Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Witchma »

Ja czekam głównie na gry z KS, bo z tych zapowiedzi wydawniczych, które widziałam, w zasadzie nic mnie nie interesuje. No, chyba że ktoś ogłosi wydanie The Isle of Cats albo Trickeriona. Ewentualnie byłabym zainteresowana Race for the Galaxy.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Dhel »

Czekam na gry od Chip Theory Games, czy to wsparte czy jeszcze niezapowiedziane.
Nemesis oraz Etherfields od AR.
Primal na kickstarterze oraz Sankousushin ( chyba tak się pisze?) styl Kingdom Death tylko cenowo ma niby być bardziej przystępne oraz inny styl artystyczny (Japonia, mniam)
Oraz Aeon Trespass z tego podobnego gatunku.
Czekam na kooperacyjne LCG w stylu Władcy z kampanią a la Horror w Arkham i mechaniką z MC w klimatach gwiezdnych wojen lub dragon ball - tak, wiem, chyba aż do śmierci na to poczekam, ale nadzieja umiera ostatnia :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Brylantino »

Gloomhaven: Jaws of Lion - duże GH mam, więc chętnie przytulę mniejszą wersję, aby pograć w nowym składzie.

Eclipse 2nd Edition - czekam od dawna. Podstawka mi się podobała jako miks euro z 4X, ktore można zamknąć w 3 godziny.

Food Chain Magnate: Ketchup - tutaj troche3 niepewność, bo sam podstawkę bardzo lubię, ale ciężko znaleźć chętnych graczy i może dodatek trochę pomoże, bo chociażby zmniejszenie liczby otwarć sprawia, że jest bardziej user friendly :)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: feniks_ciapek »

Sporo KSów przyjdzie w tym roku, natomiast nie wiem, czy jakoś bardzo na nie "aktywnie" czekam :D Po prostu będą.

No dobrze, czekam na Okko Chronicles oraz na OrcQuest War Path. Trochę mniej na Oath, Steam Watchers i Roll Player: Adventures. I może na Undaunted: Reinforcements. Jestem ciekaw Beyond Humanity: Colonies.

I jak Ogry nie wydadzą w tym roku ostatniego dodatku do Roll Playera, to będę bardzo, ale to bardzo zły.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Michito »

W 2021 chciałbym kupić:
- pakiet spolszczający do francuskich Zakazanych Gwiazd od @Fulgrim, - ale poczekam jeszcze na cenę cholera mnie wzięła na to czekanie więc spieniężyłem francuską podstawkę
- Dominację Gatunków od Phalanx,
- Nemesis bez błędów wydawniczych od Rebel (ale pewnie będzie trzeba czekać do 2022 :wink:), po namyśle stwierdziłem, że jednak nie
- Ginkgopolis, - jednak cena odstrasza i odstraszyła skutecznie
- Ultimate Railroads (Russian Railroads Big Box),
- Unmatched: Battle of Legends i być może The King is Dead od OgryGames, jednak stwierdzam, że mając Wildlands da się żyć bez tej gry
- Carpe Diem i Puerto Rico 3ed, - Carpe Diem jednak odpuszczam Puerto Rico też
- Obsession (ponoć na początku 2021 ma ukazać się dodruk podstawki i dodatków), - drogo jak cholera więc nie wiem
- Trickerion Collectors Edition (widziałem na boardgameprices.co.uk że w jednym z hiszpańskich sklepów jest prowadzona przedsprzedaż, może pojawią się też inne wersje językowe), - sama podstawka uznałem że przy ponad 10 lekkich/średnich worker placementach które mam ta gra (z dodatkiem), biorąc pod uwagę jej cenę nie wniesie wiele do kolekcji
- Pax Pamir od Galakty. - zależy od ceny

Dochodzą:

- Tyrants of the Underdark PL
- Red Cathedral
- 5 Klanów
- Black Rose Wars PL od Czacha Games

