Pytanie o platformę kick.agency

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
K4rol
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:49
Has thanked: 5 times

Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: K4rol »

Witam serdecznie.
Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten temat, więc wrzuciłem go tutaj. Jeśli to nie ten dział to przepraszam.
Przechodząc do meritum.

Niedawno natknąłem się za platformę https://kick.agency która jak mówią, pomaga w prowadzeniu i realizacji kampanii z grami planszowymi na Kickstarterze. Zainteresowałem się tą platformą jednak zastanawiam się czy ona nadal funkcjonuje, ponieważ ostatni artykuł na ich stronie jest sprzed dwóch miesięcy a na maile nie odpisują. Czy ktoś z was miał do czynienia z tą agencją lub wie coś na jej temat? Jest to uczciwa firma czy może to tylko scam? Będę wdzięczy za wszelkie informacje na ten temat.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: ShapooBah »

Jest to "uczciwa firma" aczkolwiek bym odradzał. Kilka ostatnich zbiórek które korzystały z jej pomocy trochę się nacięło i musiało anulować swoje kampanie ze względu na złote rady ekspertów.
K4rol
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:49
Has thanked: 5 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: K4rol »

ShapooBah pisze: 15 wrz 2019, 12:01 Jest to "uczciwa firma" aczkolwiek bym odradzał. Kilka ostatnich zbiórek które korzystały z jej pomocy trochę się nacięło i musiało anulować swoje kampanie ze względu na złote rady ekspertów.
To ciekawe. Gdzie można coś przeczytać na ten temat? na swojej stronie nie podają jakie kampanie aktualnie prowadzą, a warto byłoby zobaczyć jak ich pomoc wygląda w praktyce i jakie osiągają wyniki.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: japanczyk »

Zdaje się że przy Champions of Nexum pomagali

Ogólnie lubię czytać co tam wrzucają, chociaż częściej artykuły pojawiają się na angielskiej wersji. Nie wiem jak efektywna jest ich pomoc, bo nie mają portfolio
K4rol
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:49
Has thanked: 5 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: K4rol »

A czy jest w ogóle jakaś alternatywa dla kick.agency? Chodzi mi konkretnie o taką agencję która poza pomocą w zorganizowaniu kampanii na KS, zajmuje się również kwestiami formalnymi, np. biorą na siebie kwestie związane z produkcją, czy rozliczaniem zakończonej kampanii (rzecz jasna odpłatnie).
Chodzi o to że jest w tym za dużo papierologii i zajmowanie się tym "po godzinach" skutecznie zniechęca to tworzenia kampanii, dlatego szukam kogoś kto część obowiązków wziąłby na siebie.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: wis »

Szukasz wydawcy :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: kaszkiet »

Jak nawer nie odpowiadają na maile, szkoda zaczynać z nimi współpracę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: brazylianwisnia »

K4rol pisze: 15 wrz 2019, 15:06 A czy jest w ogóle jakaś alternatywa dla kick.agency? Chodzi mi konkretnie o taką agencję która poza pomocą w zorganizowaniu kampanii na KS, zajmuje się również kwestiami formalnymi, np. biorą na siebie kwestie związane z produkcją, czy rozliczaniem zakończonej kampanii (rzecz jasna odpłatnie).
Chodzi o to że jest w tym za dużo papierologii i zajmowanie się tym "po godzinach" skutecznie zniechęca to tworzenia kampanii, dlatego szukam kogoś kto część obowiązków wziąłby na siebie.
Tak jak napisał kolega wyżej. Potrzeba Ci wziąć projekt i znaleźć wydawcę który to będzie chciał wydać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: japanczyk »

Teraz Gametroll sie oglosil z tym, ze bedzie pełnil jakas role wsparcia dla wydawców, wiec może planuje tez wspierac dzialania na wspieraczkach itp/itd
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: ShapooBah »

Zawsze jest Zagramw.to od Wookiego. Myślę, że dobrze podpytany mógłby też pomóc przy organizacji Kickstartera, w końcu też ma doświadczenie w tej materii.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: AnimusAleonis »

K4rol pisze: 15 wrz 2019, 15:06 A czy jest w ogóle jakaś alternatywa dla kick.agency? Chodzi mi konkretnie o taką agencję która poza pomocą w zorganizowaniu kampanii na KS, zajmuje się również kwestiami formalnymi, np. biorą na siebie kwestie związane z produkcją, czy rozliczaniem zakończonej kampanii (rzecz jasna odpłatnie). ...
Rozumiem że chodzi Ci o taką agencję w Polsce, bo ogólnie jest ich dość sporo, w tym takich specjalizujących się w branży wydawniczej, a nawet w planszówkach (np. taki Funagain Fulfilment specjalizuje się w spedycji/logistyce).

