Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Chętnie sobie pooglądam na KS o dużych planszówkach/karciankach/figurkowych, które ufundowały się z dużą górką ale z różnych przyczyn okazały się porażką. Celowe oszustwo, skrajne zaniedbania projektu, materiały niedostatecznej jakości etc.

Takie świeższe historie mnie interesują, no ale już na tyle odległe w czasie, że wiadomo, że jest niewypał albo wysyłki nagród najprawdopodobniej w ogóle już nie będzie.
Jak coś wam zapadło w pamięć to piszcie a będę sobie czytał te case'y.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Trolliszcze »

Pewnie parę się znajdzie. Zdaje się, że Myth był solidną wtopą.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: japanczyk »

Super Dungeon Legends? Darkness Sabotage?
Z takich co zawiodły rozgrywka to pewnie Zombicide dla wielu jest failem.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mauserem »

Ostatnio na KS to głównie miały miejsce spektakularne próby plagiatu.
Overturn: Rising Sands
Deep: Enemy Frontier
USCSS Nostromo

Z historii o ufundowaniu i zniknięciu z pieniędzmi w ostatnim czasie to tylko niesławne Solar City przychodzi mi do głowy.

Pewne tytuły niewątpliwie mają problemy: Rambo, Jagged Alliance, D-Day Dice...

ale nic tak grubego jak słynne wpadki developmentu IT - czyli gier wideo na KS (ale to nie jest właściwe forum) :mrgreen:
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mecenas »

W sumie na chwilę obecną dosyć głośno na Facebook'owej grupie Solo Gaming jest na temat Unbroken.

Może wtopa to nie jest, gra póki co dobra, ale był problem z kalkulacją wysyłki i do większości wspierających, padła informacja z prośbą o dodatkowe wsparcie. Teraz póki co sporo czasu opóźnienia i ludzi zaczyna dopadać frustracja.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Gatherey »

Myśle, że za wtopę można uznać Lords of Hellas. Owszem, mechanika gry i ogólne wrażenia są w porządku. Bardziej chodzi mi o katastrofalne opóźnienia (który to rok z kolei można być zaskoczonym chińskim nowym rokiem?) oraz te cyrki z mapą i kartami ostatnio. Ta kampania utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby szerokim łukiem omijać projekty firmy AR.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Neoptolemos »

mauserem pisze: 27 maja 2019, 16:07
Pewne tytuły niewątpliwie mają problemy: Rambo, Jagged Alliance, D-Day Dice...
Ej. Ja dziś odbieram Jagged Alliance z zamówienia zbiorowego i podobno jest ok. Opóźnienie nie było wielkie. To o co cho? :o
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Jeżeli Lords of Hellas czy Zombicide mogą być uznane za porazke gry na KS to znaczy, ze jest bardzo dobrze.

Nikt nie zwiał z kasą? Albo nie zrobił figsów z Papier-mâché zamiast plastiku?
Gdzieś sobie przypominam taki KS, że pokazywali figurki before (z kampanii) i katastrofalne after (takie co rozesłano).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Curiosity »

Halloween pisze: 27 maja 2019, 19:10 Gdzieś sobie przypominam taki KS, że pokazywali figurki before (z kampanii) i katastrofalne after (takie co rozesłano).
Na pewno This War of Mine.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mmag »

Halloween pisze: 27 maja 2019, 19:10
Nikt nie zwiał z kasą? Albo nie zrobił figsów z Papier-mâché zamiast plastiku?
Kilka postów wcześniej - Super Dungeon Legends, Darkness Sabotage, do tego można dołożyć Deep War i mamy początek kolekcji wspieraczek, których twórcy postanowili wykorzystać brzydko wspierających. I to bez lubrykantu...

Z innej kategorii - Dark Souls. Ogromny sukces finansowy, gra kilka lat później, ze sporym opóźnieniem w CV wciąż jeszcze nie została wysłana w całości do wspierających, mechanicznie okazała się być zwykłym przeciętniakiem. Ale to co naprawdę przykuwa tutaj uwagę to postawa twórców - Steamforged Games, o których można by pisać książki pod tytułem "Jak nie prowadzić komunikacji z klientami". Dla zainteresowanych polecam zajrzeć np. tutaj: Klik!

