Najlepsze gry ze świata Warhammera

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: duulamon »

Witam ponownie. Zakładam bliźniaczy wątek do Najlepsze gry ze świata Warhammer 40.000, jako że również klimat tego uniwersum bardzo mi podchodzi. Wydaje mi się jednak (może się mylę), że jeśli chodzi o planszówki, to niewiele dobra tu uraczymy. Sam mam i lubię Chaos w Starym Świecie oraz Inwazję. Co moglibyście jeszcze polecić?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: Halloween »

Chaos Marauders mała i tania, bardzo latwa i przyjemna gra
Warhammer Quest silver tower- latwy w obsludze dungeon crawler sliczne figsy (ptaki Tzeentcha) i losowe podziemia

Diskwars - ma ladne grafiki z Inwazji, grywalnosc srednia
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: duulamon »

Fajne propozycje, z jednym ale: gdzie to dostać?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: kempy »

Warhammer: Age of Sigmar Champions - https://www.warhammerchampions.com/splash

Bardzo oryginalna pod względem mechanicznym karcianka. Proste zasady, szybka rozgrywka, sporo kombinacji. Jedną z zalet jest to, że swoje fizyczne karty można wskanowywać do dedykowanej aplikacji (Android, iOS, Steam, Switch) i grać nimi też online.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: Cyel »

Myślę, że autorowi chodzi o świat tego właściwego Warhammera fantasy, nie o AoS
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: kempy »

To i to to Warhammer. Oba są fantasy. Age of Sigmar to jakby nie spojrzeć kontynuacja po ogólnym resecie (katakliźmie) Starego Świata. Ma wiele elementów wspólnych i fani Old World mogą szukać (i znajdą) sporo rzeczy łączących te dwa okresy w uniwersum Warhammera.

Zresztą autor wątku nie kwestionował zasugerowanego Silver Tower, chociaż po remake to gra już "sigmarowa" jest.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
dwunastnica
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2006, 17:01
Lokalizacja: oppeln/posen
Has thanked: 1 time

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: dwunastnica »

Blood bowl: menedżer drużyny gra karciana.
Żarło, żre i będzie żreć. Przynajmniej w mojej załodze. Losowość jest kwintesencją tej gry. Żaden plan gry nie wytrzymuje spotkania z dwoma przeciwnikami ( a nawet jednym), przy pięciu to już czysty hazard ale jaka satysfakcja z „pływania”. Nie ważne czy grałeś w to 100 razy czy 1 raz, jeżeli gracie w przynajmniej 3 osoby szanse na wygraną mają wszyscy prawie takie same. To nie jest tak, że nie masz na nic wpływu żeby jednak wygrać trzeba naprawde dobrze kombinować i cały czas być elastycznym względem tego co się dzieje ma boiskach i turniejach. Pyszności!
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: Eltonos »

dwunastnica pisze: 23 cze 2019, 21:07 Blood bowl: menedżer drużyny gra karciana.
+1

Od siebie dodam Warhammer Underworlds Shadespire (Nightvault), czyli Games Workshop atakuje w planszówki. Połączenie gry bitewnej, z planszową i karcianą. Na ten moment 17? warbandów do kupienia. Super gra dla 2 osób, idzie się zamknąć w jednej godzinie, co jest świetnym wynikiem. Piękne figurki, plansza, proste zasady. Może jedynie odstraszać aspekt deckbuilding`u, któremu trzeba się trochę poświęcić, ale na oficjalnej stronie wydawcy istnieją już gotowe, również turniejowe, talie do wybrania.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Najlepsze gry ze świata Warhammera

Post autor: Golfang »

Eltonos pisze: 23 cze 2019, 22:55 Od siebie dodam Warhammer Underworlds Shadespire (Nightvault), czyli Games Workshop atakuje w planszówki. Połączenie gry bitewnej, z planszową i karcianą. Na ten moment 17? warbandów do kupienia. Super gra dla 2 osób, idzie się zamknąć w jednej godzinie, co jest świetnym wynikiem. Piękne figurki, plansza, proste zasady. Może jedynie odstraszać aspekt deckbuilding`u, któremu trzeba się trochę poświęcić, ale na oficjalnej stronie wydawcy istnieją już gotowe, również turniejowe, talie do wybrania.
Wg mnie Shadespire to nawet 20/30 minut wraz z rozłożeniem - rozkładnia nie ma prawie wogóle (każdy gracz rozkłada/dokłada swoją planszę), wyjęcie żetonów z woreczka, chyba że ktoś ma organizer na to to nawet też nie musi robić, , przygotowanie kart - każdy ma swoje i wystarczy je potasować. Szybka i sprawna gra.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