Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Jak wpłynie allegro lokalnie na sprzedaż? Nie tylko gier ale wszelkiego rodzaju geekowskich przedmiotów.


Czytam, ze do 7 stycznia 2020 jest okres przejsciowy gdzie dotychczas sprzedajacy moga jeszcze wystawiac normalnie (maja prawo do zwrotu prowizji etc.). Natomiast od 1 lutego sprzedaz na allegro dla osob prywatnych bedzie juz wylaczona.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

O czym mówisz? Podlinkuj bo w ogóle nie wiadomo ocb
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 12:49 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Trolliszcze »

Jak wrzucisz w google "allegro lokalnie", to wyskakuje sporo wyników (łącznie z oficjalną informacją Allegro na pierwszym miejscu). Generalnie: będą teraz dwa rodzaje Allegro: tylko dla firm i tylko dla osób prywatnych. Czyli jeśli sprzedajesz grę używkę, to nie będziesz mieć konkurencji sklepów normalnego Allegro, bo to będą dwie oddzielne rzeczy (ale też ktoś kupujący od sklepów na normalnym Allegro nie znajdzie tam Twojej oferty).
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: pabloviega »

Oferty z serwisu allegrolokalnie.pl można wystawić jako "Kup Teraz lub Licytacja" lub "Ogłoszenie lokalne".

Oferta "Kup Teraz lub Licytacja" wyświetla się na allegro.pl.

Tutaj różnica pomiędzy allegro.pl a allegrolokalnie.pl jest w wysokości prowizji. W tym momencie na planszówki na allegro.pl jest 10% do 100 zł i 8% powyżej 100 zł. Na allegrolokalnie jest 10% do 500 zł. Czyli w przypadku sprzedaży przedmiotów do 100 zł jest tak samo, w przedziale 100-600 taniej wychodzi allegro, a powyżej 600 zł allegrolokalnie.

Jeśli wystawimy ofertę jako "Ogłoszenie lokalne" nie płacimy prowizji. Wtedy nie ma opcji płatności przez PayU i oferta nie wyświetla się na allegro. Czyli taki allegrowy OLX.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

pabloviega pisze: 31 paź 2019, 13:49 Tutaj różnica pomiędzy allegro.pl a allegrolokalnie.pl jest w wysokości prowizji. W tym momencie na planszówki na allegro.pl jest 10% do 100 zł i 8% powyżej 100 zł. Na allegrolokalnie jest 10% do 500 zł. Czyli w przypadku sprzedaży przedmiotów do 100 zł jest tak samo, w przedziale 100-600 taniej wychodzi allegro, a powyżej 600 zł allegrolokalnie.
Kurde, kiedy tak podnieśli prowizje? oO
Jeszcze niedawno było 8% niezaleznie od kwoty
Widze, ze do końca września było sztandarowe 8%

teraz nawet jest wiecej z tego co widze 8,8% mi zeżarło przy kwocie sprzedaży 250 zł
10% przy 100 zł
9,33% przy 150 zł
masakra, chyba sie pożegnam z Allegro albo bede nowe konta zakladal dla kazdej sprzedazy
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 14:02 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: pabloviega »

japanczyk pisze: 31 paź 2019, 13:58 Kurde, kiedy tak podnieśli prowizje? oO
Jeszcze niedawno było 8% niezaleznie od kwoty
Podwyżka była jakoś nie dawno gdzieś na przełomie wrzesień/październik.
japanczyk pisze: 31 paź 2019, 13:58 teraz nawet jest wiecej z tego co widze 8,8% mi zeżarło przy kwocie sprzedaży 250 zł
10% przy 100 zł
9,33% przy 150 zł
masakra, chyba sie pożegnam z Allegro albo bede nowe konta zakladal dla kazdej sprzedazy
Bo masz prowizję 10% do 100 zł i 8% powyzej 100 zł, więc za 250 zł zapłacisz 100 * 10% + 150 * 8% = 22 zł .
A po co nowe konta zakładać?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Juz dawno bylo 10% do 100zl.