Mało? Dodajmy do tego małą karciankę na licencji "Gry o Tron", która ostatnio pojawiła się na KS - której twórca (najprawdopodobniej chory psychicznie) m.in. bez zgody HBO oferował gry podpisane przez WSZYSTKICH aktorów serialu, groził wspierającym pozwami sądowymi za szkodzenie kampanii w komentarzach, po czym - creme de la creme - w trakcie Live dopuścił się maltretowania swoich dzieci i żony (zapomniał wyłączyć mikrofonu). Słuchacze zgłosili sprawę na policję, co skończyło się zaginięciem rodziny, kilkudniowymi poszukiwaniami i bodajże finalnie sprawą w sądzie i odebraniem dzieci... Taaaak KS skrywa wiele tajemnic...


A Lords of Hellas? Zombicide? Tak całkiem serio?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, 14:46 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

mmag pisze: 27 maja 2019, 19:24
Halloween pisze: 27 maja 2019, 19:10
Nikt nie zwiał z kasą? Albo nie zrobił figsów z Papier-mâché zamiast plastiku?
Kilka postów wcześniej - Super Dungeon Legends, Darkness Sabotage, do tego można dołożyć Deep War i mamy początek kolekcji wspieraczek, których twórcy postanowili wykorzystać brzydko wspierających. I to bez lubrykantu...
Super Dungeon Legends wyglada na to, ze wciaz poczuwaja sie do finalizacji? Chyba, ze to tylko taki wybieg?
Temu gościowi od karciangeo GoTa nie udało się w ogóle ufundowac i dostać kasy więc to bardziej sprawa o przemoc domową.


Natomiast Darkness Sabotage i Deep War to już chyba takie tytyły o jakie pytałem w tym wątku. Wygląda to źle dla wspierających. Poczytam.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mecenas »

mmag pisze: 27 maja 2019, 19:24
PS. Co do wymienionego wcześniej Unbroken - to twórcy trzeba uczciwie przyznać, że doplata do wysyłki jest dobrowolna, i generalnie prośbę o nią wysyłają dopiero po tym jak już Ci i tak samą grę prześlą. Opóźnienia dla europy są oczywiście frustrujące... ale nie nazwałbym tego porażką.
To bardziej spostrzeżenie na co obecnie narzekają na grupach.

Przypomniał mi się za to inny tytuł - Overturn: Rising Sands.
Oferował w niskiej cenie istne cuda na kiju, ale weszli na celownik dużej części społeczności planszówkowej, którzy okryli, że niemalże wszystko co było na kampanii było czegoś plagiatem.

Tutaj nawet artykuł wskazujący, że używali nawet loga Firefox'a do niektórych rzeczy :mrgreen:
https://kotaku.com/board-game-kickstart ... 1827706801
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: KonradT »

Kingdom Death Monster prawie okazał się taką wpadką. Jednak twórca sprzedawał kolejne kopie już poza KS w cenie 400$ zamiast 100$ z samego początku kampanii i udało się po kilku latach opłacić produkcję wszystkiego.
W Polsce to poza GF była też zbiórka na polską edycję Alien Frontiers.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 13:26 przez KonradT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: orzeh »

KonradT pisze: 27 maja 2019, 20:39 Kingdom Death Monster prawie okazał się taką wpadką. Jednak twórca sprzedawał kolejne kopie już poza KS w cenie 400$ zamiast 100$ z samego początku kampanii i udało się po kilku latach opłacić produkcję wszystkiego.
W Polsce to poza GF była też zbiórka na polską edycję Alien Artifacts.
A nie Alien Frontiers? (ale chyba kilku forumowiczów nie chce sobie o tym przypominać ;) )
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: BartP »

Jeśli chodzi o polską edycję Alien Frontiers i niesławne Locworks... jaki jest status? Rynek polski jest mały. Każdy tu każdego zna, więc chyba ktoś tam skonfrontował się z ludźmi odpowiedzialnymi.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Generalnie jestem pozytywnie zawiedziony. Nie mam za bardzo o czym czytać - w sumie tylko w Darkness Sabotage (nazwa dużo mówi) organizator nie poczuwa się do żadnej rekompensaty. Wszędzie indziej coś tam rzeźbią i przedstawiają wyniki nawet jeżeli najprawdopodobniej kasa jest już wydana. Ani jednego tytułu nie napisaliście, że gra była wydrukowana na papierze toaletowym dla oszczędności.


