Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Post autor: mikeyoski »

Fuser.exe pisze: 03 sie 2019, 01:00 jeszcze dodaj, że nie widziałeś żadnego odcinka gry o tron.
A czy mógłbyś mi wyjaśnić, o co Ci chodzi? Jaki to ma związek z tym, co napisałem? Ja naprawdę nie rozumiem Twojego toku myślenia.

BTW obejrzałem jeden odcinek
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Post autor: Śliwka »

Curiosity pisze: 24 lip 2019, 09:55 … a sporo bezpośrednio od wydawców ("Dzień dobry, jesteśmy klubem planszówkowym w Lądku Zdroju. Czy mógłbyś, drogi wydawco, sprezentować nam jakieś gry, które będziemy wozić na spotkania planszówkowe"?). […]
Bitch, please. Ludzie grają w to, co przyniesiecie na spotkanie. A przyniesiecie to, co dostaniecie od wydawcy.
Nie koniecznie może to być prawda, że kluby opierają się w dużej części na grach otrzymanych od Wydawców i w nie tylko grają. Przedstawienie sytuacji w tak czarnych barwach skłoniło mnie do drobnej działalności matematycznej. Wyszło, że w naszym zbiorze 74% to gry od osób prywatnych, 23% od Wydawców, 2% od organizacji pozarządowych, 1% od sklepów :)
Curiosity pisze: 25 lip 2019, 16:42 Ale bardziej chodzi o to, że nie widziałem, aby Nasza Księgarnia się cieszyła, że dostała Złotego Pionka.
Ze strony Naszej Księgarni (https://nk.com.pl/sen/2491/gra.html#.XUcXmvZuLIU)
"ZDOBYTE NAGRODY:
[…] 8. Złoty Pionek 2018 - Wybór Klubów Planszówkowych"
mikeyoski pisze: 02 sie 2019, 21:55 Mnie osobiście te złote pionki obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Marketingowo również nie przyniosą większych korzyści, więc dla mnie sens ich istnienia jest zerowy. Podobnie odbieram wszelkie inne polskie nagrody/plebiscyty.
Podczas zakupów jakoś też nigdy nie kierowałem się zdobytymi nagrodami (nawet zagranicznymi). Bardziej rozważam jak dana gra może pomóc w rozwoju danych deficytów lub przemawia do mnie opinia indywidualna innych graczy. Aczkolwiek fajnie, że coś takiego jak Złoty Pionek zostało zainicjowane.

Nie braliśmy udziału w głosowaniu, miałem drobne wątpliwości - 1) gramy w sporo gier niedostępnych już u Wydawców; 2) problem z głosowaniem z cztero/pięciolatkami. Jak się dopytuję na zajęciach, która się podobała najbardziej, to następuje opis słowny, po którym mam czasami wątpliwości o jaką grę w ogóle chodzi :)
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Post autor: KubaP »

Ja bym chciał zrozumieć, jaki cel przyświecał autorowi wątku, bo próbowałem tę eksplozję epistolarną jakoś zanalizować i wyszło mi, że tam jest napisane "Rebel to dranie, bo zrobili dobry marketing i nie wygrał mój ulubiony koop o zombie w kosmosie". No miło, fajnie, ale żeby od razu temat zakładać na forum?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Post autor: Curiosity »

KubaP pisze: 04 sie 2019, 20:29 Ja bym chciał zrozumieć, jaki cel przyświecał autorowi wątku
A jaki cel przyświeca autorom wątków o malowaniu, o grach, o sklepach, o wspólnych zakupach? Pytasz się każdego z osobna, czy tylko mnie taki "zaszczyt" kopnął?
próbowałem tę eksplozję epistolarną jakoś zanalizować
Proponuję, żebyś nie używał słów, których znaczenia nie rozumiesz, bo głupio wychodzi i ośmieszasz się jeszcze bardziej niż gdy próbujesz cisnąć po @raju.
wyszło mi, że tam jest napisane "Rebel to dranie, bo zrobili dobry marketing i nie wygrał mój ulubiony koop o zombie w kosmosie".
Nie sądzę, że RZECZYWIŚCIE Cię to interesuje, ale w sumie, nic mi się nie stanie, jak wytłumaczę to prostszym językiem. Tak bez złośliwości i ironii.

