Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

tenzuo pisze:Dzięku temu zmobilizowałem się, w ramach odwdzięczenia, do zakupu polskiego wydania Eldritch Horror :D
Tylko zakup w sklepie, a nie używany ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Śliwka »

Cztery kafelki postaci w Małym Księciu posiadały zgrubienie, przez co stos był niestabilny i miał tendencje do rozjeżdżania się. Po e-mailu do Wydawcy (Rebel), otrzymaliśmy błyskawicznie nowe. Dodatkowo otrzymaliśmy zestaw plakatów, które ozdobiły nam ściany :D
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: reguuu »

Customer service wydawnictwa Days of Wonder działa nadzwyczaj sprawnie. W czwartek popołudniu wysłałam prośbę o dosłanie elementów, w piątek koło godziny 11 przyszła odpowiedź, że oczywiście wszystko wyślą na swój koszt. Dziś mamy poniedziałek i właśnie wyciągnęłam ze skrzynki przesyłkę z Francji.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Grzdyll »

Zachęcony opisywanym w tym wątku reakcjami wydawnictw na braki w grach poprosiłem nieśmiało Egmont o uzupełnienie mojego ciut felernego egzemplarza Potworów w Tokio (brak jednej planszetki potwora a druga wadliwa) i... rewelacja! błyskawiczna reakcja i jeszcze dorzucono mi jako rekompensatę zestaw kart promocyjnych! To się nazywa dobry standard dbania o klienta :)
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dyso »

Witam, zakupiłem grę Splendor w jednym ze sklepów. Po wyciągnięciu z folii przy otwieraniu zauważyłem rozdarte pudełko na dole. Pudełko wygląda na w miarę solidnie więc nie sądzę, że mogłem je uszkodzić zdejmując z niego folię (chociaż ściągnąłem ją w dosyć kontrowersyjny sposób, trochę impulsywnie "z góry na dół" lekko naciskając). http://ifotos.pl/z/wxppwqe. Zdarzyło Wam się kiedyś zniszczyć pudełko w ten sposób? Mam dylemat czy jest to wada fabryczna/sklepowa czy ja w nieumyślny sposób się do tego przyczyniłem.
Jeśli byłaby to wada fabryczna to można to reklamować?
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Wszystko można reklamować. Istotny jest efekt tej reklamacji. :)

Reklamuj. Co masz do stracenia?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Halmaris »

Muszę pochwalić wydawnictwo Bard. Około 1,5 tygodnia od momentu nawiązania kontaktu zajęło dosłanie uszkodzonych z mojej winy kilku płytek do Carcassonne. Duży plus.
lewander
Posty: 34
Rejestracja: 20 sty 2014, 20:21
Lokalizacja: Legionowo

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: lewander »

Ostatnio coraz częściej spotykam brzydko wykonane lewe strony kafelków. Czy próbowaliście kiedyś reklamować coś podobnego?
Obrazek
Obrazek
Jeszcze jedno, kupiłem grę Terra Mystica i wszystkie plansze ras, jest ich 7, ma małe uszkodzenie jednego z rogów. Jeżeli uszkodzona byłaby jedna lub dwie to nie zwróciłbym na to uwagi, ale dotyczy wszystkich co jest trochę irytujące. Wydaje mi się, że uszkodzenie powstało podczas produkcji. Zajmuje około 1cm więc nie wiem czy zawracać głowę wydawcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

Sylwia, czy Ty nam próbujesz sprzedać "odświeżony" Monopol? :lol:
BTW - nie ten dział (a raczej dział okay, ale nie ten topic).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: konev »

Miałem problem z jedną z gier Granny jeśli chodzi o komponenty. Napisałem maila z pytaniem i problem po 3 dniach został rozwiązany :D. Nic tylko chwalić i kupować gry :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
blognawolnyczas
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2015, 23:05
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: blognawolnyczas »

