Polityka sprzedażowa Portalu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: kwiatosz »

_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 12:57 Skoro w Mango(czy jak sie nazywa ta telewizja) mowia ze ich produkt jest genialny to jest, w koncu przez tyle lat sa na rynku :D Tak, swietny argument kwiatosz
I nie wiem czy sie wyglupiasz, czy naprawde nie wiesz, ze Mango produkuje spoty telesprzedazowe. Kto produkuje skuteczniejsze spoty telesprzedazowe w Polsce? Moim zdaniem - nikt, ich product jest zdecydowanie najlepszy w kraju.
Edit, bo ninj'd: Skoro Trzewik mowi, ze beda kontynuowac taki model sprzedazy, bo im sie sprawdza, to ja mu wierze, bo jakby sie nie sprawdzalo, to albo znikneli by z rynku trzymajac sie tonocego okretu, albo by zmienili.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: Gambit »

_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 13:17 Portal (i nie tylko on) dziala jak domokrazcy, puka do twoich dzwi przez youtuba i podcasty i probuje sprzedac Ci produkt za wiecej niz jest warty.
Mówisz zatem, że sklepiku Portalu gry są sprzedawane za cenę wyższą niż SCD?
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: krecony1 »

_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 13:17 Ale kurde kim jest Trzewik, doradca biznesowym? On powie Ci jak jest w brazy, Tobie, klientowi?
Po co? On jest sprzedawca i tylko w takiej roli wystepuje.
To jest wlasnie sposob na robienie interesow.
Portal (i nie tylko on) dziala jak domokrazcy, puka do twoich dzwi przez youtuba i podcasty i probuje sprzedac Ci produkt za wiecej niz jest warty. A co jest podstawa dla domokrazcy? Umiejetnosc zdobywania zaufania.
Chyba się nie rozumiemy. Zarzucono Portalowi w tym wątku, że źle prowadzi swoją politykę sprzedażową. Moim skromnym zdaniem - wprost przeciwnie, o czym świadczy fakt, że są na rynku tyle lat i mają się (chyba) dobrze. A czy ta polityka jest dobra dla Ciebie, jako klienta, musisz odpowiedzieć sobie sam.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: _leigam_ »

Gambit pisze: 26 lip 2019, 13:26 Mówisz zatem, że sklepiku Portalu gry są sprzedawane za cenę wyższą niż SCD?
A czym jest SCD i kto je ustala? (pytanie retoryczne)
krecony1 pisze: 26 lip 2019, 13:32
Chyba się nie rozumiemy. Zarzucono Portalowi w tym wątku, że źle prowadzi swoją politykę sprzedażową. Moim skromnym zdaniem - wprost przeciwnie, o czym świadczy fakt, że są na rynku tyle lat i mają się (chyba) dobrze. A czy ta polityka jest dobra dla Ciebie, jako klienta, musisz odpowiedzieć sobie sam.
Wlasnie odpowiedzialem czy jest dobra dla mnie. Temat zaczal sie od narzekana na polityke Portalu ze jest zla bo za malo Portal zarabia?(pyt. ret.)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: Kisun »

Gambit pisze: 26 lip 2019, 13:26 Mówisz zatem, że sklepiku Portalu gry są sprzedawane za cenę wyższą niż SCD?
Nie, mówi że są za drogie. To modne ostatnio stwierdzenie ;) Bo przecież powinni sprzedawać bez zysku, a może nawet dopłacać chętnym.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: _leigam_ »

Haaa. To portal ustala ceny w jakich sprzedaje gry do sklepow internetowych? Sklepy internetowe pracuja za darmo? Moze doplacaja do interesu? Sprzedaz w sklepach to poki co ich glowny zarobek? Bez sprzedazy bezposredniej portal by nie istnial? Moga podniesc ceny hurtowe. Po co to SCD? Kto je ustala? Czemu ze 30% scd oplaca sie sprzedawac stacjonarka?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: krecony1 »

