Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

Rozum mi podpowiadał, że jeśli wejdę do sklepu, to na pewno coś kupię.
I miałem kurde rację.
Jako fan Soulsów kupiłem planszowy Dark Souls.
I teraz muszę przewietrzyć półkę 😀
Ostatnio zmieniony 11 sty 2021, 19:26 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Potato Queen »

Karciane Horror w Arkham i Posiadłość Szaleństwa 2...

... bo się nacztytałam w necie i stwierdziłam, że muszę je mieć. To nic, że Everdell leży od pół roku nieruszony.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

A ja kupiłem trochę upiększaczy. 3 trolle rzuciły nowościami i wziąłem monety do concordii za niecałe 50zł (doooobra cena), dobrałem też surowce do Brassa. Już nie moge się doczekać.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Coen »

Food Chain Magnate, bo promocja była ;) a grę miałem wysoko na swojej wishliście.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Ostatnio kupiłam średniowieczny zestaw monet, bo uwielbiam metalowe monety, a użytkownik hipcio_stg zwrócił uwagę, że pasują do Concordii :P
hipcio_stg pisze: 11 sty 2021, 20:10 A ja kupiłem trochę upiększaczy. 3 trolle rzuciły nowościami i wziąłem monety do concordii za niecałe 50zł (doooobra cena), dobrałem też surowce do Brassa. Już nie moge się doczekać.
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: wilson85 »

BOLLO pisze: 11 sty 2021, 12:45
wilson85 pisze: 11 sty 2021, 10:24 Netrunner LCG
Na fali Cyberpunka udzielił mi się klimat. Do tego wrociłem do Altered Carbon na Netflixie i Almost Human i gdy siadam do partyjki czuje się jak Mr Robot :)
Gdzie kupowałeś i po ile jak można wiedzieć?
Core kupiłem troche przez przypadek od gościa który skomentował post na FB za ok 2 stówki. Cykl odbioru mozna bylo kupić caly w sklepie galakty wraz z 4 z 6 cyklu genesis po 9 zł za sztuke. Brakujące dwa pakiety danych kupiłem na allegro za 10 zł i na fb za 15 zł. Brakuje mi Tworzyć i Kontrolować ale to na spokojnie. Większość bardzo dobrych decków można stworzyć korzystając z podstawki i cyklu Genesis.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

wilson85 pisze: 11 sty 2021, 21:18
BOLLO pisze: 11 sty 2021, 12:45
wilson85 pisze: 11 sty 2021, 10:24 Netrunner LCG
Na fali Cyberpunka udzielił mi się klimat. Do tego wrociłem do Altered Carbon na Netflixie i Almost Human i gdy siadam do partyjki czuje się jak Mr Robot :)
Gdzie kupowałeś i po ile jak można wiedzieć?
Core kupiłem troche przez przypadek od gościa który skomentował post na FB za ok 2 stówki. Cykl odbioru mozna bylo kupić caly w sklepie galakty wraz z 4 z 6 cyklu genesis po 9 zł za sztuke. Brakujące dwa pakiety danych kupiłem na allegro za 10 zł i na fb za 15 zł. Brakuje mi Tworzyć i Kontrolować ale to na spokojnie. Większość bardzo dobrych decków można stworzyć korzystając z podstawki i cyklu Genesis.
No to zrobiles deal roku. Bardzo dobra oferta.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

a ja kupiłem Ojca Chrzestnego za 170 zł nową zafoliowaną - dzisiaj jadę odebrać. Już dawno ta gra była na moim celowniku, a taka cena to na dzień dzisiejszy okazja. Grałem w nią u kumpla (oraz przez TST) i uważam że jest świetna. Do tego ma figurki, które "kiedyś" pomaluję i będzie jeszcze lepsza...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Golfang pisze: 12 sty 2021, 13:08 a ja kupiłem Ojca Chrzestnego za 170 zł nową zafoliowaną - dzisiaj jadę odebrać. Już dawno ta gra była na moim celowniku, a taka cena to na dzień dzisiejszy okazja. Grałem w nią u kumpla (oraz przez TST) i uważam że jest świetna. Do tego ma figurki, które "kiedyś" pomaluję i będzie jeszcze lepsza...
Wow - gdzie znalazłeś taką ofertę? :shock:
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

eveni pisze: 12 sty 2021, 14:00
Golfang pisze: 12 sty 2021, 13:08 a ja kupiłem Ojca Chrzestnego za 170 zł nową zafoliowaną - dzisiaj jadę odebrać. Już dawno ta gra była na moim celowniku, a taka cena to na dzień dzisiejszy okazja. Grałem w nią u kumpla (oraz przez TST) i uważam że jest świetna. Do tego ma figurki, które "kiedyś" pomaluję i będzie jeszcze lepsza...
Wow - gdzie znalazłeś taką ofertę? :shock:
U kumpla w sklepie... Jak coś mogę załatwić jeszcze jedną grę za 170 zł + koszt wysyłki ode mnie (paczkomat 12 - albo mogę wystawić na olx i paczkomat 9 zł - w przypadku płatności przez olx - chyba tyle kosztowały) - oferta nieważna - Bollo postanowił przytulić Godfathera za 170 zł :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2021, 17:23 przez Golfang, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Spektrum, bo brakuje mi fajnej imprezówki :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Fenrisek83 »

Dodatek do This War of Mine: czas oblężenia bo brakowało mi w kolekcji.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Rafal75 »