Bawi mnie i trochę żenuje sytuacja, w której najwięksi wydawcy gier w Polsce, cieszą się z nagrody, którą dało im szerzej nieznane stowarzyszenie klubów za to, że sprezentowali mu gry. To oczywiście bardzo ogólnie powiedziane, ale tak to naprawdę widzę. Jednocześnie nie widzę niczego złego w obdarowywaniu klubów grami, jest to rzecz jasna godne pochwały. Tylko "rywalizacja" o nagrody jest "trochę" nierówna, bo wybór jest między tym do daje wydawca i... niczym więcej.
No miło, fajnie, ale żeby od razu temat zakładać na forum?
Skoro wątek skłonił Cię (i innych forumowiczów) do dyskusji , to chyba było warto?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Wątpliwej jakości nagrody dla wydawców - serio???

Post autor: Curiosity »

KubaP pisze: 04 sie 2019, 21:29 Zgłosiłbym to do administracji jako nieeleganckie ad personam
Znaj różnicę. Nie napisałem, że jesteś głupi (wbrew pozorom, wcale tak nie uważam), tylko, że piszesz głupoty. To nie jest "ad personam".
b) pewnie nie potrafiłbyś własnych zasad wprowadzać w życie wobec siebie - taka to już dola funkcjonariuszy systemów totalitarnych
Swoje niepoparte faktami wyobrażenia przedstawiasz jako fakty ale to się chyba da leczyć.
WIDZISZ moje posty, a zatem wiesz, że moje posty bywały zgłaszane i zgłoszenia były normalnie rozpatrywane jak wszystkie inne. Jeśli trzeba było, to znikały i jest na to kilka dowodów. Tylko trzeba CHCIEĆ je dostrzegać.
A co do "skłonienia do dyskusji" - jestem wzruszony, że tego wątku nie zamknęliście z rajem, jak tylko przestał iść po waszej myśli (czyli od razu, w końcu teza jest absurdalna), ale tutaj raczej nie było nad czym dyskutować, ewentualnie nad kim się z politowaniem pochylić.
Niby na jakiej podstawie wątek miałby zostać zamknięty? Jakiś punkt regulaminu o tym mówi? Moderatorem byłeś całe lata, może łąskawie wskażesz? Wzruszenie jest jak najbardziej na miejscu, liczę, że będzie to stan permanentny.

Masz ewidentnie problem "osobisty" z kilkoma osobami z forum. Nie wiem czemu, nie moja sprawa, chociaż widać gołym okiem, że jestem na liście. Okay, nie każdego trzeba lubić. Tylko - widzisz - dziecinne jest wywlekanie swoich żali w losowo wybranych tematach na forum. Nie wspomnę już o tym, że ta dyskusja to typowy offtop, który nie powinien się tu znaleźć.
I po raz kolejny bardzo proszę o umożliwienia blokowania postów funkcjonariuszy administracji, oczy bolą!
Wiesz co, to by było niewychowawcze. Jeśli np. złamiesz regulamin i administracja zwróci CI uwagę, to musi być jasne, że ta uwaga do Ciebie dotarła. Inaczej będziesz go łamał dalej. Nie, nie była to żadna sugestia w Twoją stronę, zaledwie ogólna uwaga.

Proszę, żebyś kolejne uwagi niedotyczące tematu, przeniósł gdzie indziej, bo inaczej będą kasowane, tak jak w przypadku każdego innego forumowicza. Chyba nie myślisz, że będziesz traktowany wyjątkowo?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