Tabletopia

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
MisioKret
Posty: 173
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Tabletopia

Post autor: MisioKret »

https://www.kickstarter.com/projects/ta ... escription

Ma ktoś może dostęp do bety? Zainteresowali mnie tym projektem, jednak chętnie przetestuję przed wsparciem.
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Tabletopia

Post autor: niepooczach »

Z tego co widzę są tam trzy wersje demo do wypróbowania.
MisioKret
Posty: 173
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia

Post autor: MisioKret »

Tak, ale tylko solo. Po wsparciu jest możliwość ogrania multiplayera, który mnie najbardziej interesuje.

Niemniej koncepcja platformy bardzo interesująca.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Tabletopia

Post autor: KubaP »

MisioKret pisze:Tak, ale tylko solo. Po wsparciu jest możliwość ogrania multiplayera, który mnie najbardziej interesuje.

Niemniej koncepcja platformy bardzo interesująca.
Na KS możesz zawsze wycofać środki. Wpłać, ograj i ewentualnie wycofaj.
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Tabletopia

Post autor: antsaren »

Ktoś coś ograł? Jakieś wrażenia?:)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Tabletopia

Post autor: kwiatosz »

Raczej nie ma sie co nastawiac, ze ktos ogra przed koncem kampanii, bo dostep uzyskuje sie dopiero po jej zakonczeniu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
MisioKret
Posty: 173
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia

Post autor: MisioKret »

Na szczęście się mylisz :) Wsparłem za 1$ i mam dostęp do dem, które regularnie ukazują się dla wpierających.

Na dziś są to:
- Alien Frontiers (2-4 graczy)
- Viceroy (2 graczy)
- Champions of Midgard (2 graczy)
- Viticulture (2 graczy)
- Keltis (2 graczy)

Na razie testowałem tylko solo, nie miałem z kim na poważnie ogrywać. Mogę tylko napisać, że robi wrażenie!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Tabletopia

Post autor: kwiatosz »

Przyzna, że celu za dolara nie czytałem, bo przeważnie nic w nim nie ma :)
(i po temacie wnoszę, że prawie nikt nie czytał, bo dolara na testy to chyba nikomu by nie było szkoda)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Tabletopia

Post autor: rastula »

MisioKret pisze:Na szczęście się mylisz :) Wsparłem za 1$ i mam dostęp do dem, które regularnie ukazują się dla wpierających.

Na dziś są to:
- Alien Frontiers (2-4 graczy)
- Viceroy (2 graczy)
- Champions of Midgard (2 graczy)
- Viticulture (2 graczy)
- Keltis (2 graczy)

Na razie testowałem tylko solo, nie miałem z kim na poważnie ogrywać. Mogę tylko napisać, że robi wrażenie!

dema są chyba tylko solo... też wsparłem na razie za dolara ...potem się zobaczy... w sumie przy dużym wsparciu jako narzędzie do nauki nowych gier przed wyciągnięciem na stół i tłumaczeniem spoko może być...bo zapachu napalmu...tfu tektury na pewno mi nie zastąpi...
MisioKret
Posty: 173
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia

Post autor: MisioKret »

Dema są multiplayer, jedynie 3 pierwsze dla wszystkich (bez wsparcia) są solo. Linki do dem multi masz w zakładce Updates.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Tabletopia

Post autor: rastula »

MisioKret pisze:Dema są multiplayer, jedynie 3 pierwsze dla wszystkich (bez wsparcia) są solo. Linki do dem multi masz w zakładce Updates.

a tak...masz rację, teraz widzę ...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Tabletopia

Post autor: rattkin »

Ja mam konto w środku. Ogólnie fajna inicjatywa, ale jest tyle silna ile licencji/gier pozyska pod swój dach. Aż tak bardzo się od TableTop Simulator ze Steama nie różni. Niestety, ponieważ wszystko idzie drogą oficjalną, zagrać będzie można tylko w oficjalnie wspierane gry. Tak więc cała szara strefa (brak licencji) i tak odpada. Wielkiego sukcesu temu jednak nie wróżę, bo będą się borykać z problemem ostatniej mili. No, chyba, że zrobią to tak dobrze, że będze to de nomine i de facto jedyna sluszna platforma gamingowa. Ale wielcy tego świata i tak będą woleli zrobić po swojemu, bo większa kontrola i tak dalej. tl;dr - taka trochę inna boardgamearena.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Tabletopia

