Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: bobule »

No właśnie, jak to z tym jest. Wyprzedawane są gry głównie średnie, czy może i w takim zalewie tytułów czasami uda się znaleźć grę dobrą, bądź bardzo dobrą?

I czy gry z takich promocji są u was w ogóle grane? A może po prostu traktujecie je jako coś co się świetnie przyda "na prezent" dla kogoś mniej wtajemniczonego w planszówki?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: kwiatosz »

Takie złoto można trafić na wyprzedażach, że bajka - ale nie są to evergreeny w stylu Ticketa czy Food Chain Magnate, tylko raczej rzeczy, które z różnych powodów na danym rynku nie siadły.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Fuser.exe »

Jest sporo, najlepszy przykład to Lorenzo il Magnifico za jakieś 50-60zł.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Halloween »

bobule pisze: 10 sie 2019, 14:15 No właśnie, jak to z tym jest. Wyprzedawane są gry głównie średnie, czy może i w takim zalewie tytułów czasami uda się znaleźć grę dobrą, bądź bardzo dobrą?
Poniżej średniej. Przez sklepy wyprzedawane sa gry poniżej średniej.
Na grę uznaną z dobrą opinią jak jest rabat 30% to juz dobrze.

Nie mówiąc o ofertach prywatnych - tu rzadko kiedy ktoś chce coś sprzedać za wyraźnie mniej niż połowe co kupił - nawet jak jest słabe.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: rastula »

dla każdego perełka oznacza coś innego i tyle w temacie :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Halloween »

rastula pisze: 10 sie 2019, 14:36 dla każdego perełka oznacza coś innego i tyle w temacie :)
>7.4 na bgg, chyba możemy tak przyjąć
coś w pierwszej 120 czy 150 na bgg
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Gizmoo »

Halloween pisze: 10 sie 2019, 14:32 Poniżej średniej. Przez sklepy wyprzedawane sa gry poniżej średniej.
Na grę uznaną z dobrą opinią jak jest rabat 30% to juz dobrze.
Głupotki Halloween piszesz i to jak zwykle podparte zerową znajomością tematu. Gdybyś wysilił się choć trochę i poszperał jakie tytuły były wyprzedawane w dużych sklepach planszówkowych na przestrzeni ostatnich kilku lat, to mógłbyś mieć choć blade pojęcie dlaczego prowadzi się wyprzedaże i dlaczego robione są czasem duże promocje na dany tytuł. A te wynikają z poniższych powodów:

1. Zapełniony magazyn sklepu. Magazyny mają ograniczoną powierzchnię składowania. Przede wszystkim muszą mieć miejsce na nowości wydawnicze, których obecnie jest zatrzęsienie. Jeżeli jakiś tytuł jest w zbyt dużych ilościach magazynowych, to musi zostać wyprzedany, nawet po kosztach, bo brak miejsca na nowe tytuły jest zwyczajnie katastrofą finansową dla każdego sklepu. Utrata płynności finansowej może dzisiaj postępować bardzo szybko. A pamiętajmy, że konkurencja na rynku jest olbrzymia. Jeżeli ktoś nie może zakupić nowego tytułu w naszym sklepie - to przy obecnym wyborze ofert - zwyczajnie zrealizuje zakup w konkurencyjnej firmie. Pełny magazyn rewelacyjnych tytułów, ale starszych - to szybka droga do kłopotów.

2. Duży stan magazynowy danego tytułu, owszem - wynika czasem z błędnego oszacowania sprzedaży, ale dużo częściej wynika ze słabego marketingu wydawcy/dystrybutora. I tutaj mieliśmy kilka przykładów, w których wybitne tytuły zalegały na półkach, bo wydawca położył przysłowiową "pałkę" i nie zainwestował w marketing, licząc na to, że tytuł sprzeda się sam dzięki swojej jakości i marketingowi szeptanemu. Branża filmowa potwierdziła to dobitnie i obecnie w promocję inwestuje się dużo więcej niż w samą produkcję. Wystarczy spojrzeć na filmy Vegi, gdzie budżet promocyjny często kilkunastokrotnie przekracza ten wydany na produkcję filmu. To są grube miliony złotych (Papryk w jednym z wywiadów stwierdził, że na promocję ostatniego swojego filmu wyłożył ponad 20 milionów złotych).

