Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: kdsz »

Vlaada Chvatil na BGG pisze:Hello all. I have just noticed this game was released. Personally, I feel it is rather sad. I do not know the people behind this project, and as long as I know, they never tried to contact me.

So, on one hand, there are people like Nicolas from Boardgaming online, or the Board Game Arena team, who approached me, and asked for the permission to make the game available to online players. And I agreed - because thats why I am doing games, to be played. I highly value these people, as they invest lots of time and effort to a non-commercial project and still respect the game design as an IP.

On the other hand, there are those people, who just came to a conclusion there is a weakness in the law that is worth to abuse, and spent months to do that. I suppose they are not in too much love with board games, and did it only for profit, and honestly, in that case, I think they have not picked a good title to abuse. TtA is very complex, far beyond a usual mobile game player is willing to accept, and moreover, from what I have seen, they failed at presenting it well. The tutorial must be really heavy and confusing for someone who never played the game. The board game does well in the rankings, which I am very grateful for, but that's worth nothing for them, as they had to change the title.

That leaves them only the TtA players... and honestly, I can't imagine the players would abandon boardgamingonline or board game arena, just to play a pirate copy, even if it is done well. Which is not. Their interface is hiding most of the information, you do not have good overall view of the game, you have to tap back and forth for everything. You can do stuff, but you do not see well what is behind. And I have noticed no undo. Playing this online must be really a pain.

I hope I am not wrong here, and those people will learn a lesson. How much fun they could have if they would try to develop their own civilization-like game, with mechanics better suitable for a mobile game?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: hutriel »

Amen.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Fuser.exe »

Don Simon pisze:Zenada.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Don Simon »

Oczywiscie, ze tak.
Zarowno Twoja postawa, jak i taki cwaniacki produkt.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Fuser.exe »

#logika
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: kdsz »

Ostatnio Cywilizacja przestała mi się aktualizować, więc postanowiłem pogrzebać w sklepie play. I okazuje się, że gra została usunięta, po czym pojawiła się pod innym linkiem z taką adnotacją:

Po chwili przerwy gra wreszcie powróciła na market. Niestety nie jesteśmy w stanie wspierać starej wersji gry, jednakże zapraszamy do pobrania nowej wersji z obniżką 70%!



Z bólem serca pobrałem, bo gram w zasadzie nałogowo a kwota maleńka, ale takie działanie wydawcy jest mocno nie fair...
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Stephan »

Niestety gra znów zniknęła. Czyżby na dobre?
PS: Też zapłaciłem dwa razy za to samo...
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Fuser.exe »

Czy to się dzieje naprawdę? :lol:
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: nahar »

Polecam wyrzucenie smartfona. Wtedy wszelkie kłopoty opisane w tym wątku nie są groźne......
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: sqb1978 »

Czułem, że z tą grą będą problemy. Kusiło, ale nie kupiłem i widzę, że słusznie. Współczuję tylko naciągniętym...
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: kdsz »

Mi nie współczuj. Nie żałuję tych kilkunastu zlotych ;) . Mam na liczniku ok. 70 partii i gram ciągle nałogowo. Gra jest opracowana świetnie.

Inna sprawa to licencja i zgoda autora. W tym aspekcie wydawca aplikacji pojechał po bandzie
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: sqb1978 »

Aaa czyli da się używać?
Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że jeśli aplikacja zostanie wycofana ze sklepu, to na urządzeniach nie można jej uruchomić.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: kdsz »

Mi działa, przynajmniej w grze lokalnej. Online nie próbowałem
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Uesugi Kenshin »

Pytanie do autora wątku i aplikacji, można jakieś namiary na waszego prawnika? Tak na wszelki wypadek, żeby unikać [WINKING FACE]
Jak ma wyglądać zwrot pieniędzy dla tych co kupili?



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Dabi »

Problem z taką publikacją jest taki, że Sklep Google Play jest usługą świadczoną przez Google Inc. z siedzibą pod adresem 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View California 94043, USA oraz trzeba zaakceptować warunki jakie narzuca licencja a amerykanie są bardziej wyczuleni na prawa autorskie. Szczególnie kiedy ktoś zadziała aktywnie i zgłosi zastrzeżenia.
Ashramus
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2012, 17:00

Re: Cywilizacja: Wyścig Narodów [Windows/Android/iOS]

Post autor: Ashramus »

Btw. darmowa wersja PC działa niezłe - w planszową wersję nie grałem, ale po paru partiach planszowych zaczynam mieć chęć :)
ODPOWIEDZ