Kilka tytułów trzeba będzie sprzedać żeby to ew. pomieścić :|

-Edyta - 5 lutego 2021
-Edyta - 28 kwietnia 2021
- Edyta - 2 maja
Ostatnio zmieniony 02 maja 2021, 13:41 przez Michito, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Pomelo »

Dla mnie 2021 to rok długo wyczekiwanych projektów z KS'a, które mam nadzieję zdążą dotrzeć (patrzę na Ciebie Trudvang Legends). I tak KS'y, kolejność dowolna:

- Arkeis EN, studio Ankama - strasznie mnie kupili tematem i ogólnym pomysłem na połączenie Egiptu z klimatem steampunkowym. Nie obchodzi mnie zarzut, że to "tylko" legacy (do czego odnieśli się twórcy tworząc dodatkowy tryb), mam zamiar dobrze się bawić ;)
- The Great Wall od studia Awaken Realms - Tiger All-In - przyznam, że poszedłem w ciemno z tym tytułem, przyciągnęli mnie grafikami i tak pozostałem. Figsy wydają się zbędne, stąd decyzja o meeplowej wersji. Powtarza się od jakiegoś czasu na forum stwierdzenie, że gry od AR trzymają na wartości, rękami i nogami podpisuję się pod tym stwierdzeniem, także wielu obaw nie miałem.
- Trudvang Legends, CMON - planszówkowy rollercoaster, mam nadzieję, że gra trafi na właściwe tory... Strasznie trzymam kciuki za powodzenie projektu, totalnie mój klimat, aczkolwiek jak jest, tego chyba nie wie nikt (łącznie z E. Langiem).
- Machina Arcana 3 ED PL, Galakta - jak się ucieszyłem, że gra wyjdzie po polsku!! Dzięki Galakta!
- Aeon Trespass Odyssey, studio Into the Unknown- w moim odczuciu czarny koń tych zawodów, albo będzie wielki sukces, albo wielka klapa. Wygląda przefantastycznie (oprócz mapy ofc), mechaniki liczone w tysiącach, grafiki w milionach (prawie jak wydana kasa), dłonie bolą od zaciskania kciuków, aleeeeeee projekt jest ogroooomny i boję się czy wszystko zostanie należycie sprawdzone i wyliczone. Mogę czekać nawet do grudnia, byle by to miało ręce (od Hekatona) i nogi.

Poza KS'em? No to macie:

- Dodatek do Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, FFG - to rushowanie postaciami po mapie jeszcze mnie nie zmęczyło, jestem gotów na więcej. Tak, wiem, że jeszcze niezapowiedziane ;)
- Cthulhu Death May Die: Sezon 2, CMON, Portal - tu krótko, grę uwielbiam i czekam na sezon 2 :)

Dodruki:

- Eldritch Horror, dod. Kraina Snów, FFG - zwykle tak bywa, że jak jak nad czymś się za długo zastanawiam, to potem pozostają pytania o dostępność...
- Władca Pierścieni LCG, FFG - sfera marzeń, czy może snów.

To tyle ode mnie.

PS. Patrząc na tę listę KS'ów, to z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją partnerkę, a raczej jej hobby (konie), bo bez tego, ta lista byłaby nie do zrealizowania :lol: :lol: :lol:
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: pieprzowa »

Przede wszystkim to co już opłaciłam i czekam, czyli:
Dinosaur World All-in (KS)
Rival Restaurants: Back for seconds (KS)
The Gallerist Complete Edition

Ponadto chcę uzupełnić kolekcję w kilka lżejszych tytułów do niezobowiązujących rozgrywek m.in. Everdell oraz Suburbia CE.