I z każdym produktem - w tym grami planszowymi - jest tak samo. Bez skutecznej kampanii promocyjnej - ani rusz. Nie da się osiągnąć odpowiednio wysokich wyników sprzedażowych bez nakręconego hype'u i bez rozkręconej machiny promocyjnej. Wybitna jakość i wysokie oceny, nie podparte reklamą - nie spowodują, że produkt będzie sprzedawał się jak ciepłe bułeczki.

3. Jeżeli już jesteśmy przy "jakości", to zazwyczaj wysokimi wynikami mogą pochwalić się gry łatwe, przystępne, familijne dla których rynek jest nieporównywalnie większy niż dla ciężkiego euro. Splendor to totalny średniak i jego popularność wynika właśnie z przystępności. Możemy więc się kłócić, czy Ticket to Ride to tytuł lepszy od Terraformacji Marsa, ale to właśnie Terraformacja była ostatnio na promocjach w Tesco, więc tutaj cała twoja teoria, że "Przez sklepy wyprzedawane są gry poniżej średniej", właśnie legła w gruzach...

Anyways... Na promocjach i wyprzedażach zakupiłem:

Marco Polo, Grand Austria Hotel, Lorenzo il Magnifico, The Godfather, Cry Havoc - które uważam za gry wybitne.

Deadwood, Szczęść Boże, Słup Ognia, Kakao, Wodny Szlak, Legendarni Wynalazcy, Skyway Robbery, Karciane Zamki Burgundii - które uważam za gry bardzo dobre.

Kilka gier które uważam za świetne, kupiłem w normalnych cenach, ale dopiero później objęła je promocja:
Via Nebula, Outlive, Santiago de Cuba, Ulm, Odkrycia.

I nie zapominajmy, że w sklepach w promocyjnych cenach były wyprzedawane takie perełki jak:
Lewis & Clark, Tajniacy, Mombasa, a nawet - choć większość już nie pamięta - Chaos w Starym Świecie, które swego czasu jeden sklep wyprzedawał w cenie 115 zł.

Mógłbym długo wymieniać, ale nie chce mi się teraz szukać. No i nasz ryneczek jest malutki w porównaniu do Niemiec, czy Stanów Zjednoczonych. Zadaj sobie choć trochę trudu, drogi Helloween, żeby wejść na stronę dwóch największych sklepów planszówkowych i zobacz sobie jakie tam są promocje i jakie tam są ceny na niektóre tytułowe "perełki". Na brytyjskim i amerykańskim Amazonie, są czasem wyprzedawane takie tytuły, że głowa może rozboleć.

Więc odpowiadając na pytanie założyciela topicu - Tak, można znaleźć na wyprzedażach prawdziwe perły. Trzeba tylko szukać i szybko podejmować decyzję. Wykonać odrobinę pracy, zadać sobie trochę trudu.

Ja wiem, że łatwiej jest założyć temat na forum i oczekiwać, że wszystko zostanie podane nam tacy. A w tym duże doświadczenie ma Helloween, choć mam wątpliwości, czy wyciąga odpowiednie wnioski.... :lol:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: seki »

Prawie wszystkie które wymienił Gizmoo sam też kupiłem na wyprzedażach. Oprócz tego Troyes, Szklany szlak, Pan Lodowego Ogrodu, Blueprints, Ghost Stories, Santa Maria, Stawka większa niż życie, Blueprints, Flickem up, Pandemia lekarstwo, Ciężarówką przez galaktykę, Klub utracjuszy... Wszystkie uznaje za bardzo dobre, oprócz tego trochę słabszych ale również niezłe jak Smallworld, Patchwork, Times up, Dolina kupców, W roku smoka.