Hm. Zakrawa to na jakąś krucjatę :wink: Zadajesz dużo pytań i tak na prawdę mógłby Ci odpowiedzieć jedynie Portal, gdyby chciał. No i oczywiście nie miałbyś pewności, czy mówią prawdę. Mi wydaje się, że:
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Haaa. To portal ustala ceny w jakich sprzedaje gry do sklepow internetowych?
Tak, w porozumieniu z tymi sklepami.
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Sklepy internetowe pracuja za darmo?
Na pewno nie jest to ich celem.
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Moze doplacaja do interesu?
Pewnie czasami tak, wtedy są zamykane :)
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Sprzedaz w sklepach to poki co ich glowny zarobek?
Zgaduję, że ostatecznie tak (wliczam w to pośredników)
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Bez sprzedazy bezposredniej portal by nie istnial?
Na chwilę obecną z pewnością by istniał, bo sprzedaż bezpośrednia to zapewne niewielki ułamek sprzedaży. Choć otwarcie się na Kickstartera pokazuje, że być może Portal będzie wzmacniał swą drugą nogę (sprzedaży bezpośredniej).
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Moga podniesc ceny hurtowe.
Pewnie mogą i jak dojdą do wniosku, że ostatecznie będzie dla nich opłacalne, to zrobią to ;)
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Po co to SCD?
Jest to punkt wyjścia.
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Kto je ustala?
Wydawca
_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 15:04 Czemu ze 30% scd oplaca sie sprzedawac stacjonarka?
Nie do końca rozumiem pytanie. Jak wiele gier jest sprzedawanych za 30% scd? Nie sprawdzałem, ale chyba niewiele. W grę wchodzą jedynie wyprzedaże. Wtedy mamy do czynienia zazwyczaj z dwiema sytuacjami, albo wydawca sprzedał "za grosze" kończący się nakład, albo sklep stara się wyzbyć niechodliwego towaru, czasem nominalnie nawet tracąc na tym.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: suibeom »

czytam tą dyskusję i trochę się pogubiłem. Kupiłem grę w sklepie Portalu, bo dołożyli do niego dodatek, pisząc, że będzie dostępny tylko u nich. Dzięki temu zakupowi przez niektórych tu dyskutantów jestem określany jako napalony frajer, bogacz (przyznam, że tym ostatnim bym nie pogardził :-D ), mam więc pytanie- czy Portal wprowadził mnie w błąd i czy ten dodatek będzie dodawany również w innych sklepach?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: ShapooBah »

Nie będzie. Co najwyżej będzie do kupienia w sklepie Portalu za parę miesięcy w formie Promo, a i to nie jest pewne, bo np. Figurek do Rising sun nie ma nigdzie.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: suibeom »

Jeżeli tak, to zważywszy ile kosztują dodatki i jak ciężko je nabyć, tu przykład choćby Adriana Smitha 2, to mogę być frajerem. A co mi tam.

A co do polityki sprzedażowej firmy, dopóki zasady są przejrzyste, firma prywatna, a do tego z misją wsparcia sklepów stacjonarnych, które nie mają zbyt wielkich szans na konkurencję cenową z siecią (co widać dobrze na moim komiksowym podwórku), to jestem jak najbardziej za. I mogą liczyć na to, że będę zachwalał ich produkty, bo jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: _leigam_ »

Ja zadaje te pytania m.in. Tobie krecony1 (zdecydowanie nie Portalowi) i nie po to zebys mi odpowiedzial tylko sobie, ja tego nie potrzebuje.

30% to norma. Taki MN:UE 334 do 499.
Niestety sklep maja teraz zamkniety, ale z tego co pamietam za l.a. zbrodnie 63-70 do 99.
Tak jest z prawie kazdym tytulem.
Jak to ignorujesz to moze sam prowadzisz jakas krucjate, rozciagasz temat zaprzeczajac oczywistosci (roznicy cen), rozciagajac i rozmywajac temat rozmowy przez co do mniejszej ilosci osob trafi bo bedzie "niezjadalny". To celowe?;)


Ja to pisze tylko z jednego powodu, zeby ludzie byli swiadomi praktyk marketingowych i papki ktora im sie wciska. Wydawnictwa nie sa swietymi krowami ktorym nalezy dziekowac na kolanach ze laskawie cos wydali.

Suibeom wydawanie na ks tez jest proba wsparcia sklepow stacjonarnych, czy raczej dolozeniem cegielki to ich zamykania?
Od tylko mowienia ze ma sie przejzyste zasady jeszcze nigdy te zasady nie staly sie przejrzyste.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: suibeom »

Spoiler:
Może Cię to zszokuje, ale nie mam wśród moich znajomych którzy kupowaliby na ks. Jeśli kupują takie wersje to w sklepach, o dziwo są dostępne. Po drugie, nie czuję się oszukany z prostej przyczyny, za grę w sklepie Portalu zapłaciłem 399 zł. Zważywszy, że taki dodatek może oscylować wokół ceny +-100 zł, wychodzi mi że grę mam z 299zł. Do tego darmowa wysyłka +- 20 zł, wychodzi 279zł.

A co do ostatniego zarzutu, odpowiem tak samo- od tego tylko, że ktoś mówi, że nie są przejrzyste, takie się nie stają.
Masz wyraźny żal i pretensje do Portalu, nie wiem, może uzasadnione, ale w tym temacie nie jesteś ani trochę przekonujący.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: krecony1 »

Ależ _leigam_
Po pierwsze primo. Słaby jestem z matmy, ale na moje oko podane przez Ciebie przykłady dalekie są od 30% SCD.
Po drugie primo. Zupełnie się zgubiłem co tak naprawdę zarzucasz Portalowi. Akurat ich polityka cenowa jest dość jasna. Najpierw jest przedsprzedaż za ogromną kwotę SCD (Portal dodaje wtedy jakiś gift). Potem są sklepy stacjonarne. Potem internetowe z o wiele niższą ceną. Oczywiście z różnymi grami mogą być pewne różnice, ale schemat jest jasny.
Trzecie primo. Przez cały czas powtarzam, że kondycja Portalu wskazuje, że ich polityka sprzedażowa jest DLA NICH dobra. Jednakże świadczy też o tym, że polityka ta jest akceptowalna dla wystarczającej liczby konsumentów, by Portal mógł być w takim miejscu, w jakim jest.
Czwarte primo. Doceniam starania, ale doprawdy nie wiem w czym starasz się mnie oświecić :)
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: _leigam_ »

Nie napisales co kupiles.

