Czarny piątek

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
rylik
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:38

Czarny piątek

Post autor: rylik »

Tak jak w temacie. Warto na niego czekać ?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czarny piątek

Post autor: kwiatosz »

Generalnie warto dożyć każdego kolejnego dnia. W kwestii wyprzedaży natomiast szału raczej nie będzie, zwłaszcza w Polsce, zwłaszcza w planszówkach.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Czarny piątek

Post autor: KurikDeVolay »

Ale z drugiej strony będzie można wyrwać jakieś perełki. Po cichu liczę na wyprzedaż Reykholdta który raczej nie sprzedaje się tak jak to miało być. I może Pulsara jeszcze taniej się wyrwie...
antygambit
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2019, 10:39
Been thanked: 2 times

Re: Czarny piątek

Post autor: antygambit »

To nie jest kraj dla czarno-piątkowców. W Stanach wychodzisz napchany, że kładąc się spać czekasz 365 dni z wypiekami na kolejny. U nas dostajesz dobble czy fasolki za 20% mniej i masz się cieszyć, że cię przyspawali do promocji. Ja co roku bojkot polskich sklepów i promowanie amerykańskich. Radykalne, ale skuteczne i etyczne. Kapitalizm, cóż.
Nie oglądam i nie czytam recenzentów, bo w mojej ocenie są w specyficznej formie "opłaceni". Żaden nie umie nawet zagrać 10 razy w dany tytuł, liczy się tylko klikbajt i kaska z gier od wydawnictw. Moja opinia.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Czarny piątek

Post autor: jakmis83 »

antygambit pisze: 31 sie 2019, 10:49 To nie jest kraj dla czarno-piątkowców. W Stanach wychodzisz napchany, że kładąc się spać czekasz 365 dni z wypiekami na kolejny. U nas dostajesz dobble czy fasolki za 20% mniej i masz się cieszyć, że cię przyspawali do promocji. Ja co roku bojkot polskich sklepów i promowanie amerykańskich. Radykalne, ale skuteczne i etyczne. Kapitalizm, cóż.
To kupuj w Stanach.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Czarny piątek

Post autor: Vito »

antygambit pisze: 31 sie 2019, 10:49 To nie jest kraj dla czarno-piątkowców. W Stanach wychodzisz napchany, że kładąc się spać czekasz 365 dni z wypiekami na kolejny. U nas dostajesz dobble czy fasolki za 20% mniej i masz się cieszyć, że cię przyspawali do promocji. Ja co roku bojkot polskich sklepów i promowanie amerykańskich. Radykalne, ale skuteczne i etyczne. Kapitalizm, cóż.
W zeszłym roku wyłapałem Mombasę za 56 pln z transportem (między kilkoma innymi tytułami). Można trafić na prawdziwe okazje, ale trzeba poświęcić troszku czasu.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Czarny piątek

Post autor: Arachion »

Warto obserwować rynek ale nie czekać na to, że ktoś da coś za pół darmo.

Jak jakiś produkt ma dużą marzę przez cały rok to w czarny piątek w Polsce może być taniej ale nikt nie wyciągnie z portfela i nie dołoży dychy do Twoich zakupów.
Gry planszowe mają swoje zasady i na przykład są najdrozsze przy premierze, potem jeżeli nakład był za duży do oczekiwań chętnych mogą być obniżki, warto obserwować.

Można co najwyżej czekać na kod rabatowy 5 procent w Black weekend ale czy te dwie dychy Cię ułożą żeby czekać z tą przygodą, która towarzyszy ogrywaniu nowej pozycji do listopada?

Okazje szukaj w sekcji "sprzedaż " często ktoś raz zagra i sprzedaje ciut taniej.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Czarny piątek

Post autor: AnimusAleonis »

rylik pisze: 31 sie 2019, 07:58 Warto na niego czekać ?
Powiem tak: zależy na co polujesz.

Nie oczekuj jakichś wielkich przecen na świeżych i popularnych tytułach. Okazji typu Azul za 50 pln, czy Podróż przez Śródziemie za 150 i tym podobnych nie znajdziesz.

Jeśli natomiast masz kilka starszych, może bardziej niszowych tytułów które chciałeś spróbować ale cena nigdy nie była taka byś chciał "zaryzykować" to tak warto poczekać na czarny piątek... lub ogólnie ten okres czasu. Można wtedy złapać ciekawe tytuły za relatywnie tanio. Ktoś wspominał Mombase i tego typu tytuły bardziej oczekuj na mocnych wyprzedażach. Ja na przykład w zeszłym roku złapałem w tym okresie Stawkę Większą Niż Życie z rozszerzeniem Cafe Rosa za jakieś 70 z dostawą, lub Bang the Dice Game z rozszerzeniem za jakieś 40 z dostawą.

Trzeba też dodać że są to zazwyczaj pojedyncze egzemplarze, lub bardzo małe ilości, i tak szybko jak się pojawiają tak i znikają, więc też osobiście nie planowałbym zakupów w tym czasie, na zasadzie że na pewno złapie się jakiś tytuł nawet jeśli pojawi się w dobrej cenie. Raczej radziłbym odłożyć sobie jakąś pulę na wydatki w tym okresie i łapać co wpadnie w oko.

Aha i taki mały tip: zamawiaj za pobraniem.
I licz się że zamówienia mogą być anulowane od tak. Sklepy często dostają więcej zamówień w dobrej cenie niż mają towaru itd i było dużo larum i bólów, że zamówienie anulowane, że czekać na zwrot pieniędzy trzeba itd itp.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