Co waszym zdaniem to zmieni allegro lokalnie? Co np.z gra Magia i Miecz, ktora z dodatkami kosztuje kilkaset zl? Sklepy tego uzywanego nie beda sprzedawac a na ogloszeniach lokalnych strach z wysylka na cos tak bardzo drogiego jak program ochrony kupujacych jak i sprzedajacych (klient nieplacacy albo,ktory nie odbierze pobrania) jest wylaczony.

Na olx ludzie tez zachowuja sie bardziej chamsko niz na allegro. Jakie przewagi bedzie mialo allegro lokalnie nad olx jezeli chodzi o wysylanie przedmiotow ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Halloween pisze: 01 lis 2019, 12:16 Juz dawno bylo 10% do 100zl.
No ziom, sprawdziłem historie pobierania prowizji - do 30.09 była 8% czy była to sprzedaż za 60 zł czy za 460 zł
Halloween pisze: 01 lis 2019, 12:16 Na olx ludzie tez zachowuja sie bardziej chamsko niz na allegro. Jakie przewagi bedzie mialo allegro lokalnie nad olx jezeli chodzi o wysylanie przedmiotow ?
Bedzie miało program ochrony kupujących i bedzie posfredniczylo w platnosciach z tego co widzialem, łatwiej odzyskac pieniadze przy niezrealizowanej tranzakcji, a to sporo
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

japanczyk pisze: 01 lis 2019, 12:24
No ziom, sprawdziłem historie pobierania prowizji - do 30.09 była 8% czy była to sprzedaż za 60 zł czy za 460 zł
W kategorii komiksy tez? Moglbys spojrzec albo zalinkowac? Nie wiem jak to sprawdzic .

Dopiero od 1pazdziernika 2019 jest 10% w kategorii gry?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Halloween pisze: 01 lis 2019, 12:32 W kategorii komiksy tez? Moglbys spojrzec albo zalinkowac? Nie wiem jak to sprawdzic .

Dopiero od 1pazdziernika 2019 jest 10% w kategorii gry?
Nie, w kategorii gry planszowe, bo o nich tutaj mowa. Ostatni komiks jaki sprzedałem na allegro był dawno temu, weic ciezko mi sie odniesc
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

To w komiksach juz od dawna jest 10%.
W gry bitewne i karciane jest 8%z tego co widze.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: jax »

Wkurzające zmiany.

Czy ja dobrze widzę, że mogę teraz dodać zaledwie 5 zdjęć do oferty? :evil: :evil:
Normalnie ręce opadają...

Z tym rozdziałem na użytkowników prywatnych i firmy, to zakładam, że trzeba będzie mieć konto firmowe zeby wystawiać na Allegro?

Z punktu widzenia kupującego z kolei - bezsens. Będę musiał sprawdzać dwa miejsca: Allegro i Allegrolokalnie (jeśli przedmiot nie będzie wystawiony na obu jednocześnie) żeby danej rzeczy poszukać.

Może z punktu widzenia firmy zmiany sensowne, dla konsumenta - szkodliwe i utrudniające.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: rastula »

dla allegro korzystana :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

5 zdjęć i do tego nie da sie ich powiekszyc na pc. Guano na nich widac. Rewelacja :p. Człowiek sie przykłada żeby jego zdjęcia były wyznacznikiem lepszej oferty, bo kupujący nie bierze kota w worku, a tu zrobią taka jakosc ze mozna wszystko sprowadzic do tego ze tak mam gre do sprzedania.

Do tego teraz to nowosc wiec jak ludzie nie ogarniają pewnie będzie gorzej sprzedac tutaj niz na allegro. Choc na dłuzszą metę jezeli utrzymaja brak prowizji( a imho nie utrzymaja) i wprowadza sensowne zmiany, a portal rozreklamuja to moze wyjsc na plus, bo ta prowizja jest masakryczna.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Czemu maja nie utrzymac braku prowizji na lokalnie? Przeciez to alternatywa dla Gumtree i olx bez prowizji. To allegro 2giej kategorii z tego co rozumiem gdzie sprzedaje sie niepotrzebne rzeczy z odbiorem osobistym. Dlatego pytam o gry bo taki Starcraft za 400zl nie bedzie tam pasowal bo po tyle tam beda telewizory.

