Jaka to gra? - stara gra o indianach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
secretpoiint
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2019, 09:43

Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: secretpoiint »

Cześć,

Jestem nowa na forum i pisze tutaj ponieważ od jakiegoś czasu trapi mnie jedna gra w którą grałam w dzieciństwie i nie mam pojęcia jak się nazywała. Nie wiem czy to jest dobre miejsce na forum do zadania takiego pytania ale nie znalazłam innego działu.
Gra jest dosyć stara, wydana około roku 2000 albo i wcześniej, może nawet o wiele wcześniej ponieważ grali w nią moi starsi kuzyni. Typowa planszówka, rzucanie kostką i przesuwanie pionków wzdłuż ścieżki 'indiańskiej'. Celem gry było ukończenie całej ścieżki przed innymi graczami po drodze której napotykalismy przeszkody - można było wejść na takie pole które cofało nas do początku gry. Pamiętam dobrze ze gra była w klimatach Indian, jakichś plemion. Były tam też takie karty z takimi piórami, nie mam pojęcia czy służyły one do losowania jakichś zadań czy też po prostu stanowiły jakieś dodatkowe punkty.

Jeżeli ktoś kojarzy ten tytuł proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: citmod »

secretpoiint pisze: 12 sie 2019, 09:55 Typowa stereotypowa planszówka, rzucanie kostką i przesuwanie pionków wzdłuż ścieżki...
Poprawiłem twoją wypowiedź
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: kisiel365 »

Tak. Grałem w to. Takie grzybobranie w klimacie Indian. Tuż przed końcem można było zostać uwięzionym i nie wyszło się, nim ktoś nie odblokował. Wydanie stare jak eurobiznes. Zaraz piszę do znajomych, żeby mi powiedzieli tytuł.

Wielkie łowy.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
secretpoiint
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2019, 09:43

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: secretpoiint »

Niestety z tego co widzę to nie to. Wielkie łowy to nie gra w klimacie Indian :)
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: kisiel365 »

No właśnie jak szukam grafik na google to wyskakuje inna gra, ten obrazek też nie do końca, ale już bliżej. Chyba bardziej nie pomogę w tej kwestii. Ale pamiętam, że te karty dawały wydarzenia dobre lub złe, więc z tym uwięzieniem to chyba po prostu zły traf był. Wszystko bardzo losowe.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
nikusiax3
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2019, 18:24

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: nikusiax3 »

Jedyna gra w klimacie indiańskim jaka mi się nasuwa to APACZE I KOMANCZE....
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: Chizu »

Była gra planszowa, losowa, ale bez kart, o tytule "Western", wydana prawdopodobnie pod koniec lat 90. Celem gry było dotarcie pierwszemu do końca trasy, a pół było i ile dobrze pamiętam 100. Na mapie były czerwone (złe) i zielone (dobre) pola, w tych "wydarzeniach" występowali też Indianie. Tak jak wspomina secretpoiint, było tam pola cofające i przesuwające do przodu, ale żeby na sam początek gry, to nie ;) Jeśli myślisz, że to ta gra, mogę jej poszukać i wysłać zdjęcia, ale brak kart chyba ją dyskwalifikuję. Pamiętam jeszcze, że w instrukcji były szczegółowo opisane bronie palne używanie w czasach "dzikiego zachodu".
nikusiax3
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2019, 18:24

Re: Jaka to gra? - stara gra o indianach

Post autor: nikusiax3 »

Znalazłam dziś podobną tematycznie grę, tylko z piratami a nie Indianami: WIELKA UCIECZKA

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