Terrinoth i plany FFG

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Terrinoth i plany FFG

Post autor: czeczot »

Gribbler pisze: 22 wrz 2019, 23:24 Myślę, że skoro Descent 2ed powoli się kończy, a jego ewentualny następca zostanie już wydany przez Rebela, Galakta dołoży wszelkich starań, żeby swojego nowego dungeon crawlera utrzymać przy życiu.
Następca Descenta od FFG ..... coś wątpię, kraina terrinoth została porzucona, FFG już nie wydaje gier w tym uniwersum. Szybciej wyjdzie dungeon crawler w świecie Marvela
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gatherey »

Gribbler pisze: 22 wrz 2019, 23:24
awawa pisze: 22 wrz 2019, 20:00 Kwestie ceny naszej zlokalizowanej wersji przy niepewnym losie dodatków pominę tutaj z litości.
Myślę, że skoro Descent 2ed powoli się kończy, a jego ewentualny następca zostanie już wydany przez Rebela, Galakta dołoży wszelkich starań, żeby swojego nowego dungeon crawlera utrzymać przy życiu.
Jakiż to następca?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

czeczot pisze: 23 wrz 2019, 07:21 Następca Descenta od FFG ..... coś wątpię, kraina terrinoth została porzucona, FFG już nie wydaje gier w tym uniwersum. Szybciej wyjdzie dungeon crawler w świecie Marvela

Oooo, Heroes of terrinoth też zawiesili po podstawce?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Goldberg »

Nie do końca tak. To taka nadinterpretacja faktów kolegi czeczota.
Bo ostatnio coś tam jednak do descenta wyszło.
Ale fakt HoT został chyba osierocony, bo jego główny autor odszedł z ffg, i gra została bez wsparcia.
Pisanie że, Terrinoth zostało zawieszone, to bzdury wyssane z palca
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

czeczot pisze: 23 wrz 2019, 07:21
Następca Descenta od FFG ..... coś wątpię, kraina terrinoth została porzucona, FFG już nie wydaje gier w tym uniwersum. Szybciej wyjdzie dungeon crawler w świecie Marvela
Polecam najpierw się doinformować, zanim napisze się bzdury. Ostatnio był wywiad z szefem studia FFG, gdzie potwierdził, że do Descenta już nie wyjdą fizyczne dodatki, ale pracują nad nowym projektem okołodescentowym w świecie Terrinoth.

Co do HoT powiedział, że gra nie jest ostatecznie zamknięta i dodatki będą uzależnione od dalszej sprzedaży.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: czeczot »

Goldberg pisze: 23 wrz 2019, 09:59 Nie do końca tak. To taka nadinterpretacja faktów kolegi czeczota.
Bo ostatnio coś tam jednak do descenta wyszło.
Ale fakt HoT został chyba osierocony, bo jego główny autor odszedł z ffg, i gra została bez wsparcia.
Pisanie że, Terrinoth zostało zawieszone, to bzdury wyssane z palca
Wyszedł dodatek - talia kart. FFG potwierdziło że już nie będzie pudełkowych dodatków do descenta iż nie pracują nad descentem 3. Ma być coś innego. Skoro świat Terrinoth nie został porzucony to mi przypomnij jakie ostatnio w nim wyszły tytuły. Oczywiście nikt oficjalnie tego nie napisał. Po prostu przestali w nim robić gry.

Powyższe informacje o descencie są z FFG, bzdury ty piszesz kolego.

viewtopic.php?f=1&t=19390&start=1800
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

czeczot pisze: 23 wrz 2019, 12:32
Wyszedł dodatek - talia kart. FFG potwierdziło że już nie będzie pudełkowych dodatków do descenta iż nie pracują nad descentem 3. Ma być coś innego. Skoro świat Terrinoth nie został porzucony to mi przypomnij jakie ostatnio w nim wyszły tytuły. Oczywiście nikt oficjalnie tego nie napisał. Po prostu przestali w nim robić gry.