Najwyzej dadza jakies inne oplaty, wystawisz wiecej jak XX w miesiacu to doladuj konto etc.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Halloween pisze: 04 lis 2019, 09:16 Czemu maja nie utrzymać braku prowizji na lokalnie? Przecież to alternatywa dla Gumtree i olx bez prowizji. To allegro 2giej kategorii z tego co rozumiem gdzie sprzedaje sie niepotrzebne rzeczy z odbiorem osobistym.
Czemu nie mają utrzymać? Bo są na takiej pozycji że jak dobrze to zorganizują to po prostu będą mogli mieć prowizję, zresztą i tak póki co portal jest słabo rozpromowany i warto zapłacić żeby być na allego, tyle że jest się w gorszej pozycji niż też płacąc ale wystawiając aukcję kilka tygodni temu. Pytanie czy będzie też tam dostępny np smart. Przekonałem się trochę jak to boli ostatnio wystawiając prywatnie. Nie mam smarta, bo dawno nic nie sprzedawałem, więc trzeba i liczyć 10% prowizji(ona sprzedawcow firmowych na allegro też dotyczy, wiec jeden i drugi to bierze pod uwagę ofc) i dać cenę o te 15zł niższą niż konkurencja, która ma smarta(chyba że chcemy się ograniczyć do klientów którzy smarta nie używają wtedy trochę mniej), a jeszcze jesteśmy w innym portalu z gorszymi zdjęciami i mniejszą ich ilością etc. Super.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 04 lis 2019, 07:39 5 zdjęć i do tego nie da sie ich powiekszyc na pc. Guano na nich widac. ...
Właśnie się o tym przekonałem z perspektywy nie sprzedawcy ale zainteresowanego kupnem... po prostu bez sensu, nic nie widać prócz że pudło jest, no i napis na nim wygląda na poprawny :lol: no ale jak przedmiot za kilkaset złotych no to trochę słabo ...

Z Allegro a tym bardziej sprzedawaniu na nim obeznany nie jestem, w sumie chyba tylko jedną rzecz wystawiłem i tak koniec końców sprzedałem bezpośrednio, i próbowałem wyczytać więcej o tym Allegro Lokalnie ale nadal nie rozumiem sensu... bo to ma być taki Olx... ale nie Olx? I zarazem Allegro ale bez widoczności na głównym Allegro? Patrzę na to z perspektywy klienta i to średnio mi pasuje, bo jak rozumiem jeśli sprzedawca wystawi na Allegro Lokalnie ale nie będzie chciał płacić za prowizję by przedmiot wyskakiwał na głównym Allegro, to wtedy ja by ten przedmiot zobaczyć będę musiał szukać drugi raz na Allegro Lokalnie... i jeszcze potencjalnie przekonywać sprzedawcę by mi wysłał... ogólnie wydaje mi się to kreować problem z którym się zmagał eBay przez lata i który by rozwiązać wprowadził tą swoją usługę eBay Shipping Programme, mianowicie aukcje których właściciel odmawia wysyłki poza swój region. Przecież cały clou takiego eBay czy Allegro to to by móc wyszukać i kupić dokładnie tą rzecz którą się poszukuje od osoby która jest nawet na drugim końcu... powiedzmy kraju by nie przesadzać.

Plus mam pytanie do bardziej obeznanych, bo kiedyś ktoś mi opowiadał że ta "ochrona" Allegro (czy to sprzedającego czy kupującego) w przypadku sprzedaży P2P jest to pic na wodę fotomontaż, w ogóle nie porównywalne do ochrony eBay/PayPal, czy to prawda? I jak w tym nowym Allegro Lokalnie miałoby to działać?

Eh... nie wiem jak tak patrzę to Allegro staje się coraz bardziej taką obsługą/usługą B2P, platformą do sprzedawania dla sklepów/przedsiębiorców którzy chcą sprzedawać online ale nie chcą mieć czy utrzymywać oddzielnego sklepu internetowego .... no może dla przedsiębiorcy to i fajna usługa i opcja, ale trochę nie to jest tym czym od takiego Allegro jako klient szukam... setki ofert planszówki X w cenie prawie takiej jak w empiku różniących się kilkoma złotymi od siebie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Jezeli na lokalnie tez mialaby byc prowizja to bylaby za duza szansa dla EBay w Polsce. Normalne allegro tez by oberwalo mocno jakby EBay sie rozpromowal. Tam jest chyba tylko 7% prowizji.