Czekam również na ogłoszenie dodruku Trickeriona - na stronie wydawcy była informacja o dodruku w Q4 2020, ale zapewnie już się zdezaktualizowało.
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Atopos »

W pierwszej kolejności czekam na dodruki:
1. Rebelia od Galakty
2. Tyrants of the Underdark(GF9)

Zobaczymy co potem ;)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Neysmeey »

Po pierwsze i ostatnie, czekam na Diunę Imperium w polskiej wersji. Ten rok to odpoczynek od nowinek, uzupełnienie dodatków i ogrywanie kolekcji, a jak to będzie w rzeczywistości, życie zweryfikuje.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: asiok »

Praga Caput Regni PL
Dune: Imperium PL
Ginkgopolis


No i zobaczymy co jeszcze ;)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Tachion »

No trochę z takich pewniaków można by już wymienić. Z tych już zamówionych:
Rival Restaurants z dodatkiem, ma być styczeń/luty
Reszta dodatków do Too Many Bones z wiadomej zbiórki
The Defence of Procyon III, czyli Starcraft na 2/4 osoby na planszy
Dark Ages od Kwapińskiego
Blitzkrieg
Eclipse: Drugi świt galaktyki
i najbardziej niepewny KS - Hybris

Z tych, które na bank jeszcze dołączą to:
Brzdęk Legacy PL
Diuna: Imperium
i dodruk Brassa na jesieni. Nie kupiłem od razu i ceny błyskawicznie poszły w górę. Szkoda przepłacać.

A tak to jeszcze może nowa edycja Clash of Cultures oraz kolejny KS Dungeon Alliance pod koniec roku. Może tym razem się skuszę.
Znając życie po drodze posprawdzam jeszcze sporo rzeczy, ale to stan na dziś :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 566 times
Been thanked: 912 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Galatolol »

Mam nadzieję, że ukażą się w końcu dwie gry 18xx, na które jestem od dawna zajawiony: 1839 i 1871 (nie mają jeszcze swoich stron na BGG).

Oath - Wehrle jest moim ulubionym projektantem, a gdy pierwszy raz usłyszałem o tej grze (w wywiadzie z Heavy Cardboard w 2019), mój hajp sięgnął zenitu. Niedawno grałem raz na TTSie i gierka niestety niczego nie urwała. Oczywiście mam zamiar zagrać kilka razy w krótkim czasie, by zobaczyć, jak świat gry ewoluuje, ale nawet jeśli będzie dobrze, to nie dorówna temu, co sobie wtedy wyobrażałem.

People Power - 3-osobowa gra COIN, raczej prostsza i krótsza. Chyba nie wiadomo, kiedy dokładnie się pojawi.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: vikingowa »

Dużo tego będzie w tym roku... Myślałam, że jak gram tylko solo to zakupię kilka pudeł w roku a tutaj taki szał :lol:

Opłacone KSy:
- Bloodborne: The Board Game + 2 dodatki - najbardziej chyba wyczekiwana :D
- Canvas
- Chai Deluxe + Chai: High Tea
- Eila and Something Shiny
- Etherfields + all gameplay content
- Final Girl All In
- The Ratcatcher
- Shogun no Katana Deluxe Ed

Preordery:
- Sagrada Pasja
- PARKS: Nightfall + Troyes Dice

Zaraz pewnie kupię bo nie wytrzymam:
- Spirit Island
- Le Havre
- Calico
- Samotna Wyspa
- Zaginiona Wyspa Arnak

Na pewno kupię ale później:
- Escape Room: Ucieczka z Alcatraz
- Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum
- Zew Przygody
- CDMD - co tam wyjdzie

Jeszcze nie wiem czy kupię ale mam na liście:
- Aquatica + Mroźne Wody
- Aeons End: Legacy
- Roll Player: Fiends and Familiars
- God of War: Card Game
- Dark Souls: Card Game
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: habert »

Zaznaczam, że preferuję gry euro. Pomijając wcześniej wymienione tytuły, czekam m.in. na:

Golem
Impression
Legacies
Riders of Scythia
Era of Tribes
Monasterium
After the Empire
Dead Reckoning
Frosthaven
7th Citadel
Tabannusi: Builders of Ur
Kokopelli
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 392
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Fyei »