Powyższe informacje o descencie są z FFG, bzdury ty piszesz kolego.

viewtopic.php?f=1&t=19390&start=1800
Sam piszesz, że pracują nad czymś innym w Terrinoth, a twierdzisz, że świat został porzucony. Gdzie tu logika?
Nie musisz mi linków wysyłać bo ten wywiad oglądałem na żywo.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: czeczot »

yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 12:22 Polecam najpierw się doinformować, zanim napisze się bzdury. Ostatnio był wywiad z szefem studia FFG, gdzie potwierdził, że do Descenta już nie wyjdą fizyczne dodatki, ale pracują nad nowym projektem okołodescentowym w świecie Terrinoth.

Co do HoT powiedział, że gra nie jest ostatecznie zamknięta i dodatki będą uzależnione od dalszej sprzedaży.
Dalszej sprzedaży HoT, czyli na razie nic nie robią. Jak do gry sprzed chyba roku nawet nie zaczeli robić dodatku to jaka jest szansa żę będą je robić regularnie?

Co to znaczy projekt około descentowy .... nowy Runeboundz czy RuneWars? Projekt około Descentowy to nie jest descent.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: czeczot »

yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 12:37
Sam piszesz, że pracują nad czymś innym w Terrinoth, a twierdzisz, że świat został porzucony. Gdzie tu logika?
Nie musisz mi linków wysyłać bo ten wywiad oglądałem na żywo.
Porzucony w sensie ilości gier i dodatków która wychodziły kiedyś a tym co jest teraz.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

czeczot pisze: 23 wrz 2019, 12:40
yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 12:22 Polecam najpierw się doinformować, zanim napisze się bzdury. Ostatnio był wywiad z szefem studia FFG, gdzie potwierdził, że do Descenta już nie wyjdą fizyczne dodatki, ale pracują nad nowym projektem okołodescentowym w świecie Terrinoth.

Co do HoT powiedział, że gra nie jest ostatecznie zamknięta i dodatki będą uzależnione od dalszej sprzedaży.
Dalszej sprzedaży HoT, czyli na razie nic nie robią. Jak do gry sprzed chyba roku nawet nie zaczeli robić dodatku to jaka jest szansa żę będą je robić regularnie?

Co to znaczy projekt około descentowy .... nowy Runeboundz czy RuneWars? Projekt około Descentowy to nie jest descent.
A Descent nie równa się Terrinoth. Runebound i RuneWars są zamknięte. To będzie coś nowego związane z Descentem i Terrinoth, tylko to wiadomo, więcej info będzie w 2020. Przygotowują coś nowego, więc jeszcze świat nie umarł, tyle w temacie, skończmy spam, w wątku S&S.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: stary gracz »

Gribbler pisze: 22 wrz 2019, 23:24
Myślę, że skoro Descent 2ed powoli się kończy,(...)
Obawiam się że całe universum Terrinoth zostało przeznaczone do likwidacji.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

stary gracz pisze: 23 wrz 2019, 15:10
Gribbler pisze: 22 wrz 2019, 23:24
Myślę, że skoro Descent 2ed powoli się kończy,(...)
Obawiam się że całe universum Terrinoth zostało przeznaczone do likwidacji.
Heroes of terrinoth też zawiesili???
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: anonim »

Może być to descent tylko z innym tytułem. Może marka Descent już słabo się sprzedaje więc trzeba wypromować zupełnie nową markę. Dla mnie 3ed Arkham Horror to żadna kontynuacja 2ed bo to zupełnie inne gry jedynie co je łączy to ten sam świat i Tytuł za to Eldritch Horror ma wiele cech wspólnych ze starym Arkham a mimo to nie jest 3 edycją Arkham tylko został wydany pod innym tytułem.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Markus »

