Zamknięte grupy na FB

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Zamknięte grupy na FB

Post autor: psborsuk »

Dla niektórych temat może być z... czterech liter, ale interesuje mnie parcie na zamknięte grupy tematyczne na rzeczonym portalu. Skąd się bierze, i czemu ma służyć? Nie chodzi przecież o obrażanie, czy wrzucanie spamu, gdyż bez konta nic nie napiszemy.
Sam konta na pejszbuku nie mam, i mieć nie zamierzam. I skoro nie skłoniły mnie do jego założenia wszelkiego rodzaju promocje, to zamknięte grupy też tego nie zrobią. Lubię za to przeglądać konta poświęcone moim ulubionym tytułom, z których często mogę się dowiedzieć więcej, niż ze strony polskiego wydawcy. Na jednym z nich czas jakiś temu było głosowanie za utajnieniem, na szczęście (dla mnie) admini pozostawili status quo.
Nie jest moim celem kogokolwiek atakować czy obrażać. Po prostu chcę poznać Wasz punkt widzenia.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: donmakaron »

Miałem kiedyś przyjemność administrować kilku małym grupom na facebooku i zamykanie ich rzeczywiście ogranicza do pewnego stopnia liczbę spammerów i trolli. Internet to niezwykle mroczne miejsce i czasem łatwiej po prostu kogoś nie wpuścić na grupę lub z niej (tyle o ile) permanentnie wyrzucić. Nie każdemu wariatowi/wojownikowi/hejterowi chce się zakładać kolejne konto, jeśli łatwiej iść na inną, otwartą grupę i tam siać zamęt.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: KrzysiekL »

Ja wolę zamknięte grupy, ponieważ niekoniecznie chcę, żeby wszyscy których mam w znajomych widzieli moje posty choćby planszówkowe. Mam na fejsie ludzi z różnych środowisk i najchętniej bym ich nie mieszał. Bardzo rzadko postuję też coś na swoim wallu. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: japanczyk »

KrzysiekL pisze: 04 cze 2019, 18:25 Ja wolę zamknięte grupy, ponieważ niekoniecznie chcę, żeby wszyscy których mam w znajomych widzieli moje posty choćby planszówkowe. Mam na fejsie ludzi z różnych środowisk i najchętniej bym ich nie mieszał. Bardzo rzadko postuję też coś na swoim wallu. ;)
Ale ludzie nie widzą postów z grup których nie sa członkami
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Sarseth »

psborsuk pisze: 04 cze 2019, 17:21 Dla niektórych temat może być z... czterech liter, ale interesuje mnie parcie na zamknięte grupy tematyczne na rzeczonym portalu. Skąd się bierze, i czemu ma służyć? Nie chodzi przecież o obrażanie, czy wrzucanie spamu, gdyż bez konta nic nie napiszemy.
Sam konta na pejszbuku nie mam, i mieć nie zamierzam. I skoro nie skłoniły mnie do jego założenia wszelkiego rodzaju promocje, to zamknięte grupy też tego nie zrobią. Lubię za to przeglądać konta poświęcone moim ulubionym tytułom, z których często mogę się dowiedzieć więcej, niż ze strony polskiego wydawcy. Na jednym z nich czas jakiś temu było głosowanie za utajnieniem, na szczęście (dla mnie) admini pozostawili status quo.
Nie jest moim celem kogokolwiek atakować czy obrażać. Po prostu chcę poznać Wasz punkt widzenia.
Co masz na myśli przez zamknięte? Zamknięte posty, czy dołączanie do grupy utrudnione?

Ja uważam że grupy powinny być zamknięte, jeśli chodzi o posty, ale wejście dowolne. Przez upośledzenie mechanizmów grup i walla na FB