Dlatego moim zdaniem lokalnie bedzie bez prowizji ale bedzie mialo dodatkowe oplaty za ilosc aukcji a i tak wielu sprzedajacych bedzie wybieralo opcje z widocznoscia za prowizje.

Mysle tez, ze wiele osob zdecyduje sie zalozyc I placic za konto firmowe mimo, ze nie maja dzialalnosci zeby zostac na prawdziwym allegro. Rodzi to potencjalne kary ze strony Urzedu Skarbowego.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

AnimusAleonis pisze: 04 lis 2019, 09:34 Plus mam pytanie do bardziej obeznanych, bo kiedyś ktoś mi opowiadał że ta "ochrona" Allegro (czy to sprzedającego czy kupującego) w przypadku sprzedaży P2P jest to pic na wodę fotomontaż, w ogóle nie porównywalne do ochrony eBay/PayPal, czy to prawda? I jak w tym nowym Allegro Lokalnie miałoby to działać?
Ochrona Allegro w porównaniu do ochrony PP/ebay jest o tyle problematyczna, że wymaga złożenia doniesienia na policję. Potem to już działa raczej niezależnie od statusu sprzedawcy.

Eh... nie wiem jak tak patrzę to Allegro staje się coraz bardziej taką obsługą/usługą B2P, platformą do sprzedawania dla sklepów/przedsiębiorców którzy chcą sprzedawać online ale nie chcą mieć czy utrzymywać oddzielnego sklepu internetowego .... no może dla przedsiębiorcy to i fajna usługa i opcja,
Szczerze mówiąc dla przedsiębiorców to jest coraz gorsza platforma. Oni z tego chcą zrobić taki amazon, przy czym ze zmienieniem proporcji ilości produktów sprzedawanych przez nich do tej sprzedawanych przez innych sprzedawców, choć w czasie to się może zmieniać, bo allegro potrafiło sprzedawać przez "swoje" sklepy naprawdę sporo róznego asortymentu, nie zdziwię się jak za jakiś czas będą sprzedawać też planszówki i to jest tak naprawdę droga do stania się faktycznie "polskim amazonem". Przeszli drogę od polskiego ebaya z którym wygrali, teraz się mocno zmieniają.

Z perspektywy sprzedawcy - rosnące prowizje(my sprzedajemy firmowo tanie rzeczy, ale kupuje się je np w ilości kilkudziesięciu zwykle, ale to nic nie zmienia, bo prowizja sie nalicza od egzemplarza, jak sprzedajesz coś za 1zł to obecnie minimalna prowizja wynosi 25gr, jeżeli aukcji nie wyróżnisz(20zł na 10 dni), to marna szansa na sprzedaż, a jeżeli ją wyróżnisz prowizja rośnie o 50%, więc finalnie można zapłacić nawet pod 40% prowizji!), zalew konkurencji i rosnące ceny wyróżnień bez których Cię praktycznie nikt nie zobaczy, system w którym musisz sprzedawać żeby sprzedawać, system w którym jedna oceny na 4 gwiazdki(niby dobra nie? No przecież wysłał, dostałem w całości, wszystko zgodnie z umową, nic gratis nie dostałem, nie wyrobił się przed czasem to jest 4/5?) jest oceną która uwala sprzedawcę, bo żeby nie utracić statusu super sprzedawcy, albo smarta to musi mieć naprawdę wysoki % samych piątek i taką jedną czwórkę odrabia się na sporej ilości klientów.