Paskuder pisze: 23 wrz 2019, 15:18
stary gracz pisze: 23 wrz 2019, 15:10
Gribbler pisze: 22 wrz 2019, 23:24
Myślę, że skoro Descent 2ed powoli się kończy,(...)
Obawiam się że całe universum Terrinoth zostało przeznaczone do likwidacji.
Heroes of terrinoth też zawiesili???
Czy to przypadkiem nie jest gra, która miała zastąpić WarhamerQuest który został zamknięty z powodu utraty licencji? :-)
lol
Najpierw Starcraft i jego osierocony następca FS, teraz to.
W takiej sytuacji na graczach zemści się ideologia koncernu "okrojona podstawka a dodatki wydamy później", no i gracze zostają z okrojonymi podstawkami :-)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: yoyocmg »

3 ed. Descenta nie będzie, a przynajmniej jak na razie nie ma takich planów. Do apki ciągle będzie wypuszczana zawartość, fizycznych dodatków już nie będzie, poza tym już ich jest tyle, że też nie widzę sensu po co by mieli to ciągnąć. To co mają zapowiedzieć w 2020 to jest coś nowego powiązanego z Descentem i Terrinoth i ma być niby najbardziej ambitnym projektem w tym uniwersum.

Co do Heroes of Terrinoth nie wiadomo czy zamykają czy nie, będą obserwować sprzedaż i środowisko fanów i wtedy będą decydować. Trochę słabo bo podstawka jest bardzo fajna, ale od początku chyba średnio była przyjęta.

Mi chyba najbardziej szkoda Runebounda, bo jednak liczyłem na rozwinięcie mapy.
Faktem jest, że Terrinoth umiera, ale to nie jest jeszcze zamknięty temat.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: Gribbler »

A wiadomo, dlaczego ani Galakta, ani Rebel nie wydały Heroes of Terrinoth w polskiej wersji?
gogovsky
Posty: 2186
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 462 times
Been thanked: 507 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: gogovsky »

Gribbler pisze: 24 wrz 2019, 00:55 A wiadomo, dlaczego ani Galakta, ani Rebel nie wydały Heroes of Terrinoth w polskiej wersji?
Bo nikt nie lubi dokładać do biznesu?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Golfang »

Markus pisze: 23 wrz 2019, 15:33 W takiej sytuacji na graczach zemści się ideologia koncernu "okrojona podstawka a dodatki wydamy później", no i gracze zostają z okrojonymi podstawkami :-)
Ehh jakie to prawdziwe. Stanowczo wolałbym kupować trochę drożej podstawkę z większą zawartością - niż okrojoną podstawkę i czekać na dodatki, który być może kiedyś wydadzą...
----------------
10% flamberg.com.pl
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: czeczot »

yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 12:48
A Descent nie równa się Terrinoth. Runebound i RuneWars są zamknięte. To będzie coś nowego związane z Descentem i Terrinoth, tylko to wiadomo, więcej info będzie w 2020. Przygotowują coś nowego, więc jeszcze świat nie umarł, tyle w temacie, skończmy spam, w wątku S&S.
Descent nie równa się Terrinoth. Terrinoth to świat / uniwersum. Descent do gra osadzona w tym świecie. Jak projekt jest około Descentowy to równie dobrze może to być Descent z mechanika Podróży przez Śródziemie. I jak będzie miał równie prostacką mechanika to ja za to grę dziękuje.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

czeczot pisze: 24 wrz 2019, 07:24
Descent nie równa się Terrinoth. Terrinoth to świat / uniwersum. Descent do gra osadzona w tym świecie.
Spoiler:
Po co by mieli robić grę na tej samej mechanice co nowo wydane IP, które będą rozwijać? Poza tym, mechanika wypatrywania i budowania comba z kart z PpŚ jest dużo ciekawsza niż rzucanie kośćmi w Descencie. Descent miał swój czas i jest już klasyką jeżeli chodzi o gatunek DC, ale trzeba dać mu już umrzeć i pozwolić lepszym i świeższym grom go zastąpić.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: Gribbler »

gogovsky pisze: 24 wrz 2019, 03:03
Gribbler pisze: 24 wrz 2019, 00:55 A wiadomo, dlaczego ani Galakta, ani Rebel nie wydały Heroes of Terrinoth w polskiej wersji?
Bo nikt nie lubi dokładać do biznesu?
Nie śledziłem losów tej gry. Okazała się niewypałem?
gogovsky
Posty: 2186
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 462 times
Been thanked: 507 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: gogovsky »

