Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4623
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1930 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: warlock »

Wczoraj zderzyłem się z tym koszmarkiem wystawiając gry na licytację. Paczkomat za 15 zł, 10% prowizji, maks 5 niepowiększalnych zdjęć, jako sprzedający nie dostaję maili, że ktoś złożył ofertę w licytacji, licytacja tylko na 10 dni bez opcji wyboru czasu (a przynajmniej takowej nie znalazłem) - słowem: TRAGEDIA.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

A skoro tak intensywnie sprzedajecie to nie lepiej wszystko zebrac co macie do wyzbycia sie i zaplacic za konto ze statusem firma na miesiac czy dwa a potem zrezygnowac? NIPu podobno nie trzeba podawac im chyba tylko o to chodzi zeby placic abonament za wystawianie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

"Jeśli chcesz przekształcić konto zwykłe na konto firmowe lub na odwrót, zrobisz to wyłącznie w przypadku, gdy prowadzisz własną jednoosobową działalność gospodarczą lub prowadzisz swoją firmę jako pion w inkubatorach przedsiębiorczości."
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10881
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Blue pisze: 04 lis 2019, 09:56 Ochrona Allegro w porównaniu do ochrony PP/ebay jest o tyle problematyczna, że wymaga złożenia doniesienia na policję. Potem to już działa raczej niezależnie od statusu sprzedawcy.
No sorry, ale na Ebayu/PP też musiałem złozyć zawiadomienie na Policję tak samo jak na Allegro, a gdyby nie chargeback to wciąż bym czekał na zwrot kasy bo oba felerne postępowania wciaz sie tocza ;-)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Może cos zmienili, ale wcześniej ochrona PP tego nie wymagała. Ebay tez brał stronę kupującego i blokował kase sprzedawcy.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Allegro lokalnie slabo wyglada od strony kupujacego. Mocno prymitywnie - znacznie gorzej jak prawdziwe allegro.
Samemu trzeba wpisywac punkt odbioru.

Jest tu na forum ktos majacy kontakty z ebayem? Jest szansa zeby oni teraz zainwestowali w przejecie handlu sprzedawcow prywatnych w Polsce (reklamy w TV etc.)?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Ok... czy ktoś wie jak zachować/zapisać do "obserwowanych" aukcje wystawione wyłącznie na Allegro Lokalnie?
Kompletnie nie widzę tego na stronach tych aukcji....
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10881
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 08:47 Ok... czy ktoś wie jak zachować/zapisać do "obserwowanych" aukcje wystawione wyłącznie na Allegro Lokalnie?
Kompletnie nie widzę tego na stronach tych aukcji....
Nie ma tego - IMHO najwiekszy zart tego serwisu
Dla mnie jest bezuzyteczny

PS. są zakładki w przegladarce, ale meh, mamy 2019
Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 08:58 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 14 lis 2019, 08:50 Nie ma tego - IMHO najwiekszy zart tego serwisu
Dla mnie jest bezuzyteczny
Uff.. dzięki, myślałem że już oślepłem :P ... no to jakiś zupełny bezsens... czyli co, muszę podbić licytacje by aukcja mi na "moim Allegro" pokazywała się? To rzeczywiście, jakiś żart: opłata 1 PLN za zapisanie/zachowanie aukcji :lol: Głupota kompletna...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10881
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 08:55 Uff.. dzięki, myślałem że już oślepłem :P ... no to jakiś zupełny bezsens... czyli co, muszę podbić licytacje by aukcja mi na "moim Allegro" pokazywała się? To rzeczywiście, jakiś żart: opłata 1 PLN za zapisanie/zachowanie aukcji :lol: Głupota kompletna...
nie ma teraz tez obserwowania wyszukiwań no i o ile nie zrobisz kup teraz (bo nie wszystkie rzecyz to licytacje) to nara
to jest takie allegro-powrot-do-2001 pod wzgledem funkcjonalności dla mnie w tym momencie, wielki zawód - już bieda OLX ma lepsze funkcjonalności
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Kompletnie tego nie rozumiem... Allegro nie firma krzak, budżet na taki projekt na pewno nie mały, zasoby ludzkie też pewnie adekwatne.. to po co wypuszczać taki bubel... no chyba że to specjalnie i tak już zotanie, co by było kuriozalne samo w sobie, no ale korporacje mają w zwyczaju się nakręcić wewnętrznie i robić ruchy które im wydają się wręcz genialne, a widziane z boku to tylko pomachanie głową, lub ewentualne puknięcie, wywołują :lol: ... pierwszy lepszy przykład: pierwszy re-branding Uber-a i jego koszt... i potem koszt szybkiego wycofania się :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 09:21 Allegro nie firma krzak, budżet na taki projekt na pewno nie mały, zasoby ludzkie też pewnie adekwatne.. to po co wypuszczać taki bubel... no chyba że to specjalnie i tak już zotanie, co by było kuriozalne samo w sobie, no ale korporacje mają w zwyczaju się nakręcić wewnętrznie i robić ruchy które im wydają się wręcz genialne, a widziane z boku to tylko pomachanie głową, lub ewentualne puknięcie, wywołują :lol: ...
Pokiwanie głową.