Na wyprzedażach można kupić wiele nawet genialnych tytułów, które nie rzadko trafiają do własnej topki (u mnie to Marco Polo i Troyes) tylko trzeba wiedzieć co kupić a nie kupować wszystko jak leci byle skorzystać z wyprzedaży.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Koziełło »

U mnie z tytułów wyprzedazowych grane są non stop na przykład W roku smoka, Marco Polo - gry znakomite. Nie zdążyłem jeszcze rozpakować Mombasy, ale wiem, że też będzie częstym gościem na stole. Grand Austria Hotel i Troyes zakupiłem jeszcze przed wyprzedażami, ale gdybym tego nie zrobił, nie zastanawiałbym się zbyt długo. Pamiętam też czasy pewnego sklepu na "G", w którym były często rewelacyjne promocje dnia... Sporo tam zakupiłem :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: bobule »

Gizmoo pisze: 10 sie 2019, 15:30 Więc odpowiadając na pytanie założyciela topicu - Tak, można znaleźć na wyprzedażach prawdziwe perły. Trzeba tylko szukać i szybko podejmować decyzję. Wykonać odrobinę pracy, zadać sobie trochę trudu.

Ja wiem, że łatwiej jest założyć temat na forum i oczekiwać, że wszystko zostanie podane nam tacy. A w tym duże doświadczenie ma Helloween, choć mam wątpliwości, czy wyciąga odpowiednie wnioski.... :lol:
Akurat nie liczyłem zakładając temat, na podawanie na tacy. Raczej liczyłem na dyskusję, czy te promocje serio są wartościowe, a gry wyprzedawane przez pół roku po 30 zł na prawdę trafiają na stół ;)

Osobiście śledzę różne promocję już od dłuższego czasu. Sam skusiłem się na Festiwal lampionów, ale się nie przyjął. Kingdomino było mega wyprzedawane swojego czasu i też u nas nie siadło (ale tu zgodzę się, że to jest dobra gra i sam nie wiem, czemu się nie spodobała ;) ). Trafiło do nas też Serce smoka, które też było w niskich cenach (było systematycznie grane), czy Ulm (akurat nie z promocji i w sumie nie wiem czemu się pozbyłem, bo jednak gra jest dobra) o.O

Widziałem też, że znajomy zachęcony mega niskimi cenami kupił parę tytułów, a potem i tak w nie nie zagrał (w sumie nie dziwię się, bo raczej Termity, czy "Twardy orzech do zgryzienia" to nie są jakieś wybitne gry :P ). Z wysypu tych gier "promocyjnych" kupił "Galaxy truckera" i zagrał w niego po pół roku, a przecież to taka fajna gra ;) Także ciężko tu szukać jakiejś logiki :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Gizmoo »

bobule pisze: 10 sie 2019, 17:35 Akurat nie liczyłem zakładając temat, na podawanie na tacy.
Może niezbyt trafnie dobrałem słowa. Bo to była akurat uwaga do Helloweena. Zakłada nowe wątki, często bez większej refleksji, nie próbując wcześniej poszukać odpowiedzi u wujka Google. W tym przypadku zwyczajnie poirytowała mnie trochę jego odpowiedź na twój pierwszy post. ;)

P.S. Zapomniałem o Troyes, Wysokim Napięciu, Szklanym Szlaku i jeszcze kilku innych klasykach planszowej roz(g)rywki wyprzedawanych za połowę ceny. A były jeszcze takie perełki jak For Sale, czy karciane Filary Ziemi, obydwie w cenie 19,90.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: seki »

bobule pisze: 10 sie 2019, 17:35
Gizmoo pisze: 10 sie 2019, 15:30 Więc odpowiadając na pytanie założyciela topicu - Tak, można znaleźć na wyprzedażach prawdziwe perły. Trzeba tylko szukać i szybko podejmować decyzję. Wykonać odrobinę pracy, zadać sobie trochę trudu.