Ergo jak masz komuś dać 4 gwiazdki, bo wszystko było ok, to mu lepiej nie wystawiaj nic... chyba że faktycznie coś było nie tak, tylko wiedz że uwalasz i jego i dajesz gorsze warunki jego potencjalnym kolejnym klientom, a może i sobie(wypadnięcie ze smart przez muve.pl na dłuższy okres po świętach dla wielu planszówkowiczów mogło się odbić rykoszetem).
ale trochę nie to jest tym czym od takiego Allegro jako klient szukam... setki ofert planszówki X w cenie prawie takiej jak w empiku różniących się kilkoma złotymi od siebie.
Do tego wszystkie aukcje takie same, bo jest unifikacja wyglądu, dla allegro spoko(badania pokazują że to wszystko na białym tle po prostu się lepiej sprzedaje), teraz niby dodają wyszukiwanie przedmiotów tak żeby się ten sprzedawca którego masz w koszyku wyświetlał odpowiednio, ale wcześniej identyfikacja sprzedającego była wizualna, w tytule aukcji etc, łatwiej bylo to ogarnąć, mogłeś się łatwiej wybić na poziomie identyfikacji wizualnej. Przeglądająć jakąś kategorię też już po miniaturach często widziałem że mogę wziąć więcej rzeczy u kogoś, a jak wchodziłem na aukcję, to widziałem czy potencjalnie to firma kogucik, czy nie, a np wszystkie aukcje lombardów od razu odrzucałem etc. Widziałem też czy to realfoto, czy katalogowe(bo tylko te były na białym), teraz po prostu więcej ludzi poszło po katalogowych, albo sami swoje muszą przygotowywać tak żeby wyglądały podobnie, bo z nimi konkurują(a miniaturka MUSI być na białym tle bo to jest wymaganie do bycia ze statusem sklep w ogóle, czyli obecnie pewnie żeby w ogóle móc wystawiać na allegro, a nie allegrolokalnie), więc je szlifują.

Generalnie z mojej perspektywy i firmowej i prywatnej te zmiany są na gorsze, ale jestem na 99% przekonany że wychodzą lepiej finansowo dla allegro, a i coraz bardziej małe podmioty nie będą miały szans na walkę ze średnimi i dużymi nawet na samym portalu, nie mówiąc już o kosztach promowania swojego sklepu w internecie, gdzie jest coraz większa konkurencja, a i mocni gracze zaczęli wykorzystywać i Youtube i inne ssocialmedia, poszly milionowe budżety w reklamę, więc małym jest ciężej, z tym się trzeba liczyć że w internecie będzie coraz ciaśniej i drożej się będzie wybić o ile nie ma się jakiegoś nowatorskiego pomysłu na marketing.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: profes79 »

Dla mnie Allegro skończyło się kilka lat temu, gdy hurtowo skasowano wypracowywane latami oceny i komentarze. Teraz moje konto - zwłaszcza przy handlu okazjonalnym, jaki prowadziłem (czytaj: tu sprzedać jakieś zalegające modele do bitewniaka; tu kupić jakąś książkę) - niczym się nie różni od konta założonego wczoraj. Wcześniej konta nawet z tymi kilkoma - kilkunastoma komentarzami były sygnałem, że można z taką osobą spokojnie współpracować; teraz nie ma nic. Dołożyć do tego skokowo rosnącą wysokość prowizji (chociaż zdaje się, że zmieniono moment pobierania prowizji z wystawienia na sprzedaż) i można zapomnieć o korzystaniu z portalu jeżeli się nie jest dużym graczem.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Po skasowaniu komentarzy prawie przestałem tam wystawiać. To był chwyt poniżej pasa i tak on był wymierzony w to żeby zmusić sprzedawców do ciągłego nabijania komentów i żeby była rotacja. A przy okazji moje konto na którym było ładnych kilkaset samych pozytywów, poszło się kochać i nie byłem wcale bardziej wiarygodnym sprzedającym od kogoś kto wczoraj założył żeby zrobić numer na allegro. Niby moje 17 lat od rejestracji coś mówi, ale niewiele.
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Erg »

