Nowe gry kooperacyjne

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

Wątek został założony z myślą ułatwienia (mi, jak i innym fanom koopów) znaleznienia nowo wydawanych gier kooperacyjnych, tak by być na bieżąco z tym, czego jeszcze może brakować na półce ;)

W tym kontekście uważam za gry "nowe" te, które ukazały/ukażą się po rozpoczęciu wątku, czyli od sierpnia 2019.

Proszę więc Was forumowiczów o pomoc i podsyłanie mi w odpowiedziach w tym wątku informacji o kolejnych grach, a ja będę je umieszczał w pierwszym poście.

Ważnym kryterium (poza kooperacyjnością gry i jej wydaniem po sierpniu 2019) jest dostępność w Polsce. Nie chcę tu wrzucać całej masy gier wydawanych na świecie, a tylko te, które można kupić w Polsce. Jeśli więc gra jest wydana tylko zagranicą, ale są polskie sklepy, które ją oferują (bez bawienia się w wysyłkę z innego kraju), to jest ok.

Wszelkie dodatkowe informacje o podsyłanych grach będą bardzo mile widziane (przede wszystkim data premiery, a poza tym inne informacje o grze).

Mam nadzieję, że się włączycie :)

Wydane w 2019

- Horror w Arkham: Ostatnia godzina - tematyka: horror, notki: kolejna gra z serii Arkham Files, wydawnictwo: Rebel;

- Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze - wydawnictwo: Galakta;

- Set a Watch - notki: wydanie zagraniczne, ale dostępna wersja Print and Play, więc można powiedzieć, że dostępne w Polsce, wydawnictwo: Rock Manor Games, gdzie kupić: print'n'play

Zapowiedzi

- Aeon's End Wieczna Wojna - wydanie w Polsce - jesień 2019, tematyka: fantasy, notki: polskie wydanie samodzielnego dodatku do Aeon's End, wydawnictwo: Portal, gdzie kupić: wiele sklepów

- Gloomhaven PL - wydanie w Polsce - 30.XI.2019, tematyka: fantasy, wydawnictwo: Alibi,

- Spirit Island - wydanie w Polsce - pierwsza połowa 2020, tematyka: duchy wyspy starają się zatrzymać ekspansję ludzi, wydawnictwo: Lacerta, gdzie kupić: jeszcze nie w przedsprzedaży;

- Tainted Grail: The Fall of Avalon - wydanie zagraniczne - listopad 2019, wydanie polskie - styczeń 2020, tematyka:, notki: zakończona kampania KS, ale dostępne w sklepach, wydawnictwo: Awaken Realms, gdzie kupić: wiele sklepów

- Altar Quest - notki: Kampania KS (zakończona), ale dostępne w polskich sklepach, data wysyłki - czerwiec 2020, wydawnictwo: Blacklist Games, gdzie kupić: 3Trolle

Crowdfunding

-
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 19:30 przez Giermek, łącznie zmieniany 29 razy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Curiosity »

A będziesz aktualizował pierwszy post?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

Oczywiście mogę. Masz jakiś pomysł, jak mógłby pierwszy post wyglądać?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Curiosity »

Giermek pisze: 02 sie 2019, 10:29 Oczywiście mogę. Masz jakiś pomysł, jak mógłby pierwszy post wyglądać?
Może coś takiego?

1. Battlestar Galactica, 01.02.2009 SKLEP1 | SKLEP2 | SKLEP3
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

Curiosity pisze: 02 sie 2019, 10:58
Może coś takiego?

1. Battlestar Galactica, 01.02.2009 SKLEP1 | SKLEP2 | SKLEP3
Spoko. Nie wiem tylko jaka jest polityka i dobre zwyczaje odnośnie linkowania sklepów. Robimy reklamę, czy to nieistotne? Może jak jest więcej sklepów niż jeden, to do i-szopa linkować (ja zawsze tego używam)?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Curiosity »

Giermek pisze: 02 sie 2019, 11:11 Może jak jest więcej sklepów niż jeden, to do i-szopa linkować (ja zawsze tego używam)?
Twój wątek i Twoje małpy :wink:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Morsereg »

jest sens dawac linki do sklepow? jak ktos bedzie chcial to sobie znajdzie
moze cos takiego
Marvel Champions, tematyka: superhero, data wydania: 2019Q4, wydawnictwo: FFG ,notki: karcianka ktora prawdopodobnie bedzie wydana tylko w jezyku angielskim
Arkham Horror Final Hour, tematyka: horror, data wydania: 2019Q4, wydawnictwo: FFG, notki: kolejna gra z serii Arkham Files
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

