Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci?/ Stosunek exgraczy do MtG

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Goldberg »

Kolejny genialny i majacy wywolac “kontrowersje” temat naszego “ulubionego” autora...
No wiec kochany wiekszosc z forumowiczow tutaj raczej nigdy nie wyrzucila zadnej gry bo kupili ja za wlasne ciezko zarobione pieniadze.
Wiec also te gry zalegaja im w pudlach na strychu, albo oddali komus/gdzies.
Nikt normalny gier nie wyrzuca
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9420
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: MichalStajszczak »

Goldberg pisze: 08 wrz 2019, 17:33 Nikt normalny gier nie wyrzuca
Ani nie zakłada takich wątków :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Goldberg »

Kolega Halloween jest osoba nie przejmujaca sie niczym, to wolny duch forum, taki rebel bez powodu :lol: :wink:
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Halloween »

Zadnej historii o tym jak ktos w Sylwestra 1995 wywalil komplet Magii i Miecza?

Ciekawe czy tak ekologiczni rzeczywiscie jestescie jak piszecie. No i czy polowa tego forum ma zawalone planszowymi gratami male mieszkanie. Chyba, ze wciskacie komus zeby on to za tydzien wywalil ta swieta tekture.

Ale z tym sklepem charytatywnym ciekawe. Oni tracili by czas na liczenie tego? Kiedys chcialem dac takie porzadne puzzle, sam to nawet przeliczylem ale nie wiem czy to wykorzystali.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: c08mk »

Halloween pisze: 08 wrz 2019, 19:04 Zadnej historii o tym jak ktos w Sylwestra 1995 wywalil komplet Magii i Miecza?
...
Magię i Miecz oddałem kumplowi jak stwierdziłem, że gra skończyła swój żywot :lol:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: maciejo »

Ja nic nie wyrzucam, eBay łyka wszystko 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: malpka »

maciejo pisze: 08 wrz 2019, 19:28 Ja nic nie wyrzucam, eBay łyka wszystko 8)
To też mi łyknie? :twisted:
https://boardgamegeek.com/boardgame/16276/piss-artist
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Yavi »

Halloween pisze: 08 wrz 2019, 19:04 Ale z tym sklepem charytatywnym ciekawe. Oni tracili by czas na liczenie tego? Kiedys chcialem dac takie porzadne puzzle, sam to nawet przeliczylem ale nie wiem czy to wykorzystali.
Założenie jest takie, że przyjmują towary kompletne i w dobrym stanie. Gry można też oddać np. do domu dziecka.
Rollmoll
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:24
Lokalizacja: Zielona Góra- w tym momencie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Rollmoll »

Halloween pisze: 08 wrz 2019, 19:04
Ciekawe czy tak ekologiczni rzeczywiscie jestescie jak piszecie.
Proszę Cię, nie jestem ekologiczny, jeżdżę starym dieslem (choć wczoraj czytałem całkiem rozsądny raport, że to nie one tak smrodzą). Bardziej zgodny z przyjętą filozofią, w której od "mieć" wolę napakować głowę wrażeniami. I im mniej śmieci w zasięgu wzroku tym przyjemniejsze mam te wrażenia.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: kwiatosz »

Ja wyrzuciłem Jungle Speed z dodatkiem, kilka talii Brawl, jeszcze jakaś drobnicę. Razem z szafką w której były - wszystko przepleśniało na wylot. Taki urok zostawienia kolekcji na kilka lat bez nadzoru.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Ardel12 »

Jedyne gry trafiające u mnie na śmietnik to te z serii Exit a w dawnych czasach to samoróbki lub gry z Kaczora Donalda, które się rozleciały z czasem.

Też preferuję sprzedanie/oddanie gier. Nie widzę sensu w marnowaniu produktu, który komuś może się przydać.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 95 times
Been thanked: 94 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: mluckner »

Ponieważ powtarzają się głosy o wyrzucaniu gier z serii Exit to podzielę się swoim pomysłem na ich zagospodarowanie po przejściu gry.

Komponenty, które nie zostały zniszczone, wykorzystałem do zrobienia Escape Room na urodzinach córki (szkoła podstawowa). Wybrane zagadki z pierwszych trzech części serii rozparcelowałem po kopertach, a dzieciaki musiały je odszukać. Prosta aplikacja pozwoliła na wpisywanie kodów uzyskanych z rozwiązania zagadek, aby uzyskać wskazówki, gdzie szukać kolejnych kopert.

Także nie wyrzuciłem żadnej gry do śmieci. Nawet jednorazowej.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Goldberg »

Swoją drogą widziałem gdzieś chyba na bgg fajny kolarz zrobiony z pandemii legacy....
Do powieszenia w games roomie, jeśli ktoś ma, jak najbardziej
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: kwiatosz »

Kto w games roomie trzyma rower??
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Andy »

To musiał być kolarz z Wielkiej Pętli.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: AnimusAleonis »

kwiatosz pisze: 10 wrz 2019, 09:11 Kto w games roomie trzyma rower??
Andy pisze: 10 wrz 2019, 09:32 To musiał być kolarz z Wielkiej Pętli.
I see what you did there :D
:lol: :lol: :lol:

Ale tak na serio też widziałem to o czym Goldberg mówił, i na prawdę fajnie to wygląda.
*** UWAGA: Na zdjęciach, wczytując się, są spoilery danych kampanii ***
Tutaj z Pandemic Legacy: LINK LINK
A tu z Charterstone: LINK LINK

Te mapy imponująco wyglądają, i ogólnie bardzo fajny pomysł jako taki "conversation piece" by powiesić tam gdzie się gra ("a pamiętacie kiedy w trzecim scenariuszu..."). Ostatnio nie gramy w cale w legacy ale następnym razem zachowamy "pozostałości" i może podejmiemy się czegoś takiego :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: c08mk »

