Anime o grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Anime o grach planszowych

Post autor: DragonWolff »

Taka ciekawostka.

Idę o zakład że na tym forum są jacyć miłośnicy anime, nawet jeśli był to "tylko" Dragon Ball na RTL 7 :D

Ale do rzeczy: Houkago Saikoro Club to anime o 3 licealistkach które... grają w planszówki. I to nawet nie wyimaginowane tytuły tylko autentyczne (dużo niemieckich, gry od FFG itd). Jeśli ktoś lubi tzw. slice of life (czyli obyczajówka) i planszówki to myślę że mu się spodoba, bo anime traktuje m. in. o tym jakie pozytywne emocje wywołują gry analogowe, czego na tym forum chyba mówić nie trzeba :D Pierwszy odcinek dopiero co został wyemitowany.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7NwNL_1xMVI

PS: Teoretycznie może powinienem wrzucić to do "Ciekawe linki, media o planszówkach" ale mi się źle klikło :P Jak mody chcą mogą przerzucić...
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: Goldberg »

Jakomstary zgred, fantasta i rpgowiec ery przed chinskiej krzykne:

PRECZ Z CHINSKIMI BAJKAMI! TO ONE ZNISZCZYLY KONWENTY!!

:wink: :wink: :lol:
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: c08mk »

DragonWolff pisze: 06 paź 2019, 20:49 PS: Teoretycznie może powinienem wrzucić to do "Ciekawe linki, media o planszówkach" ale mi się źle klikło :P Jak mody chcą mogą przerzucić...
Tam chyba nigdy nie zaglądałem. Dobrze się stało, że się "źle kliknęło" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: Pierzasty »

DragonWolff pisze: 06 paź 2019, 20:49anime traktuje m. in. o tym jakie pozytywne emocje wywołują gry analogowe
Za to w mandze mamy Osadników z Catanu używanych do ćwiczenia kotów w jednostce wojskowej :lol:

Swoją drogą, skanlacja się podejrzanie urwała, wyszło jakieś oficjalne tłumaczenie? Jeśli tak, to pod jakim tytułem?
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: DragonWolff »

Pierzasty pisze: 07 paź 2019, 16:50 Za to w mandze mamy Osadników z Catanu używanych do ćwiczenia kotów w jednostce wojskowej :lol:

Swoją drogą, skanlacja się podejrzanie urwała, wyszło jakieś oficjalne tłumaczenie? Jeśli tak, to pod jakim tytułem?
No tak, ale do anime już pewnie udało im się pozyskać licencję na używanie autentycznych tytułów (zapewne jako formę promocji), bo to już większa kasa niż u w przypadku mangi. A o mandze nic nie wiem.

Btw mówimy o japońskich czy chińskich bajkach (bo te drugie tylko próbują małpować styl tych pierwszych) :P
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: Pierzasty »

DragonWolff pisze: 07 paź 2019, 19:06 No tak, ale do anime już pewnie udało im się pozyskać licencję na używanie autentycznych tytułów (zapewne jako formę promocji), bo to już większa kasa niż u w przypadku mangi. A o mandze nic nie wiem.
A Osadnicy to tytuł fikcyjny?
W mandze jest dokładnie to samo, tylko więcej. Praktycznie każdy rozdział jest skupiony na jakiejś istniejącej grze, która zresztą jest potem pokrótce opisana. Zero różnicy w użyciu nazw/marek w stosunku do anime.
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: DragonWolff »

Pierzasty pisze: 07 paź 2019, 21:40
DragonWolff pisze: 07 paź 2019, 19:06 No tak, ale do anime już pewnie udało im się pozyskać licencję na używanie autentycznych tytułów (zapewne jako formę promocji), bo to już większa kasa niż u w przypadku mangi. A o mandze nic nie wiem.
A Osadnicy to tytuł fikcyjny?
A sorry nie zrozumiałem, myślałem że to jakaś "podróba" była. Tak jak mówię, mangi nie widziałem...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Anime o grach planszowych

Post autor: Pierzasty »

Spoiler:
A jak ktoś chce sobie zaspoilerować, to chronologiczna lista granych tytułów z mangi:
Spoiler:
ODPOWIEDZ