Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pierzasty »

WRS pisze:Bo akurat to załatwia od ręki wydawca. Kilka osób wcześniej o tem pisało.
Co nie jest wytłumaczeniem. Porządny sklep mógłby o tym klienta poinformować.

VVV: Cytowałeś wypowiedź o sklepie i do tego nawiązałeś
Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 22:38 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

Ja nie o sklepie, a o sposobie rozwiązania problemu.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
anaela
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2010, 12:27

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: anaela »

Właśnie sęk w tym, że sklep obiecał mi, że doślą. Gdyby mnie poinformowano żebym zwróciła się do wydawcy nie byłoby problemu. Tylko z drugiej strony to sklep zarabia kasę więc powinno być to przez nich załatwione.
anaela
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2010, 12:27

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: anaela »

Dzisiaj odbierałam zamówienie w Planszomanii i sklep dołączył mi brakujące karty także jest już w porządku :)
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: solkan »

W moim egzameplarzu Railways of the World kupionym w Rebelu brakowalo kilku szescianow towarow, napisalem do sklepu, ktory polecil mi skontaktowac sie z wydawca (Eagle Games), podajac adres mailowy, proponujac zarazem, iz jesli sobie zycze, moga zrobic to w moim imieniu.
Napisalem maila oczywiscie sam, ale Rebel zachowal sie pod tym wzgledem jak najbardziej w porzadku. Dzien pozniej otrzymalem odpowiedz z Eagle Games, a okolo tygodnia pozniej w skrzynce znalazlem koperte z zapakowanymi w woreczek brakujacymi szescianami. Oczywiscie nie ponioslem zadnych oplat. Polecam sklep i wydawce.
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: wilku5 »

Za Waszą radą napisałam do FFG o brakujące elementy (do Descenta - książeczka z mapami (jak to się zwie? :P), 2 figurki i żetony) i bodaj po 2 tyg?... paczka czekała na mnie na poczcie.
Tfu, paczka. Karton! Był tak wysoki, że pomieściłby prawie 2 pudła gier (o, np. takich Osadników :D) i pełen styropianu i chrupek, a gdzieś pomiędzy.... moje elementy i książeczka :D

Żadnych problemów, nic - po prostu aż się chce kupować u nich gry, bo nie trzeba się martwić o braki i zguby :D
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
sabinosa
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:04

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: sabinosa »

A co zrobić jak kupiłam grę Cywilizacja poprzez wieki i nie ma w niej polskiego dodatku ? Dodam, że nie zamawiałam przez internet tylko kupiłam we Wrocławiu.Czy napisać do Rebela ?
Awatar użytkownika
atom
Posty: 35
Rejestracja: 11 lis 2008, 21:46
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: atom »

Ja niestety nie pochwalę FFG.
Miesiąc temu napisałem do nich w sprawie kości do DOOM'a, które jak większość z Was zapewne wie, dość szybko ulegają wytarciu i raczej do gry już się nie nadają. Poprosiłem ich o informację, czy jest możliwość zakupu kompletu kości i... echo. Totalna zlewka. Żadnego odzewu.
Pozostają "samoróbki".

Do World of Warcraft: Adventure Game też potrzebuję kości, bo moje przepadły, ale chyba nie ma sensu ponownie o to pisać.
Szkoda, bo miałem o nich lepsze zdanie... kiedyś...
Awatar użytkownika
atom
Posty: 35
Rejestracja: 11 lis 2008, 21:46
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: atom »

MisterC pisze:Oczywiście można też im zrobić na złość i grać wytartymi kośćmi.
Właściwie to nie im na złość.

Problem w tym, że to nie był mój pierwszy mail do nich.
Pozostaje opcja, że kości już nie posiadają...
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: elprzybyllo »

To ja też się podzielę.
Zakupiłem egzemplarz Merchants & Marauders i zaraz po rozpakowaniu zabrałem się za pieczołowite liczenie wszystkiego.
Okazało się, że brakuje pięciu glory cards.
Na BGG znalazłem listę kart i ustaliłem jakich brakuje.
Wpierwej napisałem do sklepu, ale nie mieli kolejnego egzemplarza, żeby uzupełnić braki. Przekazali sprawę do dystrybutora (Bard). Później dystrybutor skontaktował się bezpośrednio ze mną informując, że zamówili brakujące karty w wydawcy.
Wszystko odbyło się w miłej, przedświątecznej atmosferze.
Póki co czekam na uzupełnienie...

Na szczęście pozostałe 65 kart sprawia, że można tłuc w M&M :D
sabinosa
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:04

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: sabinosa »

A ja pochwalę sklep REBEL. Kupiłam Cywilizację: poprzez wieki i nie miałam polskiego dodatku. Mimo, że nie kupiłam gry u nich bez problemu przysłali mi karty :D
Awatar użytkownika
paratech23
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: paratech23 »

sabinosa pisze:A ja pochwalę sklep REBEL. Kupiłam Cywilizację: poprzez wieki i nie miałam polskiego dodatku. Mimo, że nie kupiłam gry u nich bez problemu przysłali mi karty :D

Ja również kupiłem "Cywilizację" i brakowało polskich kart. Po zgłoszeniu problemu do wydawnictwa Rebel i napisaniu że produkt został zakupiony w innym sklepie nawet nie raczyli odpisać.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dasilwa »

atom pisze:
MisterC pisze:Oczywiście można też im zrobić na złość i grać wytartymi kośćmi.
Właściwie to nie im na złość.

