Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:Faktycznie nie olśniło mnie że to przed świętymi! Najbliższy poniedziałek niezbyt mi leży ale jak jeszcze ktoś będzie chętny to raczej dam radę. A jakie z lżejszych gier proponujesz?
fanem lekkich gier nie jestem ale...
Manila
Ewolucja (nowa edycja)
Ticket to ride
Splendor

Z tych trzech faktycznie to lubie tylko pierwszą i drugą :D
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

ewolucję mógłbym spróbować :)

z lżejszych znalazłem jeszcze:
tokaido
takenoko
fresco
kkingsburg
coltexpress
robo rally

ps. ticket i splendor zdecydowanie na nie :)
Ps2 z dwuosobówek znalazłem też: dice masters i onitama - ale to na czarną godzinę :) poza tym w dice masters najpierw musiałbym ogarnąć jak się tworzy teamy

Ps3. SirYaro a z bardziej zaawansowanych gier co proponujesz i co myślisz o tych zaproponowanych przeze mnie?
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Chizu »

W związku z promocją na steam szukam chętnych na 4-pack, dwa egzemplarze jeszcze wolne. Cały 4pack kosztuje 27,49 euro, więc wychodzi po 6,87 euro za sztukę. - Już kupione ;)

Poza tym również z chęcią w coś program. O ile szukacie jeszcze ludzi do "grupy poniedziałkowej" to bym się dołączyła. 24 października planowaliście już grać? I jak macie zamiar się namierzyć ;)? Może od razu powiem, że na steamie można mnie znaleźć jako "Deppesza" i gdyby ktoś chciał grać poza poniedziałkami to również się polecam ;).
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 16:43 przez Chizu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Ayaram »

No dobra. No to spróbujmy z tym 21.10 ;) Zostaje ustalić w co i fajnie jakbyśmy ustalili do sb. wieczorem, żeby był czas na ewentualne ogarnięcie zasad.

Czekam na propozycję, mi to generalnie rybka, mogę grać we wszystko co nie trwa 5h ;)
Don Dom
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2016, 15:02
Lokalizacja: Płońsk

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Don Dom »

24.10 jest ok ale nie wcześniej niż 20:30. Co do gier to nie ma szczególnych wymagań, co wybierzecie to będzie :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:ewolucję mógłbym spróbować :)

z lżejszych znalazłem jeszcze:
tokaido
takenoko
fresco
kkingsburg
coltexpress
robo rally

ps. ticket i splendor zdecydowanie na nie :)
Ps2 z dwuosobówek znalazłem też: dice masters i onitama - ale to na czarną godzinę :) poza tym w dice masters najpierw musiałbym ogarnąć jak się tworzy teamy

Ps3. SirYaro a z bardziej zaawansowanych gier co proponujesz i co myślisz o tych zaproponowanych przeze mnie?
O fresco chyba sporo dobrego słyszałem u rahdo.
coltexpress jest tak prosty i chaotyczny ze wg mnie to jest gra dla dzieci albo imprezówka po paru piwach :)

reszty niestety nie znam.

p.s warto by było proponowane gry sprawdzić czy moduł nie jest martwy i czy jego implementacja ma sens.
Np:
Space Empire działa ale słabo - grać się da tylko jesli masz totalne zaufanie, że przeciwnik nie zaglada CI przez ramię itp
Roll for the galaxy wymaga w cholere kontroli nad fizycznymi elementami na stole - bardzo nie wygodny.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

dobra to ja proponuję tak, bo jakoś nikt nie chce podać konkretnych tytłów :wink: :

1. TOKAIDO - na początek żeby się ogarnąć z tts, zasady są banalnie proste i każdy sobie przyswoi przed rozgrywką w mig. Elementów w grze jest mało więc nie będzie za dużego zamieszania. Zerknąłem na moda - wszystko działa - choć jakość planszy jest kiepska (szczególnie przy punktacji za świątynie) to damy radę.

