Board Game Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Arena

Post autor: lacki2000 »

nie działa? Teraz aktualnie 21:00 i tylko strona początkowa jest...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Board Game Arena

Post autor: mr.big »

Co oznacza: "czas rzeczywisty niska szybkość"
"czas rzeczywisty wysoka szybkość"

Chodzi mi oczywiście o szybkości.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Board Game Arena

Post autor: BartP »

Chodzi o to, ile masz czasu na ruch. Im szybciej, tym masz mniej czasu na ruch. To i tak jest w minutach bardziej niż w sekundach, więc nie bój się, że kichniesz, a Twoja tura minie ;].
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Board Game Arena

Post autor: mr.big »

BartP pisze:Chodzi o to, ile masz czasu na ruch. Im szybciej, tym masz mniej czasu na ruch. To i tak jest w minutach bardziej niż w sekundach, więc nie bój się, że kichniesz, a Twoja tura minie ;].

A jakie te czasy są ?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Board Game Arena

Post autor: BartP »

Raczej zależy od gry. Od minuty do pewnie i z 15 minut. Nigdy na to uwagi nie zwracałem, więc nie jestem najlepszym źródłem informacji. Jeśli zależy Ci na zamulaniu, to wybierz wersję turową ;]. Nikt raczej nie lubi, jak ktoś długo myśli w grze rzeczywistej na BGA.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: Firenski »

A na BGA nowa gra: The Palaces of Carrara. Bardzo fajna zresztą :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Board Game Arena

Post autor: sqb1978 »

Hej, może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z licencjami takich gier online? Czy te serwisy płacą właścicielom licencji jakieś tantiemy za udostępnianie gier?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Board Game Arena

Post autor: BartP »

O ile wiem, to nie. Wydawcy wyrażają zgodę na powstanie wersji on-line po prostu.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Bea »

Zaczęłam grać w Seasons z dodatkiem Enchanted Kingdom, ale nie widzę tam nic nowego prócz nowych kart. Z opisu na BGG:

Seasons: Enchanted Kingdom, the first expansion for Seasons, includes two copies each of 20 new power cards, 10 enchantment cards, 12 special ability tokens that fit into the hole on a player board

Nie zaimplementowali tego, czy jak?
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Board Game Arena

Post autor: Trampon »

Od jakiegoś czasu na BGA jest dostępny Lord of Xidit. Jeszcze nie grałem, ale jest w kolejce.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Orik »

Bea pisze:Zaczęłam grać w Seasons z dodatkiem Enchanted Kingdom, ale nie widzę tam nic nowego prócz nowych kart. Z opisu na BGG:

Seasons: Enchanted Kingdom, the first expansion for Seasons, includes two copies each of 20 new power cards, 10 enchantment cards, 12 special ability tokens that fit into the hole on a player board

Nie zaimplementowali tego, czy jak?
Tak, chyba z powodu ustaleń z wydawcą, wstawili tylko karty.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fuser.exe »

Szacun dla BGA, gram od miesiąca i jest naprawdę super ale Troyes to kompletna porażka, bug na bugu, a mówię to ja, który nie czytałem nawet instrukcji. Przykadowo: karta dziesięcina w ogóle nie działa, nie da się nijak użyc kostek na niej położonych. Inna karta zwiększała wartość żółtej kości o 3 (maksymalnie 6 zgodnie z opisem karty na BGA). Jednak w praktyce gra nalicza 5+3=8 i dwóch kości mam 14. Dzisiaj nie mogłem wziąć swojego robotnika bo stał za innym robotnikiem a żeby go wziąć muszę kliknąć go przy sam stopie, która była zasłonięta (brzmi dziwnie ale kto grał to wie). Polecam BGA, nie polecam Troyes.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Arena

Post autor: lacki2000 »

Fuser.exe pisze:Szacun dla BGA, gram od miesiąca i jest naprawdę super ale Troyes to kompletna porażka, bug na bugu, a mówię to ja, który nie czytałem nawet instrukcji. Przykadowo: karta dziesięcina w ogóle nie działa, nie da się nijak użyc kostek na niej położonych. Inna karta zwiększała wartość żółtej kości o 3 (maksymalnie 6 zgodnie z opisem karty na BGA). Jednak w praktyce gra nalicza 5+3=8 i dwóch kości mam 14. Dzisiaj nie mogłem wziąć swojego robotnika bo stał za innym robotnikiem a żeby go wziąć muszę kliknąć go przy sam stopie, która była zasłonięta (brzmi dziwnie ale kto grał to wie). Polecam BGA, nie polecam Troyes.
Hmm grałem kilka razy w "Trła" na BGA i bardzo wątpię by, aż tak oczywiste bugi tam były, bo w tej grze były już turnieje. Poza tym ekipa BGA aktywnie odpowiada na wszelkie zgłoszenia bugów i w miarę powagi sytuacji naprawia na bieżąco. To zbyt stara gra na BGA by miała takie błędy. Trzeba nauczyć się ją obsługiwać, ja też na początku nie ogarniałem interfejsu, zwłaszcza używania kostek z kart (ale szczegółów nie pamiętam, trzeba jakoś je klikać). Jak problemy będą się powtarzać to zawsze można zgłosić buga kanałami oficjalnymi.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fuser.exe »