No niestety, mam podobne wrażenia. Allegro Lokalnie wygląda na razie słabo, małe zdjęcia to dramat (można kliknąć prawym przyciskiem i otworzyć obrazek w osobnym oknie, wtedy można obejrzeć normalny rozmiar, ale to niewygodne). Ilość zdjęć - skandaliczna. 5 może wystarczyć do wystawienia nowej gry w folii, ewentualnie jakiegoś "Multiuniversum". A jak będę chciał wystawić moją kolekcję pomalowanych warband do WH: Underworlds? :shock:
Do tego obecnie trzeba śledzić dwie strony - licytacji ani zakupów z Allegro Lokalnie nie widać w normalnym Allegro. I vice versa. Brak jest chyba integracji np z inpostem, przynajmniej się na razie nie doszukałem. Muszę poczekać, aż coś się sprzeda ;) Ktoś pytał o smarta - wpadło mi gdzieś w oczy wczoraj stanowisko Allegro w tej sprawie - przynajmniej na razie Smart nie jest na Lokalnym nawet planowany, bo miała to być usługa premiująca zakupy u firm.

Ilość opcji dostępnych na Lokalnym - bardzo uboga. Korzystasz z Allegro, klikasz, lądujesz na Lokalnym. Ale szukanie na Lokalnym to porażka. Chcesz szukać - więc musisz wrócić na Allegro....

Jestem na Allegro 19 lat, też ciężko przeżyłem wyzerowanie ponad półtora tysiąca pozytywnych komentarzy. Niektóre naprawdę fajne i miłe. Pamiętam wczesne lata działania portalu, było forum, opinie użytkowników były brane pod uwagę, były organizowane forumowe czaty z adminami. Portal nie był doskonały, ale był przyjazny. Sprzedaż nie była tak odczłowieczona jak teraz. Było więcej zabawy,trzeba było wysłać jednego czy drugiego maila po zakupie, potwierdzić nr konta, tego typu sprawy. Ale miało to swój urok. Niejeden kolekcjoner czy hobbysta nawiązał w ten sposób ciekawe i owocne znajomości...

Niestety, kolejne zmiany popychają Allegro w kierunku tzw. marketplace , ograniczając znacznie możliwości drobnych użytkowników (tak się składa, że w firmie również prowadzimy sprzedaż na Allegro i nadmienię, że firmy też wcale nie mają łatwo, ale to osobny temat ;)).
Nie ma się co dziwić, że Allegro dąży do maksymalizacji zysków, jakby nie było taki jest cel działania każdej firmy. Przykre jest, że potęga serwisu powstała w oparciu o indywidualnych sprzedających i kupujących, a teraz - po zmonopolizowaniu rynku - otrzymujemy kopniaka w tyłek na do widzenia. Lata temu, pod wpływem pierwszych niekorzystnych zmian w Allegro powstały różne inicjatywy, typu "świstak" (strona nawet ciągle działa, ciekawscy mogą obejrzeć, ile jest aukcji). Ale co z tego, skoro nawet ebay poległ przy rozkwitającym w owym czasie Allegro.
Na tą chwilę nie ma alternatywy, kto chce mieć duży zasięg oferty, musi wrzucić na Allegro, czy mu się to podoba czy nie. Do tej pory jednak było to przynajmniej wygodne. A obecnie zmiany - cofają indywidualnych sprzedających użytkowników o kilkanaście lat, tunelując jednocześnie ruch kupujących w objęcia dużych firm. Pozostaje mieć nadzieję, że to wersja beta "Lokalnie" i będzie lepiej, ale na jakieś szczególnie korzystne zmiany pod kątem indywidualnych użytkowników nie liczę.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 04 lis 2019, 09:56 Ochrona Allegro w porównaniu do ochrony PP/ebay jest o tyle problematyczna, że wymaga złożenia doniesienia na policję. Potem to już działa raczej niezależnie od statusu sprzedawcy.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedż :)
No to dobrze mi to było kiedyś wytłumaczone... i nie wiem czy nazwałbym to że mogę pójść na policję lub do sądu ochroną Allegro :roll: bo taką ochronę to i Olx i bazarek z warzywami na rogu ma :P
Blue pisze: 04 lis 2019, 09:56 ... droga do stania się faktycznie "polskim amazonem". Przeszli drogę od polskiego ebaya z którym wygrali, teraz się mocno zmieniają.
Jednak Amazon zawdzięczał swój sukces nie tylko temu że mieli portal gdzie wystawiało się wielu sprzedawców, coś więcej za samą witryną było, a tu w przypadku Allegro tego nie widzę. No i z eBay powiedzmy że wygrali, ale to nie sprint tylko maraton, i nie wiem skąd oni tacy pewni siebie że jak kompletnie zaprzepaszczą serwisy czysto aukcyjne to że eBay, lub ktokolwiek inny, nie wejdzie i nie zabierze stołka z pod nich. Moim zdaniem zapotrzebowanie na taki "polski eBay" będzie, a na kolejny agregat ofert sklepowych nie koniecznie. Już nie wspomnę że jeśli Amazon, z już dość rozbudowaną bazą w UK i Niemczech, by na prawdę chciał i widział sens to momentalnie mógłby na Polski rynek i wejść i zdominować.
No ale to tylko takie utyskiwanie z mojej strony, niech Allegro prowadzi swoje strategi jak tam chce, po prostu trochę szkoda że usługa marnieje :?
Erg pisze: 05 lis 2019, 00:47 ...
Do tego obecnie trzeba śledzić dwie strony - licytacji ani zakupów z Allegro Lokalnie nie widać w normalnym Allegro. I vice versa.
...
Na tą chwilę nie ma alternatywy, kto chce mieć duży zasięg oferty, musi wrzucić na Allegro, czy mu się to podoba czy nie. Do tej pory jednak było to przynajmniej wygodne. A obecnie zmiany - cofają indywidualnych sprzedających użytkowników o kilkanaście lat, tunelując jednocześnie ruch kupujących w objęcia dużych firm. Pozostaje mieć nadzieję, że to wersja beta "Lokalnie" i będzie lepiej, ale na jakieś szczególnie korzystne zmiany pod kątem indywidualnych użytkowników nie liczę.
I też nie wiem, bo w sumie nie mam jak sprawdzić, czy w Allegro Lokalnie wyskakują wszystkie oferty na dany produkt z całego kraju, czy tylko te które są w mojej okolicy.
Jeśli tylko w okolicy no to już kompletna beznadzieja, i z mojej perspektywy kupującego ale też i sprzedających.
I w sumie nie wiem czym, prócz lepszego wyglądu i zorganizowania/sortowania ofert, to się będzie różnić od takich ofert na FB? Czy nawet Olx?
- oczywiście nie w znaczeniu aukcji ale ofert "kup teraz", których mało na Allegro nie jest -

