Brettspiel Adventskalender 2019

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Brettspiel Adventskalender 2019

Post autor: playerator »

Niestety, w tym roku kalendarza adwentowego nie będzie.

https://boardgamegeek.com/thread/228769 ... ender-2019


Bardziej niestety, że w ogóle przyszłość tej inicjatywy jest niepewna :/

https://boardgamegeek.com/article/32884218#32884218
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Brettspiel Adventskalender 2019

Post autor: mikeyoski »

Szkoda. Chciałbym się mylić, ale jakoś przyszłość kalendarza rysuje się w ciemnych barwach :-(

Mam nadzieję, że chociaż Goodie Box będzie. Ubiegłoroczny był świetny
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Brettspiel Adventskalender 2019

Post autor: AnimusAleonis »

playerator pisze: 11 paź 2019, 03:46 Niestety, w tym roku kalendarza adwentowego nie będzie.
Smutne wieści :(

Choć powód który jest przedłożony jest kompletnie zrozumiałe... i też przyznam że mam nie jedną promkę z kalendarzy to nigdy całego nie kupiłem, i chyba duża większość jest kupowana "na części". Niemniej mam nadzieje że za rok inicjatywa, w jakiejś formie, powróci bo motywowała wydawców do robienia tych małych rozszerzeń a niektóre były/są świetne :)
mikeyoski pisze: 11 paź 2019, 10:57 Mam nadzieję, że chociaż Goodie Box będzie. Ubiegłoroczny był świetny
Goodie Box będzie, ale w nowej odsłonie: w tym roku nazywa się Deutscher Spielepreis Classic Goodie Box i jest to kolekcja promek nie do gier z tego roku, tylko dla tytułów starszych.... i trochę waham się by nazwać je obecnie popularnymi, choć niepopularne też na pewno nie są.

Tutaj link do strony BGG i listy tytułów: LINK

Ogólnie pomysł może i fajny, ale chyba wolałem gdy były to promki z "najlepszych/najpopularniejszych" gier z danego roku, bo większa szansa że będzie coś do gry w którą obecnie gramy, a tak sięgając po tytuły z przed nawet kilkunastu lat to duże prawdopodobieństwo że żadna gra nie będzie w kolekcji... jak dla nas jest w tym roku :?

Ewentualnie jeśli kalendarze już nie ruszą to powinni robić i taki i taki Goodie Box :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