Szukam starej gry karcianej!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Erlenth
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:31

Szukam starej gry karcianej!

Post autor: Erlenth »

Witam
Przypomniała mi sie ostatnio gra, którą jestem przekonana że posiadałam. Były to lata około 2005, była to gra nowa na tamte czasy. W zestawie byla talia kart którą na każdej karcie z jednej strony miała rysunek polskiego powiedzenia lub przysłowia i trzeba było z tego obrazka zgadnąć co to za zdanie, które chyba bylo napisane z drugiej strony. Na większości rysunków byla jedna postac chłopca, np siedział na języku co miało oznaczac "mieć coś na koncu języka". Gra miala śliczna grafikę rysownika oraz skierowana była raczej do średniej grupy wiekowej. Opakowanie było kwadratowe, jasno miętowe - turkusowe w pudełku jak planszówka.

Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc bo przeszukując internet nie trafiam na nic innego poza Dixitem.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Szukam starej gry karcianej!

Post autor: mbuka »

Może to po prostu ten quiz o przysłowiach? http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wsz ... ystko.html
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Szukam starej gry karcianej!

Post autor: MichalStajszczak »

Trop prawdopodobnie właściwy, ale podlinkowana gra to quiz "Wiem wszystko". Quiz o przysłowiach wyglądał tak
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Szukam starej gry karcianej!

Post autor: mbuka »

Tak, chodziło mi o ten quiz o przysłowiach, ale zauważyłem, że Granna wydała nowszą grę z tymi samymi ilustracjami, a pudełko ma kolor turkusowy (chyba), więc to ją wrzuciłem. Z drugiej strony nowsza wersja mogła nie istnieć w 2005 roku.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Szukam starej gry karcianej!

Post autor: MichalStajszczak »

Quiz o przysłowiach był w sprzedaży do roku 2007, a Wiem wszystko chyba od 2011, tak więc jeżeli chodzi o quiz Granny, to w 2005 musiał to być ten pierwszy. Nie zgadza się tylko informacja o kwadratowości pudełka.
Erlenth
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:31

Re: Szukam starej gry karcianej!

Post autor: Erlenth »

Niestety to nic z tej serii :( wydaje mi się że wydawca nie była znana firma, obrazki były ręcznie rysowane z chłopcem jak " ach ten Andy". Już zaczynam wierzyć że mi sie to przyśniło... :(
ODPOWIEDZ