czeczot pisze: 24 wrz 2019, 07:24
yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 12:48
A Descent nie równa się Terrinoth. Runebound i RuneWars są zamknięte. To będzie coś nowego związane z Descentem i Terrinoth, tylko to wiadomo, więcej info będzie w 2020. Przygotowują coś nowego, więc jeszcze świat nie umarł, tyle w temacie, skończmy spam, w wątku S&S.
Descent nie równa się Terrinoth. Terrinoth to świat / uniwersum. Descent do gra osadzona w tym świecie. Jak projekt jest około Descentowy to równie dobrze może to być Descent z mechanika Podróży przez Śródziemie. I jak będzie miał równie prostacką mechanika to ja za to grę dziękuje.
Bardziej prostackiej mechaniki niż w descenie ciężko znależć;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: awawa »

gogovsky pisze: 25 wrz 2019, 01:04
Bardziej prostackiej mechaniki niż w descenie ciężko znależć;)
Ja natomiast dawno nie widziałem równie prostackiej opinii, przy braku jakichkolwiek argumentów, o grze z której mechaniki wyrosło wiele innych uznanych tytułów i która cieszyła się wzięciem aż do swego kresu (który i tak nie może jeszcze w pełni nadejść) przez te kilkanaście lat :/ Ciekawe, kto będzie pamiętał o Śródziemiach za rok czy dwa i czy do tego czasu zrobi podobną furorę.
Granie na Bemowie
gogovsky
Posty: 2186
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 462 times
Been thanked: 507 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: gogovsky »

awawa pisze: 25 wrz 2019, 01:18
gogovsky pisze: 25 wrz 2019, 01:04
Bardziej prostackiej mechaniki niż w descenie ciężko znależć;)
Ja natomiast dawno nie widziałem równie prostackiej opinii, przy braku jakichkolwiek argumentów, o grze z której mechaniki wyrosło wiele innych uznanych tytułów i która cieszyła się wzięciem aż do swego kresu (który i tak nie może jeszcze w pełni nadejść) przez te kilkanaście lat :/ Ciekawe, kto będzie pamiętał o Śródziemiach za rok czy dwa i czy do tego czasu zrobi podobną furorę.
Ale po co dyskutować o gustach? Ty mnie nue przekonasz, a ja Ciebie. Dla.mnie ta gra dla rpgowca i osoby która lubi gry strategiczne to splunięcie w twarz i tyle.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Terrinoth i plany FFG

Post autor: michaelius »

yoyocmg pisze: 23 wrz 2019, 16:07 3 ed. Descenta nie będzie, a przynajmniej jak na razie nie ma takich planów. Do apki ciągle będzie wypuszczana zawartość, fizycznych dodatków już nie będzie, poza tym już ich jest tyle, że też nie widzę sensu po co by mieli to ciągnąć. To co mają zapowiedzieć w 2020 to jest coś nowego powiązanego z Descentem i Terrinoth i ma być niby najbardziej ambitnym projektem w tym uniwersum.

Co do Heroes of Terrinoth nie wiadomo czy zamykają czy nie, będą obserwować sprzedaż i środowisko fanów i wtedy będą decydować. Trochę słabo bo podstawka jest bardzo fajna, ale od początku chyba średnio była przyjęta.

Mi chyba najbardziej szkoda Runebounda, bo jednak liczyłem na rozwinięcie mapy.
Faktem jest, że Terrinoth umiera, ale to nie jest jeszcze zamknięty temat.
Generalnie to FFG powoli zamyka wszystko poza Disneyem i Władcą Pierścieni.

Najlepiej to widać po Legendzie pięciu kręgów - przejęli prawa do tego świata i skończyło się na 1 planszówce i anemicznym LCG , który po świetnym starcie zostali na poziomie wegetacyjnym.
ODPOWIEDZ