Mail do wydawnictwa i tylko mail do wydawnictwa. Próby reklamacji z sieciami kończą się opcją odesłania gry i czekania na załatwienie reklamacji i dosłanie kompletnej. My mieliśmy już 3 przypadki -2 z nich wydawnictwa załatwiły błyskawicznym dosłaniem pomylonego elementu. Trzecie to świeżynka z wczoraj więc czekamy na odpowiedź ale domyślamy się, że reakcja będzie podobna i dostaniemy brakujący totem do Jungle Speed Safari.
Swoją drogą przydałaby się jakaś kontrola jakości na produkcji. Przecież takie sytuacje to dodatkowe koszty dla wydawnictw.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

blognawolnyczas pisze: Swoją drogą przydałaby się jakaś kontrola jakości na produkcji. Przecież takie sytuacje to dodatkowe koszty dla wydawnictw.
Takie sytuacje to prawdopodobnie dużo mniejsze koszty niż uruchomienie skomplikowanej i szczegółowej kontroli jakości i znacznego opóźnienia procesu produkcyjnego.

Zapewne kontrola jakości jakaś jest, ale wyrywkowa. Nie da się zajrzeć do każdego pudełka.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

2 światy...

"Magia i Myszy" Cube - Factory of Ideas
Jakiś czas temu po wielu przebojach z premierą gry "Magia i Myszy", stałem się jej właścicielem.
Po rozpakowaniu pudełka okazało się, że 2 karty inicjatywy były delikatnie uszkodzone.
Znalazłem również dziwną wyrwę w płaszczu jednej z figurek.
Zgłosiłem się do wydawnictwa z prośbą o wymianę figurki na sztukę wolną od wad, przy okazji również o wymianę kart (choć nie przeszkadzają one bardzo w rozgrywce bo uszkodzenie jest na awersie). Zapytałem również czy przy okazji nie można byłoby zamówić od nich kart promo które zostały im po przedsprzedaży. Otrzymałem odpowiedź, że wyrwa o której mówię to postrzępiony płaszcz w szelmowskim stylu. Podobno każda figurka tak ma. Dostałem również informację, że karty oczywiście mogą wymienić, ale jeśli zamierzam kupić karty promo to mogliby wysłać je razem. Zawierzyłem pracownikowi Cube. Na kilku zdjęciach faktycznie widziałem coś podobnego, na innych nie. Wyszedłem z założenia że może część osób wypełniła sobie "ubytek" we własnym zakresie. Co do uszkodzonych kart i wspólnej wysyłki - zgodziłem się. W końcu i tak chciałem je nabyć a dodatkowe karty miały pojawić się w ich sklepie 3 dni później (według daty podanej mi w mailu).

Wydawnictwo Cube znane jest już ze swej niesłowności. Karty promo w ich sklepie nie pojawiły się do dnia wczorajszego (tj. tydzień po dacie którą otrzymałem).
Zanim to jednak nastąpiło, wysłałem do wydawnictwa maila z prośbą o link do kart promo (początkowo myślałem, że może nie mogę ich znaleźć). Kilka dni później po braku odpowiedzi, wysłałem maila z prośbą o wysłanie uszkodzonych kart na mój adres, gdyż kart promo do kupienia jak nie było, tak nie ma.

Łaskawą odpowiedź na maila wraz z przeprosinami za zamieszanie otrzymałem dopiero dziś.
Że karty promo są już dostępne w sklepie (wiem, bo wczoraj je zamówiłem) i że oczywiście wyślą mi nowe karty, jak wypełnię druk reklamacyjny (który otrzymałem w załączniku) i jak zapakuję uszkodzone karty i wyślę przesyłką ekonomiczną na ich adres.

Cytuję "My na swój koszt odeślemy nowe karty, wraz ze zwrotem za poniesione koszty przesyłki."

Gdybym otrzymał tą informację od razu, może bym po prostu (tylko) parsknął śmiechem.
Z racji tego, że byłem wodzony za nos przez ponad tydzień, a na koniec zniechęcany obszernym formularzem i staniem w kolejce na poczcie polskiej (oraz możliwością ponad dwutygodniowego braku dwóch kart?!), jestem na nich po prostu wściekły. Nie ukrywam, że w dużej mierze moja irytacja powodowana jest przeświadczeniem, że mam do czynienia z garstką amatorów (błędy w tłumaczeniu instrukcji wyraźnie wskazują na brak zrozumienia mechaniki gry oraz zupełną niekompetencję wydawnictwa!). Jeśli wydawnictwo nie radzi sobie z czytaniem ze zrozumieniem, może powinno wydawać reedycję bierek.