FB z niewiadomych mi przyczyn nie daje możliwości niespamowania znajomym wallów bo piszę na jakiejś grupie. Sami muszą mnie wyłączyć. Czemu? Po prostu, czy piszę o kosztach gry, taktykach, pierdołach, moja sprawa. To jest coś w stylu wejścia do tramwaju czy GB i upewnienie się że KAŻDY słyszy to co mówisz do znajomego.. po kiego ch? Wall na fb jest główną stroną chce się czy nie chce, dla mnie on służy do tego bym widział newsy fanpagy, ewentualnie jak znajomy potrzebuje pomocy w czymś. A nie to że Kasia będzie gadała że grając pięćdziesiąta partię w Patchworka zobaczyła że źle grała od 49 gier.. i jeszcze ze cztery posty dowali o taktykach, co mnie to? Mogę zablokować ją - ale może poza patchowkirem wszystko co robi mnie interesuje? Mogę zablokować wszystkie posty z patchworka, ale nie chodzi mi o mój problem że nei umiem ja dostosować tego co widzę, ale nie można na FB dostosować tego co widzą Twoim znajomi o Tobie jeśli chodzi o grupy. Co jak za pół roku wejdę na patchwork grupe, wtedy będę musiał pamiętać że blokowałem sobie posty grupy, do której nie należałem wtedy? De hell?
Są one prymitywnym wynalazkiem i jeśli nie ma możliwości że moje posty na grupach w których uczestniczę aktywnie, nie ukryję od spamowania wallów (ale jakby ktoś wszedł bezpośrednio na grupę i sobie przejrzał to luz) to jestem za zamkniętymi grupami. Zresztą, jak patrzę na grupy otwarte i zamknięte, na zamkniętych jest dużo ciekawiej, mnie ludzi - w tym ja - więcej pisze bo ma wylane na to. Jak byłem na stronie (jestem ale nie piszę tam nic już) fanpage LotR LCG polskiego to znajomy mnie męczył pół roku bym przyniósł to i z nim zagrał - nie przyniosłem bo odmówiłem, dla mnie ta gra LCG to gra moja prywatna i nie zamierzam dać kart osobie która wiem że by miętosiła karty podczas gry lub zgięła je.. powiedziałem to, ale można było tego uniknąć.

Ogólnie chciałbym byś mógł wejść i przeglądać, ale nie dlatego jestem za zamkniętymi grupami, żeby to było dla Ciebie nie możliwe - bo nei miałoby to sensu - grupa na FB nawet zamknięta jest publiczna, bo każdy może wejść i zostać przyjęty i zobaczyć całą historię tam.. więc jaki sens jest się chować? Żaden. Jedynie chodzi o spam, tylko i aż.
japanczyk pisze: 04 cze 2019, 18:46
KrzysiekL pisze: 04 cze 2019, 18:25 Ja wolę zamknięte grupy, ponieważ niekoniecznie chcę, żeby wszyscy których mam w znajomych widzieli moje posty choćby planszówkowe. Mam na fejsie ludzi z różnych środowisk i najchętniej bym ich nie mieszał. Bardzo rzadko postuję też coś na swoim wallu. ;)
Ale ludzie nie widzą postów z grup których nie sa członkami
Widzą, jeśli grupa jest publiczna i masz gościa w znajomych to MOŻESZ zoabczyć tego posta. Wszystko zależy jak bardzo blisko jesteś z tym znajomym, ile ze sobą interaktujecie oczywiście i pewno tagi sragi i pełne algorytmy tego są, ale możesz zobaczyć co Twój znajomy pisze na grupie publicznej w której jest na swoim wallu.


* wall - mam na myśli tę główną stronę FB, nie wiem czy wall to tylko wall profilowy - nie, chodzi mi oczywiście o wall pod facebook.com jak wchodzisz zalogowany i widzisz pełno rzeczy od postów swoich grup, znajomych zdjęć, wydarzeń itp itd
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: kempy »

Osobiście nie mam nic przeciwko zamkniętym grupom. Podobne zabiegi stosowano przecież od lat np. na forach gdzie wiele z nich jeśli nie było w stu procentach tajnych, to często posiadały ustawienia, że część zawartości była widoczna wyłącznie dla zalogowanych lub posiadających odpowiedni status (czas bycia członkiem, ilość postów etc.).
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: krecony1 »

kempy pisze: 04 cze 2019, 18:57
Spoiler:
Np. wątek o mathandlu. :)
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: psborsuk »

Sarseth pisze: 04 cze 2019, 18:48 Co masz na myśli przez zamknięte? Zamknięte posty, czy dołączanie do grupy utrudnione?
O co mi chodzi - nie mam i nie chce mieć konta. Chcę za to móc wejść na grupę i poczytać bez konieczności logowania.
Dzięki, jakiś pogląd już mam.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: kaszkiet »

