Planszowki na androida

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Trolliszcze »

Fruczak Gołąbek pisze:Rzeczywiście na iOS gra się o wiele wygodniej. Na andriodzie przekombinowali.
Polecam ten artykuł.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

Trolliszcze pisze:
Fruczak Gołąbek pisze:Rzeczywiście na iOS gra się o wiele wygodniej. Na andriodzie przekombinowali.
Polecam ten artykuł.
Wygląda to beznadziejnie :|
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: mig »

Mnie się Neuro na Androida bardzo podoba. Pewne rzeczy mogły byc lepiej rozwiązane, ale dla mnie wygoda korzystania jest wystarczająca.
loizok pisze: Ciekawe kiedy wyjdzie jakiś dodatek...
Z tego co pamiętam to zapowiedzi BDC mówiły o końcu tego roku.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
loizok
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:28

Re: Planszowki na androida

Post autor: loizok »

Czekam niecierpliwie.
A tak przy okazji- na androida wyszedł Znak Starszych Bogów. Miał ktoś z was styczność? :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: costi »

Trolliszcze pisze:
Fruczak Gołąbek pisze:Rzeczywiście na iOS gra się o wiele wygodniej. Na andriodzie przekombinowali.
Polecam ten artykuł.
Takie tam pieprzenie pt. "nie umiemy zrobić analizy rynku i przygotować trzech wersji zamiast dwóch".
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

costi - a masz doświadczenie z wypuszczeniem i supportowaniem gry na Androida? Z naciskiem na supportowanie, bo łatwo jest przygotować grę, która chodzi na najnowszych, wybranych modelach Androida. Ale potem trzeba sobie radzić z nieprzychylnymi ocenami użytkowników (1/5 - wywala się przy starcie, wypadasz z topowego miejsca i trudno się wtedy podnieść), więc za wczasu trzeba to dobrze wytestować. Nie mówię że to jest niewykonalne, ale dla jednych gier będzie łatwiej, dla innych trudniej i czasami po prostu ryzyko może być za duże.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: melee »

Za chwilę z iPhonami będzie tak samo, ileś modeli, ileś rozmiarów ekranu itd. Pewnie nie w takim stopniu jak na Androidzie, ale nie tak łatwo jak było na początku.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: jax »

yosz pisze:costi - a masz doświadczenie z wypuszczeniem i supportowaniem gry na Androida? Z naciskiem na supportowanie, bo łatwo jest przygotować grę, która chodzi na najnowszych, wybranych modelach Androida. Ale potem trzeba sobie radzić z nieprzychylnymi ocenami użytkowników (1/5 - wywala się przy starcie, wypadasz z topowego miejsca i trudno się wtedy podnieść), więc za wczasu trzeba to dobrze wytestować. Nie mówię że to jest niewykonalne, ale dla jednych gier będzie łatwiej, dla innych trudniej i czasami po prostu ryzyko może być za duże.
Jasne, najlepiej więc siedzieć założonymi rękami, bo a nuż się nie uda. A inni w tym czasie nie lamentują na łamach prasy, tylko wypuszczają Neuroshimę Hex...

Totalnie mnie te durne wypowiedzi DoW osłabiły...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

Ja nie twierdzę że się nie da, ale nie wiemy czy DoW robiło jakieś przymiarki do wersji Androidowej, ile pracy ewentualnie w to włożyli. Nie fair jest moim zdaniem mówienie, że nie umieją zrobić analizy rynku bo nie wiadomo czy taka robili czy nie. Są przykłady pozytywne jak nshex czy gry od FFG, ale jest sporo innych kiedy firmy zagrzebywaly się w supporcie androida (mam na myśli tu gry "normalne"). Liczby niestety mówią ciągle to, że pomimo większego udziału w rynku to iOS przynosi większość dochodów z aplikacji mobilnych. To nie jest stanie z założonymi rękoma a po prostu analiza ryzyka.