2. A jak będą chęci: EWOLUCJA. tylko ktoś kto zna grę musi sprawdzić czy mod jest sprawny - Sir-Yaro?

fresco może się średnio nadać na początek przez działanie zasłonek - nie wiem na ile to wypali na tts.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:dobra to ja proponuję tak, bo jakoś nikt nie chce podać konkretnych tytłów :wink: :

1. TOKAIDO - na początek żeby się ogarnąć z tts, zasady są banalnie proste i każdy sobie przyswoi przed rozgrywką w mig. Elementów w grze jest mało więc nie będzie za dużego zamieszania. Zerknąłem na moda - wszystko działa - choć jakość planszy jest kiepska (szczególnie przy punktacji za świątynie) to damy radę.

2. A jak będą chęci: EWOLUCJA. tylko ktoś kto zna grę musi sprawdzić czy mod jest sprawny - Sir-Yaro?

fresco może się średnio nadać na początek przez działanie zasłonek - nie wiem na ile to wypali na tts.
mod był sprawny z miesiąc temu ale jeszcze sprawdzę - zasady podstawki dosc dobrze pamiętam i potrafię dośc szybko wytłumaczyć jak ktoś nawet nie raczy przejrzeć instrukcji :P
A jak będzie mi się nudziło to przerobię oryginalny mod tak aby miał polskie karty. Bo szczerze mówiąc po angielsku nigdy w evolution nie grałem :D

Zobacz czy ta plansza nie będzie lepsza. Jak tak to zastąp i zrób save :)
https://www.dropbox.com/s/e6i4eoj6top3u ... d.jpg?dl=0
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

myślę że będzie lepsza :)
a jeśli w Ewolucji jest sporo czytania to może faktyucznie gra z ang kartami nie bedzie najlepszym pomysłem.

ew. jeszcze są Lords of Waterdeep - gra z gatunku średnich o stale dobrej renomie - mod wyglada zacnie
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Ayaram pisze:No dobra. No to spróbujmy z tym 21.10 ;) Zostaje ustalić w co i fajnie jakbyśmy ustalili do sb. wieczorem, żeby był czas na ewentualne ogarnięcie zasad.
Ale to dzisiaj (co mi bardzo pasuje) wiec jak chcesz cos do soboty ustalić?


Proponuję abyście podesłali mi na priva adresy googlowe aby mozna było do was zadzwonic przez hangout.
Tą część mogę skoordynować.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 11:54 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:myślę że będzie lepsza :)
a jeśli w Ewolucji jest sporo czytania to może faktyucznie gra z ang kartami nie bedzie najlepszym pomysłem.

ew. jeszcze są Lords of Waterdeep - gra z gatunku średnich o stale dobrej renomie - mod wyglada zacnie
Nie ma dużo. Ja po prostu przez 8h dziennie gadam prawie tylko po angielsku i jak się bawię przy grze to chcę ją mieć po polsku - wiec sobie spolszczam tytuł. :) Takie zboczenie :D
Zobaczę czy zdążę to ogarnąć przed wieczorem.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Sir_Yaro pisze:
Ayaram pisze:No dobra. No to spróbujmy z tym 21.10 ;) Zostaje ustalić w co i fajnie jakbyśmy ustalili do sb. wieczorem, żeby był czas na ewentualne ogarnięcie zasad.
Ale to dzisiaj (co mi bardzo pasuje) wiec jak chcesz cos do soboty ustalić?


Proponuję abyście podesłali mi na priva adresy googlowe aby mozna było do was zadzwonic przez hangout.
Tą część mogę skoordynować.
myślę że chodziło o 24.10 tj. poniedziałek - przynajmniej mam taką nadzieję bo inaczej odpadam :/

super - zatem mamy koordynatora hangouta :)
ja postaram się w takim razie ogarnąć hostowanie rozgrywki
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Ayaram »

Tak, tak oczywiście chodziło mi o najbliższy poniedziałek ;)
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Chizu »

Wydaje mi się, że czat głosowy wbudowany w Tabletopa radzi sobie całkiem nieźle, więc nie wiem na ile konieczne jest używanie hangoutsów ;)

Co do Tokaido to jeszcze nie pobierałam, ale widzę, że tutaj jest podobno dobra mapka i dodatek (zasad dodatku nie znam):
http://www.nexusmods.com/tabletopsimulator/mods/305/?