A nie możesz założyć konta np. Mieczysław Kanister na jakimś spamowym adresie e-mail?
Mógłbyś zalajkować co ciekawsze fanpejdże, dołączyć do poszczególnych grup i mieć do nich zbiorczy dostęp bez wyszukiwania za każdym razem.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Morsereg »

japanczyk pisze: 04 cze 2019, 18:46
KrzysiekL pisze: 04 cze 2019, 18:25 Ja wolę zamknięte grupy, ponieważ niekoniecznie chcę, żeby wszyscy których mam w znajomych widzieli moje posty choćby planszówkowe. Mam na fejsie ludzi z różnych środowisk i najchętniej bym ich nie mieszał. Bardzo rzadko postuję też coś na swoim wallu. ;)
Ale ludzie nie widzą postów z grup których nie sa członkami
wlasnie o to chodzi. jesli grupy sa zamkniete to nikt inny tego nie widzi. jesli grupa jest otwarte to wszyscy Twoi znajomi to widza.
mam tak samo jak Krzysiek. nie chce by moi znajomi o roznych zainteresowaniach dostawali spam ktory ich nie dotyczy.

i nie rozumiem tej niecheci do uzywania najwiekszego portalu spolecznosciowego do komunikowania sie. sadzilem, ze takie zachowanie passe bylo pare lat temu. przeciez mozna zalozyc "fejkowe" konto i byc anonimowym. nie trzeba od razu wrzucac zdjec sniadania ;)
tak jak napisalem, jest to najwiekszy portal spolecznosciowy i rozne firmy/ludzie beda go uzywali bo po prostu latwiej dotrzec do wiekszej liczby odbiorcow w ten sposob.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: xilk »

psborsuk pisze: 04 cze 2019, 19:22 O co mi chodzi - nie mam i nie chce mieć konta. Chcę za to móc wejść na grupę i poczytać bez konieczności logowania.
Kolejny człowiek, który chce korzystać, ale nie założyć konta...

Naprawdę masz dwie możliwości. Pierwsza to założyć konto i mieć dostęp do tego, co chcesz. Druga, to "być wolnym" i nie mieć dostępu do zamkniętych grup. No przykro mi, ale to mniej więcej tak, jakbyś pisał, że chcesz wiedzieć co się dzieje na danych prelekcjach na np. Pyrkonie, ale nie kupisz biletu na sam festiwal, bo nie chcesz włożyć trochę wysiłku.

Serio, nikt Ciebie i innych nie zobowiązuje do tworzenia konta na FB. Nie chcesz, to nie masz i nie korzystasz z opcji, które daje. Nie wspominam nawet o tej kwestii, że ludzie jak chcą, to potrafią założyć konto na zmyślone dane i konto mail założyć specjalnie do FB.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Zorak »

Mniej spamu i nie wyswietla sie znajomym co pisze.

Co do Fb to mozna go lubic albo nie ale do fandomow nadaje sie calkiem dobrze. Nie musisz zakladac profilu z prawdziwym imieniem i nazwiskiem, wrzucac swoich fotek oraz bąbelka.
Natomiast szybkosc reakcji bije na glowe zwykle fora czy np discord.
Czesto fakt ze duza czesc osob wypowiada sie jednak z imienia i nazwiska powoduje ze poziom jest wyzszy i mniej mamy tzw shitstormow.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: ShapooBah »

Wystarczy trochę pogrzebać w ustawieniach prywatności, a Twoi znajomi nie będą w stanie nawet polubić Twojego zdjęcia profilowego.

Niezależnie od grupy, do jakiej wchodzę pierwsze co, to w jej ustawieniach wyłączam wszelkie powiadomienia, udostępnianie wiadomości, notyfikacje i inne tego typu pierdoły. Dzięki temu mój dashboard facebooka czysty jest od jakiejkolwiek wiadomości. Dedykowane posty widzą tylko osoby z konkretnych kręgów znajomości (ukradłem pomysł z Google + który pozwalał takie kręgi tworzyć domyślnie, a Zuckerbook trochę z boku) do tego brak możliwości oznaczania na zdjęciach. Odobserwowanie osób psujących moją bańkę informacyjną, jak i z automatu każdą polubioną stronę.

A ostatnia wtyczka firmy produkującej lateksowe balony ( :wink: ) Pozwala dodatkowo wyzbyć się niechcianych zdjęć.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: donmakaron »

Zdaje się tylko, że zakładanie tak zwanego fake'owego konta jest sprzeczne z regulaminem facebooka. Jeśli wymagamy przestrzegania naszego forumowego regulaminu, nie powinniśmy (w mojej opinii) pochwalać łamania cudzego.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Katia »

Ogólnie nie lubię FB. Preferuję zamknięte grupy, jak wyżej ze względu na znajomych.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: rastula »