Wiem że jest to frustrujące ale z jakiegoś powodu tych planszówek nie pojawia się aż tyle na androida.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: tomb »

Hej, jestem kompletnym ignorantem w sprawie telefonów, androidów itp., ale mój baaardzo stary telefon odmówił posługi i muszę się wybrać do salonu po nowy. Z nową umową mogę sobie wybrać darmowy lub półdarmowy telefon i może to być smartfon z androidem. Dają mi oczywiście taniochę (LG Swift L3 (E400); Samsung Galaxy Y (S5360);Samsung Galaxy mini (S5570)), a ja nie zamierzam płacić za jakieś tam cuda, ale jak jest okazja i można pograć to bym się skusił.

Pytania są takie:
- gdzie mogę się dowiedzieć, czy na moim nowym ustrojstwie pogram w Neuroshimę Hex (i nie tylko, ale przede wszystkim w Neuro) - wersja androida jest ok, ale może coś jeszcze musi stykać?
- czy telefon musi mieć ileś tam wbudowanej pamięci, czy gry można instalować na pamięci zewnętrznej (karcie SD)? Coś pisaliście o przenoszeniu - tu już mnie oblewa pot.
- wyświetlacz 3'' lub 3,2'' pachnie mi malizną, ale może nie jest tak źle?

Będę wdzięczny za pomoc.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: tomb »

MisterC pisze:Nie wiem, czy to pomocne, ale ja mam Galaxy Y i w Neuro gram.
Pomocne, pomocne. Dzięki.
A jak z baterią, nie zjada kresek za szybko?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Planszowki na androida

Post autor: dejson »

Ja mam Samsunga mini2, który z tego co się orientowałem różni się od starszej wersji tylko nieco lepszym procesorem...

Generalnie neuroshima śmiga bez problemu, wszystko się mieści na ekranie i jest czytelne. Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Rathi »

dejson pisze:Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
6 dni?
Odkąd przesiadłem się z Nokii E51 na Samsunga Galaxy S2, to nie ma dnia, żebym nie musiał doładowywać baterię. Nawet jeśli w nic nie gram. Fakt, sporo rozmawiam, ale większość przez zestaw słuchawkowy, więc bateria nie powinna się aż tak zużywać. Ale duży wyświetlacz robi swoje.

A co do NSHEX, to obsługa nie była dla mnie zbyt intuicyjna. A grywałem już w setki różnych gier, tak na PC, jak i na konsolach i komórkach.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Planszowki na androida

Post autor: dejson »

Rathi pisze:
dejson pisze:Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
6 dni?
Odkąd przesiadłem się z Nokii E51 na Samsunga Galaxy S2, to nie ma dnia, żebym nie musiał doładowywać baterię. Nawet jeśli w nic nie gram. Fakt, sporo rozmawiam, ale większość przez zestaw słuchawkowy, więc bateria nie powinna się aż tak zużywać. Ale duży wyświetlacz robi swoje.
Też mnie to zdziwiło, jak spojrzałem w statystyki, ale było tam 6dni. Przy czym ja mam Galaxy mini2, mniejszy ekran pewnie swoje robi.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ja gram na telefonie z Chin :). Hero 9300+. Ekran 5,3 cala, dwa rdzenie. Nic sie nie zacina. Cena to 195$ czyli 600-700zł w zależności od kursu. Już dawno odpuściłem sobie te niby za złotówkę telefony dawane przy abonamencie. Ebooki + planszówki na takim ekranie w porównaniu z 3-3,2 calami to poprostu bajka. Bateria duża 2800mAh, dodatkowo dali jeszcze jedna gratis. Wiadomo ze duzy ekran dużo je ale do 2 dni mi wytrzyma. Zresztą i tak zawsze w nocy ląduje.
W ogóle Chiny teraz idą ostro do przodu z telefonami i nie tylko, już zapowiedziano 8 rdzeniowy układ ;). Chyba zacznę się chińskiego uczyć bo jak zrobią napad na Europę to może się dogadam :P.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: costi »

TomB pisze:Hej, jestem kompletnym ignorantem w sprawie telefonów, androidów itp., ale mój baaardzo stary telefon odmówił posługi i muszę się wybrać do salonu po nowy. Z nową umową mogę sobie wybrać darmowy lub półdarmowy telefon i może to być smartfon z androidem. Dają mi oczywiście taniochę (LG Swift L3 (E400); Samsung Galaxy Y (S5360);Samsung Galaxy mini (S5570)), a ja nie zamierzam płacić za jakieś tam cuda, ale jak jest okazja i można pograć to bym się skusił.

