Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Koziełło »

Ogromny plus dla Albi.
Moje pudełko do Lorenzo zostało kompletnie zdewastowane w trakcie ogarniania zamówienia grupowego z Tower Rexa (kto zamawiał inserty do Lorenzo, ten wie). Nie licząc na zbyt wiele wystosowałem ładnego, proszącego, a jednocześnie zabawnego maila do Albi i <happy mode on> UDAŁO SIĘ! <happy mode off>
Pani z Albi chciało się zajść do magazynu, poszukać ostatniego, gdzieś zagrzebanego pudełka, poinformować mnie o tym i od wczoraj mój Lorenzo wygląda jakby nigdy nic mu się nie stało.
Ogromny szacun, awans na torze reputacji o 5 pól i +25 punktów prestiżu.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Blue »

Ja mam dobre doświadczenia z Lacertą, koledzy z Galaktą. Złe miałem z G3(w ogóle nie odpisywali na maila, dwa razy pisałem, to było lata temu, od tego czasu krzywo patrzę na gry tego wydawnictwa, choć to mogła być jednorazowa wpadka i teraz jest inaczej).

Miałem też dobre doświadczenia z CGE, Queengames(jak G3 nie dawało znaku odpowiedzi) i FFG(jak sklep się wypinał, chyba też wydawca ale głowy sobie nie dam uciąć, bo to było z 14 lat temu kiedy kupowałem 1 edycję descenta i w środku brakowało kostek i kart bodajże, dostaliśmy z USA list z odręcznie napisanymi przeprosinami etc), wszystko się udało pospinać, więc jak gra nie jest zależna językowo to warto uderzyć do oryginalnego wydawcy jak z naszymi nie wychodzi.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: MadejZO »

Witam,
Duży + dla Rebela.
2 karty brakowały w "Harry Potter: Bitwa o Hogwart", dosłali od razu bez problemu. Wystarczył jeden mail.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 501 times
Been thanked: 174 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: nimsarn »

Widzę że mogę się tutaj pożalić...
Też mi się trafiło trefne pudełko, a dokładnie polskie wydanie Railroad Revolution - brakuje 3/4 drewna (mepli, torów i znaczników toru prestiżu), jeden domek jest bez swojej połowy, a plansza jest w 1/6 pomarszczona (wadliwie naklejona okładzina). Zgodnie z instrukcją napisałem do sklepu i czekam na odpowiedź :cry:

Sklep zadziałał szybko, aczkolwiek poza moimi oczekiwaniami - przyjął reklamację i oddał pieniądze (oczekiwałem uzupełnienia braków, albo wymiany gry :? ). Na szczęście ponowne zamówienie zaowocowało grą bez mankamentów :D
adam11grafik
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:14
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: adam11grafik »

Cześć. Nie wiem czy padło już to pytanie, ale czy można reklamować figurki, które np. nie stoją prosto?
Tzn. tylko niektóre figurki są lekko przekrzywione a tworzywo z jakiego są wykonane jest na tyle elastyczne, że po próbie wyprostowania od razu wraca do poprzedniej formy.
W moim przypadku są to figurki z Wojny o Pierścień.
Jeśli ktoś już przechodził przez taki proces to byłbym wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

adam11grafik pisze: 19 mar 2020, 09:22 (...) Jeśli ktoś już przechodził przez taki proces to byłbym wdzięczny za pomoc :)
Reklamować pewnie można, ale może prościej będzie tak - klik
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
adam11grafik
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:14
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: adam11grafik »

playerator pisze: 19 mar 2020, 11:20 Reklamować pewnie można, ale może prościej będzie tak - klik
Dzięki za pomoc. Gorąca woda działa i w moim przypadku musiała być tak gorąca jak chwilę po zagotowaniu :)
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Pierrnik »

Chciałbym podpytać czy ktoś z Was reklamował jakiś produkt w Game Workshop zakupiony w sklepie planszówkowym? Lepiej zwrócić się do sklepu czy napisać do GW bezpośrednio? (mówimy o brakujących podstawkach i uszkodzonych przez wypraski z figurkami kartach).

Edit. Informacja dla osób, które będą miały podobną sytuację. Sprawę bez problemu załatwiłem ze sklepem w którym kupiłem grę. Przesłałem materiał zdjęciowy i skan paragonu. Oczekiwanie trwało około tygodnia i otrzymałem zamienniki.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2020, 20:42 przez Pierrnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Atk »

EVOCATVS pisze: 16 gru 2019, 12:20 Ja dwa razy pisałem na reklamacje@galakta.pl, za każdym razem odpisali, że nie dostanę poprawnych elementów :D
dziwi mnie to Ja wlasnie odebralem Catan z drugiej reki. Napisalem do Galaktyki i ku mojemu zdziwieniu nawet nie wnikali, poprosili o adres i spis brakujacych elementów. Do tego na pytanie czy moge poprosic 2 drogi wiecej bo 2 znajomych ktorzy przychodzili/pozyczali gre okazalo sie ze maja braki w drogach. Rowniez nie ma problemu GALAKTYKA JEST SUPER!!!! czekam wlasnie na przesylke Znajomym o tym nie mowilem bo chce zrobic im niespodzianke.
W sumie napisali mi na poczatku, ze nie prowadza sprzedazy elementow ale jesli maja na stanie gry z reklamacji itp to wtedy z tych gier moga wyslac. Tak sie zlozylo ze Catan akurat mieli. Moze w Twoim wypadku nie mieli takich gier na stanie.