Ale jak tak bardzo chcecie porownywac ceny to jesli tylko uda sie uzyskac dostep do cen portalowych mozemy wszystkie tegoroczne tytuly porownac.
Probowalem pobrac archiwalna strone sklepu ale sie nie udalo. Ktos pomoze?

Co do przejrzystosci. Ogladnij sobie filmik z tego jak sie tlumacza z miesiecznego opoznienia sklepowej premiery MK:UE w porownaniu do premiery w ich sklepie, w ktory pierwsze jest smiech z ludzi ktorzy o tym pisza w necie a potem tlumacza jak to 2 tygodniowe opoznienie (pomijajac zasadnosc argumentowania) to normalka.
Pomijam juz fakt ze nigdzie nie bylo zapowiedziane miesieczne opoznienie. To jest ta przejrzystosc? (to jeden z przykladow, wystarczajacy).

Czekam na ceny jesli ktos bedzie laskaw. Tylko nie wybiorczo prosze


Edit:
334 ( cena w sklepie stacjonarnym/inter.) 499 cena w Portalu. Cena w sklepie stanowi 67% ceny Portalowej. Czyli sklepowi oplacalo sie sprzedac 33% taniej i jeszcze na tym zarobili.

ps. a kiedy ja powiedzialem ze to sie portalowi nie oplaca, im sie bardzo oplaca.
Ignorujesz pytanie. Ks poprawia sytuacje sklepow stacjonarnych czy pogarsza. A wlasnie w ks maja zamiar teraz celowac PP to tylko przedbiegi.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 17:02 przez _leigam_, łącznie zmieniany 1 raz.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: suibeom »

_leigam_ pisze: 26 lip 2019, 16:52
Spoiler:
temat został wydzielony z Zombicide Invader, więc, jeśli chodzi o mnie, ja mówię tylko o tej konkretnej grze.
A co do wydawcy, czy to książkowego, czy komiksowego, to mi zawsze opłaca się czekać i kupować w zaprzyjaźnionej księgarni, lub na sieci niż u nich.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: Jareks1985 »

napisze tak, Portal ma jedną z lepszych polityk sprzedażowych. Np.taki Zombicide Invider z takim bonusem przed-sprzedażowym spokojnie oscylowałby w podobnej cenie w Waszych ulubionych sklepikach internetowych. Przyznam sie, że kupiłem Podwodne miasta w przedsprzedaży, czego nie robię często. Po prostu gra mi sie spodobała a promka, którą dodawali była wata tej ceny. Do rzeczy:
Portal sprzedawał Podwodne miasta za 200zł z darmową wysyłką i zielona kopułą i dwiema kartami, pomyśleć drogo!, nic bardziej mylnego
sama grę najtaniej znalazłem za 137zł to chyba najniższy próg SCD, dodawane promo obecnie nie jest dostępne w polskiej wersji językowej, ale angielską znalazłem za 30zł, doliczając kuriera i porządne pakowanie, oraz wcześniejszą wysyłkę przed premierą. jestem wstanie częściej kupować w ich sklepie przy podobnych ofertach.
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Polityka sprzedażowa Portalu

Post autor: teschen »

W sklepie wydawcy zawsze bedzie najdrożej z tej prostej przyczyny, że nie chcą być konkurencją dla swoich dystrybutorów. To jest jeden powód wysokiej ceny w sklepie Portalu. Drugi to rabaty przy wiekszych zamowieniach oraz rabaty za obrót generowany przez dany sklep. Czyli jak weźmie 100 aztuk to cena zakupu jest niższa, dodatkowo jeśli kupił od portalu wcześniej w sumie za powiedzmy 50000zł to ma stały rabat. Sklepy często biorą dużo towaru i sprzedają na małej marży, żeby zdobyć kolejny próg i większy rabat na przyszłość. Na końcu pozostaje jeszcze to, że obsługa sklepu wydawcy też kosztuje. Wysyłanie pojedynczych paczek wymaga czasu, ludzi oraz opakowań itp. Prościej wysyłać ilości paletowe.
Choć trend zdaje się odwracać stopniowo, ale to przyszłość pokaże czy sklepy pozostaną główną gałęzią dystrybucji.
ODPOWIEDZ