Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: Halloween »

Zauważyliście u siebie, że kilkanascie/kilka lat temu mieliście inne kryteria przy wybieraniu nowej gry?
Jak to sie u was zmieniło?

Przykładowo ja bardzo zwracałem uwagę na to żeby gra była dobrze skalowalna zarówno na 2 jak i 3 osoby. Teraz jest to dla mnie praktycznie nieważne - jak dobrze chodzi tylko na 3 to zagramy wtedy jak bedzie nas trzech itd.
Teraz natomiast największe moje obawy budzi setup, coś co kiedyś było bardzo daleko na liście ważności teraz stało się No1. Jak tylko widze, że gra jest duża to najbardziej mnie interesuje ile czasu zajmuje rozlozenie tego. Kiedyś pamiętam, że był to dla mnie wręcz plus, ze jest dużo różnych talii(czary,przedmioty etc.) teraz jak jest dużo róznych talii to wzbudza mój niepokój czy to aby nie będzie kłopotu z sortowaniem czy nadzorowaniem.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: Koziełło »

Póki co zauważyłem u siebie raczej doprecyzowanie i bardziej konsekwentne trzymanie się kryteriów, które musi spełniać gra, żeby trafić najpierw na radar, później na półkę. Ale zmiany nie - wciąż podoba mi się to samo....
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: detrytusek »

Halloween pisze: 27 cze 2019, 12:07 Zauważyliście u siebie, że kilkanascie/kilka lat temu mieliście inne kryteria przy wybieraniu nowej gry?
Jak to sie u was zmieniło?

Przykładowo ja bardzo zwracałem uwagę na to żeby gra była dobrze skalowalna zarówno na 2 jak i 3 osoby. Teraz jest to dla mnie praktycznie nieważne - jak dobrze chodzi tylko na 3 to zagramy wtedy jak bedzie nas trzech itd.
Teraz natomiast największe moje obawy budzi setup, coś co kiedyś było bardzo daleko na liście ważności teraz stało się No1. Jak tylko widze, że gra jest duża to najbardziej mnie interesuje ile czasu zajmuje rozlozenie tego. Kiedyś pamiętam, że był to dla mnie wręcz plus, ze jest dużo różnych talii(czary,przedmioty etc.) teraz jak jest dużo róznych talii to wzbudza mój niepokój czy to aby nie będzie kłopotu z sortowaniem czy nadzorowaniem.
Na setup zwracają pewnie uwagę ludzie z mniejszą ilością czasu. Kilkanaście lat temu pewnie miałeś kilkanaście lat i połowę czasu więcej. Życie.
Pół żartem: Podstawowym kryterium jest "czy spodoba się Żonie":P
Pół żartem vol 2. Najbardziej mnie bawi jak w dziale co kupić ktoś wyraźnie zaznacza, że szuka gry regrywalnej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: Morgon »

Zmieniła się ilość dostępnego czasu i graczy. Zwracam więc uwagę aby gra była grywalna od dwóch osób, miała rozsądny czas rozgrywki - dla domowych euro godzina na dwie osoby, dla reszty do 4 godzin. Musi też mieścić się na moim stole :) Musi mieć łatwe do opanowania zasady, które można szybko odświeżyć w pamięci. To chyba tyle.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: ArnhemHorror »

Halloween pisze: 27 cze 2019, 12:07 Przykładowo ja bardzo zwracałem uwagę na to żeby gra była dobrze skalowalna zarówno na 2 jak i 3 osoby. Teraz jest to dla mnie praktycznie nieważne - jak dobrze chodzi tylko na 3 to zagramy wtedy jak bedzie nas trzech itd.
To akurat może mieć też związek z rozrostem kolekcji i stopniowym zwiększaniem się liczby opcji do gry na każdą liczbę graczy. Zgadza się?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Zmiana najwazniejszych dla nas aspektów przy doborze gier

Post autor: Halloween »

wilecki pisze: 28 cze 2019, 09:15
Halloween pisze: 27 cze 2019, 12:07 Przykładowo ja bardzo zwracałem uwagę na to żeby gra była dobrze skalowalna zarówno na 2 jak i 3 osoby. Teraz jest to dla mnie praktycznie nieważne - jak dobrze chodzi tylko na 3 to zagramy wtedy jak bedzie nas trzech itd.
To akurat może mieć też związek z rozrostem kolekcji i stopniowym zwiększaniem się liczby opcji do gry na każdą liczbę graczy. Zgadza się?
Czy ja wiem. Mam może z 12 gier teraz czyli mało.

Ale na pewno z czasem gry (jako przedmioty) stają się coraz mniej cenne a zaczynamy doceniać bardziej czas, zarówno swój jak i tych co chcą z nami grać.
ODPOWIEDZ