Ogólnie jest jeden problem z powierzaniem wszystkiego, a szczególnie produkcji, dla takich agencji: one nie wezmą żadnej odpowiedzialności na siebie.
Więc ryzyk fizyk oddając w ich ręce chyba najbardziej czuły punkt jak np. produkcja.

Chyba z tak jak koledzy powyżej pisali, po prostu szukasz wydawcy :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
K4rol
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:49
Has thanked: 5 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: K4rol »

Nie do końca chodzi mi o wydawcę jako takiego, szukam raczej jakiejś agencji do szeroko pojętej pomocy/współpracy, z naciskiem na realizację kampanii na KS (bo jak wiadomo ma to swoje plusy).
Właśnie dlatego zainteresowała mnie oferta kickagency bo jak piszą: "Jednocześnie wiemy, jak rozliczyć i jak dostarczyć produkty wspierającym na całym świecie. Możemy też doradzić jak założyć podmiot za granicą lub umożliwić start na platformie Kickstarter.com przez naszą firmę. Jeżeli nie chcesz sam prowadzić kampanii to możesz też zlecić nam jej stworzenie i poprowadzenie."
To zdjęłoby z barków twórcy gry masę obowiązków, a jednocześnie pozostawiło pewną swobodę w działaniu, no ale skoro owa agencja nawet nie odpisuje na maile to nie wróży to najlepiej ewentualnej współpracy. Poza tym skoro piszecie że różnie z nią bywało to chyba trzeba sobie ich odpuścić.

Strona zaramwto wydaje się interesująca, szkoda tylko że działa lokalnie, ale warto się nią zainteresować.

W każdym razie dziękuję za wszystkie informacje, rady i sugestie, będę sobie ogarniał temat w wolnych chwilach :) Gdyby ktoś posiadał jakąś informację o godnej polecania agencji (najlepiej Polskiej) pomagającej w organizacji kampanii na KS to byłbym wdzięczny za taką informację.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: brazylianwisnia »

Zdajesz sobie sprawę że za usługi takiej firmy będziesz musiał zapłacić z góry? Oraz to że bardzo dużo im powierzasz? Jeśli szukasz kogoś kto stworzy kampanie, poprowadzi ja, rozliczy, załatwi drukarnie, statki i dystrybucję to szukasz wydawcy. Nie oznacza to że musisz im pozostawiać coś do decyzji. Jestem przekonany że znajdziesz wydawców którym jeśli polozysz kasę na stół za te usługi to Ci to ogarna.

Dziś na platformach społecznościowych bardzo trudno się przebić więc to też nie jest cudowne rozwiązanie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
K4rol
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:49
Has thanked: 5 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: K4rol »

brazylianwisnia pisze: 18 wrz 2019, 19:25 Zdajesz sobie sprawę że za usługi takiej firmy będziesz musiał zapłacić z góry? Oraz to że bardzo dużo im powierzasz? Jeśli szukasz kogoś kto stworzy kampanie, poprowadzi ja, rozliczy, załatwi drukarnie, statki i dystrybucję to szukasz wydawcy. Nie oznacza to że musisz im pozostawiać coś do decyzji. Jestem przekonany że znajdziesz wydawców którym jeśli polozysz kasę na stół za te usługi to Ci to ogarna.
Widziałem jakiś czas temu firmę która zajmuje się tym wszystkim, rzecz jasna bierze za to ogromny % ze zbiórki, ale w ich interesie jest żeby kampania się powiodła bo im więcej zbierze się na KS tym więcej dostaną oni. Sęk w tym że nie była to polska firma, a poza tym nie mogę teraz jej znaleźć bo nie pamiętam jak się nazywała.
Właśnie o coś takiego mi chodzi, agencja która opiera się na KS bo to jest źródło ich finansowania. Kick.agency w teorii spełniała te warunki, ale ze wspomnianych wyżej powodów raczej ją sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: brazylianwisnia »