Z zamówionych i opłaconych czekam w tym roku na:
- Euthia: Torment of Resurrection all-in
- Monsters on Board all-in
- Echo Światów, chociaż tutaj to przede wszystkim chodzi o nowe dodatki i ekskluziwy do Elekta :D

Zapewne kupię:
- Clash of Cultures Monumental Edition
- resztę dodatków do Elekta
- Tapestry: Plans and Ploys

A w ciągu roku zadecyduję czy wzbogacić kolekcję o:
- Mystic Vale: Big Box
- Lucid Dream
- Glen More II
- dodatki do Tainted Grail
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Satanski

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Satanski »

Zamówione i zapłacone:
1. Zerywia - właśnie dostałem info o nadaniu paczki :-)
2. Aeon Trespass Odyssey
3. Oathsworn Into The Deepwood
4. Etherfields
5. Folklore The Fall of The Spire - już powinienem mieć, ale spleśniało w transporcie ;-)

Nie wiem czy jeszcze coś dokupię, bo wątpię czy dam radę to co zamówiłem ograć, a mam jeszcze sporo w szafie.
Bardzo chciałby chcieć nowego Descenta, ale ta plansza... no nie.
tommyray
Posty: 1303
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: tommyray »

1. Tainted Grail PL, nierozumnie sam się skazałem na ponad dwa lata czekania...
2. Machina Arcana PL, jak się pojawi w maju to będzie najszybsza kampania KSowa.
3. Nemesis Lockdown - pytanie tylko czy to będzie 2021 czy 2022.
4. własny projekt PnP ;)
I to by było na tyle...
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: maniekmal »

Z KS to czekam na:
Nemesis Lockdown,
Space Race, miał być jeszcze 2020 (tu mnie trochę zdziwiło, że na tym forum nie ma wzmianki o tej grze)

Przegapiłem też Dune Imperium wersję ang wiec czekam na polską.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: aspo »

Przede wszystkim czekam na te już opłacone. Mniej więcej w kolejności wysyłek są to:
- Rocketmen od Phalanx
- Genotype od Genius Games
- Steampunk Rally Fusion
- Tiny Epic Pirates
- Creature Comforts (KS w nieoczekiwanej wersji PL)
- Great Wall
- Nemesis Lockdown (choć nie wierzę, że zdążą w 2021)

Przyglądam się też Diunie Imperium i nowym dodatkom do Brzdęka oraz śledzę pogłoski o Clash of Cultures i Aftermath (wyd. Cube).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Gizmoo »

2021 będzie wspaniałym rokiem planszówkowym. Pod względem ilości interesujących tytułów chyba nawet przebije 2020. Na mojej liście jest nie tylko sporo gier z KS, które już opłaciłem i czekam jedynie na dostarczenie, ale też bardzo dużo gier, które pojawią się w tym roku i mają szansę stać się moimi prywatnymi hitami. Niniejszym:

KAMPANIE WSPARTE NA KS:

CHAOSMOS + THE TEMPLE - Dużo o tej grze się naczytałem i bardzo dużo sobie po niej obiecuję. Czekam na nieskrępowaną, śmieszną, klimatyczną zabawę, która wypełni lukę, której nie zapełnił Cosmic Encounter - gry nad stołem, z ciekawymi pomysłami i momentami, które będę pamiętał na długo.

DINOSAUR WORLD - Uwielbiam Dinosaur Island, więc siłą rzeczy musiałem kupić kolejną grę w tym uniwersum, zrobioną przez tą samą, zdolną ekipę twórców. Gra ma kompletnie inną mechanikę, bardzo ciekawy system rozbudowy swojego parku i jestem niemal pewny, że to będzie strzał w 10!

ETHERFIELDS - Wsparłem za miliony monet i pewnie przesadziłem. Czekam na tą grę strasznie, jednocześnie obawiając się, że zagram raz i pójdzie na sprzedaż. Boję się instrukcji i zasad, przez które ciężko będzie przebrnąć. Dodatkowo - kompletnie nie mam pomysłu z kim w to będę grał, a nie gram solo. Tym niemniej - czekam z wypiekami na twarzy, bo może to będzie najlepsze planszówkowe doświadczenie ever?

