Magic the Gathering: Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Cyel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 28 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Cyel » 15 maja 2019, 20:49

Malkontent ? Przecież mi się podoba :D
Interesuję się grą, byłem zawiedziony grą
ale
lubię grę, kupiłem grę, zagrałem w grę.

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Goldberg » 16 maja 2019, 12:18

W sumie true :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"

Aszmel
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Aszmel » 17 maja 2019, 10:42

Goldberg pisze:
12 maja 2019, 19:32
A zeby dostac wildcard.....musze otworzyc ile boosterow??
Nadal taniej wychodzi kupowanie kart na mtgo za kase
wildcard jest w każdym boosterze! tyle, że nie zawsze to będzie mythic, czasami mam wrażenie, że grałeś z 20 minut i krytykujesz; z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, sam grałem deckiem T1 złożonym za darmo, od razu nie miałem wszystkich kart, ale z boosterów zamieniłem wildcards na te potrzebne, więc nie jest prawdą to co piszesz, faktem jest, że nie złożysz decku od razu jak nie masz odpowiedniej ilości wildcards

Halloween
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Halloween » 17 maja 2019, 15:34

Aszmel pisze:
17 maja 2019, 10:42
Goldberg pisze:
12 maja 2019, 19:32
A zeby dostac wildcard.....musze otworzyc ile boosterow??
Nadal taniej wychodzi kupowanie kart na mtgo za kase
(...) z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, (...)
Nie po to Hasbro/WOTC zrobiło Arene żeby jacyś inni ludzie mogli na tym zarabiać. Arena ma gigantyczną przewagę nad MtGO i papierowym MtG z tym, że wszystko jest własnością producenta i nie masz możliwości ani prawa sprzedawać kart ani się za nie wymieniać*. Z tego, że ktoś kupuje taniej karty a sprzedaje drożej wydawca nie ma nic. W Arenie wydawca bierze całą pulę - tylko youtuberzy zarabiają przy okazji promując grę.

*Te osoby, które sprzedają swoje całe konta robią to niezgodnie z regulaminem.

Arius
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Arius » 17 maja 2019, 16:04

Czasem mam wrażenie, że pomijacie jeden aspekt odnośnie areny.
Ja gram, ale głównie gram limited, a dokładniej drafty.
Ten rodzaj szczególnie lubię i na arenie dobrze on działa.

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający

Post autor: Goldberg » 18 maja 2019, 09:43

Aszmel pisze:
17 maja 2019, 10:42
wildcard jest w każdym boosterze! tyle, że nie zawsze to będzie mythic, czasami mam wrażenie, że grałeś z 20 minut i krytykujesz; z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, sam grałem deckiem T1 złożonym za darmo, od razu nie miałem wszystkich kart, ale z boosterów zamieniłem wildcards na te potrzebne, więc nie jest prawdą to co piszesz, faktem jest, że nie złożysz decku od razu jak nie masz odpowiedniej ilości wildcards
Obrazek
W KAŻDYM mowisz??? Hmmm, no proszę, ciekawe...to ile mowisz ze grałeś w to? 21 minut? (zdjecie z dzis rano 9;20 - po najnowszym updajcie jakby co)
Gdyby tak faktycznie było, to nawet miało by to sens, przynajmniej jakis sensowny dck do paupera moglbym złożyc, a tak to lipa i drozyzna....
Niestety ARENA to najwiekszo dojenie jakie wizardzi wymyslili, ba nawet wieksze niz tradycyjny magic
|Nie dzieki, zostane przy swoim starym paskudnym MTGO gdzie przynajmniej formaty turnieju ustalaja gracze a nie serwer wiec pauperka, albo drafta z lorwyna moge palnac kiedy chce - a tak arena jest ograniczona setowo :P wiec lorwyna nie ma :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający
Has thanked: 27 times
Been thanked: 12 times

Post autor: Galatolol » 18 maja 2019, 11:53

Goldberg pisze:
18 maja 2019, 09:43
zostane przy swoim starym paskudnym MTGO
No to zostań i daj innym spokój. Cały ten wątek to Twoje posty cisnące po Arenie.