Na forum mamy temat top Dungen Crawlerów czy top gier Solo to może kolega Halloween pozbierałby tytuły wymienione w tym temacie i w pierwszym poście zrobiłby top Trash games? :D
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: AnimusAleonis »

c08mk pisze: 10 wrz 2019, 10:09 ... i w pierwszym poście zrobiłby top Trash games? :D
Chyba raczej “Top Games in My Trash” :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: kastration »

Gier nie wyrzucam - prawie na śmieci trafił Olympos - ale sporą część komponentów wykorzystałem do własnych pomysłów growych. Wyrzucam za to niektóre wypraski, trudno mi teraz z pamięci podać przykłady, bo straciłem rachubę przez lata, a i wydawcy są jakby praktyczniejsi w modelowaniu wyprasek (zwłaszcza w grach euro), ale kilka bezsensownych przykładów widziałem i trzeba było wyrzucić. Wyrzucam też czasem pudełka od gier, ale tylko te wyjątkowo niefortunne. Jak dodatek do Nations, który ma prawie pół metra długości, jest z cieniutkiego papieru, stado much by go wgniotło jakby usiadło, a zajmował miejsce i szpecił krajobraz swoją nieregularnością i wgnieceniami od oddziaływania cząstek powietrza, które omyłkowo na nim "usiadły". Nawet najgorsza gra może się chyba jednak przydać komuś, najwyżej z nudów usiądzie i cóż, może coś go zainteresuje, gusta są różne, tak samo jak poziom zaawansowania planszówkowego.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Halloween »

kastration pisze: 10 wrz 2019, 10:38 Nawet najgorsza gra może się chyba jednak przydać komuś, najwyżej z nudów usiądzie i cóż, może coś go zainteresuje, gusta są różne, tak samo jak poziom zaawansowania planszówkowego.
Chyba jednak :) Bardziej chyba. Ludzie teraz maja malo czasu i bardzo go cenia/przeliczaja na kase a rozrywek jest w brod.

Nie to, ze promuje wyrzucanie bo to oczywiscie marnotrawstwo. Jest tez nieekologiczne pozbywanie sie gier bo na ich miejsce kupisz raz dwa nowe. A jak zawalisz sie starymi gratami to ci sie nowosci odechciewa bo nie ma miejsca fizycznie.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: AnimusAleonis »

Halloween pisze: 10 wrz 2019, 10:54 Chyba jednak :) Bardziej chyba. Ludzie teraz maja malo czasu i bardzo go cenia/przeliczaja na kase a rozrywek jest w brod. ...
Ja rozumiem że może Ty i całe Twoje otoczenie to tylko ośmiorniczki, bezę wyłącznie łyżeczką, książki za darmo dają, gotowanie to hobby, i byłby „obciach” grę która się nie podoba dać koledze, ale zanim zaczniesz pisać takie rzeczy, że gry poniżej Twoich sztandarów się nikomu nie przydadzą i tym podobne, weź na przykład odwiedź pobliski oddział Caritas, i porozmawiaj tam z ludźmi, tymi którzy pomagają i tymi którym pomagają, bo to co piszesz jest po prostu oderwane od rzeczywistości.

- i tak na marginesie, to że „chyba” się przyda jest i tak lepsze niż na śmietnik bo tam to na pewno nikomu się nie przyda -

Większość z nas, w zależności od wieku oczywiście bo ile Ty masz lat nie wiem, dorastała grając w dzieciństwie w planszówki które teraz są oceniane jako „słabe”, z ocenami około 5 na BGG, bo innych po prostu nie było, ani robionych ani dostępnych, ale i tak się świetnie bawiliśmy. I uwierz dla dziecka z rodziny której się nie powodzi dobrze, które nigdy nie miało czegoś takiego jak planszówka, nawet taka poniżej Twoich lotnych standardów będzie czymś cenionym i wyjątkowym.

Chyba że to co na prawdę chcesz powiedzieć to: „jestem za leniwy/egoistyczny/rozpuszczony/itd by się wysilać i poświęcać czas by grę która mi się nie podoba sprzedać czy oddać komuś, i wole po prostu taką wyrzucić”
I jeśli tak to to po prostu powiedz, każdy przecież może robić ze swym mieniem co chce, a nie wysysaj z palca co to jakieś powody dlaczego nie ma sensu niczego innego robić z grą która się nie podoba niż ją wyrzucić.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: kwiatosz »

Skoro pora na wyznania :wink: Ja prawie nie sprzedaje gier, bo przeliczanie wszystkiego mnie bardzo zniechęca (TI3 zajęło mi 43 minuty...). Przy oddawaniu za darmo tym bardziej nie mam weny, więc otwarte pudełka mu zalegają, a na Emaus oddawalem tylko zafoliowane.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Blue »

Jak nie macie co zrobić z grami i nie chcecie chodzić do caritasu(choć polecam) to można poszukać inicjatyw takich jak np tutaj:
https://www.facebook.com/groups/2061137844200629/

Sam sprzedałem tam grę Exalted: Legacy of the Unconquered Sun, której tu nikt nie chciał kupić(a wystawiałem chyba za 60zł), poszła do fana tego uniwersum za ponad 2 stówy, kasa trafiła na dofinansowanie wózka dla faceta chorego na zanik mięśni.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Fuser.exe »

Czy autor pokusi się o jakieś podsumowanie i gustowne spięcie tematu wymyślną klamrą kompozycyjną?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakie planszówki wyrzuciliscie do smieci i dlaczego?

Post autor: Andy »

Pewnie nie ma czasu, bo wymyśla nowy temat, jeszcze bardziej kunsztowny.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