Morsereg pisze: 03 sie 2019, 10:24 moze cos takiego
Marvel Champions, tematyka: superhero, data wydania: 2019Q4, wydawnictwo: FFG ,notki: karcianka ktora prawdopodobnie bedzie wydana tylko w jezyku angielskim
Dobre :) Oczywiście utrzymywanie takiego opisu gier będzie zależało od tego, ile o grze napisze osoba wrzucająca posta.
Morsereg pisze: 03 sie 2019, 10:24 jest sens dawac linki do sklepow? jak ktos bedzie chcial to sobie znajdzie
Myślę, że szczególnie dla gier zagranicznych, podawanie sklepu jest pomocne. Ja sam na ten przykład mało się orientuję właśnie w zakupach poza Polską. A i w Polsce nie zawsze łatwo znaleźć więcej niż jeden sklep oferujący daną grę ;)
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: feniks_ciapek »

Czy KSy takie jak Tainted Grail i Etherfields się kwalifikują?
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

feniks_ciapek pisze: 03 sie 2019, 18:18 Czy KSy takie jak Tainted Grail i Etherfields się kwalifikują?
Wszelkie akcje crowdfundingowe, o ile dotyczą gier kooperacyjnych, jak najbardziej się kwalifikują, o ile można je jeszcze w jakiś sposób zakupić/dostać. Właśnie miałem rozpocząć tę kategorię wrzuceniem Enchanters: Odyssey, ale widzę, że się spóźniłem i kampania już się zakończyła...

Swoją drogą, czy ktoś wie, jak sprawdzić, które gry crowdfundingowe po zakończeniu kampanii będą dostępne w sprzedaży, a które są rozprowadzane tylko przez zbiórkę?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: dannte »

Dla porządku, Final Hour będzie mieć polską edycję: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/h ... -1396.html
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Curiosity »

SET A WATCH
https://www.kickstarter.com/projects/mi ... et-a-watch

Kampania się już skończyła, gra jest już rozesłana do wspierających, ale można ją cały czas kupić przez kickstartera.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: alpha »

Mała uwaga:

Skoro 1 post zawiera zapowiedzi, to z czasem te zapowiedzi wylecą z tego posta (bo będą już wydane).
Czy mogą one lądować w poście nr 2 jako taka baza gier? Może to być jako spoiler, bo z czasem będzie ich coraz więcej.

Pytanie tylko, czy post nr 2 da się jakoś dodać po czasie (bo w tym momencie jest to post moderatora)?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Curiosity »

alpha pisze: 05 sie 2019, 13:19 Pytanie tylko, czy post nr 2 da się jakoś dodać po czasie
Usunę swój wpis, jeśli autor zgodzi się na takie rozwiązanie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

alpha pisze: 05 sie 2019, 13:19 Mała uwaga:

Skoro 1 post zawiera zapowiedzi, to z czasem te zapowiedzi wylecą z tego posta (bo będą już wydane).
Czy mogą one lądować w poście nr 2 jako taka baza gier? Może to być jako spoiler, bo z czasem będzie ich coraz więcej.

Pytanie tylko, czy post nr 2 da się jakoś dodać po czasie (bo w tym momencie jest to post moderatora)?
Moje założenie jest takie, że właśnie pierwszy post będzie funkcjonował jako baza gier wydanych od sierpnia 2019 (z czasem przeszłe lata mogą być ukrywane za spoilerem). Zapowiedzi i crowdfunding to takie dodatkowe kategorie, które póki co królują z wiadomej przyczyny, ale z czasem będę przesuwał stąd gry do kategorii "wydane". Myślę więc, że nie ma potrzeby usuwania drugiego posta.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: alpha »

Ja to zrozumiałem, że szukasz informacji o nowych grach, a nie ogólnie. W sumie do tego nawiązuje tytuł tego wątku: "Nowe gry kooperacyjne". Jeżeli zostawisz wszystko w pierwszym poście, to zrobi się lekki chaos, bo jak po jakimś czasie na szybko odróżnić co jest nowe lub w planach do wydania, a co ma już np. 2 lata, a będzie przecież na tej liście?