Post autor: rastula »

no też się waham - ale może 25$ zaryzykuję - gra na becie + półroczny abonament to dobrych kilka miesięcy rozrywki... najciekawiej się zrobi jeśli dopną wersję na androida...


zobaczymy - zainteresowanie wydawców jest - parę tytułów na pewno się uzbiera


chociaż nawet jeszcze nie odpaliłem tych dostępnych demówek...co o czymś świadczy ( a raczej o mnie)...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Tabletopia

Post autor: kwiatosz »

Sama idea "przesuwaj tak samo, ale myszą" mnie nie do końca przekonuje (tak mówił o tym Trzewik) - ale z drugiej strony to może być faktycznie dobra platforma do testowania dodatków etc.

Dla mnie niestety idea się nie sprawdzi raczej, ja inaczej myślę przy planszy niż przy komputerze, przyzwyczajenie się do gry w Zamki Burgudnii zajęło mi kilkadziesiąt partii, tylko Hexa przyjąłem jak swojego w adaptacji elektronicznej, resztę niespecjalnie mogę grać tak samo jak na planszy. Zostawia mi to wybór - albo na kompie albo na planszy. Dwóch interfejsów mój umysł nie przyjmuje.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
MisioKret
Posty: 173
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia

Post autor: MisioKret »

Tabletopię postrzegam bardziej jako uzupełnienie, a nie substytut grania na żywo.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Tabletopia

Post autor: zioombel »

Ktoś używa na forum? Widzę, że jest tam jakiś podział na premium i free. Czasem nawet przy jednej grze jest podział. Jeśli jest napisane, że 1 player free a 4 premium tzn, że 4 graczy na hotseat jest w premium a online normalnie już można na 4 za free?
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Tabletopia

Post autor: wilczelyko »

zioombel pisze: 16 kwie 2020, 13:25 Ktoś używa na forum?
Gram bardzo dużo na tabletopia z powodu kwarantanny. Bardzo fajny serwis. Większość gier jest za darmo. Grałem tak m.in. w Sythe, Klany Kaledonii, Trickerion, Rocketmen, Anachrony, On Mars. Niektóre gry lub konfiguracje wymagają premium - wtedy wystarczy, że jedna osoba ma golda, ale jak na razie nie czułem konieczności tego zakupu - jest w co grać.
Mam wrażenie, że tabletopia to taki Tabletop Simulator tylko darmowy, bardziej nowoczesny, ładniejszy, zarządzany centralnie (a więc wszystko działa). Wadą jest to, że jest mniej gier, ale wciąż bardzo dużo. Polecam.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Tabletopia

Post autor: zioombel »

wilczelyko pisze: 18 kwie 2020, 09:47
zioombel pisze: 16 kwie 2020, 13:25 Ktoś używa na forum?
Gram bardzo dużo na tabletopia z powodu kwarantanny. Bardzo fajny serwis. Większość gier jest za darmo. Grałem tak m.in. w Sythe, Klany Kaledonii, Trickerion, Rocketmen, Anachrony, On Mars. Niektóre gry lub konfiguracje wymagają premium - wtedy wystarczy, że jedna osoba ma golda, ale jak na razie nie czułem konieczności tego zakupu - jest w co grać.
Mam wrażenie, że tabletopia to taki Tabletop Simulator tylko darmowy, bardziej nowoczesny, ładniejszy, zarządzany centralnie (a więc wszystko działa). Wadą jest to, że jest mniej gier, ale wciąż bardzo dużo. Polecam.
Czyli jeśli w jakieś grze przy 4 graczach nie jest zaznaczone, że wymaga premium to normalnie online da się połączyć we 4 graczy?
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Tabletopia

Post autor: wilczelyko »

Tak
ODPOWIEDZ