Planszowki na androida

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Planszowki na androida

Post autor: Wilk »

@Pancho: A ja mam następujące pytanie odnośnie Neuroshimy na Androida. Czy da się ją jakoś przenieść na kartę SD? System mi na to nie pozwala z poziomu "Zarządzaj aplikacjami". Trochę to zajmuje, więc pomyślałem, że fajnie byłoby przenieść (swoją drogą zbliża się, zdaje się, dzień sądu, w którym zrootuję swój telefon i wywalę stosy niepotrzebnego chłamu typu aplikacje do kursów akcji, albo Yumsters Lite ;) ). Jeśli pytanie jest głupie, przepraszam, ale na Androidzie znam się dość słabo ;). Mam HTC Wildfire.
Poza tym gra działa świetnie, dobra robota, ale mam garść spostrzeżeń: można by jakoś poinformować użytkownika o istnieniu paska w połowie ekranu umożliwiającego cofnięcie ruchu (akurat mało ważne, nie lubię cofać ;) ), ale także sprawdzenie czegoś w przepisach albo włączenie trybu informacyjnego (bardzo przydatne, jeśli, jak ja, nie ma się jeszcze wszystkich płytek w małym palcu). Ja osobiście ten pasek odkryłem przypadkowo. ;) I zupełna pierdółka, czy dałoby się umożliwić korzystanie z "Mobility" także wtedy, gdy widoczne są posiadane płytki? Teraz, żeby przesunąć jednostkę, trzeba najpierw schować płytki i włączyć widok pełnoekranowy. To w sumie bzdura, ale nieco uprzyjemniłoby, jak myślę, rozgrywkę. ;)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Pancho »

Wilk pisze:@Pancho: A ja mam następujące pytanie odnośnie Neuroshimy na Androida. Czy da się ją jakoś przenieść na kartę SD? System mi na to nie pozwala z poziomu "Zarządzaj aplikacjami". Trochę to zajmuje, więc pomyślałem, że fajnie byłoby przenieść (swoją drogą zbliża się, zdaje się, dzień sądu, w którym zrootuję swój telefon i wywalę stosy niepotrzebnego chłamu typu aplikacje do kursów akcji, albo Yumsters Lite ;) ). Jeśli pytanie jest głupie, przepraszam, ale na Androidzie znam się dość słabo ;). Mam HTC Wildfire.
Przerzucanie na SD dostępne jest od wersji 1.1. Musisz przede wszystkim ściągnąć nową wersję. A później to już jak to się robi na Androidzie, nie mam teraz żadnego urządzenia to dokładnie nie pamiętam, ale chyba przy instalacji się wybierało.
Wilk pisze:Poza tym gra działa świetnie, dobra robota, ale mam garść spostrzeżeń: można by jakoś poinformować użytkownika o istnieniu paska w połowie ekranu umożliwiającego cofnięcie ruchu (akurat mało ważne, nie lubię cofać ;) ), ale także sprawdzenie czegoś w przepisach albo włączenie trybu informacyjnego (bardzo przydatne, jeśli, jak ja, nie ma się jeszcze wszystkich płytek w małym palcu). Ja osobiście ten pasek odkryłem przypadkowo. ;)
To prawda. W ostatniej wersji na iOS zastąpiliśmy w pewnym momencie filmik przez obrazki dokładnie tłumaczące wszystko. Lepiej się to przegląda i pojawia się na nich informacje też o tym panelu i poszczególnych funkcjach. Teraz już nie było czasu, ale pomyślimy, żeby zrobić podobnie.
Wilk pisze:I zupełna pierdółka, czy dałoby się umożliwić korzystanie z "Mobility" także wtedy, gdy widoczne są posiadane płytki? Teraz, żeby przesunąć jednostkę, trzeba najpierw schować płytki i włączyć widok pełnoekranowy. To w sumie bzdura, ale nieco uprzyjemniłoby, jak myślę, rozgrywkę. ;)
Ok, wpiszę na listę.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: szmajchel »

Wilk pisze:@Pancho: A ja mam następujące pytanie odnośnie Neuroshimy na Androida. Czy da się ją jakoś przenieść na kartę SD? System mi na to nie pozwala z poziomu "Zarządzaj aplikacjami". Trochę to zajmuje, więc pomyślałem, że fajnie byłoby przenieść (swoją drogą zbliża się, zdaje się, dzień sądu, w którym zrootuję swój telefon i wywalę stosy niepotrzebnego chłamu typu aplikacje do kursów akcji, albo Yumsters Lite ;) ). Jeśli pytanie jest głupie, przepraszam, ale na Androidzie znam się dość słabo ;). Mam HTC Wildfire.
Zainstaluj aplikację App2SD
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: Planszowki na androida