LIZARD WIZARD - Przepięknie wydana, klimatyczna planszówka na mechanice znanej z Raccoon Tycoon. Sprytna manipulacja rynkiem, fajny wyścig i solidny designer (Glenn Dover), który nigdy nie miał większych wpadek.

MERCHANTS OF THE DARK ROAD - Mega ciekawe, klimatyczne, euro z rondlem i draftowaniem kości, w którym zajmiemy się produkcją magicznych artefaktów i sprzedawaniem ich na tytułowym rynku. Nie ma tam może dużej dozy oryginalności, ale połączenie wielu elementów wygląda bardzo smakowicie. Oby była to dobrze naoliwiona maszyna!

NIGHT PARADE OF HUNDRED YOKAI- Nie kryję, że na każdą grę Luisa Brueha czekam z wypiekami na twarzy. Tym razem ten oryginalny twórca zaproponował przesłodkie area control napędzane kartami. Już bym w to chciał grać! :D

PLANET UNKNOWN - Polyomino z mega sprytnie wymyśloną mechaniką. Wygląda skomplikowanie, mega mózgożernie, a jednocześnie super przyjemnie. Liczę na wybitny tytuł. Jaram się tym strasznie!

RISE OF TRIBES z kompletem dodatków - Od dawna obserwowałem ten tytuł. Brakuje mi w kolekcji prostego, interaktywnego Area Control. Było w tak dobrej cenie, że nie wahałem się ze wsparciem.

RUINS OF MARS - Nie będę ściemniał, to jest gra na którą CZEKAM NAJBARDZIEJ. Tak mnie urzekła mechanicznie, że sam zorganizowałem grupówkę. To engine building, w którym główne skrzypce gra mancala z oryginalnie pomyślanym rondlem akcji. Jeżeli wszystko się tak ładnie zazębia, jak widziałem na filmikach, to Ruiny Marsa mają szansę trafić do mojego top 10! :D


GRY Z WISHLISTY, KTÓRE ZAMIERZAM KUPIĆ/SPRAWDZIĆ W 2021:

NEAR AND FAR - Liczę, że wreszcie wyjdzie polska edycja. Bez jaj. Czekam już na to dwa lata. Jest to gra, na którą czekałem najbardziej, ale straciłem nadzieję. Będzie to będzie. Pogodziłem się z faktem, że już w to nie zagram, a po angielsku nie bardzo mi się chce.

WILDLANDS: THE ANCIENTS - Uwielbiam Wildlands, biorę wszystko, co wychodzi do tej gry, więc pierwszy duży dodatek jest na liście zakupowej.

AUZTRALIA dodatki TAZMANIA i REVENGE OF THE OLD ONES - Biorę w ciemno! Auztralia to jedno z najfajniejszych oczarowań minionego roku.

AQUA GARDEN - Piękne euro o budowaniu akwariów, z ciekawą mechaniką rondla i draftem, zapożyczoną z Haven and Ale. Kupuję w ciemno, bo tematyka mega bliska mojemu sercu!

LINCOLN - Wallece napędzany kartami nie może być zły. Obejrzałem kilka filmików i jestem strasznie zajarany.

AQUATICA - Czekam na polską edycję i liczę na hit. Bardzo lubię budowanie silniczków i kręcenie kombosików na kartach, a tutaj tematyka bardzo bliska mojemu sercu.

ALIENS: BUG HUNT - Uwielbiam uniwersum Aliena, a to wygląda na ciekawą kooperację, więc może się skuszę.

ANNO 1800 - Nowy Wallace. Wygląda obłędnie. Przeraża mnie trochę masa żetonów, ale mechanika wygląda rewelacyjnie i chcę w to zagrać.