Ja wiem, że łatwiej jest założyć temat na forum i oczekiwać, że wszystko zostanie podane nam tacy. A w tym duże doświadczenie ma Helloween, choć mam wątpliwości, czy wyciąga odpowiednie wnioski.... :lol:
Akurat nie liczyłem zakładając temat, na podawanie na tacy. Raczej liczyłem na dyskusję, czy te promocje serio są wartościowe, a gry wyprzedawane przez pół roku po 30 zł na prawdę trafiają na stół ;)

Osobiście śledzę różne promocję już od dłuższego czasu. Sam skusiłem się na Festiwal lampionów, ale się nie przyjął. Kingdomino było mega wyprzedawane swojego czasu i też u nas nie siadło (ale tu zgodzę się, że to jest dobra gra i sam nie wiem, czemu się nie spodobała ;) ). Trafiło do nas też Serce smoka, które też było w niskich cenach (było systematycznie grane), czy Ulm (akurat nie z promocji i w sumie nie wiem czemu się pozbyłem, bo jednak gra jest dobra) o.O

Widziałem też, że znajomy zachęcony mega niskimi cenami kupił parę tytułów, a potem i tak w nie nie zagrał (w sumie nie dziwię się, bo raczej Termity, czy "Twardy orzech do zgryzienia" to nie są jakieś wybitne gry :P ). Z wysypu tych gier "promocyjnych" kupił "Galaxy truckera" i zagrał w niego po pół roku, a przecież to taka fajna gra ;) Także ciężko tu szukać jakiejś logiki :D
Sam widzisz... Te tytuły, które wymieniłeś w większości rzeczywiście są przeciętne. Jak w każdej branży trzeba wiedzieć co i w jakim celu się kupuję aby nie wtopić kasy w wyprzedawane crapy. To, że te są wyprzedawane to jasne, ale nie można postawić tezy, że dobre tytuły nie trafiają na wyprzedaże bo to nie jest prawdą.
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: emka »

Nie zapominajmy o Spartakusie, który też był swego czasu wyprzedawany, a to świetna gra i często widuję ją w różnych "top" :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: rastula »

nikt nie wymienil jeszcze Pulsar 2048, Space Alert...obie gry w swoich gatunkach doskonałe...

z klasyków ostatnio to jeszcze A house divided i Princes of the renesance...ale to w DE (po 10 euro za sztukę).


w tej chwili przyrosty w mojej kolekcji (a kupuję gry, które wiem, że są dobre) generują w 2/3 wyprzedaże...po prostu nie napalam się już tak bardzo na hype i plastik...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: awawa »

Kiedyś kupiony Gears of Wars w wyprzedaży - jak teraz sprawdziłem za 134zł. Najczęściej grany tytuł który dostarczył kilka razy więcej fanu niż niektóre znacznie droższe produkcje. Ale jeśli chodzi o gry z wyprzedaży to chyba wyjątek potwierdzający regułę, iż perełki raczej się tam nie zdarzają. Pomijam tytuły, które nawet jeśli były w jakiś niewielkich promocjach to wcale nie można tego nazwać wyprzedażami, gdyż zyskały później na wartości tylko z powodu niedostępności.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Leser »

Mało kto dziś pamięta, ale pierwsze polskie wydanie Galaxy Truckera (od Albi) można było kupić za 40 zeta! Sporo ładnych planszówkowych prezentów wręczyłem w tamtym czasie ;P
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: feniks_ciapek »

Podstawkę "Wiarusów" można było swego czasu kupić za 15. A to całkiem przyzwoity filler-koop na większą liczbę graczy. "W Roku Smoka" - nie pamiętam, czy ktoś wymieniał, ale to też dobra gra. Obie mogą nie pasować szerszej publiczności, ale jako gry na pewno stoją o klasę wyżej od większości rzeczy na wyprzedażach.

Więc tak, perełki istnieją, tylko trzeba w tym lamusie pogrzebać :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Halloween »

Nie zgadzam się z kategorycznym stwierdzeniem, że perełki (rozumiane jako hity wartościowe w pieniądzu) trafiaja się na wyprzedażach w Polsce. Wyprzedaż rozumiana jako przynajmniej 50% rabatu od MSRP.
To tak jak powiedzieć, że banknoty leżą na ulicach.