Raczej jest to słaby interes brać procent od zbiórki na produkt niezależny od własnych decyzji i nieznanego autora. Nie ma na to szans. Jestem w stanie wyobrazić sobie ze firma pójdzie na takie coś z Uwe Rosenbergiem czy z Awaken Realms ale nie z kimś bez marki. Zeby bawić się w taki sposób raczej będziesz musiał zapłacić za wszystkie usługi z góry, opłacić grafika(chyba że sam zilustrujesz), zapłacić za prototypy, opłacić recenzentów, reklamę i wtedy to ma szansę się udać. Widziałem np projekt (Carnival of Monsters) Richarda Garfielda(MTG, Keyforge, Netrunner) który się nie udał. I wiele innych. Dlatego bardziej realna droga to stworzyć grę, zrobic prototyp i uderzyć do wydawcy który będzie chciał to wydać przez KS czy tradycyjnie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: Brylantino »

Oczywiście, że się płaci za takie usługi z góry i do tego jeszcze pobierany jest procent po udanym KS-ie. Niemniej już początkowe koszty są bardzo duże. Lepiej szukać wydawcy, ale do tego trzeba mieć dobrą grę.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Pytanie o platformę kick.agency

Post autor: AnimusAleonis »

K4rol pisze: 18 wrz 2019, 20:04
brazylianwisnia pisze: 18 wrz 2019, 19:25 Zdajesz sobie sprawę że za usługi takiej firmy będziesz musiał zapłacić z góry? ...
Widziałem jakiś czas temu firmę która zajmuje się tym wszystkim, rzecz jasna bierze za to ogromny % ze zbiórki...
Doświadczeń bezpośrednich z współpracą z tego typu firmą nie mam, jednak mój dobry znajomy jakiś rok temu przymierzał się do wystartowania ze swoim produktem poprzez KS i temat dość głęboko przerobił - oczywiście jego produkt był elektroniką i też finalnie znalazł inwestora/partnera i nie poszedł drogą KS ale myślę że wszystkie agencje pracują podobnie - i masz racje są agencje które oferują prace de facto tylko na podstawie "success fee" ALE jest to oferta typu "loty do X od 1 PLN" tanich linii lotniczych: tak zdarza się im tak pracować ale jest to raczej wyjątek do reguły.

Mówił że w rozmowach by w ogóle brali od uwagę jakiekolwiek zejście, a tym bardziej całkowite, z tych opłat za usługi to trzeba mieć bardzo zaawansowany projekt, od niego oczekiwali: działającego prototypu, potwierdzenie możliwości produkcji, odbytych rozmów z fabrykami, kosztorysem produkcyjnym itd itp.
Więc w planszówkach jakbyś był jakimś znanym autorem z kilkoma, nawet umiarkowanymi, hitami za pasem - a może jesteś, kto wie, taki urok anonimowych internetów :D - i miał już dopracowany prototyp gotowy do produkcji to pewnie by się podjęli tematu "bez kosztowo" dla Ciebie, bo rozumiem że o to Ci chodzi... ale jakichś opłat z góry i tak się spodziewaj... jak z prawnikiem, wygrasz czy przegrasz, prawnik i tak swoje weźmie :P

Powiem szczerze że niezbyt widzę plusy pracowania z taką firmą na takich zasadach, ten ich koszt zabiera z Twojej puli pieniędzy potrzebnych na faktyczną produkcję i rozesłanie gry (a spedycja to często zaskakująco duża część kosztów), więc tak naprawdę byś musiał podbić cenę gry o te ich %, co biorąc pod uwagę że ten procent mały nie będzie, nie widzę by pozytywnie wpłynęło to na zainteresowanie/wsparcie/sprzedaż, a wręcz przeciwnie tylko powiększało ryzyko niepowodzenia całego projektu.

Jednak jeśli znajdziesz taką agencję to w miarę możliwości daj znać jak to wygląda w działce wydawniczej na KS, ciekawie byłoby poznać to trochę od kuchni.

Jakby nie było: Powodzenia! Mam nadzieje że w nie odległej przyszłości będziemy mieli szansę zagrać w grę jednego z forumowiczów :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