----

Z drugiej zaś strony jestem zachwycony profesjonalnym podejściem wydawnictwa privateer press!
Jakiś czas temu, strasznie schrzaniłem malowanie pierwszej gry za którą zabrałem się z pędzlem - Level 7 Omega Protocol.
Jedną z figurek malowałem pożyczonymi, starymi i "zepsutymi" już farbkami.
Efekt był taki, że zalepiłem wszystkie detale. Oczywiście tylko i wyłącznie z własnej winy.
Czytałem o płynie hamulcowym ale nie mogłem znaleźć informacji czy nie niszczy on figurek z żywicy.
Opisałem całą sytuację wydawcy, wskazując oczywiście na swoją winę.
Zapytałem nieśmiało czy nie mają może sztuki którą mogliby odsprzedać (dodam że jest to figurka, która w grze występuje w jednej sztuce), gdyż ta jedna spędza mi sen z powiek.
2 dni później otrzymałem informację, że normalnie tego nie robią, ale mają kilka sztuk więcej niż muszą sobie pozostawić na ewentualne wymiany.
Dostałem linka do ich sklepu do jakiejś pierdółki za 3$ i poinformowano mnie że jeśli to kupię i w komentarzu wpiszę, że chodzi o figurkę o której mowa, wyślą mi ją.

W międzyczasie (zanim otrzymałem odpowiedź od wydawcy) znalazłem wiarygodne źródło informacji, że płyn hamulcowy nie niszczy figurek z żywicy, więc popędziłem na orlen i w momencie otrzymania maila o którym mowa, moja figurka była już gotowa do ponownego malowania. Niemniej jednak cieszę się że zostałem potraktowany poważnie mimo mojej ewidentnej winy.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: gaseki »

Ja miałem cały zestaw żetonów do Guns of Galicia źle naklejony z jednej strony (przy sztancowaniu obcinało część informacji) - po pierwszym mailu od razu wysłali żetony, które niestety gdzieś po drodze zaginęły. Dałem przesyłce więcej czasu, bo to okres świąteczno-noworoczny był, ale w końcu poprosiłem o ponowną wysyłkę i po dwóch tygodniach dostałem żetony :D
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Cyberpuncur »

U mnie w Room 25 Season 2 Bruce Mimic skutecznie zmimikował Sarę, na stałe.

Obrazek
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Andarist »

Musze pochwalic wydawnictwo FoxGames. Po prosbie udostepnienia mozliwosci zakupu jednej karty do gry Milionerzy i Bankruci, kupionej przeze mnie z drugiej reki, wydawnictwo wyslalo mi cala talie na ich koszt.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b3r53rk3r »

Pochwalę dzisiaj wydawnictwo Trefl - zakupiłem Pictomanię z pisakami (lekko mówiąc) słabej jakości, jednak po mailu wydawca bez problemu wysłał mi nowy zestaw dobrych pisaków - okazało się, że 2 nie pisały, zatem dosłali mi kolejne 2. Dodatkowo przy okazji udało mi się domówić piszczałkę do "5 sekund" - stara przestała piszczeć po czasie.

Kolejna pochwała należy się sklepowi "3 Trolle" (no i także Rebelowi) - podczas składania kolejnego zamówienia spytałem czy mają może na stanie zapasowe kafelki do Pokoju 25, bo podczas wyciskania elementów, jeden kafelek był niedokładnie wycięty i narożnik się zerwał. Powiedzieli, że nie mają ale jak podeślę zdjęcie kafelka to oni przeprowadzą reklamację u wydawcy - tak więc uczyniłem i po 3 tygodniach dotarł do mnie ładny kafelek :)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DarkSide »

W sklepiku PORTAL GAMES złożyłem zamówienie na różne "duperelki": podstawki pod kubek NH, Armia Uranopolis, żetony + nalepki dla Marynarza i dodatkowych postaci, itepeitede. Po rozpakowaniu okazało się, że wkradł się błąd podczas realizacji zamówienia. Nie otrzymałem naklejek i pionów dla Marynarza i Wyprawy HMS Beagle, tylko samą planszetkę Marynarza. (teraz mam dwie :mrgreen: ale ta druga bez pionów i nalepek :P ) Reakcja była błyskawiczna i po 48-72h miałem resztę zamówienia u siebie. Wielkie dzięki! :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dariuszkoziel »