Jeszcze raz pozdrawiam Galaktyke !
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Jiloo »

Spoiler:
Galaktyka to jakiś sklep czy masz na myśli wydawcę gier – Galaktę, tylko konsekwentnie źle to piszesz?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Atk »

Jiloo pisze: 29 cze 2020, 12:29
Spoiler:
Galaktyka to jakiś sklep czy masz na myśli wydawcę gier – Galaktę, tylko konsekwentnie źle to piszesz?
jasne mowilem o wydawcy :)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Arachion »

U mnie "słabe zachowanie" Portalu...
Po kupieniu pret a porter i zauważeniu, że brakuje żetonu prestiżu - napisałem.

Odpowiedź, że dosłać mogą ale na mój koszt...
... Tylko czy to moja wina, że brakuje i mam zapłacić drugi raz za wysyłkę?

Nie wysłałem ale za to znalazłem informację, że wszystkim brakuje ponieważ jest błąd w instrukcji.

Niesmak pozostał, można było napisać, że błąd ... kurtyna
Nie polecam
Sucharzysta
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: RaYell »

Kilkukrotnie zdarzało mi się, że w grach brakuje jakiś pojedynczych elementów. Zwykle jakiegoś żetonu czy innej drobnostki. Dzisiaj jednak otworzyłem Azul: Letni Pawilon i zauważyłem, że w grze brakuje... instrukcji. Zabieram się za pisanie reklamacji.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kamiya »

Zakupiłem Scythe z dodatkiem Fenris powstaje w sklepie Jaskinia Gier - niestety w podstawce brakuje kółek do zaznaczania siły bojowej dla trzech nacji Roswiecji, Chanatu i Saksonii. Email wysłałem - czekam na odpowiedź.
Fenrisa nie chcę otwierać boxów żeby nie zepsuć sobie zabawy z kampanią.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Redor
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 21:34
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Redor »

kamiya pisze: 02 sie 2020, 16:52 Zakupiłem Scythe z dodatkiem Fenris powstaje w sklepie Jaskinia Gier - niestety w podstawce brakuje kółek do zaznaczania siły bojowej dla trzech nacji Roswiecji, Chanatu i Saksonii. Email wysłałem - czekam na odpowiedź.
Fenrisa nie chcę otwierać boxów żeby nie zepsuć sobie zabawy z kampanią.
W podstawce powinny się znajdować tylko 2 wskaźniki siły, więc niczego nie brakuje. Zerknij na 2 stronę instrukcji, gdzie masz wypisaną listę komponentów.

Z tego co pamiętam to tylko w wersji KS było 5 wskaźników.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kamiya »

[quote]

W podstawce powinny się znajdować tylko 2 wskaźniki siły, więc niczego nie brakuje. Zerknij na 2 stronę instrukcji, gdzie masz wypisaną listę komponentów.

Z tego co pamiętam to tylko w wersji KS było 5 wskaźników.
[/quote]

A widzisz ... to już wszytko jasne.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Załoga / The Crew: The Quest for Planet Nine (Thomas Sing)

Post autor: polsyn24 »

Dostałem niekompletna grę, nie było wszystkich żetonów zadań jedynie 1 i podkowa? co myślicie z tym zrobić?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

polsyn24 pisze: 28 sie 2020, 22:08 Dostałem niekompletna grę, nie było wszystkich żetonów zadań jedynie 1 i podkowa? co myślicie z tym zrobić?
Napisz maila do Galakty.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Peltonen
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2016, 07:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Załoga / The Crew: The Quest for Planet Nine (Thomas Sing)

Post autor: Peltonen »

Pisać to wydawcy, w tym wypadku do Galakty.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: eveni »

Chciałabym pochwalić wydawnictwo Phalanx.
Kupiłam w promocji grę Auztralia - w pudełku miałam 2 woreczki surowców węgla, a brakowało woreczka z surowcami żelaza. Napisałam do wydawnictwa czy mogę to wymienić. W odpowiedzi zostałam poproszona o dane do wysyłki i kilka dni później otrzymałam brakujące surowce. Bardzo profesjonalne i miłe podejście do klienta :)
Awatar użytkownika
612
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: 612 »

Czy ktoś z forumowiczów próbował kiedyś skontaktować się w sprawie braków ze Sierra Madre/Ion Games? Piszę już do nich w ciągu ostatnich 2 tygodni chyba trzeci raz w sprawie brakujących elementów, mógłbym nawet je od nich kupić, ale wszystkie maile jak kamień w wodę.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: sajlenthill »

Czy może ktoś wie gdzie można w naszych sklepach kupić takie przezroczyste podstawki? Piszę tutaj ponieważ w moim egzemplarzu są takowe połamane.

Obrazek

Można wywalczyć u wydawcy (konkretnie chodzi o grę Heroes of land air and sea) ale to 2 miesiące czekania.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Losiek »

Po raz drugi zostałem przez Rebel spuszczony na drzewo. Najpierw próbowałem reklamować 6 kart Everdella - mają widoczne pionowe linie na płótnowaniu - zaproponowano mi zwrot w miejscu zakupu. Teraz reklamowałem brak żetonu esencji 5x w Res Arcanie i tu znów zwrot w miejscu zakupu z powodu braku komponentu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Jiloo »

Losiek pisze: 21 paź 2020, 16:02 Po raz drugi zostałem przez Rebel spuszczony na drzewo (...)
No patrz, a kiedyś Rebel był taki porządny. Zawsze dosyłali braki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Losiek »

No właśnie, reklamowałem już w Rebelu kilka gier i nie było problemu. A teraz kicha. Nie chce mi się odsyłać gry i kupować nowego egzemplarza.
ODPOWIEDZ