Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: rastula »

Temat był już wielokrotnie poruszany." Internet" hobbystyczny się zmienił. Jak ktoś ma potencjał, albo raczej chęci (bo z potencjałem różnie) to recenzje, omówienia itp tworzy w postaci bloga, vloga itp, który trafia na forum w postaci linka zaledwie. Dyskusje o strategiach i rozgrywkach zdarzają się rzadko, ale też nie są one interesujące dla większości, ktora woli sama grać, niż czytać (przynajmniej tak wynika z dyskusji). Siłą rzeczy dyskusje czesto mają faktycznie czysto logistyczny charakter i kończą się gdy gra trafia na stół. Ale np w sprawie zasad forum to wciąż najlepsze miejsce do rozmowy i pomocy. Żeby bylo smieszniej ja uważam że forum co kupić jest najmniej wartościowe, bo najczęściej ludzie nieograni polecają tytuly, ktore lubią a ktore są od czapy jesli chodzi o opisane kryteria, ale i tak jest tu lepiej, niz w grupach na fb. Generalnie to mogę trochę złośliwie stwierdzić, że jesli ktoś chce lepszego kontentu na forum, to niech go zacznie sam tworzyv.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: kelvar »

rastula pisze: 23 maja 2019, 08:18 bo najczęściej ludzie nieograni polecają tytuly
Tutaj problem bo ludzie nie piszą obiektywnie i piszą często tytuł jaki tylko usłyszeli (bo jest super). A piszący pytanie "co kupić?" piszą zazwyczaj od czapy.
Na forum jest lepiej niż na facebooku - tam nikt nie patrzy czy komentarz ma sens, a do tego masę postów (de facto spamu!) typu: o - zobaczcie jaką grę mam! [...i tutaj zdjęcie gry - kontentu mniej niż w reklamach/na stronie sklepu - bo tam jest jakiś opis, a nie karton].
Przy ilości komentarzy - to forum to taki zapychacz. Tematy na kilkadziesiąt stron o grze nie do ogarnięcia (tak jest prawie zawsze... nie tylko na tym forum i nie tylko o grach!).
Elektryzuje cena, przydatne są zasady, są wątki sprzedażowe (acz na facebooku łatwiej sprzedać, chociaż tam spotkałam znów namolne osoby, które chcą kupić grę za 250 zł koniecznie za nie więcej niż 150 zł bo "tak sprzedają! Pełno ofert takich jest!"... na forum więcej kultury jakoś tak ;)).

Naprawdę... forum jest fajne :twisted:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: rastula »

gdyby tylko nie ten spisek adminów i kliki posiadaczy dużej ilości ( nabitych spamem oczywiście) postów, to dałoby się żyć na tym forum


post się jakimś cudem ostał z zupełnie innej dyskusji i został jakoś tak osierocony i trochę bez sensu... no ale jeśli ktoś chce podyskutować, jak to przez lata zmieniło się hobby i jego obraz w interenecie to proszę, niech zostanie... wreszcie w okołoplanszówkowym Hide Parku
kelvar pisze: 27 maja 2019, 13:53
rastula pisze: 23 maja 2019, 08:18 bo najczęściej ludzie nieograni polecają tytuly

na facebooku łatwiej sprzedać, chociaż tam spotkałam znów namolne osoby, które chcą kupić grę za 250 zł koniecznie za nie więcej niż 150 zł bo "tak sprzedają! Pełno ofert takich jest!"...
Ale i tu już trafiają roszczeniowcy, szczerze oburzenia że w prywatnych ofertach pojawiają się obostrzenia ze strony sprzedających ( a to brak wysyłki czy preferowanej formy , a to brak rezerwacji ).
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: Halloween »

Wszystkie fora są w odwrocie.
Coraz krótsze i szybsze formy komunikacji są popularne.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: Sebs »

Jak widze posta w stylu "moje przemyslenia na temat gry" i link ponizej to mam ochote walnac z plaskacza. Nie po to wchodze na forum zeby znajdowac odsylacze do blogow, vlogow i innych dupogow.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: vinnichi »

Dlatego jestem za podforum o strategiach/taktykach, tak jak są "wrażenia z rozgrywki", "co kupić" to dla tych co lubią poczytać o różnych strategiach (jak na BGG) powinien być oddzielny dział żeby nie razić tych co lubią odkrywać wszystko sami. Ambitniejsze gry mają tyle możliwości i pomysłów na rozgrywkę, że przy obecnej ilości gier nie jesteśmy w stanie ich wyczerpać, a tego typu poradniki mogłyby być fajnym źródłem inspiracji i zachętą do dzielenia się pomysłami. Ewentualnie żeby nie mnożyć bytów wystarczyłoby zrobić Wrażenia z rozgrywki, strategie jako jeden dział bo to się łączy
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Dlaczego zmieniły się tematy dyskusji na forum?

Post autor: Halloween »

Sebs pisze: 31 maja 2019, 16:47 Jak widze posta w stylu "moje przemyslenia na temat gry" i link ponizej to mam ochote walnac z plaskacza. Nie po to wchodze na forum zeby znajdowac odsylacze do blogow, vlogow i innych dupogow.
No ale on nie zarobi ani grosza na tym, ze czytasz jego testy na forum.

A za wyswietlenia na jego kanale cos juz ma. Chocby tylko argument, ze ma X tysiecy wyswietlen wiec wydawcy beda mu wysylac gry do recenzji darmo.
Kapitalizm internetowy wyrobil mode na monetyzacje.
Lepsze to niz spekulacja na cenach starych gier.
ODPOWIEDZ