W sumie zrobisz jak uważasz :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Jan_1980 »

Jeżeli post będzie porządnie prowadzony to jak najbardziej go popieram i mam nadzieje, że będzie przypięty u góry działu.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

alpha pisze: 05 sie 2019, 14:39 Ja to zrozumiałem, że szukasz informacji o nowych grach, a nie ogólnie. W sumie do tego nawiązuje tytuł tego wątku: "Nowe gry kooperacyjne".
No właśnie samo sformułowanie "nowe gry" nie jest jednoznaczne. Nowe, ale od kiedy? Chciałbym, aby każdy kto szuka gier kooperacyjnych, mógł przez ten wątek robić sobie update swojego stanu wiedzy o grach dostępnych na rynku. Jeśli np. ktoś ostatnie przetrząsanie rynku robił w grudniu 2019, a jest maj 2020, to dla niego wszystko, co wyszło w 2020 będzie "nowe".

Idąc tym tokiem rozumowania można by oczywiście wpisywać gry wstecz - te które już się ukazały w 2019, 2018, ... Jednak obawiałem się, że nie ogranę fali postów o grach, które już są, więc wolałem żeby spływały powoli od teraz w górę :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: alpha »

Wydaje mi się, że wystarczy grupowanie osobno każdego roku pogrubioną czcionką, tak jak w tym momencie zrobiłeś to 3 razy:
2019
Zapowiedzi
Crowdfunding
Wtedy każdy sam będzie w stanie zaglądając do odpowiedniego "roku" określić jak bardzo nowa jest nowa gra :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

Właśnie znalazłem informację, że Lacerta wyda w przyszłym roku Spirit Isalnd. Osobiście czekam z niecierpliwością!
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: manicminer »

Giermek pisze: 27 paź 2019, 15:36 Właśnie znalazłem informację, że Lacerta wyda w przyszłym roku Spirit Isalnd. Osobiście czekam z niecierpliwością!
Sorry ale ta gra ma dużo ikon. Chyba jedyna rzecz do przetłumaczenia to instrukcja.

Dodam od siebie:
Machina Arcana - do kupienia w oficjalnym sklepie, grudzień 2019.
Zombicide 2 ed. KS. Trwa kickstarter. 2020
Runaljod KS, trwa kickstarter, 2020
Dawn of madness KS, kickstarter zaczyna się w połowie listopada, premiera 2020?
The Folklore KS, dodatek koniec 2020.
Altar quest KS, do zamówienia na 3trolle, premiera w połowie 2020.
Oathsworn KS, trwa kickstarter, 2020.
Village Attacks KS, dodatek, trwa KS, 2020
Sword & sorcery KS, dodatek, połowa 2020,
Sword & sorcery PL, 2019 (teraz jakoś)
Glomhaven PL, 2019.
Anachrony KS, dodatek, 2020
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 501 times
Been thanked: 174 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: nimsarn »

Zaraz pewnie dostanę bana, ale co mi tam...
Idea tematu jest ciekawa - tzn. stworzyć bazę gier koop.
Ale po co wyważać otwarte drzwi. Na BGG funkcjonuje opcja Advancet Search tam w zakładce wystarczy oznaczyć podopcję/okienko : Game mechanik -> Cooperative Game, przedtem ustawić rok publikacji i wszystko się ukazuje. A jeśli chodzi o polskie wydania to wystarczy sprawdzić listę wydawnictw albo wersję gry :roll:
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowe gry kooperacyjne

Post autor: Giermek »

To odpiszę na oba wpisy:
manicminer pisze: 28 paź 2019, 10:36 Sorry ale ta gra ma dużo ikon. Chyba jedyna rzecz do przetłumaczenia to instrukcja.
nimsarn pisze: 28 paź 2019, 12:05 Ale po co wyważać otwarte drzwi...
Wygląda na to, że ja po prostu reprezentuję grupę mniej rozgarniętych planszówkowiczów :) Lubię jak nawet proste instrukcje na kartach są po polsku i lubię mieć informacje o grach, które mnie interesują, na polskojęzycznym forum, bez klikania (choć, nimsarn, jak już podałeś przepis, to pewnie będę z niego korzytał). Stąd moje pytanie z pierwszego postu: Jeśli są ludzie, tacy jak ja, to możemy sobie nawzajem pomóc. A pomoc bardziej doświadczonych też chętnie przyjmę :)
ODPOWIEDZ