Goldberg pisze: 03 gru 2020, 18:28 A ja zafundowałem sobie Folklore the Affliction z kompletem koszulek....bo chce miac jakieś "RPG" na świąteczne wieczory, Too Many Boones...bo lubię kości, nowy deluxe do AHlcg...no bo wyszedł więc trzeba...
I 1 kilogram mortadeli która wykroje na kształt karpia bo na karpia mnie już nie stać :D :lol: :lol:
gdzie kupiłeś Folklore The Affliction?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Rafal75 pisze: 12 sty 2021, 23:05
Goldberg pisze: 03 gru 2020, 18:28 A ja zafundowałem sobie Folklore the Affliction z kompletem koszulek....bo chce miac jakieś "RPG" na świąteczne wieczory, Too Many Boones...bo lubię kości, nowy deluxe do AHlcg...no bo wyszedł więc trzeba...
I 1 kilogram mortadeli która wykroje na kształt karpia bo na karpia mnie już nie stać :D :lol: :lol:
gdzie kupiłeś Folklore The Affliction?
To ja może odpowiem, bo to moja wina była :) Wrzuciłem tutaj na Forum informacje o fajnej promocji na stronie wydawcy - GreenBriar Games -, gdzie sprzedawali calutki asortyment "Folklore The Affliction" z rabatem 50%. Japańczyk nawet zbiórkę zrobił, bo było więcej chętnych i opłacało się nawet doliczając cła i inne atrakcje. Sam skorzystałem kupując jakowąś drobnice brakującą do kolekcji. Goldberg z tego co pamiętam mocniej poszalał i "wszedł" w temat bundli, bo na nie też dawali takie zniżki. Zresztą widać po ich sklepie na stronie, że nieźle przetrzebiony po tej promce :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Goldberg »

Eeeee panie nieee :p folka w końcu kupiłem w gamelordzie :)
Ale teraz mają go w "smoczymoku" z tego co widze
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Kupiłem Chicago Express z dodatkiem, bo grałem u znajomego na jego egzemplarzu. Uważam, że to bardzo przyjemna gierka jest i ciesze się, że udało mi się ją zdobyć, bo już jest niedostępna.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Goldberg pisze: 13 sty 2021, 08:12 Eeeee panie nieee :p folka w końcu kupiłem w gamelordzie :)
Ale teraz mają go w "smoczymoku" z tego co widze
A faktycznie, Ty tam brałeś. Cieszę się, że udał mi się kolejny uzależniony :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Morrie »

Zazwyczaj po prostu łapię się na promocje. Chociaż staram się zwracać uwagę tylko na przecenione pozycje z wishlisty. Zazwyczaj takie zupełnie impulsywne zakupy mają miejsce, gdy musze dorzucić coś taniego do koszyka, aby mieć darmową dostawę.
Ostatnia gra jaką kupiłam też była oczywiście na promce, chociaż tej akurat nie planowałam. Stwierdziłam, że przecena z 40 na 10 zł nie wymaga nawet czytania opinii. W końcu gra w cenie masła orzechowego :lol:
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Spektrum !

Ależ ta gra jest świetnie wydana, piękna okładka, fantastyczna "maszyna" do grania. A sama gra - dużo smiechu i dyskusji :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Orlean z dodatkiem... bo mogę. A tak poważnie, bo to jest coś, co warto mieć. Jedyna gra, przy której się zawsze dobrze bawiłem a jakoś nie było okazji jej kupić/zdobyć i częściej się z nią zapoznawać.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Mysthea - bo gdy to zobaczyłem to coś się ze mną stało dziwnego. Zazwyczaj omijam gry z taką dozą plastiku a ta mi się spodobała. Do tego ilość możliwości, śliczne wydanie. A i syn jak zobaczył to powiedział, że chętnie pogra ( a w przeciwieństwie do córki nie we wszystko co widzi ma ochotę pograć). No i jeszcze bo najlepiej podobno chodzi na 3 osoby a to nasz najczęstszy skład :D
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Witchma »

Kanban EV. Bez powodu. Możliwe, że jestem uzależniona :D
fakcior
Posty: 26
Rejestracja: 03 sie 2020, 23:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fakcior »

Kupuję zazwyczaj gry w okazyjnych cenach i/lub uszkodzone, z outletów, etc.

Z ciekawszych łowów mogę wymienić:
- Robinson Crusoe - 60zł,
- Everdell - 120zł
- Blood Rage - 170zł
- Cthulhu DMD - 125zł
- Nemesis - 165zł
- Nemesis Stretch Goals EN - 170zł
- Terraformacja Marsa - 95zł
- Star Wars Rebelia EN + dodatek DE - 150zł
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Witchma pisze: 15 sty 2021, 11:21 Kanban EV. Bez powodu. Możliwe, że jestem uzależniona :D
Oj tam, oj tam. Są gorsze uzależnienia :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Witchma »

eveni pisze: 15 sty 2021, 17:31
Witchma pisze: 15 sty 2021, 11:21 Kanban EV. Bez powodu. Możliwe, że jestem uzależniona :D
Oj tam, oj tam. Są gorsze uzależnienia :)
Też tak sobie myślę, zamawiając ze spokojem Moje miasto, którego jakoś zupełnie się nie spodziewałam po polsku (może zbyt mało pilnie śledzę zapowiedzi), ale skoro będzie...
ODPOWIEDZ