Post autor: Uesugi Kenshin »

Pancho kiedy jakieś dodatki do hexa przewidujecie?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Pancho »

Ciężko mi póki co powiedzieć. Musimy się uporać jeszcze z kilkoma problemami. Niedługo będzie patch 1.2. Jak już w pełni ustabilizujemy Neuroshime Hex to pewnie rozpoczną się prace nad przeniesieniem armii.
dpc
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40

Re: Planszowki na androida

Post autor: dpc »

@Pancho:

Korzystając z okazji: na moim telefonie (Galaxy Nexus) szaleje bez problemu, ale mój kumpel ma tablet (Transformera) i mamy pewne spostrzeżenia:
  • Aplikacja średnio się skaluje na większych ekranach. W sensie jest OK, ale np. pole z żetonami mogłoby nie zasłaniać mapy na dużym ekranie, bo jest na to sporo miejsca
  • Marzy nam się opcja, by ekran sam się obracał w stronę gracza w trybie hot seat. Chcemy po prostu położyć tablet na środku stołu i nie musieć kręcić tabletem. Jest pomysł z kupieniem tacki do ciasta, która by się obracała, ale jakby to robiła sama aplikacja (wybór po której stronie ekranu siedzi każdy zawodnik na początku) to byłoby super.
  • Alternatywą do powyższego jest możliwość grania na kilku urządzeniach przez LAN/Internet. Tak, żebym ja trzymał swój telefon, kumpel swój tablet i nie trzeba było nic kombinować, bo każdy widzi co się dzieje u siebie. Implementacja pewnie nie taka trywialna, ale za to więcej kupii by ludzie kupili. 8)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Pancho »

dpc pisze:@Pancho:
Korzystając z okazji: na moim telefonie (Galaxy Nexus) szaleje bez problemu, ale mój kumpel ma tablet (Transformera) i mamy pewne spostrzeżenia:
Dzięki za uwagi. Wszystkie te punkty są już w wersji iOS (w szczególności iPadowej). Będziemy stopniowo starali się je przenosić na wersję androidową.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Tencz »

@Pancho: NH zakupiony i grany - świetna robota. Czy planujecie przenieść również inne pozycje, które są na iOS?
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Ja kupilem oczywiscie, ale oczywiscie nawet nie uruchomilem. Te gry na telefony to padaka tak ogolnie - nie ma kiedy w te pierdoly grac 8).

Pytanie:
Da sie grac w multi w NH po bluetooth? W sensie, ze ja mam gre, ktos ma gre i siedizmy obok siebie i gramy BEZ polaczenia z siecia komorkowa?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Pancho »

Tencz pisze:@Pancho: NH zakupiony i grany - świetna robota. Czy planujecie przenieść również inne pozycje, które są na iOS?
Jeszcze ciężko powiedzieć. Penetrujemy Neuroshimą Hex androidowy rynek, dużo się uczymy, potrzebujemy tej wiedzy, aby móc podejmować następne decyzje. Najprawdopodobniej jednak w pierwszej kolejności będziemy kręcić się wokół wspierania Neuroshimy Hex.
Don Simon pisze:Pytanie:
Da sie grac w multi w NH po bluetooth? W sensie, ze ja mam gre, ktos ma gre i siedizmy obok siebie i gramy BEZ polaczenia z siecia komorkowa?
Nie.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

Specjalnie załatwiłam sobie smartfona, żeby znowu pograć w Neuro. Jesteście straszni :P
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: mig »

Ja stałem się neuroshimowym nałogowcem, niestety. Dziś, czyli po niecałych dwóch tygodniach, stuknęło mi 100 rozgrywek na androidzie. Na kolejne aplikacje (i dodatki do NH) czekam z niecierpliwoscią.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: kolderek »

ostatnio wpadła mi w ręce: Hey! That's My Fish. wydało FFG, więc wygląda super. i gra też się super, od 1 do 4 graczy na jednym fonie/tablecie.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

Gdyby jeszcze nie była taka droga... :(
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Planszowki na androida