---

Codziennie starając się dobić do 4 zwycięstw i robiąc zadanie, oraz wydawszy koło 80€, mam kilka czołowych talii do standardu. Kupiłem kilkanaście/dziesiąt droższych planszówek, przy których nie spędziłem ułamka czasu spędzonego przy Arenie. Ponadto ostatnim razem, gdy grałem w papierowe MtG, jeden deck kosztował mnie więcej (choć trzeba przyznać, że było tam wiele fetchów).

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający

Post autor: Goldberg » 18 maja 2019, 14:54

Wybacz, ale czolowe talie do standardy z tego co sprawdzalem nie istnieja bez feczy...kto gra turniejowo ten o tym wie.
Dwa nie mam do tej gry nic, procz tego, że uwazam , że jest drozsza niz MTGO.
Gdyby faktycznie wildcards (nawet losowo) byly w KAZDEJ paczce (co usilnie sugerował kolega) to było by ok, wydaje jednorazowo iles kasy, kupie 120 boosterow i wtedy wiem , ze cos sensownego zloze
A tak, jak obecnie? LIPA i DROŻYZNA

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający

Post autor: Galatolol » 18 maja 2019, 15:07

Goldberg pisze:
18 maja 2019, 14:54
Wybacz, ale czolowe talie do standardy z tego co sprawdzalem nie istnieja bez feczy...kto gra turniejowo ten o tym wie.

Przecież nie ma fetchów w standardzie.

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający

Post autor: Goldberg » 18 maja 2019, 15:16

Ok sa painlandy/shock landy fakt...wybacz skrot myslowy, pod ta nazwa myslałem o ogole R landow, czy to pain, fetch, slow. shock itd itd...

Cyel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Cyel » 20 maja 2019, 19:41

O, właśnie gdzieś przeczytałem, że algorytm dobierania przeciwników poza turniejami/ranked stara się parować talie o podobnej przybliżonej "sile".

To może być powód, dla którego mam tak dobre doświadczenia z grą, frajdę i dużo zwycięstw mimo grania swoimi fantazyjnymi pomysłami i bardzo niewiele nieciekawych, jednostronnych gier, w tym przeciwko net-deckującym try-hardom, starającym się udowodnić jakimi są dobrymi graczami bo wydali masę kasy i znaleźli czyjś przepis online ;)

Ogólnie, ode mnie + dla Areny za to rozwiązanie.
Interesuję się grą, byłem zawiedziony grą
ale
lubię grę, kupiłem grę, zagrałem w grę.

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający

Post autor: Galatolol » 20 maja 2019, 19:55

Tak jest. Dokładne zasady nie są znane, ale prawdopodobnie chodzi o rzadkość kart – więc jeśli się ma jakąś autorską konstrukcję do luźniejszego grania, to nie ma co wsadzać zbyt wielu rare'ów ;)

Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik wspierający
Been thanked: 7 times

Post autor: kempy » 22 maja 2019, 19:50

Cyel pisze:
20 maja 2019, 19:41
w tym przeciwko net-deckującym try-hardom, starającym się udowodnić jakimi są dobrymi graczami bo wydali masę kasy i znaleźli czyjś przepis online ;)
W karciankach konfrontacyjnych jest masa ludzi, którzy nie potrafią składać decków a są bardzo dobrymi graczami i na odwrót.
♣ Law Dog ♦ Deputy ♠ Harrowed ♥
♣ ♦ ♠ ♥ D O O M T O W N ♥ ♠ ♦ ♣

WARHAMMER AoS Champions

Aszmel
Been thanked: 1 time

Post autor: Aszmel » 22 maja 2019, 21:19

W KAŻDYM mowisz??? Hmmm, no proszę, ciekawe...to ile mowisz ze grałeś w to? 21 minut? (zdjecie z dzis rano 9;20 - po najnowszym updajcie jakby co)
tzn obrazek mi się nie otwiera, ale domyślam się, że tam wildcarda nie było, no cóż, sprawdzę od kiedy to jest, ale pamiętam, że nie gram aż tak często, a kart przerobiłem już całą masę, wrócę do gry i najwyżej zwrócę ci honor!

ODPOWIEDZ