Jak tu by zjeść ciastko i mieć ciastko :)... dylematy XXI wieku. No nie da się - giganci internetowi w wielu sprawach ułatwiają nam życie, ale oczywiście nie za darmo i trudno się im dziwić. Mamy sporo możliwości kształtowania tego co magazynują i jak wchodzą z nami w interakcje google czy fb, ale tak zupełnie bez poświęcenia pewnej części informacji na nasz temat się nie da...i tyle...albo kupujesz, albo nie ...i tyle.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: espresso »

psborsuk pisze: 04 cze 2019, 17:21 Sam konta na pejszbuku nie mam, i mieć nie zamierzam.
To skąd wiesz co jest, a czego na tych grupach nie ma, hmm? ;)
A poważnie, to ja akurat lubię grupy na fb, bo one "żyją". Jest to szybki kanał komunikacji, o wiele bardziej spontaniczny, taki do wymienienia "na gorąco" wrażeń, łatwo wrzucić fotkę, dostać szybki feedback. Na forum dyskusje są bardziej merytoryczne, ale czasami wręcz za bardzo. Powiedzmy sobie szczerze, tutaj czas płynie wolniej 8)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Markus »

kempy pisze: 04 cze 2019, 18:57 Osobiście nie mam nic przeciwko zamkniętym grupom. Podobne zabiegi stosowano przecież od lat np. na forach gdzie wiele z nich jeśli nie było w stu procentach tajnych, to często posiadały ustawienia, że część zawartości była widoczna wyłącznie dla zalogowanych lub posiadających odpowiedni status (czas bycia członkiem, ilość postów etc.).
Nawet TO forum ma niewidoczną częś dla niezalogowanych, dział @offtopic@
Ale cała reszta jest czytelna dla wszystkich bez logowania
I tego oczekiwałbym po grupach fb. Chcesz pisać-> zaloguj się, chcesz czytać -> czytaj, (bez logowania)
Co w tym takiego trudnego z strony fb?
Mam wrażenie że to całe ukrywanie się w zamkniętych grupach to problem ich członków mających niechęć/obawę o to że ICH znajomi przeczytają co oni piszą
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: rastula »

idąc analogią każda prywatna rozmowa w pokoju powinna być nagłośniona za pomocą głośnika postawionego w oknie...aby znajomi mieli pewność, że wszystko do nich dotarło :)...


ludzie tworzą sobie zamknięte grupy bo mogą i chcą - dostęp do nich wymaga pewnych "poświęceń" a to rejestracji, a to uzasadnienia wniosku o przyjęcie... chcesz uczestniczyć, spełniasz te warunki, nie spełniasz - widać ci aż tak bardzo nie zależy...


szukacie dziury w całym kochani, czasem jest tak, że trzeba się dostosować do warunków a nie gardłować o ich zmianę...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Zorak »

Markus pisze: 05 cze 2019, 12:33
kempy pisze: 04 cze 2019, 18:57 Osobiście nie mam nic przeciwko zamkniętym grupom. Podobne zabiegi stosowano przecież od lat np. na forach gdzie wiele z nich jeśli nie było w stu procentach tajnych, to często posiadały ustawienia, że część zawartości była widoczna wyłącznie dla zalogowanych lub posiadających odpowiedni status (czas bycia członkiem, ilość postów etc.).
Nawet TO forum ma niewidoczną częś dla niezalogowanych, dział @offtopic@
Ale cała reszta jest czytelna dla wszystkich bez logowania
I tego oczekiwałbym po grupach fb. Chcesz pisać-> zaloguj się, chcesz czytać -> czytaj, (bez logowania)
Co w tym takiego trudnego z strony fb?
Mam wrażenie że to całe ukrywanie się w zamkniętych grupach to problem ich członków mających niechęć/obawę o to że ICH znajomi przeczytają co oni piszą
A moze z drugiej strony to rozpatrzymy.
Ze cala to walka z FB to wymysl milosnikow teorii spiskowych co mysla ze jak podadza swoje imie i nazwisko na FB to nagle ktos i bedzie szantazowal.
Skoro nie ma wymogu dawania swojego zdjecia itp oraz nikt nie mowi o wchodzeniu w grupy "milosnikow Brazzers" pod swoim imieniem i nazwiskiem to czemu po prostu nie zalozyc konta?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: donmakaron »

Markus pisze: 05 cze 2019, 12:33I tego oczekiwałbym po grupach fb. Chcesz pisać-> zaloguj się, chcesz czytać -> czytaj, (bez logowania)
Co w tym takiego trudnego z strony fb?
Nic trudnego. Można czytać treści z grup publicznych nie będąc zalogowanym, nie można komentować bez zalogowania.

