Board Game Geek - poziom interakcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: emka »

Hej,
czy na BGG można gdzieś znaleźć coś o poziomie interakcji danej gry, jej typie (pozytywna/negatywna) i losowości? Coś takiego jest np. na stronie Rebela. Z tego co widzę to na BGG jest tylko ocena, pozycja w rankingu, poziom złożoności, wiek, czas rozgrywki i informacja jak sprawdza się gra w zależności od ilości graczy. Dla mnie całe BGG jest mało intuicyjne, więc mogłam coś przegapić.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: rattkin »

Niestety nie. Być może po części z tego powodu, że jest to mocno uznaniowe i trudne do ujęcia w karby. Z drugiej strony, ciężar gry też taki jest, a mimo to taka statystyka istnieje (jako średnia z głosowania). Może warto zgłosić jako usprawnienie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: Blue »

Dla mnie przydałaby się ankieta do czasu gry zależna od liczby graczy(podobnie jak ma miejsce rekomendacja do liczby graczy), czasem osobno jest temat na forum. Gdzie to się zgłasza? :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: KonradT »

Użytkownicy mogli stworzyć geeklisty o takim temacie. Oficjalnej funkcji tego typu nie ma.
Geeklisty możesz przeszukać tak jak gry, trzeba zmienić tryb szukania po prostu.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: BartP »

Ludzie tu na forum kłócą się, jak interaktywna jest dana gra: czasami skrajne opinie w stylu "wg mnie prawie pasjans", "co ty powiesz? wg mnie niemal walka na noże!". W związku z tym raczej skazana/y jesteś na czytanie forum danej gry, gdzie ludzie piszą coś więcej na ten temat niż zwykłe głosowanie w skali 1-5. Tym bardziej że interakcja interakcji nierówna. Przykładowo nic się nie dzieje całą grę, ale można raz na jakiś czas zagrać kartę kradnącą komuś zasoby. Jaka to interakcja? 2? 3? Bez względu na odpowiedź, mnie taka interakcja nie interesuje, więc trzeba się z lekka zgłębić i poczytać, co tam się czai pod maską.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Board Game Geek - poziom interakcji

Post autor: Legun »

Kilka ładnych lat temu pracowałem nad systemem opisu interakcji w grach - można sobie to poczytać tu:
viewtopic.php?f=1&t=17340
Największy problem to to, że wielu graczy utożsamia interakcję z konfrontacją, czyli niszczeniem innym posiadanych przez nich zasobów/wartości. Tymczasem sprawa jest znacznie bardziej złożona. Na razie jednak nie wygląda, żebym miał czas na powrót do tego. Niemniej można sobie w tym wątku zobaczyć klasyfikacje sporej liczby starszych gier.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