Problem w tym, że to nie był mój pierwszy mail do nich.
Pozostaje opcja, że kości już nie posiadają...
W tej chwili FFG ma jakieś problemy z customer service. Ja na początku grudnia wysłałem maila do nich w sprawie brakującego elementu i odpisali mi dopiero po świętach. A tydzień temu napisali, że cały czas mają przeprowadzkę, więc mam się uzbroić w cierpliwość bo robią co mogą :D
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: ScripterYoda »

paratech23 pisze:
sabinosa pisze:A ja pochwalę sklep REBEL. Kupiłam Cywilizację: poprzez wieki i nie miałam polskiego dodatku. Mimo, że nie kupiłam gry u nich bez problemu przysłali mi karty :D

Ja również kupiłem "Cywilizację" i brakowało polskich kart. Po zgłoszeniu problemu do wydawnictwa Rebel i napisaniu że produkt został zakupiony w innym sklepie nawet nie raczyli odpisać.
Pisałeś do wydawnictwa, czy do sklepu? W takich sprawach powinno się pisać do sklepu. Rebel raczej takie rzeczy załatwi bez problemu :)
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
paratech23
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: paratech23 »

ScripterYoda pisze:
paratech23 pisze:
sabinosa pisze:A ja pochwalę sklep REBEL. Kupiłam Cywilizację: poprzez wieki i nie miałam polskiego dodatku. Mimo, że nie kupiłam gry u nich bez problemu przysłali mi karty :D

Ja również kupiłem "Cywilizację" i brakowało polskich kart. Po zgłoszeniu problemu do wydawnictwa Rebel i napisaniu że produkt został zakupiony w innym sklepie nawet nie raczyli odpisać.
Pisałeś do wydawnictwa, czy do sklepu? W takich sprawach powinno się pisać do sklepu. Rebel raczej takie rzeczy załatwi bez problemu :)

Pisałem do wydawnictwa, teraz napisze do sklepu. Zobaczymy co odpiszą.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ygethmor »

Rebel znany jest z profesjonalnej obsługi klienta - mi również.
Tydzień temu zakupiłem u nich dodatek do Dusta, w którym brakuje
jednej figurki (za to jest inna w dwóch kopiach).
Odpisali, że nie mają obecnie zestawu na wymianę ale skontaktują się z FFG
w moim imieniu. Wystarczy fotka tych figurek.
Sprawa w toku.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: flowerus »

Chciałbym pochwalić wydawnictwo Boat City. W moim egzemplarzu Na chwałę Rzymu brakowało jednej karty Premii kupieckiej. Wystarczył jeden mail do wydawnictwa, a po tygodniu otrzymałem brakującą kartę, cztery bonusowe karty senatorów (młody senator, młoda i stara żona senatora i ten koń :)) oraz dwie okolicznościowe pocztówki. Miodzio. Tak trzymać!
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 100rk »

Zasłużona pochwała dla Phalanx Games Polska za szybką reakcję i wysyłkę brakującego elementu do Świat Dysku: Ankh-Morpork. Wymiana 2-3 maili i za kilka dni w skrzynce pocztowej już czekał zaginiony znacznik.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ntom »

Zagubiłem jakiś czas temu znacznik towaru do Puerto Rico, szukałem po różnych sklepach, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Co mam zrobić :wink: ?
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ntom »

Raz już pisałem do nich, lecz bez odpowiedzi...
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 100rk »

Masz 2 wyjścia:
1. zadzwonić (numer telefonu jest na stronie Lacerty)
2. napisać do ich dystrybutora (Rebel)
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: UncleLion »

Kupiłem niedawno (kto wie czy nie jedną z ostatnich sztuk w sklepach) grę Lord of the Rings: Confrontation Deluxe Edition, która ostała się na półce bydgoskiego Pegaza. Po otwarciu pudła okazało się, że zamiast 9 stojaków dla sług Saurona jest ich tylko 8. Sklep w którym kupowałem już 2 razy pisał do producenta i na razie milczenie.... Niestety czym dalej czytam wątek tym mój optymizm maleje -czyżby FFG miało zbyt dużo reklamacji i przestaje reagować?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Z doświadczenia - sklep to sobie może do FFG pisać, FFG to olewa jak może, natomiast jak sam napiszesz to w ciągu tygodnia-dwóch powinni dosłać bez problemu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Wyrazy uznania dla Galakty - nie dość, że brakujące dyski do Zaginionej Atlantydy przyszły w ciągu 3 dni roboczych, to jeszcze przesyłka zawierała komplet żetonów rozkazów do starej edycji Gry o Tron, które w mojej grze są już bardzo sfatygowane i czasem trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zorientować się co żeton przedstawia. Bez problemów, bez dopytywania, bez kręcenia - super. Ponieważ łatwo ulegam zasadzie wzajemności, to w dowód wdzięczności chyba kupię ich najnowsza grę ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

A na jaki adres wyslales maila do ffg, jezeli mozna zapytac
ODPOWIEDZ