CREATURE COMFORTS - Uwielbiam przesłodkie gry ze zwierzatkami, kocham Everdell i mam nadzieję, że Creature Comforts będzie grą inną, wypełni lukę w mojej kolekcji i będzie jak znalazł na rodzinne wieczory. Obawiam się trochę losowości i lekkości, ale liczę, że gra nie będzie popierdółką i będzie stanowiła jakieś wyzwanie intelektualne.


NIEOGRANE GRY Z PÓŁKI WSTYDU:

THE FEW AND CURSED - Ciekawie wyglądający deckbuilder. Wsparłem będąc niemal pewnym, że to będzie świetna gra. Przyszła przed moim wyjazdem do Wadi Lahami, a dopiero co wróciłem, więc nawet nie miałem okazji rozegrać partyjki.

DWAR7S SPRING - Nadal nie było okazji żeby zagrać. Instrukcja przeczytana. Czekam aż skończy mi się cholerna kwarantanna po powrocie. Luis Brueh mnie jeszcze nigdy nie zawiódł!

ALIENS: ANOTHER GLORIOUS DAY IN THE CORPS - Nieodebrany prezent urodzinowy. Odbiorę, przeczytam instrukcję, złożę do kupy alienki (albo nie :lol: ) i zagram.

I ostatni tytuł, którego kampania planowana jest pod koniec stycznia na Kickstarterze:

STROGANOV - Kolejna gra Andreasa Stedinga. Gugong jest genialny, to mój absolutny planszówkowy top, więc czekam na każdą, kolejną grę tego autora. Stroganova ilustrował mega zdolny Polak Maciek Janik i muszę powiedzieć, że czapy zostaną pourywane z głów. :lol:

Czego brakuje na liście? Ano dobrego ameri. Niestety nic mnie ostatnio nie urzekło. Żadna z gier na KS mnie nie oczarowała. Liczyłem mocno na Trudvang, ale po obejrzeniu filmików z nudnym gameplayem - odpuściłem. Wiem, coś tam grzebią, coś tam zmieniają, ale jest to tak owiane tajemnicą, że przestałem to dla własnego zdrowia psychicznego śledzić. :lol: Po cichu liczę, że Bloodborne będzie ciekawe, ale na filmikach wyglądało tak prostacko, że odpuściłem wsparcie. Nie przepadam za grami, w których decyzje są oczywiste i w których brakuje finezji. Z pozostałych postanowień - planuję się odważyć i zagrać wreszcie w Brassa (raczej Lancashire), oraz Star Wars: Rebelia. Cały czas biję się z myślami, czy kupić własny egzemplarz Roota. Tylko z kim, do cholery, będę w to grał? :|

A najbardziej ze wszystkiego...

Czekam na nową, odpicowaną, z bajerami i wodotryskami kickstarterowymi, wersję deluxe GOA.
Oby pojawiła się w tym roku! :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: EsperanzaDMV »

1) Nemesis: Lockdown - mój pierwszy KS, nie mogę się doczekać.
2) (kupione) Na skrzydłach: Ptaki Oceanii i pakiet Szybki start - kupię na dniach
3) Everdell - jak tylko pojawi się dodruk za normalne pieniądze, to się w końcu skuszę
4) (kupione) Lords of Waterdeep z dodatkiem Scoundrels of Skullport - mam tak długo tę grę na liście, że w końcu chyba się skuszę, zanim zniknie z półek.
5) Mystic Vale - mam na wishliście, ale poczekam jeszcze na więcej recenzji (i może najpierw kupię wersję digital i przetestuję).
6) Robinson Crusoe: Skrzynia skarbów - czekam tutaj jeszcze na KS z dodatkowymi misjami, może będzie jakiś pakiet?
7) Alchemicy z dodatkiem Królewski golem - mam od lat na wishliście i chyba w końcu się skuszę przy okazji dodruku dodatku.
8 ) Park Niedźwiedzi - Kolej na grizzli - lubię PN, zatem dodatek wjedzie w 2021.
9) (kupione) Great Western Trail - Kolej na północ - j/w, lubię GWT więc dodatek wjedzie w 2021.