Z wymienionych przez Was wcześniej tytułów z chęcią bym spróbowała Takenoko (w które nie grałam nigdy), Robo Rally (w które miałam okazje grać dawno temu i prawie nic nie pamiętam, ale dobrze wspominam) oraz Manili.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Chizu pisze:Wydaje mi się, że czat głosowy wbudowany w Tabletopa radzi sobie całkiem nieźle, więc nie wiem na ile konieczne jest używanie hangoutsów ;)
Jakość dźwięku jest nieporównywalnie gorsza w tts. Próbowaliśmy kilka razy używać wbudowanego systemu i zawsze po paru minutach wyłączaliśmy go w diabły - nie chciało nam się meczyć z szumem, jakością, pogłosem i innym szajsem :D
Wg mnie aktualnie jedyna przewaga chatu tts to łatwośc rozmów w odseparowanych grupach tak aby inne grupy nie słyszały. No i w tts nie ma video ale to przeważnie nie jest problemem...

A HG dlatego gdyż działa na wszystkich systemach i wymaga tylko przegladarki. A jak sie uprzesz to włączysz go na telefonie. :)
Don Dom
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2016, 15:02
Lokalizacja: Płońsk

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Don Dom »

Sprawdziłem mod do Kingsburga, działa dobrze. Nigdy nie grałem, a słyszałem że całkiem niezły jest.
Przejrzałem instrukcje, zasady proste i łatwe do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Sir_Yaro pisze:Nie ma dużo. Ja po prostu przez 8h dziennie gadam prawie tylko po angielsku i jak się bawię przy grze to chcę ją mieć po polsku - wiec sobie spolszczam tytuł. :) Takie zboczenie :D
Zobaczę czy zdążę to ogarnąć przed wieczorem.
a masz może instrukcję PL? bo jednak czytanie angielskiej przerasta moje chęci :wink:
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:
Sir_Yaro pisze:Nie ma dużo. Ja po prostu przez 8h dziennie gadam prawie tylko po angielsku i jak się bawię przy grze to chcę ją mieć po polsku - wiec sobie spolszczam tytuł. :) Takie zboczenie :D
Zobaczę czy zdążę to ogarnąć przed wieczorem.
a masz może instrukcję PL? bo jednak czytanie angielskiej przerasta moje chęci :wink:
Nie mam. Nigdy mi sie jej nie chciało tłumaczyć.
Moze to Ci pomoże:
https://www.youtube.com/watch?v=_aZ5HwWPWY0
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Na szybko zrobiłem polski moduł do ewolucji :)
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =784638911
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Sir_Yaro pisze:Na szybko zrobiłem polski moduł do ewolucji :)
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =784638911
WOW wszystkie karty PL - cały mod wygląda zacnie! ja mogę grać, jeśli tylko dla innych graczy nie będzie przeszkodą nayuczyć się gry z angielskich źródeł

do nauki polecam nawet bardziej to: https://www.youtube.com/watch?v=z_74l_bR0EY niż Rahdo. W zasadzie Dave tłumaczy całą grę od zera :)

swoją drogą to gra bardzo przypomina karciankę wydaną kiedyś przez G3 - Ewolucja pochodzenie gatunków. Nie zdziwiłbym się jakby ta nowa wersja stanowiła rozwinięcie tamtej pozycji
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Chizu »

Czyli rozumiem, że plan na poniedziałek to Tokaido i/lub Ewolucja ;)?

Jeszcze bym się co do godziny upewniła, 20-21?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Chizu pisze:Czyli rozumiem, że plan na poniedziałek to Tokaido i/lub Ewolucja ;)?
tak i tak
Jeszcze bym się co do godziny upewniła, 20-21?
strzelmy w środek, 20:30 :)

Na razie są 4 osoby :)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Jak dotąd mamy 5 osób. Jeśli jeszcze ktoś chce dołączyć to niech szybko podeśle mi swoje hangoutowe i steamowe namiary.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Jirian »

Bylby ktos chetny na Wizard's academy? Bo mnie ciekawi a nie mam z kim grac
ODPOWIEDZ