Gdzieś jakieś leżą ale trzeba być we właściwym miejscu i o właściwym czasie, szansa 1:500 na 2godziny szukania. Polecam wątek na tym forum "oferty Nie do przegapienia" tworzony przez forumowiczów przeczesujących sklepy internetowe mających dużo większe możliwości znalezienia czegoś niż pojedyncza osoba. Tytułów pokroju Gloomhaven czy Mage Knight tam W Ogóle nie znajdziecie - a nawet jeżeli jakiś tytuł ma ponad 7 na bgg to na tej wyprzedaży jest może z 5 egzemplarzy. Mi się zdarzało w coś kliknąć na 2 dzień od publikacji posta przez użytkownika i już cena była inna.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: Gizmoo »

Halloween pisze: 11 sie 2019, 13:50 Tytułów pokroju Gloomhaven czy Mage Knight tam W Ogóle nie znajdziecie
Widziałeś gdzieś wyprzedaże aut Lamborghini i Bugatti? Daj znaka, bo za 50% ceny chętnie kupię. :lol:

A skoro jesteśmy przy autach, to skończ proszę autokompromitację...
Halloween pisze: 11 sie 2019, 13:50 perełki (rozumiane jako hity wartościowe w pieniądzu)
Radzę następnym razem (zanim rozpoczniesz pisanie), przeczytać post autora wątku:
bobule pisze: 10 sie 2019, 14:15 Wyprzedawane są gry głównie średnie, czy może i w takim zalewie tytułów czasami uda się znaleźć grę dobrą, bądź bardzo dobrą?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: rastula »

gier, które Helloween uważa za perełki nie ma na wyprzedażach... czego nie rozumiecie? :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: kelvar »

Tajniaków (bgg 7.7) kupiłem po 15 zł i po 20 zł najtaniej (mam chyba nawet jakąś paczkę spakowaną w folię - trzymam parę sztuk gier na szybkie prezenty/nagrody itp. - bardzo mi się to przydaje:)).

7 cudów świata (7.8) - coś koło 50-60 zł (nie pamiętam...), Colt Express (7.0) - 50 zł, Smallword: Podziemia (7.3) - 50 zł (było tego pełnoooo...) itp. itd. - nie chce mi się szukać, ale na pewno Domek, Splendor, Kakao (z dodatkiem), Ogródek (tak... trafia do mnie na stół:), Tekanoko i kilka innych nowych tytułów... Więc naprawdę da się trafić coś w wyprzedaży (nie koniecznie na "last minute" - bo takie rzucanie kilku egzemplarzy to inna sprawa.

Teraz mam z 4-5 gier do "ogrania" w kolejce właśnie z dużych wyprzedaży (dwie mi znajomi kupowali i odbierałem z zupełnie innego miasta "przy okazji").
Fakt - głównie są to wyprzedaże w marketach i sklepach z grupy merlin. Fajne oferty też kojarzę robił właśnie sklep na "G" (Gronek - nie wiem czy o ten sam chodziło w jednym z poprzednich postach :P), ale już nie działa i kojarzę, że nigdy się na nic nie załapałem (z wyjątkiem munchkina, ale to chyba za chyba 40 lub 45 zł :P + dodatki jakieś...).

Wiadomo - jak coś się wyprzedaje i jest hitowe to niekoniecznie opłaca się robić wyprzedaże.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Czy istnieją "perełki" na wyprzedażach?

Post autor: EsperanzaDMV »

U mnie takie perełki (czyli jak to określił autor postu gry dobre lub bardzo dobre) też trafiają na stół. Jaipur (37zł), Kowale Losu (70zł), Lorenzo (70zł), Magazyn 51 (20zł), Pięć Klanów (120zł), SmallWorld: Podziemia (60zł), Vikings Gone Wild ze wszystkimi dodatkami (80zł), Wiertła, skały, minerały (40zł) - wszystko gry kupione na wyprzedażach, a które często trafiają na stół i są naprawdę dobre.

Także w zależności od definicji perełki, to takie dobre czy bardzo dobre gry się zdarzają. U mnie to wygląda najczęściej tak, że mam listę gier na radarze i jeśli coś się z tej listy pojawia się w sensownych cenach, to po prostu kupuję. Warto po prostu mieć wcześniej przygotowaną listę "dobrych gier", by nie dać się ponieść wyprzedaży i nie kupić czegoś, co będzie po prostu zalegać na półce.
ODPOWIEDZ