Dużo uczciwsze wydają się KSy gier bez prądu niż w innych kategoriach.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Goldberg »

Hmmmm pierwszy Alien od prodosa, ludzie do tej pory ponoc nie podostawali swoich strech goli
Cos mi jeszcze chodzi po glowie z jakas gra produkcji hiszpanskiej i kupa plastiku do niej , ale nie pamietam nazwy...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Goldberg pisze: 28 maja 2019, 08:48 Hmmmm pierwszy Alien od prodosa, ludzie do tej pory ponoc nie podostawali swoich strech goli
Akurat Prodos był firmą, która wyszła z czeluści zhejtowania i wywiązała się z zobowiązań. Mimo, że sytuacja wyglądała bardzo pesymistycznie odnośnie produkcji i wysyłki nagród w pewnym momencie.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mauserem »

Goldberg pisze: 28 maja 2019, 08:48 Hmmmm pierwszy Alien od prodosa, ludzie do tej pory ponoc nie podostawali swoich strech goli
Cos mi jeszcze chodzi po glowie z jakas gra produkcji hiszpanskiej i kupa plastiku do niej , ale nie pamietam nazwy...
Badass Riders? postapo wyścigi...
Ostatecznie jakoś się z tego w końcu wykaraskali (marzec-kwiecień była wysyłka, podnieśli ceny wysyłki). Kiedy poprosiłem ich o zwrot kasy - zwrócili bez szmerania.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mmag »

Jeśli chodzi o jakościowy niewypał w kwestii plastiku to przychodzi mi też na myśl pierwsza kampania Project Elite, gdzie wspierający otrzymali słynne już chyba potworki rzeźbione w kupie g...uano :lol:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: japanczyk »

mmag pisze: 27 maja 2019, 19:24
Mało? Dodajmy do tego małą karciankę na licencji "Gry o Tron", która ostatnio pojawiła się na KS - której twórca (najprawdopodobniej chory psychicznie) m.in. bez zgody HBO oferował gry podpisane przez WSZYSTKICH aktorów serialu, groził wspierającym pozwami sądowymi za szkodzenie kampanii w komentarzach, po czym - creme de la creme - w trakcie Live dopuścił się maltretowania swoich dzieci i żony (zapomniał wyłączyć mikrofonu). Słuchacze zgłosili sprawę na policję, co skończyło się zaginięciem rodziny, kilkudniowymi poszukiwaniami i bodajże finalnie sprawą w sądzie i odebraniem dzieci... Taaaak KS skrywa wiele tajemnic...
O LOL, widziałem te kampanie i szum wokół niej, ale ten motyw z rodziną mi umknął. Ostro

Co do SFG - pierwsze figurki do HZD wygladaja słabo w zestawieniu z renderami
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 10:09 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Ta gra karciana GoT ma w tle sprawę kryminalną ale o przemoc domową. Organizator tyran nie dostał pieniędzy z kampanii. Ten KS wręcz zakończył się pozytywnie bo ujawniono co się tam dzieje w domu.

W Darkness Sabotage czy Deep War skończyło się Dużo gorzej bo pieniądze raczej przepadły i wygląda na to, że fail będzie totalny.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Muad'Dib »

BartP pisze: 28 maja 2019, 07:59 Jeśli chodzi o polską edycję Alien Frontiers i niesławne Locworks... jaki jest status? Rynek polski jest mały. Każdy tu każdego zna, więc chyba ktoś tam skonfrontował się z ludźmi odpowiedzialnymi.
Też mnie ten temat interesuje, tym bardziej, że po zbiórce Locworks normalnie funkcjonowało, Piotr Burzykowski też nie był anonimowym człowiekiem w społeczności. W Polsce kilka osób się szykowało na pozew zbiorowy i na tym skończyły się wieści z frontu. Tak z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co się po prostu stało. Swego czasu pisał o problemach zdrowotnych i na tym koniec. Swoją drogą strona Locworks cały czas działa czyli domena jest odnawiana itd przez kogoś.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
seban
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:40
Has thanked: 80 times
Been thanked: 13 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: seban »

Evil Dead 2 i The Terminator (oba tytuły z dopiskiem: The Official Board Game) od Space Goat Productions pomimo zebranie sporych pieniędzy do tej pory się nie ukazały.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: TuReK »

HeroQuest 25th Anniversary Edition
gry nie ma i nie będzie, ale za to dramatów na tygodnie czytania.

Sedition Wars: Battle for Alabaster od CMON
złe zasady, jakość nierówna i do d* realizacja KS

kampania z kosmosu, opis i linki w tym temacie:
https://therewillbe.games/forum/15-game ... pster-fire
Z pustego i Saruman nie naleje
ODPOWIEDZ