Pytania są takie:
- gdzie mogę się dowiedzieć, czy na moim nowym ustrojstwie pogram w Neuroshimę Hex (i nie tylko, ale przede wszystkim w Neuro) - wersja androida jest ok, ale może coś jeszcze musi stykać?
- czy telefon musi mieć ileś tam wbudowanej pamięci, czy gry można instalować na pamięci zewnętrznej (karcie SD)? Coś pisaliście o przenoszeniu - tu już mnie oblewa pot.
- wyświetlacz 3'' lub 3,2'' pachnie mi malizną, ale może nie jest tak źle?

Będę wdzięczny za pomoc.
Gówna nie tyka się nawet kijem.

Rozsądne minimum do korzystania z Androida to 800x480 i 512MB RAM.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 137
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Zodd »

od siebie dodam że sam mam samsunga ace (s5830) i nhex chodzi bardzo ładnie na nim. dla mnie telefon jest wystarczający z 3.5 calowym ekranem (większe jak 4 cale to sorki ale za duże dla mnie i niewygodne do choćby noszenia w kieszeni), ponadto przy moim trybie używania telefonu do rozmów, smsów i czasem pogrania trzyma mi średnio około 4 dni (jeżeli grania jest w okolicach 1h dziennie, czyli przy okazji). natomiast jak czasem pofolguje się i pogra ze 3-4h to fakt - bywa że trzeba już tego samego dnia doładować tela. więc z baterii jestem naprawdę zadowolony w tym asie, zdarzało mi się że i 7 dni mi trzymała, a na necie krążyły głownie informacje jak bardzo prądożerny jest ten samsung ace. tak więc bardzo dużo zależy też od tego jak się używa telefonu i do czego (zmniejszenie podświetlenia ekranu, szybszy czas wygaszenia ekranu itp też robią swoje)

dodam że dziewczyna z kolei ma samsunga mini2 i też jest bardzo zadowolona. ma trochę mniejszy ekran ale wszystko działa również bezproblemowo. prądożerność wypada również podobnie jak przy ace, może trochę lepiej (ale dziewczyna więcej grywa na telu to i częściej musi go ładować ^^).

ogólnie uważam że telefonek z ekranem 3,2cala to takie dobre minimum. ten mały przeskok z 3 cali (wcześniej użytkowałem avilę) już robi różnicę (w przypadku mini2) a na 3.5 (ace) cala czuję jakby różnica była o wiele większa niźli tylko pół cala.
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: tomb »

Dzięki za podpowiedzi.
Jeszcze jedno: jak można płacić na tym Google play? Albo czy NH jest dostępna w innych miejscach?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Można płacić zwykłą kartą. Ja mam najprostszą i działa. Nie trzeba kredytowej. Przypisuje się kartę do konta i już. Tylko trzeba pamiętać żeby była możliwość transakcji internetowych ( czy jakoś tak ). Ja miałem limit ustawiony na zero i nie działało. Po zmienieniu działa bez problemów.
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: szon »

Ja do płacenia na androidzie i innych transakcji przez internet polecan kartę internetową pre paid. Posiadam w BZWBK (niestety aktywacja jest płatna, chyba darmowa jak masz u nich normalne konto). Dużo większe bezpieczeństwo, doładowuje ją tylko jak chce coś kupić i taką kwotą jaką mam zapłacić.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Senthe »

dejson pisze:
Rathi pisze:
dejson pisze:Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
6 dni?
Odkąd przesiadłem się z Nokii E51 na Samsunga Galaxy S2, to nie ma dnia, żebym nie musiał doładowywać baterię. Nawet jeśli w nic nie gram. Fakt, sporo rozmawiam, ale większość przez zestaw słuchawkowy, więc bateria nie powinna się aż tak zużywać. Ale duży wyświetlacz robi swoje.
Też mnie to zdziwiło, jak spojrzałem w statystyki, ale było tam 6dni. Przy czym ja mam Galaxy mini2, mniejszy ekran pewnie swoje robi.
Statystyki liczą się od chwili, kiedy ostatnio w pełni naładowałeś telefon. Jeżeli ładujesz zwykle np. od 20% do 90%, to statystyki mogą równie dobrze pokazać 2 tygodnie i nic to nie będzie znaczyło.