Także jak widać, w zdecydowanej większości gry, które już są na rynku. Nowości mnie nie interesują, chyba że pojawi się więcej konkretów o Clash of Cultures. Jedyna jeszcze nie wydana gra to Mystic Vale, ale tu jeszcze muszę się przekonać do zakupu, czy to dobry pomysł. No i Lockdown, ale to KS.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 08:11 przez EsperanzaDMV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: rattkin »

Najbardziej ciekawi mnie Beyond Humanity: Colonies, ale nie wierzę, że to będzie udana gra (choć zdarzało mi się mylić w przeszłości). Czekam na nową edycje angielską Sakura Arms oraz Guards of Atlantis 2. Idzie do mnie wiele innych Kickstarterow, ale po większości nie obiecuje sobie wiele (jak chociażby nowe Chaosmos, które testowałem i do samego końca była kupa i niewielki progres w stosunku do oryginału). Z dodatków ciekaw jestem tego do Yellow & Yangtze, ale też się go trochę obawiam. Z miłą chęcią zakupię też ostatniego Splottera, jakiego pragnąłem (Great Zimbabwe), będzie wiosenny reprint.

Poza tym, nie zauważyłem nic ciekawego. Mam też plan wygasić wspieraczki w 2021. To zabrzmi być może dziwnie, ale mam wrażenie, że mam już wszystkie gry - stare i nowe - jakie chciałem mieć i jakoś nic mnie nowego specjalnie nie ekscytuje - może właśnie dlatego, że nie czuję, żeby było nowe. A swoją naj naj znalazłem dawno temu, niemal na początku tej przygody, wiec nie muszę szukać dalej.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Propi »

Moja lista będzie krótka, bo i półki jakieś podejrzanie pełne nadal rzeczy nadal nieogranych.

1. Furnace - budowa silniczka, ciekawy system licytacji, ukochana epoka industrialna i piękne ilustracje i ikony. Must have, jak tylko pojawi się w Europie.
2. Red Cathedral - poprzednia gra pochodzi z Rosji, ta o Rosji traktuje. Trudno nie poczuć tu jakiegoś motywu przewodniego ;) Wygląda na dużo dobrej zabawy z nieszablonową mechaniką i świetną, swojską, słowiańską oprawą.
3. Carnegie - najnowsze dzieło współautora Troyes + ilustracje Ian'a O'Toole = to nie może się nie udać. Chyba.
4. The Transcontinental - dość świeże podejście do gier kolejowych, w świetnej oprawie i chyba niezłej cenie.
5. Monasterium - to w końcu szansa na jakąś sensowną klasztorno-kościelną grę i mam zamiar tę szansę wykorzystać.
6. Shelfie Stacker - w końcu gra o prawdziwym problemie graczy: upychaniu gier na półkach!
7. Mercado De Lisboa - lightowy Lacerda brzmi na tyle kusząco, że można nawet wybaczyć klemensowato-franzowate ilustracje.
8. Biblios: Quill And Parchment - podstawowy Biblios zajmuje przyjemne miejsce na mojej półce gier niewielkich, ale wciągających. Wersja wykreślana też się tam zmieści.

Z tych bardziej oczywistych to wiadomo, Praga Caput Regni, Hallertau, Saganii inne pozycje, które raczej na pewno pojawią się w wersji nadwiślańskiej. Trzymam kciuki za nadwiślańskie, a może wręcz nadwarciańskie ceny!
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1221 times
Been thanked: 1429 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Cyel »

Chyba w końcu wejdę w A Song Of Ice And Fire. Peany na temat tej gry, które wszędzie czytam, bardzo trafiają do mojego serca battlowego weterana.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: chemik22 »

Dhel pisze: 03 sty 2021, 15:53 ..Sankousushin ( chyba tak się pisze?) styl Kingdom Death tylko cenowo ma niby być bardziej przystępne oraz inny styl artystyczny..
Szukam i nie mogę znaleźć, chyba jednak inaczej to się pisze ;)
ODPOWIEDZ