Podejrzewam że tu będzie pierwsza opłata na Allegro Lokalnie: aby oferta pokazywała się nie tylko lokalnym użytkownikom ale każdemu nie zależnie gdzie w Polsce jest trzeba będzie płacić.

A z konkluzją Twoją się kompletnie zgadzam, i jako kupujący tego wpychania w stronę dużych sklepów/sprzedających mnie i denerwuje i zmusza do większego wysiłku wyszukiwaniu ofert co tym bardziej denerwuje.

I czy ja dobrze widzę że na Allegro Lokalnie nie widać ile było ofert ani ile osób licytuje? Słabe.... :x
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Fojtu »

Wczoraj próbowałem znaleźć tą informację, ale czy na allegro lokalnie nie ma paczkomatów za 8,99zł? Już nie mówię o Smarcie, ale brak tego jest też bardzo dużym ciosem w sprzedaż tańszych rzeczy.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Jak znajdziesz daj mi znać, bo też bym chętnie skorzystał, a jak wystawiałem to nie potrafiłem.
AnimusAleonis pisze: 05 lis 2019, 01:20 Dzięki za wyczerpującą odpowiedż :)
No to dobrze mi to było kiedyś wytłumaczone... i nie wiem czy nazwałbym to że mogę pójść na policję lub do sądu ochroną Allegro :roll: bo taką ochronę to i Olx i bazarek z warzywami na rogu ma :P
No nie ma, bo jak zrobisz zgłoszenie i prześlesz do Allegro, to Allegro Ci zwraca kase i nie czeka na działanie policji. Obstawiam że to wynika po prostu z tego, że eliminują cwaniaków którzy by stawiali konta słupy, sami kupowali wystawione tam przedmioty, a potem roszczenia do allegro o zwrot kasy wysyłali.
ODPOWIEDZ