Korporacje czasami mocno przypominaja zarzadzanie socjalistyczne z jego marnotrawstwem. Jakas kosztowna finansowo centralna decyzja - niezrozumiala dla wielu majaca prawdopodobnie na celu danie zarobic komus innemu. Jak w filmie Miś nie zalezy nam zeby bylo taniej bo Rysiek dostaje z tego 10%.

Ponowie pytanie. Gdzie jest ebay? Czy szykuje sie W Koncu ofensywa na polski rynek?
Koszt wysylki z USA (nie mowiac juz o mozliwym cle czy VAT) zabija sensownosc zakupow w USA - a zaluje bardzo bo zwlaszcza komiksy maja znacznie tansze jak tu. Ale Niemcy czy Francja? Wysylka znosna a mamy swobode przeplywu towarow.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Halloween pisze: 14 lis 2019, 09:44 ... Jakas kosztowna finansowo centralna decyzja - niezrozumiala dla wielu majaca prawdopodobnie na celu danie zarobic komus innemu. Jak w filmie Miś nie zalezy nam zeby bylo taniej bo Rysiek dostaje z tego 10%.
Oj żeby to tylko tak było, to chociaż by jakiś w tym sens był :P
Jednak myślę że takie konspiracje to raczej rzadziej niż częściej są powodem.... jak ktoś widział to wie jak to gdy zespół PR w firmie się nakręci jakimś pomysłem, a potem jeszcze ma dobrego sprzedawce lub kolegę prezesa (albo i to i to) jako kierownika i on to dobrze sprzeda i nakręci zarząd, to tak w swojej błogiej bańce samozadowolenia będą żyli... a potem takie kwiatki wychodzą...

Co do eBay, nie wiem jak to jest teraz, ale jeszcze lata lata temu znajomy pracował dla eBay UK, i gdy go pytałem dlaczego w niektórych krajach jest lokalny eBay, a w niektórych nie (głównie Polska i dalej na wschód) to powiedział że dla eBay to się po prostu nie opłaca, nie że by na tym stracili, ale wyłożenie/zainwestowanie wkładu finansowego potrzebnego na początek nie jest warte zysków, relatywnie małych, które by to generowało, na zasadzie że musieliby wyłożyć 100 a średni roczny zysk z takiego eBay.pl byłby 5, i w zarządzie itd nikt nie chce poświęcać wyników rocznych (czytaj bonusów itd) na to. No ale może to się teraz zmieniło, w sumie rynek zakupów internetowych rośnie bardzo dynamicznie...

Spoiler:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Fiacik »

Halloween pisze: 14 lis 2019, 09:44 Ponowie pytanie. Gdzie jest ebay? Czy szykuje sie W Koncu ofensywa na polski rynek?
Prawdopodobnie to Amazon zdetronizuje Allegro.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Ebayowi tak nie wyszło na polskim rynku, że to był aż żal jak bardzo źle to wyglądało.

Co więcej, żeby zacząć wystawiać na zagranicę trzeba było najpierw sprzedać odpowiednią liczbę przedmiotów na PL ebayu :D. Chyba się spodziewacie jak to wyglądało w praktyce na portalu z którego praktycznie nikt nie korzysta ;).
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Golfang »

Jest możliwe, że allegro chce rozdzielić sprzedaż dla firm od sprzedaży dla osób prywatnych:
1. być może chodzi o sprawozdawczość dla Urzędu Skarbowego? Teraz łatwo raportować dokładną sprzedaż podmiotów gospodarczych.
2. aby zmniejszyć konkurencję firmom? może w ich osądzie firmy będą więcej sprzedać, co za tym idzie większa będzie prowizja dla nich - bo nie będzie używanych/tańszych prywatnych ofert.

Osobiście nie lubię ani Ebay ani Amazon - dla mnie oba te portale są nieczytelne... no ale allegrolokalnie też jest mega kiepskie.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Fiacik pisze: 14 lis 2019, 10:12 Prawdopodobnie to Amazon zdetronizuje Allegro.
Trudno się nie zgodzić biorąc pod uwagę ze teraz to z lupą szukać "aukcji" które by nie były wystawione przez firmy.
W sumie to mam nadzieję że Amazon się zdecyduje wejść na polski rynek, bo zamawianie z amazon.de czy .co.uk jest uciążliwe... no i dostawa droga.
Golfang pisze: 14 lis 2019, 10:27 Jest możliwe, że allegro chce rozdzielić sprzedaż dla firm od sprzedaży dla osób prywatnych:
...
Ad. 1: ale sprawozdawczość sprzedającego go jego osobista sprawa...
Ad. 2: na Allegro to raczej firmy są konkurencją firm, a nie osoby prywatne... wrzuć coś w stylu "nike air" i spróbuj znaleźć ofertę rzeczywiście osoby prywatnej a nie działalności gospodarczej.