Pozdrowienia dla Rebel.pl. W Drako kupionym na allegro brakowało jednej karty smoka. Po mailu do Rebela dostałem przesyłkę z 2 nowymi taliami.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Fegat »

W descencie kilka figurek było połamanych. W poniedziałek o 22 za radą użytkowników tego forum napisałem reklamację do GALAKTY, a w środę rano już miałem nowe figurki ;)

Tak dobrego podejścia do klienta już daaaaaaaaaaawno nie widziałem, nigdzie. Do tej pory zbieram szczękę z podłogi.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 275 times
Been thanked: 159 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: lacki2000 »

Fegat pisze:W descencie kilka figurek było połamanych. W poniedziałek o 22 za radą użytkowników tego forum napisałem reklamację do GALAKTY, a w środę rano już miałem nowe figurki ;)

Tak dobrego podejścia do klienta już daaaaaaaaaaawno nie widziałem, nigdzie. Do tej pory zbieram szczękę z podłogi.
Z tego co wiem, to nowej szczęki nie przysyłają, więc przyda się jakiś dobry klej do kości.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b4STEK »

A ja mam problem z Wiedźminem, ale to przez swoją głupotę.

Podczas rozpakowywania gry i wypychania żetonów jakimś cudem nie zauważyłem, że z boku drugiej
wypraski z potworami znajdują się jeszcze żetony dowodów i dyplomacji. Niestety ramki poszły zaraz do kosza
a gra do szafy.
Dopiero podczas pierwszej rozgrywki zauważyłem te braki (dwa żetony czerwonych dowodów i 8 dyplomacji) i po obejrzeniu
elementów gry na youtube oświeciło mnie (dojrzałem te żetony).
Jak myślicie, jest szansa że Cdprojekt dośle mi te brakujące żetony? Napisałem do nich, ale nie wiem jaką politykę mają.

EDIT (11.03.2015) No i odpowiedź od wydawcy.

"Bardzo dziękuję za przesłanie maila! Obawiam się jednak że nie mamy już dodatkowych elementów których Panu brakuje.
Przykro mi że nie możemy bardziej pomóc.
Pozdrawiam / All the best
RAFAŁ JAKI


BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER"

Czyli jak widać nie wszyscy mają ludzkie podejście, no bo sorry, ale po prostu nie uwierzę, że nie mają możliwości zdobycia tych kilku żetonów. Chyba że ktoś mnie oświeci jak to wygląda od strony wydawców. Przecież muszą mieć w razie reklamacji jakieś zapasy.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 14:24 przez b4STEK, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Nie to, żebym był jakoś bardzo zaskoczony, bo Rebel miał zawsze wzorową obsługę klientów, ale wielki plus dla nich.

Ostatnio jak w Dixita graliśmy, ktoś usiadł do gry z brudnymi łapami. I jak wyciągnąłem wczoraj grę okazało się, że kilka kart (sześć) jest ze sobą zlepionych. Uszkodzenia były na tyle istotne, że karty zostały naznaczone w sposób uniemożliwiający używanie ich w grze. Napisałem do Rebela opisując przypadek. Poprosili o zdjęcia kart i w pół godziny od przesłania fotek dostałem info, że zniszczone karty już do mnie zostały wysłane listem priorytetowym.
Oczywiście wszystko za darmo.

Nie pierwsza to wzorcowa reakcja Rebela na problemy z grami, ale że tutaj wszystko zależało od ich dobrej woli, bo karty zostały uszkodzone w czasie korzystania z gry, to warto o tym wspomnieć.
Dzięki, Rebelu :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KWs »

+1 dla Galakty.

Zgubiony jeden z żetonów rodów w Grze o Tron. Krótki mail, kilka dni później żeton w skrzynce na ich koszt. Miło.
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

Udało mi się na forum zakupić nówkę "Kamień gromu" wydany przez Rebel.
Po rozpakowaniu z folii brakowało jednej karty (1-poziomowy łucznik).
Rebel nie dysponował już w prawdzie polskimi kartami, ale zaproponowali dosłanie angielskiego odpowiednika (rewersy identyczne), za co serdecznie dziękuję :)
Kilka dni później, karta czekała już w skrzynce.
ODPOWIEDZ