
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 292 times
Been thanked: 283 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: KOSHI »

Ja bym tyle nie dał. Czytałem opinie na forum, opinie w necie, oglądałem filmiki z grą i 550 to jest cena zaporowa dla mnie. Może za 4 stówy to tak jak bym tytuł mógł gdzieś obadać. Między ochami i achami nad grą są tez takie opinie, że gra nie do końca dobrze bangla i akcje typu szukanie całą rozgrywkę konkretnego pomieszczenia czy zakończenie gry po 3 ruchach słabo mi wyglądają w kontekście funu z gry. Raczej nie jest to dla mnie argument in plus do wywalenia tyle forsy za ten tytuł. Sam klimat obcego za to bardzo kuszący no ale priorytetem dla mnie jest jakość rozgrywki i radocha z gry a nie ładne obrazki, kosteczki i pierdółki skoro mechanika jest taka sobie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Gdyby mechanika byla taka sobie to nie bylaby tka dobrze oceniania. Wszystko tutaj smiga tak jak powinno. Jest to poproatu survival horror na planszy. Co prawda tez bym 500zl nie dal.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 857
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 292 times
Been thanked: 283 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: KOSHI »

Wiesz, to jest tak, że czasem 99 osób ma racje i 1 się myli, a czasem jest odwrotnie. Nie grałem więc nie mogę powiedzieć że mechanika gry jest ok czy nie tylko piszę, co czytałem. Ja się już dawno przestałem sugerować ocenami. Pewnie, że jak coś ma marne opinie to raczej nie sadzę, że mnie zaskoczy na plus ale częściej jest tak, że coś ma dobre noty a jest przeciętne a czasem słabe. Kwestia gustu i tego, co się oczekuje. Mam tak z filmami. Na jednym serwisie film ma ocenę 7 czy 8 na 10 a na innym, bardziej miarodajnym, punkt lub dwa niższą co jest spora różnicą i daje do myślenia w zasadności oglądania go.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Mi sie wydaje ze srednia ocen zawsze cos mowi tylko powinna byc w odniesieniu do innych gier/filmow z tego samego gatunku i wlasnego gustu. Wiec jesli ktos lubi Eldritch Horror i Martwa Zime to jest bardzo duze prawdopodobieństwo ze gra mu sie spodoba i ta ocena bedzie dla niego miarodajna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: gogovsky »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 20:11 Mi sie wydaje ze srednia ocen zawsze cos mowi tylko powinna byc w odniesieniu do innych gier/filmow z tego samego gatunku i wlasnego gustu. Wiec jesli ktos lubi Eldritch Horror i Martwa Zime to jest bardzo duze prawdopodobieństwo ze gra mu sie spodoba i ta ocena bedzie dla niego miarodajna.
W którym miejscu nemesis jest podobny do martwej zimy i eldritcha?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Blue »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 17:13 Gdyby mechanika byla taka sobie to nie bylaby tka dobrze oceniania.
https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... ark-castle

;)

Ale akurat w Nemesis jest imho spoko, choc na moje za bardzo ameri.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

Blue pisze: 22 sty 2020, 20:35
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 17:13 Gdyby mechanika byla taka sobie to nie bylaby tka dobrze oceniania.
https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... ark-castle

;)
?
Nie rozumiem co mam zauwazyc? Te 2 gry dzieli wszystko. Takze 1300 miejsc w rankingu BGG.
Nie slyszalem też jakichkolwiek opinii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Blue »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 20:39
Blue pisze: 22 sty 2020, 20:35
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 17:13 Gdyby mechanika byla taka sobie to nie bylaby tka dobrze oceniania.
https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... ark-castle

;)
?
Nie rozumiem co mam zauwazyc? Te 2 gry dzieli wszystko. Takze 1300 miejsc w rankingu BGG.
Nie slyszalem też jakichkolwiek opinii.
Oceny obecnie kształtuje wiele rzeczy, hype zbudowany podczas kampanii, uderzanie w dobrze informowany target, cena nemesisa sprawiła że raczej nie kupują go ludzie którzy nie jarają się mocno alienem, albo nie lubią ameri + wywalenie większej kasy sprzyja efektowi potwierdzenia słuszności swojego wyboru i przełożenia tego na ocenę.

Escape the Dark Castle nie jest tak mocnym tytułem marketingowo, ale cała mechanika w nim polega na tym - pociągnij kartę na której nie wiesz co się znajduje(decyduje cie kto ją ciągnie, postaci mają różne umiejętności - rzucają różnymi kośćmi(tj z różnym prawdopodobieństwem na odpowiedni wynik), ale że i tak przed pociągnięciem nie macie pewności co tam będzie, to i tak idzie ten co ma najwięcej życia) - wypełnijcie polecenie z karty(czyli zwykle ruzcacie tymi kostkami i albo się coś uda, albo nie - tracicie życie/zyskujecie jakieś podstawowe przedmioty albo nie itp) no i ciągniecie kolejną kartę, w całym pudle jest całe 45 takich kart ;).

Nemesis jest bardzo dobra, tylko że IMHO gdyby Talisman kosztował 400zł, był podpimpowany jak na tę cenę,trafiał kampanią marketingową do geeków tak jak nemesis, to też jego oceny nie byłyby tak często zaniżane jak są przez ludzi którzy nie są targetem. Dark Castle może nie ma aż tak wielu ocen jak nemesis, ale te które są pokazują że trzeba po prostu dobrze trafić w klienta i nawet taki produkt który i nie ma masy regywalności dla ludzi od klimatu(bo kart jest niewiele) i nie ma żadnych sensownych wyborów(bazuję na opinii gradania i lekturze instrukcji + kilku kart, więc możesz mnie zrugać), bo jest praktycznie w pełni losowy i jechany na automacie w mechanice może mieć wykręconą średnią.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 22 sty 2020, 20:33
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2020, 20:11 Mi sie wydaje ze srednia ocen zawsze cos mowi tylko powinna byc w odniesieniu do innych gier/filmow z tego samego gatunku i wlasnego gustu. Wiec jesli ktos lubi Eldritch Horror i Martwa Zime to jest bardzo duze prawdopodobieństwo ze gra mu sie spodoba i ta ocena bedzie dla niego miarodajna.
W którym miejscu nemesis jest podobny do martwej zimy i eldritcha?:D
Zarowno Eldritch jak i Nemesis to ameri w ktorych podrozuje sie po mapie, ubija potwory, zbieramy przedmioty, mamy wydarzenia, wlasna postac, kooperacja. Takze zdecydowanie leza w tym samym gatunku gier tylko Eldritch jest sredniakiem natomiast Nemesis dobra gra.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