Post autor: Wajar »

mig pisze:Ja stałem się neuroshimowym nałogowcem, niestety. Dziś, czyli po niecałych dwóch tygodniach, stuknęło mi 100 rozgrywek na androidzie. Na kolejne aplikacje (i dodatki do NH) czekam z niecierpliwoscią.
Chyba tak jak my wszyscy. Na szczęście, nowe nacje mają ukazać się do końca roku. (prawdopodobnie aż trzy!)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: Planszowki na androida

Post autor: Uesugi Kenshin »

Hej to moja rybka to faktycznie rewelacja, Elder Sign Omens tez jest super. Polecam


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
todd4
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2012, 11:45

Re: Planszowki na androida

Post autor: todd4 »

W Neuroshime Hex naprawdę świetnie się gra na telefonie grywam codziennie przed snem :)
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Czochrun »

Senthe pisze:Specjalnie załatwiłam sobie smartfona, żeby znowu pograć w Neuro. Jesteście straszni :P
Witaj w klubie. Ja nawet z banku załatwiłem sobie kartę prepaidową po czym się okazało, że ta nie działa :/ Szukam teraz innej i liczę, że lada godzina, lada minuta pełna wersja NHEX zawita na moim smartfonie (kupionym tydzień temu) :P
todd4 pisze:W Neuroshime Hex naprawdę świetnie się gra na telefonie grywam codziennie przed snem :)
łe tam, przed snem to się czyta książki. W Hexa najlepiej się gra tam gdzie król chodzi piechotą :lol:
edrache pisze:Znalazłem na androida Dominiona (http://www.appbrain.com/app/androminion ... ndrominion)

Gra jest strasznie brzydka, ale po przeczytaniu helpa gra się bardzo przyjemnie. W wersji darmowej gra się z dwoma AI, które wg mnie są całkiem całkiem - wygrałem tylko raz, ale ja jestem generalnie cienki w Dominiona :) Gra trwa ok. 15 minut i podczas drogi do pracy udaje mi się zagrać 2 partie, więc jest super :)
Właśnie zainstalowałem i po pierwszym uruchomieniu otrzymałem informację, że Rio Grande wypuszcza oficjalną aplikację, więc więcej uaktualnień Androminiona nie będzie, a do końca miesiąca aplikacja zostanie usunięta ze sklepu google.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: WRS »

Czy poza dr. Knizią ktoś ze znanych projektantów ma wersje androidowe swoich planszówek?
Feld? Rosenberg? Wallace?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

@Czochrun
Ja używam "karty internetowej" z BZWBK, fakt że musiałam parę dni poczekać, aż wszystko zadziałało z Google Wallet, ale teraz śmiga bez problemu.

BTW, ja się na tej apce raczej zawiodłam i raczej nie polecam prawdziwym wyjadaczom.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
loizok
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:28

Re: Planszowki na androida

Post autor: loizok »

N:Hex na androida jest po prostu genialna :) Na dłuższe posiedzenia w... autobusie ;) idealna.
Ciekawe kiedy wyjdzie jakiś dodatek...
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Czochrun »

Senthe pisze:BTW, ja się na tej apce raczej zawiodłam i raczej nie polecam prawdziwym wyjadaczom.
Mówisz o HEX czy Dominionie?
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

@Czochrun
O Neuro. Może to moje subiektywne odczucia, ale zupełnie nie leży mi jej obsługa, zżera baterię jak głupia (jakiś horror, gram w MMO 3D czy w planszówkę?), a AI na najtrudniejszym poziomie pozostaje tym samym kretynem co wcześniej. Poza tym brak multiplayera online!!! brak jakichkolwiek dodatkowych armii (i dyskryminacja Androida względem iOS)!!! Fakt, że nie znalazłam w niej żadnego buga (jakoś specjalnie nie szukałam), że jest nawet ładna (pomijając niewygodny interfejs i niepotrzebne nikomu animacje i dźwięki), ale chyba miałam nadzieję na coś naprawdę ekstra. To jest po prostu apka taka jak każda, ma wady i zalety. Można kupić, ale jak dla mnie żadne must have.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Rzeczywiście na iOS gra się o wiele wygodniej. Na andriodzie przekombinowali.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

Fruczak Gołąbek pisze:Rzeczywiście na iOS gra się o wiele wygodniej. Na andriodzie przekombinowali.
Nie wiem, nie mam porównania. Oceniam to, co dostałam.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
ODPOWIEDZ