Czasem zamykanie grup będzie miało taki efekt uboczny, że chcąc ograniczyć możliwość publikowania treści osobom nieporządanym, uniemożliwiam odczyt treści osobom niezalogowanym. Ma to swoje minusy, ma też i plusy.

Czasem również chciałbym mieć również kontrolę kto i dlaczego należy do grupy. W przypadku Wrocławskiej grupy Netrunnera mieliśmy sytuację, w której maniej lub bardziej reguralnie grało kilkanaście osób, a do grupy należało przeszło sto osób z całego kraju i nie tylko. Duża część to byli członkowie z innych miast obserwujący naszą scenę, ale część to były wolne elektrony, które z życiem grupy nie miały nic wspólnego. Nie przeszkadzało to zbytnio, ale czasem utrudniało określenie na ile osób na turnieju możemy liczyć, przy jakiej liczbie głosów ankiety mają już sens i temu podobne historie.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: Katia »

Markus pisze: 05 cze 2019, 12:33 Mam wrażenie że to całe ukrywanie się w zamkniętych grupach to problem ich członków mających niechęć/obawę o to że ICH znajomi przeczytają co oni piszą
Oczywiście, że tak. :D Dlatego ja np. wolę fora, gdzie nikt mnie nie zna i gdzie podaję minimalna ilość danych. :D
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: hadrian »

Czy obroncy dyskusji grup otwartych rozumieja ze posty na tego typu grupie sa publiczne? Kazdy z zewnatrz, nie tylko znajomi (ktorym zasmiecamy tablice) moga sobie czytac co na dany temat mysli sobie ktos o tym i o tym nazwisku. Dla mnie to jak dyskusja z ludzmi podczas jakiegos konwentu vs prowadzenie dyskusji w autobusie z doczepionym identyfikatorem. Nie zamierzam zakladac sobie sztucznego konta na potrzeby przynaleznosci do grup publicznych, ale nie udzielam sie na nich i nie incicjuje dyskusji tak jak to robie na zamknietych grupach.
Large Hadrian Collider
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: xilk »

Markus pisze: 05 cze 2019, 12:33 I tego oczekiwałbym po grupach fb. Chcesz pisać-> zaloguj się, chcesz czytać -> czytaj, (bez logowania)
Co w tym takiego trudnego z strony fb?
Tylko piszesz nie o FB, a o grupach zamkniętych na FB. Podam przykład z forum, na którym byłem lata temu. Było tam tak, że:
1) Mogłeś sobie czytać fora publiczne bez logowania.
2) Jeśli chciałeś się wypowiedzieć w danym temacie, to musiałeś się zalogować.
3) Były też subfora zamknięte, dostępne tylko do czytania i pisania dla członków danej grupy. W efekcie w danej grupie znajdowały się osoby, które grały w sesje rpg, a dokładniej w Play by forum. I wpisy z tych sesji mogły czytać tylko członkowie określonych grup i moderatorzy forum.

Zatem jak tak bardzo chcesz wiedzieć, co w danej zamkniętej grupie się pisze, to masz dwa wyjścia, albo samemu założyć konto i dołączyć, albo znaleźć kogoś, kto jest w tej grupie i będzie Ci wysyłał screeny wpisów - choć wątpię, żebyś kogoś takiego znalazł.
donmakaron pisze: 05 cze 2019, 13:00 Czasem również chciałbym mieć również kontrolę kto i dlaczego należy do grupy.
Jeśli dobrze pamiętam, to można w ustawieniach zaznaczyć, kto może zatwierdzać dołączenie do grupy. Wtedy kwestia taka, że np. chętny najpierw musiałby przyjść na spotkanie do Was i tam poprosić o jakiś kontakt do osoby lub osób, które zatwierdzą, że może należeć do Waszej grupy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zamknięte grupy na FB

Post autor: donmakaron »

xilk pisze: 05 cze 2019, 22:39
donmakaron pisze: 05 cze 2019, 13:00 Czasem również chciałbym mieć również kontrolę kto i dlaczego należy do grupy.
Jeśli dobrze pamiętam, to można w ustawieniach zaznaczyć, kto może zatwierdzać dołączenie do grupy. Wtedy kwestia taka, że np. chętny najpierw musiałby przyjść na spotkanie do Was i tam poprosić o jakiś kontakt do osoby lub osób, które zatwierdzą, że może należeć do Waszej grupy.
No właśnie o tym pisałem. Grupy zamknięte umożliwiają kontrolę, jakiej nie dają grupy otwarte.
ODPOWIEDZ