Mój raczej niezbyt używany Mini2 (nawet mu wyłączam połączenie z internetem, żeby dłużej pożył, jasność ekranu minimalna) wytrzymuje max 3 dni i mogę wtedy mówić o szczęściu.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Tencz »

Rathi pisze:
dejson pisze:Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
6 dni?
Odkąd przesiadłem się z Nokii E51 na Samsunga Galaxy S2, to nie ma dnia, żebym nie musiał doładowywać baterię. Nawet jeśli w nic nie gram. Fakt, sporo rozmawiam, ale większość przez zestaw słuchawkowy, więc bateria nie powinna się aż tak zużywać. Ale duży wyświetlacz robi swoje.
Przez zestaw słuchawkowy IMHO będzie żarła więcej. Zwłaszcza jeśli jest na Bluetootha. Jeśli nie potrzebujesz wyłącz wszystko co się da - wykrywanie wifi; wspomnianego Bluetootha; GPS; ustaw sieć na sztywno jako GSM, jeśli nie korzystasz z netu.

Smartfony z reguły mają wszystko włączone, jeśli nie wyłączysz, będą żreć baterię, jak najęte.

A jeśli chodzi Neuroshimę, to na tablecie się gra fenomenalnie. Raz graliśmy na 3 osoby - idealnie wręcz.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: costi »

Tencz pisze:
Rathi pisze:
dejson pisze:Bateria trzyma całkiem nieźle, rekord to prawie 6 dni (ale to było 6 dni tylko rozmiawiania i smsowania).
6 dni?
Odkąd przesiadłem się z Nokii E51 na Samsunga Galaxy S2, to nie ma dnia, żebym nie musiał doładowywać baterię. Nawet jeśli w nic nie gram. Fakt, sporo rozmawiam, ale większość przez zestaw słuchawkowy, więc bateria nie powinna się aż tak zużywać. Ale duży wyświetlacz robi swoje.
Przez zestaw słuchawkowy IMHO będzie żarła więcej. Zwłaszcza jeśli jest na Bluetootha. Jeśli nie potrzebujesz wyłącz wszystko co się da - wykrywanie wifi; wspomnianego Bluetootha; GPS; ustaw sieć na sztywno jako GSM, jeśli nie korzystasz z netu.
To po co w takim razie smartfon?

Jak ktoś chce tydzień na baterii, to niech kupi Samsunga z serii Solid - brzydkie jak noc, ale ma klasę szczelności IP52, latarkę i trzyma dwa tygodnie przy dowolnym użytkowaniu. A jak się kupuje smartfona, to czas się pogodzić z myślą, że ładuje się to co dzień lub dwa, a nie narzekać i wyłączać wszystko, co się da, aby osiągnąć minimalny efekt (polecam zajrzeć w statystyki użycia baterii, pouczająca lektura).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: tomb »

Od kilku dni NH śmiga na moim telefonie - wszystkim dziękuję za porady.

Mam jeszcze pytanie w sprawie go - czy ktoś poleca którąś z dostępnych aplikacji z AI? A może sprawdzaliście programy do nauki (typu: rozwiązywanie problemów itp.)?
Generalnie granie z AI w go jest mocno ograniczone, ale ja nie jestem wielce wymagającym przeciwnikiem.
Gdyby ktoś polecał również inne gry logiczne z opcją AI to chętnie poczytam.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: mig »

ŚGP pisze, że mają być (jeszcze dziś?) dostępne na androida armie Nowy Jork i Neodżungla (po 0,99$).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