Osobiście myślę że ten cały pomysł na Allegro Lokalnie powstał mniej więcej tak:
Prezes/ktokolwiek Allegro: Krucze OLX rośnie i patrzcie jakie miliony monet zarabia!! Zróbcie to samo! Będą profity!
:lol: :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Blue pisze: 14 lis 2019, 10:23 Ebayowi tak nie wyszło na polskim rynku, że to był aż żal jak bardzo źle to wyglądało.

Co więcej, żeby zacząć wystawiać na zagranicę trzeba było najpierw sprzedać odpowiednią liczbę przedmiotów na PL ebayu :D. Chyba się spodziewacie jak to wyglądało w praktyce na portalu z którego praktycznie nikt nie korzysta ;).
Mozna za granice sprzedawac z polskiego konta Ebay nie ma jakichs warunkow nt. ilosci sprzedanych przedmiotow.

Nawet allegro mialo reklamy w TV i internecie - Ebay ma srodki pewnie 100krotnie wieksze na marketing.Mysle ze, ze Aliexpress wiecej zainwestowalo w Polsce jak gigant Ebay.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: raj »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 10:27 Prezes/ktokolwiek Allegro: Krucze OLX rośnie i patrzcie jakie miliony monet zarabia!! Zróbcie to samo! Będą profity!
:lol: :lol:
To, oraz fakt, ze od dłuższego czasu allegro zmierza do tego aby stać się polskim Amazonem.
Firmy sprzedają prawie wyłącznie z opcja "kup teraz". Wyeliminowanie sprzedawców indywidualnych to krok w stronę wyeliminowania licytacji.
Halloween pisze: 14 lis 2019, 10:41 Mozna za granice sprzedawac z polskiego konta Ebay nie ma jakichs warunkow nt. ilosci sprzedanych przedmiotow.
Bardzo długo najpierw trzeba było sprzedać 10 przedmiotów w PL. Jak coś sprzedawałem to umawiałem się z ludźmi, że sprzedam im przez ebay, żeby tylko zebrać to 10 sprzedaży. I może o to chodziło - była to próba rozkręcenia ruchu na ebay.pl
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: mikeyoski »

Słabo też wygląda mechanizm licytacji po stronie kupującego. Kiedyś dawało się cenę max. Teraz mamy tak, że to co podamy w licytacji, jest naszą ofertą i w przypadku zwycięstwa dokładnie tyle zapłacimy. Na normalnym allegro wygląda to inaczej.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

mikeyoski pisze: 14 lis 2019, 11:24 Słabo też wygląda mechanizm licytacji po stronie kupującego. Kiedyś dawało się cenę max. Teraz mamy tak, że to co podamy w licytacji, jest naszą ofertą i w przypadku zwycięstwa dokładnie tyle zapłacimy. Na normalnym allegro wygląda to inaczej.
? Przeciez jak wystawia sie na licytacje ogolnopolska (prowizja 10%) to jest to widoczne na normalnym allegro? Jak to moze miec inne zasady?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: mikeyoski »

Ano może. Kiedyś powiedzmy aktualna cena była 20 zł. Dawaleś 30 i cena dla Ciebie, jeśli wygrałeś była 21 zł. Było to wygodne, bo ustalało się max próg licząc, że się go nie osiągnie. Teraz to max stało się ceną Twej oferty. Wczoraj to przerabiałem. Nawet w aplikacji wygląda to inaczej niż kiedyś
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

mikeyoski pisze: 14 lis 2019, 11:50 ... Teraz to max stało się ceną Twej oferty. Wczoraj to przerabiałem. Nawet w aplikacji wygląda to inaczej niż kiedyś
Czyli tak jak podczas aukcji w domu aukcyjnym, to co krzykniesz staje się obecną ceną.... powiem szczerze że głupie to, doprowadzi do tego że tak naprawdę będzie się licytowało złotówkami w ostatnich minutach/sekundach, taki manualny sniping, a do tego czasu to ta jedna złotówka "opłaty" by aukcja była w obserwowanych :?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Nie mam jak przetestowac licytacji bo praktycznie nie ma ofert na allegro lokalnie :D

Choc mysle, ze nie jest ono stworzone pod licytacje - to raczej beda wiadomosci
"dam połowe ceny moge dzis podjechac jak pasuje"
"nie 50% ceny wystawienia to duzo za mało"
"to spi..."
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Golfang »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 12:06
mikeyoski pisze: 14 lis 2019, 11:50 ... Teraz to max stało się ceną Twej oferty. Wczoraj to przerabiałem. Nawet w aplikacji wygląda to inaczej niż kiedyś
Czyli tak jak podczas aukcji w domu aukcyjnym, to co krzykniesz staje się obecną ceną.... powiem szczerze że głupie to, doprowadzi do tego że tak naprawdę będzie się licytowało złotówkami w ostatnich minutach/sekundach, taki manualny sniping, a do tego czasu to ta jedna złotówka "opłaty" by aukcja była w obserwowanych :?
serio za obserwowanie jest teraz opłata 1 zł?
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