zgłosiłem buga i nie dostałem odpowiedzi ale dzisiaj w takiej samej sytuacji już mogłem kliknąć ludzika więc chyba naprawili/moja przegladarka wtedy nie ogarnela. karta dziesięcina mowi o tym, ze po rzucenia kostkami mozesz zabrac kazdemu zawodnikowi jedna zolta kosc. probowalem na wszelkie sposoby to zrobic, dokladnie obserwowalem ten moment i po prostu w ułamku sekundy kosci sie rozchodzily. zaznaczalem wczesniej/pozniej kostki i nic.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Board Game Arena

Post autor: DarkSide »

Fuser.exe pisze:zgłosiłem buga i nie dostałem odpowiedzi ale dzisiaj w takiej samej sytuacji już mogłem kliknąć ludzika więc chyba naprawili/moja przegladarka wtedy nie ogarnela. karta dziesięcina mowi o tym, ze po rzucenia kostkami mozesz zabrac kazdemu zawodnikowi jedna zolta kosc. probowalem na wszelkie sposoby to zrobic, dokladnie obserwowalem ten moment i po prostu w ułamku sekundy kosci sie rozchodzily. zaznaczalem wczesniej/pozniej kostki i nic.
Nie do końca. Zależy w ilu graczy grasz. Użycie "Dziesięciny" polega na zaznaczeniu do max. 2 żółtych kostek (po jednej od innych graczy, w tym również neutralnego) + ewentualnie 1 kostka własna. W grze obowiązuje zasada użycia do trzech kości we własnym ruchu.
Co więcej nie można użyć w tym czasie uzywać innej karty modyfikującej wyniki na kościach.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Board Game Arena

Post autor: Konioczynka »

Ktoś jeszcze gra? Puerto real time?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: Board Game Arena

Post autor: gafik »

Ja bardzo lubię grać na BGA. Ale tylko turowo, chyba że w fillerki do 10 min. :)
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Board Game Arena

Post autor: Konioczynka »

To zapraszam nick - konioczynka
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: splocki »

Konioczynka pisze:Ktoś jeszcze gra? Puerto real time?
Ja często. nick dante77, ale z reguły rano.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Board Game Arena

Post autor: warlock »

Gdyby ktoś był chętny na Caylusa, Troyes albo Jaipura real time to szukajcie mnie na BGA :) Nick: bushibayushi
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Bea »

Czy ktoś nie zagrałby ze mną turowo w Keyflower? Obejrzałam filmik z zasadami i będę podczytywała instrukcje w trakcie gry, ale to będzie moja pierwsza rozgrywka i liczyłabym na pomoc w ogarnięciu zasad. Jeśli ktoś jest chętny to proszę o zaproszenia, mój nick BeaBea
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Board Game Arena

Post autor: cezaras »

Bea pisze:Czy ktoś nie zagrałby ze mną turowo w Keyflower? Obejrzałam filmik z zasadami i będę podczytywała instrukcje w trakcie gry, ale to będzie moja pierwsza rozgrywka i liczyłabym na pomoc w ogarnięciu zasad. Jeśli ktoś jest chętny to proszę o zaproszenia, mój nick BeaBea
wchodzę -> jestem na takim samym poziomie zaawansowania (chociaż Keyflower się kurzy na półce)
ale z tego co kumam, to przydałaby się jeszcze co najmniej jedna osoba (w końcu to pewna forma licytacji)
(ps. login na BGA też cezaras)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Bea »

cezaras pisze:
Bea pisze:Czy ktoś nie zagrałby ze mną turowo w Keyflower? Obejrzałam filmik z zasadami i będę podczytywała instrukcje w trakcie gry, ale to będzie moja pierwsza rozgrywka i liczyłabym na pomoc w ogarnięciu zasad. Jeśli ktoś jest chętny to proszę o zaproszenia, mój nick BeaBea
wchodzę -> jestem na takim samym poziomie zaawansowania (chociaż Keyflower się kurzy na półce)
ale z tego co kumam, to przydałaby się jeszcze co najmniej jedna osoba (w końcu to pewna forma licytacji)
(ps. login na BGA też cezaras)
No to czekamy na kolejną osobę, która nas zaprosi :).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Board Game Arena

Post autor: rastula »

we dwóch też chodzi świetnie ... to bardzo specyficzna licytacja, bo jakby na kilka walut ( kolorów meepli) rozłożona więc brak 3 gracza nie przeszkadza.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Board Game Arena

Post autor: cezaras »

to odpalamy we dwie osoby :)
a jakby ktoś chciał dołączyć to piszę się i do kolejnej partii
ODPOWIEDZ